תוצאות הבחירות - "היום שאחרי" - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוצאות הבחירות - "היום שאחרי"

rk666

Recommended Posts

• תגובות 305
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הנקודה היא, שהם לא אזרחים של מדינת , והם מגורשים. לאן? זאת שאלה טובה, אבל ניתן למצוא לזה תשובה...

אם הבנים של עובדים זרים, שמעולם לא היו בפיליפינים, מגורשים לפיליפינים - על בסיס מה זה?

אגב, במקרה הספציפית של עובדים זרים, אני חושב שצריך לתת להם לשרת את המדינה, בצורה כזאת או אחרת ולתת להם אזרחות על בסיס זה. אבל זה לא ממש קשור לנושא - נניח שהם לא רוצים לשרת את המדינה - ונניח והם עשו עבירה שכלולה ברשימת העבירות שתוצאתן גירוש לתושבים (אחרי המאסר, כמובן) - אז הם יגורשו בחזרה לתאילנד / פיליפינים / לא חשוב איפה, העיקר שאיפשהו בשושלת שלהם הם קשורים לשם... כמו היום...

אגב, הרוב המאוד מאוד גדול של "ערביי ישראל" מקורם בכלל לא בארץ (ואני מדבר על 100-150 שנים אחורה) אלא במצריים, ירדן ולפעמים גם מדינות רחוקות יותר. אין דבר כזה פלסטינים. זאת המצאה של המאה הנוכחית (החצי השני של המאה הנוכחית).

אבל אם כבר יש עם שלם שמגדיר עצמו פלסטיני, אז לדעתי איתו זה המקום של המגורשים לחיות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהא, ואם לא רוצים אותם?

אתה לא יכול להכריח מדינה לקבל אדם שהיא לא מעוניינת בו.

בנים של אזרחים מקבלים אזרחות אוטומטית ברוב המקומות - לפיכך זה סביר לגרש אותם ביחד עם הוריהם למקום מוצאם. למרות שאם לא ירצו לקבל אותם נהיה באותה בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגעתם לויכוח של רצח פוליטי, ואל תמשיכו עם זה.

"ביום שאחרי" הכוונה היא לא אחרי רצח פוליטי...

הויכוח הוא לא על רצח פוליטי. אני לא מתווכח עם אף אחד לגבי האם רצח פוליטי לגיטימי או לא, ואני לא ממש רוצה לדון בזה.

לגבי שמאלמרט, לא דיברתי בהכרח על אפשרות שמישהו יפגע בו, אלא העליתי חשש לגבי מצבו הבריאותי (ראה ערך: שרון). אנשים בחרו להתמקד ברצח פוליטי ולעשות "נו נו נו".

שוב פעם - "ביום שאחרי" אני לא מתכוון ליום שאחרי רצח פוליטי (אין טעם להיגרר לדיון כזה), אלא ליום שאחרי הבחירות ולאפשרות או אי-אפשרות מימוש המצע של קדימה.

כבר הסברתי לך את ההבדל בין "טרנספר" ליהודים וטרנספר לערבים

ליהודים לא שללו את האזרחות ולא גירשו אותם מהמדינה.

ואל תדאג לתוכנית, במידה וזה יגיע לכנסת, יהיה לה גם רוב יהודי

ליברמן או ש"ס (מי שיהיה בקואליציה) יצביע בעד

לגבי ההבדל בין טרנספר של יהודים לטרנספר של ערבים, כנראה שלא ממש הבנתי.

בנוגע לתוכנית, גם אם היא תעבור בכנסת עם רוב יהודי, אז היא לא לגיטימית בעיני כי היא לא ריאלית, ולא דמוקרטית ולא הומנית.

בורג לא מתכוון לזה אלא לטרנספר של ערבים מכיוון שהם ערבים

לא נכון! אל תשים לי מלים במקלדת.

אני לא רוצה לעשות טרנספר לערבים רק בשל היותם ערבים, אלא בשל היותם גיס חמישי ואוייב מוצהר.

אתה לא יכול לגרש אנשים שכבר מאות שנים (נו, אפילו מאה) יושבים על האדמות האלה.

לגרש אנשים שיושבים על אדמות במשך מאה שנה אי-אפשר, אבל לגרש אנשים שיושבים על אדמות במשך למעלה משלושים שנה כן אפשר? כמה שנים אדם צריך לשבת על אדמה כדי שאי-אפשר יהיה לגרש אותו משם (קח בחשבון שמדובר באוייב).

עומרי, לגבי מה שאמרת - אני מדבר על המצע של ליברמן, לא על מה שבורג אמר. ואגב, אני לא חושב שמה שבורג אומר הוא לא מוסרי בעליל. הבעיה היא שזה לא פרקטי.

למה לא פרקטי? זה יותר פרקטי מגירוש של למעלה מ-80,000 יהודים.

אהא, ואם לא רוצים אותם?

מה אכפת לי אם מדינות ערב רוצות אותם או לא. זאת הבעיה שלהם לא שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהא, ואם לא רוצים אותם?

בנים של אזרחים מקבלים אזרחות אוטומטית ברוב המקומות - לפיכך זה סביר לגרש אותם ביחד עם הוריהם למקום מוצאם. למרות שאם לא ירצו לקבל אותם נהיה באותה בעיה.

ואם בפיליפינים לא רוצים לקבל את הבן של העובד הזר, כי הוא לא נולד שם? אז גם יש לנו בעיה לא?

בכל מקרה, כל בעיה מסוג זה ניתנת לפיתרון. וכמו שאותו בן אדם הוא שוהה לא חוקי במדינת , הוא רשאי, מבחינתי, לשהות באופן לא חוקי במקום אחר, לאחר שקיבל בעיטה חזקה בתחת לכיוון.

למה לא פרקטי? זה יותר פרקטי מגירוש של למעלה מ-80,000 יהודים.

גם זה לא פרקטי. וגם משהו יותר פרקטי, אולמרט התולעת לא מסוגל לעשות. אני לא הייתי דואג לגבי זה.

(לדעתי מה שכן יקרה זה פינויים ממוקדים של גושים קטנים יחסית של תושבים מכל מני מקומות באיזור יהודה ושומרון - ממש לא פינוי כל התושבים, בטח לא 80,000).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סטייה קלה מהנושא:

ביום שאחרי הבחירות, שמאלמרט רוצה לטרנספר 80,000 יהודים. העלות - כ-250 מליארד ש"ח.

פרץ רוצה שכר מינימום של $1,000.

הגימלאים רוצים להוריד את גיל הפנסיה ולהעלות את תשלומי הפנסיה.

לפי כל העלויות האלה, אני צופה גירעון מאוד גבוה ופיחות חד בשקל (במידה והאסונות האלה יתגשמו).

לפיכך, השאלה שלי היא במה כדאי להשקיע - בדולר או ביורו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במטבע הסיני, לדעתי 8)

אבל בין הדולר ליורו, הייתי מהמר על הדולר דווקא... לא יודע למה, אינטואיציה...

תוספת: אתה יכול להחליף את הבאנר של התעמולה... סתם מבאס לראות את הפרצוף שלו מול העיניים כל הודעה שלך, ואין בזה טעם כבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלות של ההתכנסות מוערכת בכ 120 מליארד וזאת אמורה להיות תוכנית בתמיכת האמריקאים

(עפ"י מה שקראתי היום בעיתון)

בכל מקרה, זה לא יצא לפועל כל עוד אין מימון.

שכר המינימום יעלה בהדרגה ולא ממומן ע"י הממשלה

הגמלאים רוצים להוריד את גיל הפנסיה ופנסיה לכל אזרח בישראל, זה לא אמור לעלות יותר ממה שזה עולה עכשיו.

תשאיר את הצפי לאנשים שמבינים בכלכלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם בפיליפינים לא רוצים לקבל את הבן של העובד הזר, כי הוא לא נולד שם? אז גם יש לנו בעיה לא?

בכל מקרה, כל בעיה מסוג זה ניתנת לפיתרון. וכמו שאותו בן אדם הוא שוהה לא חוקי במדינת , הוא רשאי, מבחינתי, לשהות באופן לא חוקי במקום אחר, לאחר שקיבל בעיטה חזקה בתחת לכיוון.

גם זה לא פרקטי. וגם משהו יותר פרקטי, אולמרט התולעת לא מסוגל לעשות. אני לא הייתי דואג לגבי זה.

(לדעתי מה שכן יקרה זה פינויים ממוקדים של גושים קטנים יחסית של תושבים מכל מני מקומות באיזור יהודה ושומרון - ממש לא פינוי כל התושבים, בטח לא 80,000).

אתה לא יכול להכריח מדינה להכניס לתחומה מישהו לא רצוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול באופן רשמי, אבל אתה יכול סתם לזרוק אותו שם ולא לתת לו להיכנס לישראל.

ואגב, עד כמה שאני יודע הפלסטינים מסרבים בתוקף להקים מדינה, כי אז חס וחלילה, טפו טפו טפו רחמנא ליצלן, יהיה הסכם שלום וכבר לא יהיה בסיס להסתה של ערביי נגד מדינת , ואז הם כבר לא יוכלו לבנות על היתרבות חסרת מעצורים שלהם במטרה ליצור שתי מדינות, לעם הפלסטיני.

אבל כל המשפט הארוך הזה, בסופו של דבר, אומר שאין שם מדינה, אז אתה יכול לזרוק שם את מי שאתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שיש שינוי קטן במנדטים של המפלגות

בעקבות קולות החיילים (כ150000 קולות)

אבל עדיין לא ראיתי מספרים

עדכון

http://news.walla.co.il/?w=//883670

הבדל של 100 קולות בין הליכוד לליברמן

אם התוצאות האלה נכונות, יוכל ראש הממשלה המיועד, אהוד אולמרט, להרכיב קואליציה עם העבודה, מרצ והגימלאים ולהגיע לגוש חוסם של 61 מנדטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוצאות האלה לא נשמעות לי כל כך הגיוניות, אבל נחכה לסיום הספירה ונראה...

מצד אחד, הייתי רוצה שהליכוד יתחזק -> גוש הימין מתחזק. מצד שני, לא אם זה אומר שישראל כץ בכנסת (יש לא מעט אנשים שאני לא סובל מהליכוד). מצד שלישי, ליברמן יורד ב-1, שזה ממש באסה. וקדימה עולה במנדט? אוי ואבוי...

בקיצור, נחכה ונראה מה קורה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...