האם מנת IQ היא תורשתית ? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מנת IQ היא תורשתית ?

joni

Recommended Posts

לדעתי כל העניין של הסטטיסטיקה של המזרחים ואשכנזים בקשר לIQ אולי נכון לעכשיו , אבל רק בגלל נתוני הפתיחה היותר טובים של האשכנזים (באים לרוב מבית יותר מבוסס גם ההורים וגם הסבים סבתות וגם במדינות שמהן הם באו) .

אבל לדעתי אם תבדקו את הסטטיסטיקה הזאת עוד 20 שנה או קצת יותר תראו נתונים זהים לכל העדות כי הדור יתחלף ומשקעי העבר כבר לא יהיו רלוונטים.

להיפך, אצלנו דווקא המזרחים מבוססים יותר, ואגב, אני ממש לא עשיר, לא אמיד וקשה להגיד גם כשווים לערסים המסתובבים פה, ואני גאה להגיד, שאני בכיתה מדעית,

שם אני גם בחכמים יותר, ואני עוד יותר גאה להגיד שהאינטליגנציה (חשוב יותר מלימוד ספרי היסטוריה בעל פה) בין הגבוהות.

וכן, אינטליגנציה רוכשים מהסביבה ומהחינוך.

---

ואני גם במעבורות אם זה כל כך מעניין, אני גר בקרית מלאכי, עירת שלא מתפתחת.

---

עוד עריכה, אם זה מעניין מישהו, אני שגר במעבורות, ללא תקציבים, משפחה חד הורית, אני עם IQ 144, לכן כל בירבורי השכל של התקציב הפותח פשוט בולשיט אחד גדול!

יותר חשוב זה החינוך והשפעת הסביבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:lol:

תביא לי דוגמא אחת של אשכנזי שהוא ערס

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.... אוי, איזה שטויות אתה מדבר.

קודם כל, איך אתה מבדיל בכלל בין אשכנזים למזרחים? אני גר בבת-ים ובסביבות 30% מהאוכלסיה כאן הם אשכנזים, ואני יכול להגיד לך שיש הרבה ערסים אשכנזים בשכבה שלי. (אני לא רוצה להיכנס לפרטים כדי לא להעליב אף עדה כאן, אבל האמת היא שמכל עדה יש ערסים, רוסים, מרוקאים, פולנים, הונגרים... מאיפה שאתה לא רוצה.)

נדמה לי שאתה שוכח שהערס הכי גדול בישראל (היה) זאב רוזנשטיין. שם המשפחה שלו נגמר בשטיין... אשכנזי טהור. אז מה אתה מבלבל בשכל עם הדעות הקדומות שלך, אני מזרחי טהור וחצי מהמשפחה שלי משכילים בעלי איי קיו גבוהה מהממוצע.

חוץ מזה, IQ לא באמת מודד חוכמה. איי קיו מודד סתם מודד לוגיקה.

יצא לי להכיר הרבה אנשים שהאי קיו שלהם מעל 120 והם מתנהגים כמו טיפשים וחושבים בצורה מפגרת וטיפשית מאד.

אין טעם ליחס למבחני IQ תשומת לב רבה... סתם בולשיט. לדוגמא לזמרת מדונה, כך טוענים, יש IQ 140.. וכולנו ראינו כמה חוכמה יש בה. :lol:

החוכמה האמיתית היא החוכמה הרוחנית, ואת החוכמה הזאת אי אפשר לבדוק ע"י מבחן. את החוכמה הזאת רק החיים בודקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ גם לי דיי נראה שזה לא תורשי ושגם ניתן לשפר את זה עם הזמן הרי היכולת של המוח שלנו היא גבוהה מאד ולא היה אדם אחד בעולם שניצל את היכולת הזאת למקסימום בערך 5-7 אחוז . גם יש אינטיליגנציה רגשית ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי פעם בטלוויזיה על מחקר שגילה שלילד הבכור יהיה ב90% מהמקרים מנת IQ יותר גבוהה משאר האחים שלו... אך למרות שהאח הצעיר יותר יהיה בעל מנת IQ יותר נמוכה הוא יהיה הרבה יותר יצירתי... (הם הביאו דוגמאות של כמה מנהיגים מפורסמים.. היחיד שאני זוכר זה גנדי)

ככה זה בבית שלנו.

אח שלי הגדול מאוד חכם וכולם מעריצים אותו, אני סתם ממוצע כזה ואחי הקטן טמבל מפונק אבל כל היום מצייר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ח

אין טעם ליחס למבחני IQ תשומת לב רבה... סתם בולשיט. לדוגמא לזמרת מדונה, כך טוענים, יש IQ 140.. וכולנו ראינו כמה חוכמה יש בה. :lol:

החוכמה האמיתית היא החוכמה הרוחנית, ואת החוכמה הזאת אי אפשר לבדוק ע"י מבחן. את החוכמה הזאת רק החיים בודקים.

אתה טוען שאני משקר?

וIQ זה לא מדד רק ללוגיקה, אלא לאינטליגנציה של האדם בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוכמה האמיתית היא חוכמת החיים, זאת מקבלים כאשר גדלים, מתפתחים ומצויים בסיטואציות מסויימות אשר עליהן לומדים ועוברים אות.

בשביל לעבור את אותן הסיטואציות אתה חייב להשתמש בחוכמה אחרת, חוכמה לוגיסטית (אינטליגנציה) לכן, אתה לא יכול לשלול ישירות את האינטליגנציה, הIQ מודד את האינטליגנציה של האדם ותו לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוכמה האמיתית היא חוכמת החיים, זאת מקבלים כאשר גדלים, מתפתחים ומצויים בסיטואציות מסויימות אשר עליהן לומדים ועוברים אות.

בשביל לעבור את אותן הסיטואציות אתה חייב להשתמש בחוכמה אחרת, חוכמה לוגיסטית (אינטליגנציה) לכן, אתה לא יכול לשלול ישירות את האינטליגנציה, הIQ מודד את האינטליגנציה של האדם ותו לא.

אני לא מדבר על נסיון חיים. אני מדבר על חוכמה מסוג אחרים לגמרי, דמיון, יצרתיות... חוכמה רוחנית.

החוכמה שמודד ה-IQ היא "חוכמה פיסית" ותו לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להיפך, אצלנו דווקא המזרחים מבוססים יותר, ואגב, אני ממש לא עשיר, לא אמיד וקשה להגיד גם כשווים לערסים המסתובבים פה, ואני גאה להגיד, שאני בכיתה מדעית,

שם אני גם בחכמים יותר, ואני עוד יותר גאה להגיד שהאינטליגנציה (חשוב יותר מלימוד ספרי היסטוריה בעל פה) בין הגבוהות.

וכן, אינטליגנציה רוכשים מהסביבה ומהחינוך.

---

ואני גם במעבורות אם זה כל כך מעניין, אני גר בקרית מלאכי, עירת שלא מתפתחת.

---

עוד עריכה, אם זה מעניין מישהו, אני שגר במעבורות, ללא תקציבים, משפחה חד הורית, אני עם IQ 144, לכן כל בירבורי השכל של התקציב הפותח פשוט בולשיט אחד גדול!

יותר חשוב זה החינוך והשפעת הסביבה.

מה שאתה כתבת מחזק את מה שאני אומר , אתה דוגמא לדור שמשתנה -בדיוק כמו שכתבתי , אבל אני מדבר על ההורים שלך והסבים והסבתות שלך , מבחינה סטטיסטית תמיד גם יש יוצא מהכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב-בבדיקות מאוד מעמיקות שעשו גילו שילדים שנולדו להורים מעשנים היו בעלי IQ נמוך משמעותית מילדים של הורים אשר אינם מעשנים.

בנוגע לכל ההתגוננות של המזרחים-תפסיקו עם השטויות שלכם,גם אני מזרחי בחלקי,אבל תפסיקו להמציא כל מיני דברים טפשיים כמו "מרבית הערסים הם אשכנזים" או דברים מפגרים כאלו ואחרים,אתם יודעים שזה לא נכון.

[ובכלל אין קשר בין זה לבין הדיון על הIQ...]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו מה שאמרו חלקית נכון

הבנאדם מקבל IQ מהסביבה אז אם הוא מזרחי וגדל בשכונות עוני אז בטח שיהיה לו ככה וככה איי קיו

אם אתה מרוקאי וגודל בשכונה נורמלית עם אנשים עם שכל אז אתה תיהיה הרבה יותר חכם

זה שיש את הסטיגמה זה בגלל שמהתחלה בגלל שהם גרו במקומות כאלה אז הידע שלהם לא יכל להתפתח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהודים בכלליות הם עם חכם , תראו את היהודים בחו"ל יש הרבה יהודים שם עשירים אני יודע מנסיון

באמריקה יש הרבה עורכי דין , רופאים , כלכלנים יהודים...אני לא יודע אם זה קשוא לIQ אבל אולי זה סימן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהודים בכלליות הם עם חכם , תראו את היהודים בחו"ל יש הרבה יהודים שם עשירים אני יודע מנסיון

באמריקה יש הרבה עורכי דין , רופאים , כלכלנים יהודים...אני לא יודע אם זה קשוא לIQ אבל אולי זה סימן

קצת מצחיק שמתייחסים אלינו כאל עם וכאל גזע,כשכל הקשר בינינו הוא סה"כ אמונה בדת אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ גם לי דיי נראה שזה לא תורשי ושגם ניתן לשפר את זה עם הזמן הרי היכולת של המוח שלנו היא גבוהה מאד ולא היה אדם אחד בעולם שניצל את היכולת הזאת למקסימום בערך 5-7 אחוז . גם יש אינטיליגנציה רגשית ..

ומאיפה הבאת את הטענה המטופשת הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...