בעייה בקונפיגורציית SCSI והודעות שגיאה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעייה בקונפיגורציית SCSI והודעות שגיאה

amir77a

Recommended Posts

במחשב שלי מותקן בקר SCSI של Adaptec-AHA-2940.

מחוברים אליו צורב SCSI וגם CD-Rom SCSI ובנוסף סורק של - כמובן SCSI.

שני הכוננים הם פנימיים.

לאחרונה מופיעה לי מדי פעם הודעת שגיאה ב-Event Viewer (אני עובד עם Pro) שאומרת:

The driver detected a controller error on \Device\Scsi\aic78xx1.

ההודעה מופיעה הרבה פעמים תוך מספר שניות. כאשר זה קורה כונני ה-CD-Rom מופיעים אך לא נגישים, רק restart פותר את הבעייה.

בדקתי במספר מקומות באינטרנט והבנתי שהבעייה יכולה לנבוע מכמה אפשרויות:

1. בקר SCSI לא תקין.

2. אחד מההתקנים המחוברים לא תקין.

3. בעייה ב-termination.

אפשרות מספר אחת היא הפחות נפוצה.

שתי שאלות:

1. כיצד ניתן לאבחן איזה התקן גורם לבעייה?

2. כיצד או איפה ניתן ללמוד כיצד לקנפג נכון את התקני ה-SCSI. לדוגמא אני יכול לקבוע ID לכל device, מהו ה-ID הטוב/נכון יותר, האם

יש לבצע termination לכל התקנים או לחלקם? כיצד לבדוק שקונפיגורציית ה-SCSI נכונה?

תודה רבה מראש על הסבלנות והעזרה.

אמיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקר ה SCSI הוא מעין מחשב קטן. :hat:

על מנת שיוכל לפנות לכל התקן חיבים לציין לכל התקן כתובת ID. ככלל במקרה שלך אין חשיבות מיוחדת לכתובת בלבד שלא תהיה התנגשות בכתובות שאז לא תוכל לפנות להתקן. החשיבות לכתובות היא בעיקר אם יש לך דיסקים קשיחים שאתה איתם את עלית המחשב, או במידה ואתה עובד במערכות הפעלה ישנות שאין באפשרותך לשלוט באותיות הכנן. 8)

לגבי ה termination הגישה אל ההתקנים מתבצעת במעין רשת. בכדי שלא תתבצע מעין זליגה של האותות יש לשים על ההתקן האחרון והאחרון בלבד מחסום ולעניננו termination, כאשר האחרון הוא ההתקן שמחובר אחרון בצמה ו/או בשרשור במיקרה שלך מכיון שחיברת גם צמה וגם שרשרת חיצונית אתה צריך גם בהתקן שבשירשור החצוני וגם בהתקן האחרון בצמה. כאשר יש לבדוק שבהגדרות ה של הכרטיס הגדרות ה termination הם על אוטמטי או מבוטל. מיקום לא נכון יכול לגרום לחוסר יכולת לגשת להתקנים שלאחר ה termination ובמידה ולא תשים termination בקצה יכול לגרום לתקלת תקשורת להתקנים (כמו צינור מים ללא סופית כל המיים ישפכו). :smoke:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את הרכיבים השונים.

הסורק (התקן חיצוני) היה לו טרמינטור.

שני כונני ה-CD (רגיל וצורב) מחוברים פנימית והטרמינטור היה הפוך, הוא היה בהתקן הראשון בכבל ולא בשני.

תיקנתי בהתאם.

האם ב- של הכרטיס לשים את הגדרת הטרמינטור על automatic/enable/disable ?

אני מקווה שהמצב ישתפר.

יש אפשרות לתוכנת דיאגנוסטיקה כלשהי לבדוק שהכל תקין?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצב אוטומטי בד"כ הוא הטוב ביותר כי במידה והכל תקין אז אין צורך בהתעסקות נוספת במידה ואתה מנתק התקן או מוסיף התקן. ::)

בקונפיגורציה שאתה עובד אם אתה רוצה לקנפרג ידנית אז אתה צריך לשים על disable כי הכרטיס הוא באמצע הרשת ויש tarmination משני צדדיו ולכן לא צריך שיהיה עליו. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...