האם מנת IQ היא תורשתית ? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מנת IQ היא תורשתית ?

joni

Recommended Posts

אתה מדבר שטויות

זה בעיקר תורשתי

זה נכון , אבל , הIQ שלי גם מעל הממוצע לא משנה כמה אבל הוא גבוהה , אבל ההורים שלי

ממש לא חכמים (לא בהגזמה , אבל ביחס אליי) - לפחות לא בדברים שאני חכם וטוב בהם (*אהמממ מתמטיקה אהמממ*) אז זה לא רק...

ולא חסר דוגמאות לאנשים שההורים שלהם מוכרי נעליים והם פרופסורים.

נ.ב

זה שלאדם יש IQ גבוהה לא אומר כלום על ההצלחה שלו בחיים בכל מיני אספקטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תורשתי? מעניין שאתה קובע את זה כל כך בחדות. אין שום קשר חד משמעי מוכח.

אני ואח שלי דוגמה חיה לזה |:

כבר אמרו פה, יכול להיות שזה חלקית תורשתי, אבל חלק נכבד מזה מושפע מהסביבה. אתה לא נולד עם IQ קבוע מראש, הרמה שלו תיקבע עפ"י הרבה גורמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כן נולד עם IQ מסויים

זה שאפשר "לרמות" וללמוד למבחנים האלה לא משנה את ה-IQ האמיתי שלך אלא רק את תוצאת המבחן(שכמו שאמרתי קודם ניתן "לזייף")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי פעם בטלוויזיה על מחקר שגילה שלילד הבכור יהיה ב90% מהמקרים מנת IQ יותר גבוהה משאר האחים שלו... אך למרות שהאח הצעיר יותר יהיה בעל מנת IQ יותר נמוכה הוא יהיה הרבה יותר יצירתי... (הם הביאו דוגמאות של כמה מנהיגים מפורסמים.. היחיד שאני זוכר זה גנדי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה זה גם אצלנו(אני ואחי)

רק שוב בשביל הדגשה(שלא יקפוץ איזה אחד שלא הבין)

מנת משכל ותוצאת מבחן IQ הם דברים שונים.

מבחן IQ מתיימר למדוד את מנת המשכל(והוא גם עושה זאת באופן סטטיסטי), אבל מן הסתם הוא לא מושלם ולא תופס לגביי 100% מהאנשים(בין השאר מהסיבה שאפשר ללמוד אליו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תורשתי? מעניין שאתה קובע את זה כל כך בחדות. אין שום קשר חד משמעי מוכח.

אני ואח שלי דוגמה חיה לזה |:

כבר אמרו פה, יכול להיות שזה חלקית תורשתי, אבל חלק נכבד מזה מושפע מהסביבה. אתה לא נולד עם IQ קבוע מראש, הרמה שלו תיקבע עפ"י הרבה גורמים.

למען השם

זה שאתה מזרחי לא אומר שאתה מטומטמם

מתי תקלוט את זה? [אולי בגלל שאתה מזרחי אתה לא קולט :silly: סתם סתם...גם אני רבע מזרחי]

זה רק אומר שמישהו במשפחה שלך [או כולם] הם אנשים חכמים...

אבל מה לעשות-טמטום עובר בתורשה...אוקי?ראיתי מספיק אנשים טפשים כדי לדעת שזה תורשתי. [ואנשים שחיים בסביבה טובה,שמפתחים את השכל,ושלומדים ברמה שאני לומד]

לא סתם בבתי ספר יש מה שנקרא "הקבצות"...לא לכולם יש את יכולת התפיסה לשפה,למתמטיקה ולתחומים אחרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כל העניין של הסטטיסטיקה של המזרחים ואשכנזים בקשר לIQ אולי נכון לעכשיו , אבל רק בגלל נתוני הפתיחה היותר טובים של האשכנזים (באים לרוב מבית יותר מבוסס גם ההורים וגם הסבים סבתות וגם במדינות שמהן הם באו) .

אבל לדעתי אם תבדקו את הסטטיסטיקה הזאת עוד 20 שנה או קצת יותר תראו נתונים זהים לכל העדות כי הדור יתחלף ומשקעי העבר כבר לא יהיו רלוונטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת צריך להגיד שלהרבה ערסים רמת האינטילגנציה היא בתחת?ובלי קשר לרמת הלימודים או הסביבה?מה לעשות,אבל יש גם אנשים שהם מטומטמים מטבעם [וכדי שלא תגידו שאני גזען-יש גם אשכנזים כאלה]

ומה הקשר בין ערסים למזרחים? :s07:

אתה אומר דברים גזענים בלי לשים לב בכלל... :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כל העניין של הסטטיסטיקה של המזרחים ואשכנזים בקשר לIQ אולי נכון לעכשיו , אבל רק בגלל נתוני הפתיחה היותר טובים של האשכנזים (באים לרוב מבית יותר מבוסס גם ההורים וגם הסבים סבתות וגם במדינות שמהן הם באו) .

אבל לדעתי אם תבדקו את הסטטיסטיקה הזאת עוד 20 שנה או קצת יותר תראו נתונים זהים לכל העדות כי הדור יתחלף ומשקעי העבר כבר לא יהיו רלוונטים.

לIQ אין שום קשר לחינוך, מבחן IQ נורמאלי לא מכיל שום דבר שצריכים בשבילו ידע מקדים.

כמו כן לIQ אין שום קשר לחוכמה, אתה יכול להיות מאוד משכיל אבל עם IQ ממוצע ביותר. יש אנשים עם פיגור שכלי שלא למדו אי פעם במסגרת נורמאלית ויש להם IQ מפחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו רואים? זה מהסביבה

מה שאמרו מקודם

שאצל האשכנזים בבמוצע יש IQ יותר גבוה, למה? מהסביבה

תחשבו על המזרחים ששמו במעברות, איזה סביבה איתה שם? והאשכנזים שבתל אביב ששם יש מלא מקצועות

אז כן זה בא מהסביבה

זה שאומרים על: תראו את המרוקאי ההוא ואת האאשכנזי ההוא, האשכנזי הרבה יותר חכם, אולי בגלל שהמרוקאי גדל במעברות או שכונות עוני ואשכנזי היו לו חיים גבוהים? לכו תדעו

היום זה כבר שונה כי מזרחי או אשכנזי כולם באותו מעמד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...