האם יש הוכחה מדעית ליציאת מצרים ? - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש הוכחה מדעית ליציאת מצרים ?

[NOS]

Recommended Posts

• תגובות 236
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תקשיב אני לא מכחיש את מה שקרה אני יודע שנפוליאון היה ואני יודע שהשואה היתה ואני די בטוח שיציאת מצרים גם התרחשה

מי שמכחיש כאן זה אתם

אני גם די בטוח שהמפץ הגדול התרחש לפני כ-14 מליארד שנה, למרות שלא היה באותה תקופה אף אחד שיתעד את זה.

נו אז מה זה כל הבילבולי ביצ** שמשה לא היה קיים ויציאת מצרים לא התרחשה יש הרי עדות ארכיאולוגית שזה כן התרחש

אין שום עדות ארכיאולוגית שמוכיחה כי יציאת מצרים אכן התרחשה, ואם אתה טוען אחרת אז תביא בבקשה הוכחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהיתי בתיכון חבר שלי הביא איזה ספר על זה אבל הנה למשל כמה דוגמאות

"ישנו ממצא בשם פפירוס איפואר המתאר סדרה של מכות הניחתות על מצרים, המזכירות את עשר המכות"

"ישנן עדויות מצריות על כך שניתנה רשות לנודדים מאדום להיכנס למצרים בעת רעב (במקביל לסיפור אחי יוסף) ושרעמסס השני אכן בנה את העיר על פי רעמסס, וגם השם שמופיע במקרא בהקשר ליוסף "צפנת פענח" נמצא בתיעוד המצרי בתקופה אחרת."

"עוד הוכיח גרינץ כי בלשון התורה ישנם שקיעים רבים מהלשון המצרית - כגון המילים "אפוד", "בד", "כפורת", ועוד, מה שמחזק את הטענה על שהותם של בני במצרים."

"באשר לכיבוש ארץ כנען, טוענים חלק מהחוקרים כי קריאה מדוקדקת בספר יהושע ובספר שופטים תגלה כי גם על פי התנ"ך עצמו לא היה הכיבוש בבת אחת, וכי "הארץ נשארה הרבה מאד לרשתה" - תיאור התואם את העולה מן הממצאים הארכיאולוגיים. ממצאים אלו מעלים נוכחותו של עם חדש בארץ כנען בתקופה המיוחסת ליהושע, עם אשר בונה יישובים משלו, בצורה מיוחדת הדומה לדרך חנייתם של נוודים, ללא עצמות חזירים וחיות טמאות אחרות וללא צלמים, ואשר משתלט לאט על כל אזור גב ההר. ההשתלטות האטית אמנם אינה ניכרת בקריאה ראשונה בספר יהושע, אך זאת מכיון שמגמתו היא להציג מסע נצחונות מהיר, ורק לאחר מכן הוא מתאר כי הנצחונות כלל לא היו סוף פסוק."

ובשאר לטענה שהסיפור עבר מפה לאוזן זה לא נכון הסיפור הזה נכתב בזמן ההליכה במדבר על ידי משה שהכתיב את דברי ה לא זוכר למי נראה לי

לאהרון

זה הספר היחיד שפעם ניתן היה לכתוב אותו "תורה שבכתב"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובשאר לטענה שהסיפור עבר מפה לאוזן זה לא נכון הסיפור הזה נכתב בזמן ההליכה במדבר על ידי משה שהכתיב את דברי ה לא זוכר למי נראה לי

לאהרון

זה הספר היחיד שפעם ניתן היה לכתוב אותו "תורה שבכתב"

קראתי את זה בויקיפדיה

תיעוד המאורעות נעשה מאות שנים אחרי. לדעת רוב חוקרי המקרא, התורה חוברה והועלתה על הכתב בין המאה העשירית לבין המאה הרביעית לפנה"ס. כמו כן, קיימת סברה כי גם לאחר מכן חלו שינויים בתורה הכתובה, והיא קיבלה את צורתה הסופית והמוכרת כיום רק בתקופה של עזרא (אמצע המאה החמישית לפנה"ס). לאור הערכה זו, מתקשים החוקרים להתייחס לתורה כתיעוד מדויק של אירועי יציאת מצרים בזמנם
תיארוך יציאת מצרים

הסברה המקובלת היא שהיא התרחשה במאה ה-13 לפני הספירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיבו חברה אני לא איש דת וגם לא דתי אני בסך הכל מאמין אם אתם רוצים לקבל תשובות לכו לרב שיסביר לכם (לרב נורמלי לא אמנון יצחק)

לגבי התקופות נכון שזה לא מסתדר אבל צריך לקחת בחשבון שהכל השערות ויש אפשרות שהכל יסתדר גם אם ללכת לפי התורה לפי דעה זו או אחרת

בקשר לתורה יכול להיות שהכוונה לתנ"ך השלם אני מדבר על 5 חומשי תורה גרידה

גם כתוב בתורה שה ברא חושך מאור אז מה פעם חשבו שזה מגוכך אבל מה גילו בפיזיקה המודרנית שניתן ליצור חושך מאור ואותו דבר לגבי זה שכדור הארץ נמצא באמצע הבריאה עוד לא יודעים מה הגבולות של הבריאה נכון אז איך אפשר להגיד שכדור הארץ לא נמצא באמצע אם אתה לא יודע מה זה השלם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי-אפשר לדעת אם יצאת מצריים התקיימה או לא.

ובעתיד גם את השואה ישכחו בדיוק כמו יציאת מצריים, נכון שלשואה יש כתבים והוכחות וניצולים שיעידו,

אבל בעוד 1000 שנה יניחו שאלו סתם יומנים וכתבים שישראל "זייפו" על ה"שטות" הזאת שנקראת השואה בדיוק כמו אלו שמלגלגים על יציאת מצריים.

הרי מה ישאר מהשואה? איזה מבנה גטו עתיק? כמה ספרים וכתבי עת? הרי כתבים זה מה שנשאר מן התנ"ך ואתם כאמור לא מאמינים בזה.

אני לא אומר שיציאת מצריים באמת התרחשה, אני רק אומר שכמו כל ארוע היסטורי, השואה תישכח בדיוק אותו הדבר.

וכמו כן כל האירועים ההיסטורים לעתיד הרחוק.

אגב, זה דיון חסר טעם, גם עם הוכחות לעולם לא תוכל לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובעתיד גם את השואה ישכחו בדיוק כמו יציאת מצריים, נכון שלשואה יש כתבים והוכחות וניצולים שיעידו,

אבל בעוד 1000 שנה יניחו שאלו סתם יומנים וכתבים שישראל "זייפו" על ה"שטות" הזאת שנקראת השואה בדיוק כמו אלו שמלגלגים על יציאת מצריים.

הרי מה ישאר מהשואה? איזה מבנה גטו עתיק? כמה ספרים וכתבי עת? הרי כתבים זה מה שנשאר מן התנ"ך ואתם כאמור לא מאמינים בזה.

אני לא אומר שיציאת מצריים באמת התרחשה, אני רק אומר שכמו כל ארוע היסטורי, השואה תישכח בדיוק אותו הדבר.

בשביל זה נועדו החגים,מועדי הזכרוו והטקסים למיניהם

ולמה זה ישכח?

אם לא נעביר את המסר כמו אבותינו "מאב לבן ומדור ודור" ברור כול מה שאנחנו מכירים כעת יעלם מן העולם כאילו לא היה מעולם

לכן זו חובתנו,ולא סתם כתוב בתורה :

"והגדת לבנך יומם ולילה" שים לב כמה פעמים המילה הזאת חוזרת

http://www.google.co.il/search?hl=iw&rls=GGLG%2CGGLG%3A2006-13%2CGGLG%3Aen&q=%D7%95%D7%94%D7%92%D7%93%D7%AA+%D7%9C%D7%91%D7%A0%D7%9A+%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%9D+%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%94&meta=

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין הדברים:

ספרי הסטוריה

ווידיאו

רק זה מספיק כבר ומה יש ליציאת מצריים? תורה :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תישעה באב כן מופיע בתורה חורבן הבית

שטויות. כשהתורה נגמרה, בית המקדש עוד לא הוקם. למעשה ירושלים עוד לא נכבשה בסוף ספר דברים. אם אתה חושב אחרת, תביא ספר, פרק ופסוק.

גם כתוב בתורה שה ברא חושך מאור

מה?

בראשית ברא אלהים את השמים ואת הארץ

והארץ היתה תהו ובהו וחשך על פני תהום ורוח אלהים מרחפת על פני המים

ויאמר אלהים יהי אור ויהי אור

וירא אלהים את האור כי טוב ויבדל אלהים בין האור ובין החשך

החושך היה קיים לפני האור. האלוהים ברא את האור ואז הפריד בינו ובין החושך, שהיה קיים עוד לפני כן. הוא לא ברא את החושך מהאור.

אז מה פעם חשבו שזה מגוכך אבל מה גילו בפיזיקה המודרנית שניתן ליצור חושך מאור

זה עדיין מגוכח. הרי חושך הוא מצב של אין אור, בשביל ליצור חושך מאור צריך רק להסתיר את מקור האור.

ואותו דבר לגבי זה שכדור הארץ נמצא באמצע הבריאה עוד לא יודעים מה הגבולות של הבריאה נכון אז איך אפשר להגיד שכדור הארץ לא נמצא באמצע אם אתה לא יודע מה זה השלם

כי אנחנו יודעים שהיקום הוא ארבע מימדי. אין משמעות למילה מרכז ביקום שנוצר במפץ הגדול כיוון שכל נקודה שבו היא במרכז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין הדברים:

ספרי הסטוריה

ווידיאו

רק זה מספיק כבר ומה יש ליציאת מצריים? תורה :s07:

:bash::kopfpatsch: :kopfpatsch:

1. ספר תנ"ך הוא בדיוק כמו ספר היסטוריה, הוא לא תלוי בך הוא תלוי במי שכתב אותו.

זה מזכיר לי סיפור אחד של אמנון שמוש, שכשהוא היה ילד הוא קרא בספר היסטוריה ש "הפאלחים במצרים כ"כ עניים, שאין במשא ידם לקנות נעליים",

הוא אמר שספר ההיסטוריה טועה, ושתנאי העבודה של הפלאחים אינם מצריכים אותם ללבוש נעליים. זה כמו שמישהו יבוא בתקופה של אז ויגיד שהאנשים בתל אביב כ"כ עניים שאין במשא ידם לקנות עניבות. כשאתה קורא ספר היסטוריה על מי אתה מסתמך? על זה שכתב אותו. אותו הדבר עם התנ"ך, זו הבחירה שלך להאמין.

במידה מסויימת תנ"ך וספר היסטוריה הם בדיוק אותו הדבר.

2. הראת זאת בעצמך, אתה לא מאמין לספר. אתה חושב שמי שיקרא את ספרי ההיסטוריה בעתיד יאמין לכל מילה? ווידאו, זה כבר יהיה מיושן כנראה בדיוק כמו ספר.

""ומה יש לשואה? כתבים ווידאו :s07:""

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות. כשהתורה נגמרה, בית המקדש עוד לא הוקם. למעשה ירושלים עוד לא נכבשה בסוף ספר דברים. אם אתה חושב אחרת, תביא ספר, פרק ופסוק.

אתה צודק זה רק בנביאים

ולגבי חושך ניתן ליצור חושך ב 2 דרכים 1 הארה על שטח מואר עם אור בעל פזה הפוכה ותדירות דומה ו2 פשוט לחסום את האור או לשנות את מקומו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. הראת זאת בעצמך, אתה לא מאמין לספר. אתה חושב שמי שיקרא את ספרי ההיסטוריה בעתיד יאמין לכל מילה? ווידאו, זה כבר יהיה מיושן כנראה בדיוק כמו ספר.

""ומה יש לשואה? כתבים ווידאו :s07:""

כמה ספרים מסופרים שונים יש על נפואליאון/שואה/כל אירוע היסטורי אחר? כמה תנ"ך יש?

בעצם בצד אחד יש לך אירוע היסטורי שמתועד על ידי עשרות ספרים שונים מהיסטוריונים שונים, מתועד על ידי עובדות ומפות וכו' ובצד השני יש לך ספר אחד ויחיד שאתה לא יודע מי כתב אותו ולא מתי כתבו אותו... זה לא מספיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...