תוצאות הבחירות - "היום שאחרי" - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוצאות הבחירות - "היום שאחרי"

rk666

Recommended Posts

אני לא מעודד רצח פוליטי, ואני גם לא אומר שאני לא מעודד רצח פוליטי. אני לא חייב לתת לאף אחד דין וחשבון לגבי האם אני תומך במשהו מסויים או לא.

איך בדיוק משתמע מדבריי שאני תומך ברצח פוליטי? אני כותב X, ואתה קורא Y.

אתה מעדיף שאנשים לא יתריעו בפני הסכנה? יש אנשים שמעדיפים לטמון את הראש באדמה. אם זה נוח לך, אז בבקשה.

אני לא משאיר לאולמרט שום ברירות. שמעת אותי מציב לו אולטימטום? פשוט, העליתי אפשרות שיתכן ואדם שפועל לגרש עשרות אלפי יהודים מביתם ולמסור לאוייב חבלי מולדת, הוא אדם בעל נטיות אובדניות, ובסתר ליבו הוא אולי רוצה להיכנס לדפי ההיסטוריה כמרטיר כמו קודמיו. אם זהו אכן המקרה, אז אני אומר שעדיף שהוא ילך בשקט במקום לפגוע בעשרות אלפי יהודים חפים מפשע. כמובן שאני לא רוצה שהוא ישלח יד בנפשו, ואני מעדיף לאשפז אותו במחלקה סגורה כדי שחו"ח לא יאונה לו כל רע.

לגבי זה שההחלטה התקבלה באופן דמוקרטי, אם אתה באמת מאמין ש-63% זה דמוקרטי, אז אתה לא יודע דמוקרטיה מהי. מדובר כאן בפשיטת רגל של הדמוקרטיה.

פעם נוספת - אני לא מצדיק ולא שולל דבר. אני פשוט קורא את הכתובת שעל הקיר. אם אתה מעדיף ללכת ליד הקיר ולהתעלם מהכתובת הענקית שמתנוססת עליו, אז שיבושם לך.

דבר נוסף לגבי דמוקרטיה - אתה אולי חושב שדמוקרטיה זה דעת הרוב, אבל לדמוקרטיה יש גבולות והיא לא יכולה לרמוס את המיעוט בשם "הרוב", שכן אז היא חדלה מלהיות דמוקרטיה. יש בדמוקרטיה דבר קטן שנקרא כבוד האדם ורכושו. אמנם, בית המשפט העליון השמאלני בארץ לא מכיר בערכים אלה בהתייחס ליהודים, אך אין זה אומר שזה מותר.

לסיום, אני רוצה לומר שכשם שיש דבר שנקרא דמוקרטיה מתגוננת, יש דבר שנקרא התגוננות של האזרח מפני רמיסה ע"י "שלטון החוק", ואני לא רוצה במלחמת אזרחים. עם זאת, כאשר כדור שלג מתחיל להתגלגל אי-אפשר לעצור אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 305
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

במילים אחרות

שתיכם מסיתים ומשתמשים בחופש הדיבור טיפה יותר מדי

אני מסכים עם עמרי,

שניכם "קצת" מגזימים.

תרגיעו... ותרדו מהויכוח הלא קשור הזה.

בורג, איך אתה תמיד גורר את הדיונים לויכוח הזה? זה ויכוח תמידי, לא נמאס לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשחושבים על זה, בכל מקרה יהיה בסדר...

אם חברינו השמאלנים צודקים, אז בעוד כך וכך שנים נסתובב כאן בין פרחים ווילונות וורודים, ונשכח בכלל שהיו סכסוכים...

אם לא, אז בעוד כך וכך שנים, יהיה כבר כל כך ברור שאנחנו צודקים שאנשים יתחננו לליברמן שיעשה כאן סדר. כמובן, אז המחיר יהיה גבוה בהרבה. אבל מה שלא יהיה... בסוף יהיה בסדר (כל מערכת שואפת למצב אנרגיה נמוך יותר ;) ) ....

ואגב, אני לא מאמין שתהיה כאן התנקשות שנייה בר"מ, אם כבר הזכירו את זה. ואני אישית ממש לא אשמח אם זה יקרה (עד כמה שאני לא סובל את אולמרט, יש גבול). מה גם, שאני לא בטוח שזה לא ישרת דווקא את המטרה ההפוכה מזאת שאליה התכוון "המשורר" - אם אפשר לקרוא לרוצח ככה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון הוא על מה שיקרה ביום שאחרי הבחירות. זה נראה לי לגיטימי לדון באפשרות או אי-אפשרות מימוש התוכנית של שמאלמרט, ולשם הויכוח אני מרשה לעצמי להצהיר שאם התוכנית תעבור בקולות הערבים, אז היא לא לגיטימית בעיני (לא שגם ככה היא לגיטימית במדינה דמוקרטית).

כל הזמן אומרים לי שטרנספר לערבים זה לא ריאלי, לא דמוקרטי ולא הומני. אם כך, אני באמת לא מבין איך זה שטרנספר ליהודים זה כן ריאלי, כן דמוקרטי וכן הומני. לדעתי, השאלה הזאת מאוד רלוונטית ביום שאחרי הבחירות.

לגבי ההתרעה, לא ידעתי שמדובר בטאבו. אני לא רוצה לנהל כאן דיון האם זה לגיטימי או לא לגיטימי. מי שרוצה לטמון את הראש באדמה, שיבושם לו. (אל תמשכו את זה, זה לא רלוונטי. מדובר היה בהערת ביניים שלא היתה אמורה להתפתח ליותר מכך).

האם נמאס לי? אתה זה שאמר שחשוב להציל כל נפש יהודיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שאני אומר את זה, אני אומר את זה כי אני מאמין בזה, חשבתי שאפשר "להציל" אז את FREEDOM מעצמו אבל זה לא עזר... זה לא קשור בכל מקרה.

הגעתם לויכוח של רצח פוליטי, ואל תמשיכו עם זה.

"ביום שאחרי" הכוונה היא לא אחרי רצח פוליטי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הסברתי לך את ההבדל בין "טרנספר" ליהודים וטרנספר לערבים

ליהודים לא שללו את האזרחות ולא גירשו אותם מהמדינה.

ואל תדאג לתוכנית, במידה וזה יגיע לכנסת, יהיה לה גם רוב יהודי

ליברמן או ש"ס (מי שיהיה בקואליציה) יצביע בעד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^ כן, אבל שוב, בפעם המיליון - שלילת אזרחות לא נעשית ל"ערבים" (בניגוד להתנתקות שכוונה במיוחד "נגד" היהודים, כי הרי ערבים שהיו גרים שם לא היו מפריעים לאף אחד) - אלא לאנשים שאינם רוצים לשרת את המדינה. וזה, לדעתי, דבר לגיטימי - אני לא רוצה שעלוקה (שלא נאמר, עלוקה כפויית טובה ובוגדנית) תבחר מי יישב בכנסת שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

63% הם דמוקרטיים לחלוטין.

יש גוש בכנסת התומך בביצוע התנתקות נוספת הגדול פי שניים מאשר הגוש ששולל אותה במצע.

אתה לא יכול לקחת בעלות על האנשים שלא הצביעו ולהחליט שזה כי הם מתנגדים להתנתקות.

חוסר ההצבעה שלהם היה בחירה חופשית לחלוטין ובכך הסכימו לקבל את הכרעת אלה שכן מצביעים.

אני בטוח שאם היו כל כך אנטי התנתקות נוספת לא היו הולכים לקניון במקום להצביע - והיו הולכים להצביע ליברמן או מרזל.

עובדה שלא עשו כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^ כן, אבל שוב, בפעם המיליון - שלילת אזרחות לא נעשית ל"ערבים" (בניגוד להתנתקות שכוונה במיוחד "נגד" היהודים, כי הרי ערבים שהיו גרים שם לא היו מפריעים לאף אחד) - אלא לאנשים שאינם רוצים לשרת את המדינה. וזה, לדעתי, דבר לגיטימי - אני לא רוצה שעלוקה (שלא נאמר, עלוקה כפויית טובה ובוגדנית) תבחר מי יישב בכנסת שלי.

אתה מדבר על פנטזיה

על דבר שלא קיים

בורג לא מתכוון לזה אלא לטרנספר של ערבים מכיוון שהם ערבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון, אגב, בערבית הם נקראים "אל-ערב דחל" כלומר ערביי הפנים.

כלומר הם מחשיבים את עצמם כגייס חמישי...

אבל דבר אחד בטוח, אולי אפשר לשלול להם את האזרחות תחת קריטריונים מסויימים (אני בעד), אבל אי אפשר לגרש אותם לדיזן אבע.

אתה לא יכול לגרש אנשים שכבר מאות שנים (נו, אפילו מאה) יושבים על האדמות האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומרי, לגבי מה שאמרת - אני מדבר על המצע של ליברמן, לא על מה שבורג אמר. ואגב, אני לא חושב שמה שבורג אומר הוא לא מוסרי בעליל. הבעיה היא שזה לא פרקטי. זה בלתי ניתן לביצוע, אפילו ע"י אנשים כמו ליברמן (הכוונה לאנשי מעשים, בולדוזרים). הרעיון של סינון שונאי המדינה דרך שירות לאומי הוא פרקטי ולפחות לדעתי, גם יעיל משמעותית יותר מאשר לא לעשות שום דבר (וזה בלי לבחון בכלל את מה שהמדינה מקבלת מהשירות של אותו כוח אדם, אם ינוצל כהלכה).

רועי, מרגע שעשית הפרדה בין אזרחים (אנשים שבאופן סטטיסטי אכפת להם יותר מהמדינה) לבין תושבים (הצד השני של המתרס) - אתה יכול להחיל חוק גירוש לתושבים שעוברים עבירות מסויימות בתוך המדינה. אגב, אני אישית הייתי מסכים עם חוק גירוש גם לאזרחים, בלי קשר לדת שלהם, אבל זה בעייתי. כי גירוש אזרח זה יותר בעייתי מגירוש תושב...

ותוספת לגבי שירות לאומי - עוד יתרון בזה, הוא שהתושבים לא מוצצים כסף מהמדינה, תוך שהם עובדים בשחור ולא משלמים מסים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...