תוצאות הבחירות - "היום שאחרי" - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוצאות הבחירות - "היום שאחרי"

rk666

Recommended Posts

בקשר לוויכוח הקודם שלנו

אני לא אמרתי שאני צודק ושאתה טועה.

אני פשוט אמרתי שאין לי מספיק ידע בשביל לדעת אם זה נכון או לא.

וכשאני סיפקתי לך את הידע הזה, עצמת את העיניים, כיסיתה את האוזניים ושרת בקולי-קולות, שרק לא תראה ולא תשמע את העובדות. אני מביא בכירים בתקשורת שאומרים "אנחנו מוטים פוליטית לטובת השמאל" ואתה עונה "הם לא!" אני מביא פסיקות בג"צ במקרים זהים לחלוטין כשאחד לטובת השמאל והשני ורעת הימין ואתה עונה "הם בטח לא זהים!"

בקשר לקרנות הפנסיה, אני מודה שאין לי מושג מה מצבם כיום

אני יודע שהם היו בגרעון

אבל עד כמה שידוע לי, ביבי דאג לזה.

עדיין בגרעון. 130 מיליארד ש"ח לא נסגרים בשנתיים. אפילו מכירת הקרנות החדשות הכניסה להן רק קצת יותר ממיליארד ש"ח. הגרעון הוא לטווח הארוך וכך גם הטיפול בו - לקחת מהעובדים קצת יותר, לתת לפנסיונרים קצת פחות. פרץ אומר בבירור שהוא רוצה לחזור למצב הקיים ושהמדינה תממן את הגרעונות. ובעיית הקרנות הויתיקות של ההסתדרות היא עוד כסף קטן לעומת הפנסיה התקציבית.

אבל מה, כל הבעיות האלו יופיעו בעתיד: בעוד חמש שנים או עשר או עשרים. מה אכפת לפרץ? בינתיים כולם יאהבו אותו, העובדים שהנטו שלהם יהיה קצת גדול יותר והפנסיונרים שהפנסיה שלהם תהיה קצת גדולה יותר. כשהעסק יקרוס, או שהוא כבר לא יהיה בסביבה או שהוא יהיה באופוזיציה ויאשים את מי שיהיה בשלטון או שהוא יהיה בשלטון וינסה להרוויח נקודות פוליטיות ע"י "מאבק אמיץ" במשבר שהוא עצמו יצר. כי ככה פוליטיקאים קטנים חושבים.

הרי הסכום הזה מורכב גם מההתחייבות לאנשים שהם בגיל 20-65 ולא רק מהאנשים שמקבלים פנסיה היום

כלומר זה לא שמדובר בהתחייבות שצריך לפרוע.

מה? אתה רוצה לומר לי שמי שחוסך היום לפנסיה לא צריך לקבל את הכסף כשיגיע לגיל הפנסיה? כמובן שזו התחייבות שצריך לפרוע! לא היום, אבל גם אלו שמקבלים פנסיה היום לא מקבלים את כל הכסף ביום אחד אלא על פני שנים, אולי תגיד שגם זו התחייבות שלא צריך לפרוע? זה בדיוק הלך המחשבה שהביא את הקרנות למצבן הנוכחי.

התוכנית של ביבי הייתה למלא את הקופות בתהליך של עשרות שנים

ואת התהליך הזה אפשר להמשיך גם אם גיל הפנסיה יחזור להיות שפוי יותר

אולי התהליך יהיה יותר ארוך אבל זה לא בעיה כמו שאתה מנסה להציג.

כמובן שזה אפשרי - רק צריך לקחת קצת יותר מהעובדים ולתת קצת פחות לפנסיונרים. אפשר גם בלי לקצץ לפנסיונרים, אבל אז יצטרכו לקחת עוד יותר מהעובדים. ואפשר גם בלי לקחת מהעובדים, אבל אז מאיפה יגיע הכסף? לפרץ יש תשובה: העובדים לא ישלמו, הפנסיונרים לא ישלמו, גיל הפנסיה יחזור למה שהיה והמדינה תממן הכל. בפנסיה תקציבית הוא רוצה לבטל את החובה להפריש 2% מהשכר (אני לא בטוח מה דעתו בנוגע לעובדי מדינה חדשים, אולי הוא מסכים שהם יהיו בפנסיה צוברת).

פרץ הולך להיות השותף הבכיר של אולמרט בממשלה, אתה חושב שהוא יוותר על הדרישות האלו? וזה, בניגוד לשכר מינימום של 1,000$, משהו שיהיה קל לאולמרט לתת, כי זו הוצאה שרובה בעתיד הרחוק. מה אכפת לפוליטיקאי מהעתיד הרחוק? עדיף לעשות את האזרחים שמחים עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 305
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

וכשאני סיפקתי לך את הידע הזה, עצמת את העיניים, כיסיתה את האוזניים ושרת בקולי-קולות, שרק לא תראה ולא תשמע את העובדות. אני מביא בכירים בתקשורת שאומרים "אנחנו מוטים פוליטית לטובת השמאל" ואתה עונה "הם לא!" אני מביא פסיקות בג"צ במקרים זהים לחלוטין כשאחד לטובת השמאל והשני ורעת הימין ואתה עונה "הם בטח לא זהים!"

כבר אמרתי, פשוט אין לי מספיק ידע בנושא.

בטוח שיש אנשים בתקשורת שמוטים שמאלה, כמו שבטוח שיש כאלו שמוטים ימינה.

בקשר לפסיקות בג"צ, אין לי יכולת לשפוט אם המקרים זהים לחלוטין כמו שאין לי את הידע לתת לך מקרים הפוכים.

אתה חזק בשמות ובמספרים הרבה יותר ממני, זה לא אומר בוודאות שאתה צודק.

עדיין בגרעון. 130 מיליארד ש"ח לא נסגרים בשנתיים. אפילו מכירת הקרנות החדשות הכניסה להן רק קצת יותר ממיליארד ש"ח. הגרעון הוא לטווח הארוך וכך גם הטיפול בו - לקחת מהעובדים קצת יותר, לתת לפנסיונרים קצת פחות. פרץ אומר בבירור שהוא רוצה לחזור למצב הקיים ושהמדינה תממן את הגרעונות. ובעיית הקרנות הויתיקות של ההסתדרות היא עוד כסף קטן לעומת הפנסיה התקציבית.

אבל מה, כל הבעיות האלו יופיעו בעתיד: בעוד חמש שנים או עשר או עשרים. מה אכפת לפרץ? בינתיים כולם יאהבו אותו, העובדים שהנטו שלהם יהיה קצת גדול יותר והפנסיונרים שהפנסיה שלהם תהיה קצת גדולה יותר. כשהעסק יקרוס, או שהוא כבר לא יהיה בסביבה או שהוא יהיה באופוזיציה ויאשים את מי שיהיה בשלטון או שהוא יהיה בשלטון וינסה להרוויח נקודות פוליטיות ע"י "מאבק אמיץ" במשבר שהוא עצמו יצר. כי ככה פוליטיקאים קטנים חושבים.

אפשר לבנות תוכנית הבראה גם בלי לפגוע באנשים בצורה כזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלכנו לישון עם תוצאות סבירות וקמנו עם תוצאות גרועות.

המדגם של ערוץ 1 היה הכי קרוב, אבל באופן כללי כל המדגמים היום קרובים.

28 מול 20, אולמרט יהיה צריך לוותר על תיק מבין ביטחון-חוץ-אוצר, ולדעתי הולך להיות לנו שר אוצר עם שפם. (ואני לא בטוח שזה רע - אנשים מזלזלים בפרץ, אבל יש לו משנה מאוד ברורה ומי שטרח לקרוא את המצע הכלכלי שניסחו החמישה פרופ' בעבודה יודע שמצע קומוניסטי זה ממש לא, אפילו לא מצע רגיל של העבודה אלא מצע ריאלי מודרני). אני חותם גם עכשיו על תיק החינוך לעבודה, ומקווה שזה יקרה, אבל את זה נהיה צריכים לראות.

יחד עם הגימלאים (מה הם יבקשו? איזה תיק נראה לכם? בשני סגני שר הם יסתפקו?) יש 55 מנדטים.

אולמרט לא יכול להרשות לעצמו להיות הכי ימני בממשלת ה"מרכז" שלו (וכל מי שכאן שכותב שהוא שמאלני פשוט לא יודע מה ההבדל בין שמאל לימין למרכז), ולדעתי הוא ילך על החרדים - גם יתנו לו גוון ימני, גם דתי (שהוא גם רוצה) וגם ספרדי - והם יחסית גם די זולים (הם ישבו עם רבין, הם ישבו עם ביבי וגם עם ברק - רק השאלה מתי הם יפרשו). אז שס זה עוד 13 ואולי הוא יקח גם את האגודה - עוד 6 - כבר יש 74.

האם מרצ תיכנס לממשלת התכנסות חד צדדית? האם מרצ תשב עם ש"ס? לשאלה השניה התשובה היא כן (הם לא שינוי - אין להם דבר נגד חרדים וכמו שכתבתי, הם ישבו איתם ביחד אצל ברק ורבין) - השאלה הראשונה יותר שאלתית - לדעתי הם לא ישבו בממשלה עם קווי יסוד כאלו -אבל יתנו לה גב מבחוץ - ויחד עם "הערביות" (הלכתי לישון היה להם 6 מנדטים איך זה גדל ל-10? פאק! הנה עוד סיבה ללכת להצביע...) זה נותן לאולמרט גוש יציב.

ליברמן? הוא יהיה אדיוט אם בשביל נזיד עדשים (ביטחון פנים) הוא יכנס לממשלה - זו הדרך הבטוחה לבטל את ההישג שלו. הוא צריך להיות ראש האופוזיציה - ולהפוך למפלגה מרכזית - לבלוע את הליכוד אם הוא יכול.

אגב, כשבאירופה מפלגה ימנית כמו שלו לוקחת את המקום השלישי (עכשיו זה רביעי) - אצלנו צועקים מה זה, ומי זה ומה פתאום... מעניין שכשזה קורה פה זה נראה לכולם סביר מפלגה לאומנית (שלא להגיד פשיסטית...)

הליכוד? הספקולציה שסילבן לוקח את המפלגה ומתחבר לקואליציה של קדימה היא מעניינת, ואולי היחידה ששווה מחשבה מעבר - אבל אם ביבי נשאר אני לא רואה אותם נכנסים לממשלה.

ומצד שני, בבחירות הקודמות הייתי בטוח ששרון לא יקח את שינוי וילך עם החרדים... אז מי יודע למה צריך להקשיב לי...

והגמלאים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא, בג"ץ שמאלני? איך מ77 הליכוד כמעט ברצף בשילטון ולמיטב ידעתי, שר המשפטים מביא את המועמדים. ורק שתדע שבג"ץ שלנו מקבל כרדיט והערכה מכל העולם. לפני כחצי שנה הייתה כתבה בNYTIMES, של 10-15 עמודים על שיטות החקירה האמריקאיות ואיך בג"ץ שלנו הצליח לשלב בארץ את ההצעות השונות, ולהשיג שיטה אפקטיבית אך שומרת על זכויות אדם.

בקשר לתקשורת, מחקר בארה"ב בדק ומצא, שלמרות שללא ספק תופסים שם את התקשורת כשמאלנית, התקשורת היא ימנית ביותר (היא פירסמה יותר כתבות רעות על השמאל מאשר על הימין, ויותר כתבות טובות על הימין מאשר על השמאל). המחקר תועד במלואו בספרו של אל פרנקן.

אני לא חושב שמפלגות השמאל מקבלות יותר קרדיט מהתקשורת.

אני חושב שהעיתונאים עצמם, ברובם הם אנשים משכילים, אשכנזים, ותיקים, חילוניים ועמידים (ממוצע דמוגרפי של האוכלוסייה עצמה). מכאן שהם לא יצביעו לימין הקיצוני (וכן ליברמן והאיחוד הלאומי הם ימין קיצוני - אין אף אחד חוקי מימינם), ולא לשמאל הקיצוני(חדש וחלקים ממרץ).

אני לא חושב שהליכוד קיבל תקשורת יותר טובה מהעבודה, או ליברמן ממרץ.

היחס להתנתקות אולי היה חיובי וזה בגלל שהתמיכה שלו הייתה של השמאל הלא קיצוני, של המרכז ושל הימין הלא קיצוני, כלומר של רוב העם (שעכשיו אחרי הבחירות האלה ברור שהעם בעד ההתנתקות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר אמרתי, פשוט אין לי מספיק ידע בנושא.

בטוח שיש אנשים בתקשורת שמוטים שמאלה, כמו שבטוח שיש כאלו שמוטים ימינה.

בקשר לפסיקות בג"צ, אין לי יכולת לשפוט אם המקרים זהים לחלוטין כמו שאין לי את הידע לתת לך מקרים הפוכים.

אתה חזק בשמות ובמספרים הרבה יותר ממני, זה לא אומר בוודאות שאתה צודק.

אתה שוב אומר "זה בטח לא ככה" ו- "האנשים החכמים בממשלה יטפלו בזה". יש אנשי תקשורת שמוטים לימין. אני יכול לתת לך שמות, אם אתה רוצה. הם עדיין מיעוט מבוטל. בנוגע לפסיקות בג"צ, הבאתי לך את הדוגמה האולטימטיבית: שני אנשים ששיבחו אלימות פוליטית של בודדים (רצח רבין והשלכת בקבוקי תבערה) ונשפטו על פי הפקודה למניעת טרור. שניהם הודו בעובדות. במקרה אחד נפסק שהנאשם אשם בגלל שעודד ושיבח פעולת טרור בניגוד לחוק, במקרה השני נפסק שהנאשם זכאי בגלל שעודד ושיבח פעולת טרור שי יחידים, בזמן שהחוק אוסר אך ורק על עידוד פעולות טרור של אירגוני טרור.

אותה עברה, אותו סעיף בחוק, אבל העליון החליט שהחוק במקרה אחד אומר דבר אחד ובמקרה השני אותו סעיף בחוק אומר דבר אחר. אה, הראשון איש ימין קיצוני, השני איש שמאל קיצוני.

עוד דוגמה? שני אנשים נבחרו לקבל פרס על מפעל חיים. לשניהם היו התבטאויות מאוד מכוערות בנוגע למגזר מסויים בארץ. בג"צ החליט שוועדת הפרס בטח לא היתה מודעת להתבטאויות של הראשון והחזיר את הבחירה לדיון נוסף בוועדה, כשהוא מצביע בפניהם על אותה אמירה בעייתית, אבל עבור השני החליט שוועדת הפרס בטח היתה מודעת לאמירות הבעייתיות כשהחליטה ולכן אין סיבה לדיום נוסף בוועדה על הענקת הפרס.

וכמובן בימין והשניה בשמאל.

בתשובה שלך בכל המקרים היא "אבל בטח היו הבדלים". בטח - אחד ימין, השני שמאל.

אפשר לבנות תוכנית הבראה גם בלי לפגוע באנשים בצורה כזאת

איך? אה, נכון - אתה לא יודע, אבל "האנשים החכמים שם למעלה" יודעים. רק שהתוכנית של ביבי הוכנה על ידי "האנשים החכמים שם למעלה" באוצר.

אתה ממש מאוהב בכשלי "פניה לסמכות", מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אין לי כלים לנתח את זה.

אבל הייתי רוצה שתסביר לי איך נוצר כזה בית משפט שמאלני, אם הליכוד בשילטון מ77 ושר המשפטים מביא את המועמדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקלות. אתה חושב שאנחנו בארה"ב, שם הנשיא ממנה את השופטים? טעות: בארץ, מועמד שנשיא בית המשפט העליון לא רוצה, לא ימונה. ראה את מקרה פרופ' רות גביזון: שרת המשפטים מאוד רצתה אותה בעליון ואהרון ברק התנגד. איפה גביזון היום? לא בעליון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך? אה, נכון - אתה לא יודע, אבל "האנשים החכמים שם למעלה" יודעים. רק שהתוכנית של ביבי הוכנה על ידי "האנשים החכמים שם למעלה" באוצר.

אתה מדבר יותר מהגובה שלך

אתה באמת יודע מה יהיה ההבדל אם גיל הפרישה יהיה 65 או יהיה 67?

מן הסתם אני לא יודע, אבל גם אתה לא.

בלי לדעת נתונים כמו האם יש להם תזרים מזומנים חיובי אתה קובע ששום תוכנית הבראה אחרת לא תעבוד

אתה פשוט מקדש כל מהלך שביבי עשה, גם את המהלכים הפחות מוצלחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר יותר מהגובה שלך

אתה באמת יודע מה יהיה ההבדל אם גיל הפרישה יהיה 65 או יהיה 67?

מן הסתם אני לא יודע, אבל גם אתה לא.

בלי לדעת נתונים כמו האם יש להם תזרים מזומנים חיובי אתה קובע ששום תוכנית הבראה אחרת לא תעבוד

אתה פשוט מקדש כל מהלך שביבי עשה, גם את המהלכים הפחות מוצלחים.

שטויות. כבר אמרתי כמה פעמים שבניסיון הפרטת הנמלים, ביבי עשה פחות-או-יותר כל טעות אפשרית. אבל כרגיל אתה לא נותן לעובדות להפריע לך.

אז תסביר לי אתה, למה ביבי (וזה נעשה בהמלצת אנשי האוצר, לא סתם כי בא לו) החליט להעלות את גיל הפנסיה ל- 67? מה, הוא שונא זקנים ורוצה לדפוק אותם? אני כבר יודע מה התשובה שלך תהיה: "מן הסתם אני לא יודע", אבל זה לא יפריע לך לקבוע קטגורית שאפשר אחרת.

אני לא אומר ששום תוכנית הבראה אחץ לא תצליח. בדיוק להיפך, וכתבתי את זה במפורש. זה אתה שמתעקש לא לקרוא. אפשר לקחת יותר ממי שחוסך לקראת הפנסיה. אפשר לתת פחות לפנסיונרים. אפשר לקחת כסף מהממשלה. אלו אפשרויות אחרות אתה רואה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחת יותר מהחוסכים זה הגיוני

לתת פחות לפנסיונרים זה פחות הגיוני אבל אולי מחוייב המציאות.

ביבי היה שר אוצר בעל אידאולוגיה כלכלית-ימנית קיצונית.

זה מה שהכתיב את המהלכים הטובים שלו ואת המהלכים הפחות טובים שלו.

כמו שכבר אמרתי, ההתחייבות הזאת היא חסרת חשיבות כרגע כי היא לא עומדת למימוש

הקופות צריכות לשלם X כל שנה לפנסיונרים ומקבלת Y מהחוסכים

צריך לדאוג שY יהיה גדול מX.

איך עושים את זה בפועל, זה מעל לרמה שלי ושלך (ברמה הפרקטית)

אני לא מבין למה אני בכלל צריך לדעת את זה ולמה לעזאזל אתה חושב שאתה יודע?

ועל סמך מה אתה קובע שאי אפשר אחרת? כי אם היה אפשר ביבי היה עושה את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נכנע, אתה פשוט חי בעולם מקביל. בעולם שלך, כשאני כותב "אפשר אחרת", אתה קורא "אי אפשר אחרת".

כבר הגעתי למסקנה הזו בויכוחים קודמים, למה אני חוזר על הטעות הזו שוב ושוב וטורח להגיב להודעות שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כתבתי שאפשר היה לעשות את זה גם בלי פגיעה בגיל הפנסיה

ואז אתה כותב את זה

אתה מצפה שאני אכתוב לך תוכנית מפורטת להבראת קופות הפנסיה.

אתה מצפה ממני לתת הסברים למהלכים של ביבי שאני לא מסכים איתם

הדברים שלך מרמזים שאי אפשר היה לעשות את זה אחרת כי אחרת ביבי היה עושה את זה

אבל אז אתה כותב

אני לא אומר שאי אפשר לעשות את זה אחרת

מה ההגיון?

תדאג לאבטלה ו זה יגדיל את Y (אותו Y מהפוסט הקודם שלי)

תגדיל את האחוז ההפרשה וזה יגדיל את Y

תוריד את התשלומים וזה יוריד את X

המהלך של העלאת גיל הפנסיה פוגעת גם במעסיקים

גם הם היו מעדיפים להעסיק צעיר שירוויח פחות ויתן יותר.

אתה פשוט חי בסרט שאם לא ימלאו את הקופות אז תהיה קטסטרופה

צריך רק לדאוג לכך שיהיה כסף לשלם בצורה שוטפת

את הגרעון אפשר לפתור במהלך עשרות השנים הבאות.

אני נכנע, אתה פשוט חי בעולם מקביל. בעולם שלך, כשאני כותב "אפשר אחרת", אתה קורא "אי אפשר אחרת".

כבר הגעתי למסקנה הזו בויכוחים קודמים, למה אני חוזר על הטעות הזו שוב ושוב וטורח להגיב להודעות שלך?

אוי, איזו דרמה

חשבת על לשנות כינוי ל DRAMA QUEEN או משהו בסגנון?

אתה חושב שאני חי בעולם מקביל, אני חושב שאתה משחרר יותר מדי הצהרות לאויר, לפעמים בלי כיסוי.

(וכן, אני עדיין לא מקבל את "ההוכחה" שלך).

אתה סובל מעודף בטחון עצמי וחי בעולם שבו אתה תמיד צודק ואחרים טועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...