תוצאות הבחירות - "היום שאחרי" - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוצאות הבחירות - "היום שאחרי"

rk666

Recommended Posts

הם תמכו במהלך אחר כך פרשו מהליכוד והקימו את קדימה. אני לא מבין את השאלה שלך, אתה באמת לא זוכר את מה שהלך כאן בארץ בשנה האחרונה?

אתה בסדר תגיד לי?

לינק לשאלה

לינק לתשובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 305
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

LiorP23, אני בסדר. פעם הבאה שאתה עונה למישהו תנסה לציין קודם לאיזה שאלה או לפחות לצטט כי כשהדיון מתקדם במהירות כמו כאן אפשר להתבלבל. מצטער ושיהיה לך לילה טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מפחיד אותי שמפלגה שלא יודעים עליה כלום, וששרון טייכר מסקר אותם מקבלת אולי 8 מנדטים.

ללא ספק נובע הרבה יותר מתסכול מהמפלגות האחרות, מאשר דאגה לקשיש.

רפי איתן נחשב ימני למיטב ידעתי, חבר קרוב של שרון.

אולמרט יכול ליצור קואליציה של כ80 מנדטים עבודה+קדימה+גיל+מרצ+חרדים

אישית אני חושב שזה מדאיג מאד שהימין הקיצוני קיבל כ20 מנדטים. אני מקווה שהם ינמקו הרבה זמן באופזוציה.

בכל מקרה הסקרים לא טעו בהרבה, הייתה זליגה של קדימה לגימלאים, בימים האחרונים בעיקר בגלל הידיעה שהם עברו את אחוז החסימה.

והנקודה הכי חשובה, THE PEOPLE HAVE SPOKEN, העם רוצה התכנסות/התנתקות, העם היה עם שרון!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מה שהולך לקרות פה זה איום ונורא.

ש"ס קיבלה כוח גדול מאוד וסיכוי לא מעטים שקדימה תבנה איתם קואליציה.

משמע, כמו שאמרו עוד בעמוד הראשון - כל התהליך להפרדת הדת מהמדינה הולך לפח. :pissed:

השחיטות חוזרת בצורה חדה למדינתינו. כל הכסף שלנו החילונים הולך לחרדים שיהרגו עם זה חתולים ברחוב.

ולא נתקדם לשום מקוםםם!!

ועוד רק 63% (בערך) אחוז הצביעו? לא יאמן, למה לא לצאת להצביע? מה קורה לבעלי ההצבעה בארץ הזאת?!

עכשיו אולי הם הבינו, שעם כל הכבוד למחאה העלובה לא להצביע, ניצחה פה מפלגה איומה ש"ס! ושלא נדבר על זה שמפד"ל לא רחוק ממנה!

מדובר על שטחיות דתית חרדית שתכנס לחיינו בימים אלה ודבר כזה מסוכן ביותר למגזר החילוני שרוצה שיוויון זכויות וחובות.

ולא רוצה לשלם כסף לחרדים המטונפים האלה שכל מה שהם עושים זה להרוס את המדינה, לגרום למדינות שונות בעולם לשנוא אותנו

וגם, כמובן איך לא, שהם לא ישרתו בצבא! אני מקווה שבבחירות הבאות החולירות האלה יעופו מהכנסת ומהמדינה.

צריך להעיף כל חרדי מטונף ומושחט מהמדינה !

בושה לכל אלה שלא הצביעו והביאו את ההכרעה למצב כזה!

משו אחד משמח זה הגמלאים. חחחח הרג אותי שהם אמרו 100 פעמים תודה לצעירים שהצביעו עבורם.

הם כנראה זקנים מידי להבין שלצעירים היה נמאס מהפוליטקאים, והחליטו בשביל "הדאחקה" להצביע הגמלאים מה שגרם להם לזכות

במנדטים מכובדים! כל הכבוד להם, ואולי הם קצת יעזרו פה!

מגיע להם עם כל היד על הלב להיות איתנו בכנסת וליצג אותנו.

והם גם חמודים. :P

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוצאות הסופיות:

קדימה: 28 מנדטים

העבודה: 20

ש"ס: 13

ישראל ביתנו: 12

ליכוד: 11

איחוד לאומי מפד"ל: 9

גיל (הגימלאים): 7

יהדות התורה: 6

מרצ: 4

רע"מ-תע"ל: 4

בל"ד: 3

חד"ש: 3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לדעת מה יהיה.

אבל אני מרגיש שיש תקווה לחינוך הישראלי שהעיפו את הנעל בית בשם לימור לבנת מהחינוך אני פשוט שונא את המטומטמת הזאת.

לפי דעתי חייב לתת את ביטחון פנים לליברמן. משפטים לליבני. ולתת לפרץ לנהל איזה תיק לא חשוב כי הבחור ניראה לי ממש אהבל רציני.

ואסור להכניס את הש"ס לממשלה. הגיע הזמן לטפל בנגע שניקרא חרדים. אני לא רוצה לממן את ה20 ילדים שלהם (גם את של הערבים) ולהתחיל להעיף אותם מהישיבות שהם יושבים רגל על רגל ואני ואתם ממנים אותם.

כמה כסף נחסוך ממהלך כזה. והגיע הזמן להתחיל להכניס לאנשים לראש. אם אתה לא יכול לממן את הילדים שלך אל תביא אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מה שהולך לקרות פה זה איום ונורא.

ש"ס קיבלה כוח גדול מאוד וסיכוי לא מעטים שקדימה תבנה איתם קואליציה.

משמע, כמו שאמרו עוד בעמוד הראשון - כל התהליך להפרדת הדת מהמדינה הולך לפח. :pissed:

השחיטות חוזרת בצורה חדה למדינתינו. כל הכסף שלנו החילונים הולך לחרדים שיהרגו עם זה חתולים ברחוב.

ולא נתקדם לשום מקוםםם!!

ועוד רק 63% (בערך) אחוז הצביעו? לא יאמן, למה לא לצאת להצביע? מה קורה לבעלי ההצבעה בארץ הזאת?!

עכשיו אולי הם הבינו, שעם כל הכבוד למחאה העלובה לא להצביע, ניצחה פה מפלגה איומה ש"ס! ושלא נדבר על זה שמפד"ל לא רחוק ממנה!

מדובר על שטחיות דתית חרדית שתכנס לחיינו בימים אלה ודבר כזה מסוכן ביותר למגזר החילוני שרוצה שיוויון זכויות וחובות.

ולא רוצה לשלם כסף לחרדים המטונפים האלה שכל מה שהם עושים זה להרוס את המדינה, לגרום למדינות שונות בעולם לשנוא אותנו

וגם, כמובן איך לא, שהם לא ישרתו בצבא! אני מקווה שבבחירות הבאות החולירות האלה יעופו מהכנסת ומהמדינה.

צריך להעיף כל חרדי מטונף ומושחט מהמדינה !

בושה לכל אלה שלא הצביעו והביאו את ההכרעה למצב כזה!

רשע, אכול שנאה עצמית.

תאכל את הנעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אני מדבר על הקרן כולל הריבית. מיליון שקל כולל הכל.

הלכתי לאתר שלך והכנסתי את המספרים האלו: משכורת 6,000 ש"ח, תקופת חיסכון של 40 שנה, דמי ניהול של 1%, ריבית של 5%. אם תפרוס את הכסף לעשר שנים, התוצאה היא 12650.48 ש"ח לחודש. אותם נתונים בפריסה ל- 12 שנים והפנסיה יורדת ל- 10928.46 ש"ח לחודש. תוריד מתקופת החיסכון שנתיים (כי אתה עובד שנתיים פחות) והפנסיה היא 9893.16 ש"ח בחודש.

12650 ש"ח הם 20.8% יותר מ- 9893 ש"ח.

עריכה: אופס, שכחתי את הריבית בתקופת החיסכון. המספרים עודכנו בהתאם. אבל היחס נשאר בדיוק אותו דבר גם עם הריבית: 20%.

אני לקחתי 5% נטו (לאחר דמי ניהול)

ויפה שאתה מדבר על קרן כולל ריבית

אבל זה לא עובד ככה בקופות הגמל.

ואם תוסיף ריבית שנתית של 5% על הקרן תגיע לסכום הרבה הרבה הרבה יותר גבוה.

בקיצור, החישוב שלך לא נכון

ובטח לא הקשקוש על הגרעון.

אבל הרעיון שלך גם נחמד, משכורת של 6000 ופנסיה של 12000

ניסיתי להסביר לך שהקצבה מחושבת עפ"י משכורת*אחוזי ותק שצברת

כל השאר (ויש שאר) זה עודף שאמור להשאר בקופה

(ומןו הסתם אמור לממן את העלות שלה, משכורות וכו')

אז ההסבר שלך על 20% פחות פנסיה

או גרעון של הקופה הם פשוט לא נכונים.

כמו שראית, אדם שמרוויח 6000 ש"ח לחודש ועובד במשך 40 שנה

מפריש כל חודש ביחד עם המעביד 1100 ש"ח (18 ושליש אחוז)

סה"כ 480*1100=528000 (שוב, ללא תשואה)

נגיד שהוא צובר 2% בשנה (ותק)

הקופה תשלם לו פנסיה של 0.8*6000=4800

נגיד למשך 12 שנה

הקופה תצטרך להוציא 4800*144=691200

ונכון, זה נראה כאילו היא נכנסת לגרעון (691200-528000)

אבל הכסף הזה עושה תשואה במשך 52 שנים

ומגיע לסכום של יותר ממליון ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, שיכנעת אותי (רואה? ככה זה אמור לעבוד. כשמראים לך שטעית, אתה אמור להודות בזה).

אבל זו לא הבעיה: כבר יש לנו קרנות פנסיה שנמצאות בגרעונות אדירים. מאיפה מכסים אותם? פרץ רוצה שמדינת , כלומר אני ואתה, נכסה אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לוויכוח הקודם שלנו

אני לא אמרתי שאני צודק ושאתה טועה.

אני פשוט אמרתי שאין לי מספיק ידע בשביל לדעת אם זה נכון או לא.

בקשר לקרנות הפנסיה, אני מודה שאין לי מושג מה מצבם כיום

אני יודע שהם היו בגרעון

אבל עד כמה שידוע לי, ביבי דאג לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני הבנתי, ביבי רק התחייב שהממשלה תשלים את העודפים האלה. :s05: מי יודע כמה מילארדים זה יעלה.

ללא ספק אבל הצעד הנכון של ביבי, וכאן עמיר פרץ טועה ומטעה ההסתדרות אשמה במצבם של קרנות הפנסיה.

בכלל הפנסיה הזאת היא תסבוכת עולמית, אומרים שAMERICAN AIRLINES על סף פשיטת רגל, בעיקר בגלל הפנסיה של העובדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, עשיתי קצת בירורים :)

קודם כל, אני מסכים שכל הניהול של קרנות הפנסיה לא היה נכון

אף פעם לא טענתי שפרץ הוא צדיק, גם אף פעם לא טענתי שביבי לא היה שר אוצר טוב, אני גם לא חושב שפרץ צריך להיות שר אוצר.

ועכשיו לענייננו

קרנות הפנסיה עדיין בגרעון

אבל צריך גם לקחת בחשבון שסכום ההתחייבות שלה הוא חסר חשיבות כרגע

הרי הסכום הזה מורכב גם מההתחייבות לאנשים שהם בגיל 20-65 ולא רק מהאנשים שמקבלים פנסיה היום

כלומר זה לא שמדובר בהתחייבות שצריך לפרוע.

התוכנית של ביבי הייתה למלא את הקופות בתהליך של עשרות שנים

ואת התהליך הזה אפשר להמשיך גם אם גיל הפנסיה יחזור להיות שפוי יותר

אולי התהליך יהיה יותר ארוך אבל זה לא בעיה כמו שאתה מנסה להציג.

פשוט צריך לדאוג שהניהול שלהם יהיה טוב יותר.

אני מניח גם שהקרנות האלו פועלות על יחס רזרבה מסויים כמו הבנקים

הרי גם לבנקים אין סכום שאפילו קרוב לסכום שמופקד אצלהם (סך ההתחייבות שלהם למפקידים)

אם מחר כל מי שיש לו חשבון בבנק הפועלים (למשל) מחליט שהוא רוצה את הכסף שלו בבית, הבנק לא יוכל לשלם.

אבל זה לא מונע מהבנק להמשיך לפעול, כי זה מצב שלא יכול לקרות.

בדיוק כמו שאדם בגיל 30, 40 או 50 לא יכול לבקש לממש את ההתחייבות של הקרן כלפיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...