AMD תוכל להתחיל בבניה של FAB39/40 כבר בשנת 2007. - עמוד 8 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD תוכל להתחיל בבניה של FAB39/40 כבר בשנת 2007.

T-Flash

Recommended Posts

• תגובות 126
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוריב,גם אם אתה צודק,עדיין אני לא מתכנן כרגע לפחות לקחת מעבד של למחשב הבא שלי,מה הטעם לקנות טכנולוגייה ישנה?

אני והלך להשקיע משהו כמו 8 אלף במחשב ואני אקנה טכנולוגייה מיושנת ? לא נראה לי,כרגע לאינטל יש את הטכונולוגייה המתקדמת ביותר ואין שום טעם לקחת AMD

טכנולוגיה ישנה? איך בדיוק מפריע לך שהמעבד לא ב-65 ננומטר, בסדר המעבדים של ב-65 ננומטר ממש בפתח!

עכשיו בוא נראה למי יש ישנה:

1. אינטל, בקר זיכרון מחוץ למעבד, מובנה במעבד: יתרון ל- ביצועים טובים יותר

2. , קאש משותף לשני הליבות, AMD קאש נפרד לכל מקושר בטכנולוגית HyperTransport: יתרון ל-AMD המידע מוזרם ישירות לכל .

3. AMD, מעבד 64 ביט מיסודו, הטמעה של EM64T שהיא בעצם נותנת מענה חלקי: יתרון ל-AMD הביצועים של ב-64 ביט גרועים.

4. המעבדים של AMD קרירים יותר, אפשרות האוברקלוק טובה יותר, אפילו רק בקרור אוויר.

בנתיים AMD הוכיחה את עצמה בסוקט 939-940 יפה מאוד! תקועה עם ה-FSB עמוק, תחום ה-64 ביט קורם עור וגידים מיום ליום,

ולאינטל אין פיתרון רציני בעניין, שלא נדבר על המיחשוב הנייד, בקרוב AMD תוציא את Trio64 X2 הוא יהיה מעבד ראשון כפול לניידים ב-64 ביט,

הבנצ'ים של הקונרו מתחילים ליצור רושם מחשיד במרחבים של הרשת, FSB לוחץ את אינטל לגבול היכולת 1066Mhz ביחס לזכרונות של 667Mhz כבר מדאיג,

מה יהיה שיצאו לשוק ב-800Mhz, אינטל לא תעמוד במהירות הזאת עם ה-FSB לפי מפת הדרכים של אינטל, הם תקועים איתו לפחות עד 2009.

זהו... עכשיו אני מציע לך לחכות ל-65 ננומטר של AMD לפני שאתה נפרד מ- ש"ח :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מערבב פה שני דורות של אינטל

המטמון המשותף של אינטל הוא יתרון ולא חסרון (קיים ביונה ובקונרו)

מצד שני אתה כותב שהמעבדים של יותר קרים (מה שנכון לNETBURST)

למרות שהTDP של היונה והקונרו נמוך משל AMD64 (וגם בשטח הם יותר קרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טכנולוגיה ישנה? איך בדיוק מפריע לך שהמעבד לא ב-65 ננומטר, בסדר המעבדים של ב-65 ננומטר ממש בפתח!

עכשיו בוא נראה למי יש ישנה:

1. אינטל, בקר זיכרון מחוץ למעבד, מובנה במעבד: יתרון ל- ביצועים טובים יותר

אומנם אתה מקבל Latency נמוך יותר, אבל אתה משלם על כך בגמישות. צריך להחליף מעבד על מנת לתמוך כרגע ב למשל.

2. אינטל, קאש משותף לשני הליבות, קאש נפרד לכל מקושר בטכנולוגית HyperTransport: יתרון ל-AMD המידע מוזרם ישירות לכל .

היתרון הוא של . המטמון המשותף מאפשר שימוש יעיל הרבה יותר במטמון.

3. AMD, מעבד 64 ביט מיסודו, הטמעה של EM64T שהיא בעצם נותנת מענה חלקי: יתרון ל-AMD הביצועים של ב-64 ביט גרועים.

אני עוד לא ראיתי הכרעה חד משמעית שה AMD נותן ביצועים משמעותית יותר טובים תחת 64 ביט מאשר האינטלים למיניהם. בטח שאי אפשר להגיד דבר כזה לגבי הקונרו שעוד לא נבדק בכלל תחת 64 ביט.

4. המעבדים של AMD קרירים יותר, אפשרות האוברקלוק טובה יותר, אפילו רק בקרור אוויר.

ממש לא נכון. כל ארכיטקטורת ה קרירה יותר מה AMD ומאפשר אוברקלוקים פנומנליים.

בנתיים AMD הוכיחה את עצמה בסוקט 939-940 יפה מאוד! תקועה עם ה-FSB עמוק, תחום ה-64 ביט קורם עור וגידים מיום ליום,

ולאינטל אין פיתרון רציני בעניין, שלא נדבר על המיחשוב הנייד, בקרוב AMD תוציא את Trio64 X2 הוא יהיה מעבד ראשון כפול לניידים ב-64 ביט,

הבנצ'ים של הקונרו מתחילים ליצור רושם מחשיד במרחבים של הרשת, FSB לוחץ את אינטל לגבול היכולת 1066Mhz ביחס לזכרונות של 667Mhz כבר מדאיג,

מה יהיה שיצאו לשוק ב-800Mhz, אינטל לא תעמוד במהירות הזאת עם ה-FSB לפי מפת הדרכים של אינטל, הם תקועים איתו לפחות עד 2009.

זהו... עכשיו אני מציע לך לחכות ל-65 ננומטר של AMD לפני שאתה נפרד מ- ש"ח :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוריב,נמסיס תודה על התגובות באמת מעניין

אני יודע שכדי לחכות ל65 נ"מ של אבל הבעיה היא שוב :לחכות

כמה אפשר?

אני כרגע כותב ממחשב בן 4 שנים

AMD ATHLON 1600+

512 SDRAM

ולוח אם של GIGABYTE

אני רוצה לקחת משהו חזק שיתן לי ביצועיים טובים בהכול(2 הארדיסקים כשאחד מהם ראפטור של 15K,זיכרון של 2 ג'יגה לפחות כרטיס מסך חזק וכו' לשימושים מקצועיים יותר) אבל צריך לחכות....הבעיה שאי אפשר לחכות לנצח..למה חיכיתי ויש לי עדיין תמחשב שלי?

חשבתי שמיקרוסופט יוציאו את הווינדוס הבא שלהם אחרי מקסימום 3 שנים ולא אחרי חמש וחצי/6 ואז הכול יתחדש וישתפר כדי להתאים לווינדוס החדש נכון?

אבל עד שמיקרוסופוט זזים אז בסוף יש כבר תאריך לווינדוס החדש ואז מתעכבת ...

אני לא ממש רואה טעם לקנות מערכת מבוססת סוקט 939

אפליו נניח ואני אחכה שAMD יעברו לסוקט החדש,עדיין זה לא יתן לי כלום אותו מעבד ישן עם סוקט חדש ותמיכה ב וזהו

ומצד אחר אתם אומרים שאין טעם לקחת תINTEL אז מה הפתרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע,

אני הייתי ממליץ שתחכה לקונרו.

אם אתה לא יכול לחכות לקונרו, קח נניח לוח אם פשוט עבור D 805 וכל שאר הרכיבים תקנה מה שאתה צריך.

לכשייצא הקונרו תוכל למכור את הציוד שלך בהפסד של 400-500 ש"ח ולהחליף לקונרו.

או שתוכל להשאר עד שתמצה את ה D 805. עם קצת הוא גם מעבד לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nemesis, כמה תיקונים...

1. גם ככה אנשים יחליפו לוח בשביל הקונרו, כנ"ל לגבי AMD.

2. באפליקציות כבדות המטמון המשותף יגרום לירידה בביצועים עקב תיזמונים משותפים, קרא מאמר:

The reason is simple: suppose two seperate application instances or threads each needs to process large memory blocks

at a time to operate efficiently. Each will find the memory it needs not in cache, and therefore cause the eviction of the other's cache to make room to bring in its own memory. As the two cores trampling on each other's cache copy of memory like an ultra fast ping-pong game, they can do little useful work. Clearly, this will result in performance degradation to a level lower than single core. In single core, each application will run continuously for a time quantum, say 0.001 second, or 2 millions clock cycles, the application enjoys the cache almost exclusively during the time quantum. Although the next process will wipe out previous cached memory content, the effect is averaged out over the cycles.

Cache was used to cure the problem with memory latency -- in INTEL CPUs, it takes nearly 400 clock cycles to bring memory to the CPU, during this time the CPU must wait. With AMD's on die memory controller, the latency is reduced to 30% or less. The cache cures this latency problem somewhat by exploiting the locality of the applications and copying blocks of memory into the core before hand. With cache thrashing happening, the cache is made pretty much useless

.

3. זה לא רק אני טוען...

http://en.wikipedia.org/wiki/EM64T

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

URIB, מה הבעיה שלך?

אני לא מבין, באמת שלא. :nixweiss:

מה יש לך נגד הקונרו?!

במקום להיות גאה בכך שמדובר במעבד כחול לבן תותח ומוצלח (כמו כל השאר המעבדים שפותחו בארץ) אתה מנסה לקטול אותו בעוד שמי שכרגע פישלה בגדול היא .... שלא חידשה כלום חוץ מתמיכה ב- שלא ממש שינה למעבדים שלה הרבה.

סוף סוף יהיה מעבד ישראלי בכל מחשב שולחני :yelclap:

הקאש המשותף זה המצאה חדשה, והיא עדיפה על קאש מחולק ב-.

ומעכשיו בקונרו הקשר הין הליבות נערך במעבד עצמו ולא בגשר הצפוני.

בקשר לתמיכה בפועל ב64 ביט, עדיין אין לך על מה לבסס את זה!

ובתכלס ה64 ביט לא ישנה כלום בשיט לרוב האנשים בעולם...

בקשר ל-FSB של , זה ידוע שהוא צוואר בקבוק, אבל זה עדיין לא מונע מהמעבדים שלה להיות טובים יותר. :nono:

בקרירות ואובר הקונרו לוקח (היונה הוא ההוכחה).

בקשר לניידים, תתעורר, יוצא מרום.

AMD ממש לא עומדת לשלוט בתחום הנייד, בדיוק כמו שהיום היא לא שולטת בו.

לסיכום יש לי שני דברים להגיד :

1) תתמודד עם העובדות בשטח, להמרות שאני עדיין לא הבנתי למה הם כל כך כואבות לך :nixweiss:

2) רשמת פה שטויות כמו קרירות המעבד וחסרון הקאש המשותף ואפילו לא ידעת על המרום - אז תקרא ותלמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מהיכן נלקח המאמר שאתה מצטט, והוא מאוד מפליא אותי במיוחד בהתחשב בעובדה שלא פורסם שום חומר עד כמה שידוע לי על צורת העבודה של ה Prefetchers של ה Core Duo.

קשה לי מאוד להאמין שה Prefetchers, במיוחד לאור העובדה שהם משותפים למיטב הבנתי עובדים בצורה כל כך בנאלית.

הכתוב מאוד שיטחי ולא מספק שום הוכחה לכך, אז הרשה לי לקחת את זה בערבון מאוד מוגבל.

2. איפה בכל המאמר הזה כתוב שקימפול תוכנה ל64 תראה יתרון גדול יותר מעבר ל32 ביט על ה מאשר על האינטלים?

ועוד כאשר מדובר ב Core?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין, אני מאמין שיתרונות ה L2 המשותף Trumps (שיט, אני כבר לא יכול למצוא את המילים שאני צריך בעברית :nixweiss:) את החסרונות שלו.

עד שלא יבחן הנושא, או שלפחות יפורסם מידע כלשהו על ידי מקור אמין בנוגע לצורת העבודה של ה Prefetchers, הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה ואני יכול לא להסכים איתו.

בנוסף לכך, מדובר בבלוג של עיתונאי.

הבחור מגדיר את כ Ph.D, אבל לא מספק שום רקע להשכלה שלו.

משיטוט שטחי באתר שלו הכתבות שלו נראות מוטות ומעט שטחיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבלוג הזה שייך לתפוח רציני. תסתכלו על הכתבות שם. מוטה לחלוטין. עוד מפוטר של אינטל או משהו בסגנון. אני לא הייתי לוקח אותו ברצינות.

Sharikou, Ph. D said...

First, anything done at IDF was a setup by cowards.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בעיה גדולה.

כל אחד עם מקלדת, חיבור ומעט שטח אכסון יכול לומר מה שהוא רוצה.

לוקחים את הדעה הפרטית, זורים עליה קצת מספרים בשביל לשוות רושם אמין, מעצבים את האתר בצורה טובה ורושמים Ph.D ליד השם וחלק מהאנשים אפילו לוקחים אותו ברצינות.

אגב, אני חושב שצריך להוסיף למילון משמעות נוספת למילה תפוח.

או אם לא, לפחות לרשום איזה טריידמארק :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בעיה גדולה.

כל אחד עם מקלדת, חיבור ומעט שטח אכסון יכול לומר מה שהוא רוצה.

לוקחים את הדעה הפרטית, זורים עליה קצת מספרים בשביל לשוות רושם אמין, מעצבים את האתר בצורה טובה ורושמים Ph.D ליד השם וחלק מהאנשים אפילו לוקחים אותו ברצינות.

אגב, אני חושב שצריך להוסיף למילון משמעות נוספת למילה תפוח.

או אם לא, לפחות לרשום איזה טריידמארק :smile1:

צר לי לאכזב אותך, אבל הבחור שם מבין טוב מאוד מהוא כותב, הוא גם מגבה בעובדות מהשטח!

כל הסבר שלו מפורט להפליא ומגובה בקישור ומאמר.

אתה יודע מה? אני לוקח אותוו ברצינות יותר מכמה חכמולוגים פה שחושבים שהם מבינים, צריך קצת נסיון על מערכות 64 ביט

בשביל להבין כמה שאינטל בקרשים. :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...