האם מנת IQ היא תורשתית ? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מנת IQ היא תורשתית ?

joni

Recommended Posts

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דוגרי ויכוח מיותר, IQ זה מושג שאנשים המציאו, אי אפשר לקשר אותו באופן הגיוני לתכונה מולדת.

בסופו של יום, זה רק מספר מיני רבים, והמבחן האמיתי הוא מבחן החיים, שמבדיל את אלה שעושים מעצמם מישהו מאלה שמישהו עושה אותם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביזבוז של זמן כי אולי לא השקעת , ללמוד לקרוא מילים בקצב של 1000 בדקה ולהבין הכל זה ביזבוז זמן , ללמוד את כל הזמנים באנגלית בחצי שעה זה ביזבוז זמן !?..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביזבוז של זמן כי אולי לא השקעת , ללמוד לקרוא מילים בקצב של 1000 בדקה ולהבין הכל זה ביזבוז זמן , ללמוד את כל הזמנים באנגלית בחצי שעה זה ביזבוז זמן !?..

יופי אז למדת. אני יכול ללמד אותך אנגלית.

1000 מילים בדקה? אני מקווה ששאר האנשים שמשתתפים בפרויקט הם אינם פתיים כמוך.

עכשיו נותר לך רק להשתדרג למיכא"ל גירסה 2, ולקרוא 1000 מילים ב 48.2 שניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמת תמצא אצלנו בבית ספר ערס אשכנזי טהור אחד ואני מביא לך 10 שקל :P

(ויש הרבה ערסים אצלנו).

למרות שאני מכיר גם כמה ילדים ממוצא מרוקאי/תימני והם גאונים,אבל אני לא חושב שIQ נקבע לפי הסביבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת לא השקעתי, שמע זה היה דיי מיאש ומעייף קורס כזה 4 שעות ברצף אחרי הבי"ס עם הפסקה אחת באמצע.

שהמנחה מפוצץ אותך בשיעורים ומצפה ממך לעשות הכל, וחוץ מזה השיטה הזאת גם לא משכה אותי.

השיטת לדעתי הכי דבילית זאת עם הסיפור.

מה באמצע שאתה לומד למשל במבחן להיסטוריה תתחיל להמציא סיפור? זה נראה לי לא ריאלי.

אוליי אתה צודק אוליי יש אנשים שהשיטה הזאת טובה ומתאימה להם, אבל יש כאלה כמוני למשל שהשיטה הזאת לא בשבילם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iq הוא גם תורשתי וגם משופע מהסביבה.

ילד נולד עם פוטנציאל מסויים, אם כשהוא היה קטן (במיוחד כשהיה קטן) השקיעו בו הרבה, כלומר, נתנו לו יכולת לעסוק בדברים שהוא אוהב ולפתח את החשיבה שלו, כך הוא ינצל את האיי קיו הפוטנציאלי שלו. כלומר אם מישהו נולד עפ פוטנציאל של איי קיו בוא נגיד של 120, ותהיה השקעה גדולה בו הוא ינצל את רובם(ידיע ל-120 בוא נגיד), אם בנאדם נולד עם פוטנציאל של איי קיו 85, גם אם ישקיעו בו הכי הרבה הוא יוכל להגיע למקסימום 85.

לכן איי קיו תורשתי(פוטנציאלי) וגם מושפע מהסביבה(כמה יפעל הילד כשהוא קטן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. דפ"ר לא נמדד באותה צורה כמו IQ(למרות ששניהם מהווים מדד לאינטיליגנציה)

ב. הם ממש לא יגידו לך את זה

(אבל כל אחד מכיר מישהו בצבא עם גישה לנתונים האלה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...