שיטת חיבור 2 מחשבים בכבלים ללא חייגן דרך סוויצ' + שיתוף תיקיות בינהם, ועוד... - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיטת חיבור 2 מחשבים בכבלים ללא חייגן דרך סוויצ' + שיתוף תיקיות בינהם, ועוד...

Kidney_stonE

Recommended Posts

(הכותרת המקורית של הדיון נערכה, עקב הדיון שהתפתח בהמשך)

היי

יש לי בבית חיבור כבלים ללא חייגן (של 013 לצורך העניין)

היום קניתי סוויצ' של אדימקס, כדי לחבר את המחשב השני

החיבור הולך בצורה כזו :

מודם כבלים מחובר לסוויצ', הסוויצ' מחובר לשני המחשבים

כל מחשב מושך כתובת IP אינטרנטית אמיתית של 013, משרת ה DHCP של חברת הכבלים

(בעבר חשבתי שזה אומר שגם כל מחשב יקבל את המהירות המלאה, אבל מסתבר שטעיתי)

בכל אופן, אין זו פנימית, כתובות ה IP כמו שאמרתי, מחולקות ע"י ה DHCP של חברת 013 ברק, שיושב בחברת הכבלים.

(כלומר אלו לא כתובות 10.0.0 או 192.168 וכו', אלא ממש כתובות אינטרנטיות רגילות)

האם אפשר לשתף קבצים במצב כזה, בין שני המחשבים שלי ?

השיתוף שהיה מוגדר לא עובד ככה

ניסיתי גם לכתוב בשורת הכתובת \\כתובת IP של המחשב השני

והוא עדיין לא מוצא את השיתוף.

שני המחשבים תחת אותו workgroup כמובן, הרשאות פתוחות, אין שום firewall באף מחשב.

יש למישהו מושג ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה לא יכול לשתף בתצורה הזאת, כי למעשה אין שום חיבור בין שני המחשבים. שני המחשבים מחוברים רק למודם (הסוויץ משמש בתור האב במקרה הזה), ואם אין למודם אופציה של שיתוף דרכו (ומן הסתם אין לו, כי אחרת הוא היה גם נתב) אז אתה לא יכול לשתף.

מה שאתה כן יכול לעשות זה פשוט לקנות עוד כרטיס , ואז לעשות שיתוף ICS רגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש על הלוח עוד כ.רשת, אני אשיג כ.מוצלב ארוך יותר ממה שיש לי ואחבר.

אז אתה אומר שסתם קניתי סוויצ' וכבל רשת ארוך, הא ?

בעסה.

תודה על התשובה המהירה.

בעצם, אם אני מגדיר למחשב השני , IP סטטי 192.168.100.1 או משהו כזה,

ומשאיר את החיבורים הפיזיים כמו שהם עכשיו, תהיה לי אפשרות לשתף ? (לא אכפת לי שלא יהיה במחשב השני, רק השיתוף חשוב לי בו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה זה שלא שסתם קנית את זה. בתצורה הנוכחית יש לך שני מחשבים שיכולים להתחבר לאינטרנט ללא תלות אחד בשני, שזה דבר די נחמד. אם אתה רוצה לעשות ביניהם, אז זה לא יעבוד.

אתה בטוח שאתה לא יכול להסב את המודם שלך לנתב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר מודמי כבלים שאפשר להסב אותם לנתב.. יש כאלה בכלל ?

השיקול ההתחלתי היה נתב או סוויצ', בסוף אמרתי לעצמי שאני אסתדר עם כבל, וזה גם יהיה יותר מהיר, אז סבבה.

זה חמוד, אבל אני כנראה אאלץ להסתדר עם ICS

כל הרשת הזאת היתה אמורה לתת לי דרך נוחה להעביר קבצים גדולים כל הזמן, ממחשב ללפטופ

(במקום להעביר הכל ל IRIVER, לחבר אותו ללפטופ ולהעביר מה IRIVER ללפטופ :) שיטה עילגת משהו..)

עדכון :

טוב, באמת חיברתי את המחשב הנייח ישירות למודם, ודרך הכ.רשת השני אל הסוויצ' , וממנו לנייד (עכשיו באמת לא צריך לקנות כבל מוצלב, yeah !...)

הגדרתי ICS

שיתוף יש , ואינטרנט גם, סבבה אגוזים, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקפיץ לצרכים לימודיים :)

אז אחרי קצת מחקר, מצאתי שיש אפשרות אחרי הכל לעשות את זה בדרך שרציתי במקור

מסתבר, שכל כרטיס יכול גם לקבל IP בצורה אוטומטית, ובנוסף, בו זמנית, להיות ברשת , עם IP סטטי

מגדירים את זה פשוט בלשונית השניה במאפייני ה tcp/ip

כמו בתמונה

icsviampls.jpg

עובד כמו בובה

עכשיו כל מחשב מחובר ישירות לאינטרנט, ללא תלות במחשב השני, ושניהם מקבלים IP אינטרנטי של ספקית, ישירות מהמודם

ושיתוף הקבצים עובד, כי הם גם ברשת פנימית, בנוסף לרשת האינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר מזמן שאלו את זה וכבר מזמן נתתי את הפיתרון הזה

חיפוש היה מוצא לך אותו

בכל מקרה הפיתרון לא מושלם כי ל- הזה יש כל מיני בעיות לעבוד בתצורה הזאת ומדי פעם זה נדפק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי זה עובד דווקא עם 3 מחשבים.

בשבועיים הראשונים לא היה שיתוף בין המחשבים, אבל פתאום הם התחילו למצוא אחד את השני והשיתוף עובד כבר שנה בלי בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב,נעשה פה סלט ולכן יש הרבה מאוד הערות בנושא ולשרשור הכללי.

1-כאשר אתה נמצא בחיבור כבלים ללא חייגן,כל מחשב יקבל ip חוקי..לכן מומלץ מאוד לשים חומת-אש על המחשב!

שיתוף קבצים לא מומלץ כי אין לך פה רשת פנימית וכל מידע שתשתף בין המחשבים עלול להיות משותף עם רחבי האינטנרט וגולשי הכבלים--חומת-אש לא תעזור כי תעשה רק בעיות.

הפתרון לשיתוף קבצים בתצורה הזאת הוא לבנות רשת ics או קניית נתב שיצרו לך הפרדה מחולטת בין רשת פנימית לחיצוניות ואז אפשר לשתף בלי בעיה קבצים.

2-אם אתה רוצה לתת מספר כתובות IP הפעילות במקביל לכרטיס רשת אחד אתה יכול ע"י המדריך הזה:

http://www.netcheif.com/Articles/DoubleIP/DoubleIP.htm(תראה חלק אחרון במאמר הזה).

רק אל תשכח שעדין אתה עובד בתצורה עקומה ועדין הפרדה פיסית בין הרשתות, לכן מידע שמיועד לרשת הפנימית יכול לדלוף לאינטרנט.

3-מנגון ALTERNATE זה בכלל למקרה בו ש-DHCP נכשל, ובמקום כתובת APIPA תקבל כתובות ip פנימית אחרת(בכלל הוא נועד להגדרות אחרות ולא להגדרה שאתה מחפש).

ממש בתצורה העכשיות שלך אין רשת פנימית ועדין מידע עלול לדלוף לאינטרנט.

אז לטובתך,תבנה רשת בצורה חכמה ע"י ics או תקנה פשוט בשביל זה.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הפירוט

כמה דברים :

1. יש את הפירוול הפנימי של XPSP2, מאז שאני זוכר את עצמי עבדתי רק איתו, או בגרסה הישנה יותר שלו (במאפייני החייגן או ה LAC)

ללא הגנות נוספות, או אנטי וירוסים, פשוט הגיון בריא (מה לא להוריד ולאן לא להכנס ומה לא להפעיל) והכל עובד חלק, מעולם לא היה לי וירוס או פירצה כלשהיא.

(פעם בכמה חודשים סריקה און ליין בפנדה , כדי להיות בטוח לגמרי)

אני מאוד לא רוצה נתב בבית, בדיוק מהסיבה שאני מאוד רוצה שכל מחשב יקבל IP עצמאי, אני קצת פנאט בקטע הזה, לא מעניינת אותי ההגנה של ה NAT.

מבחינתי זו לא הגנה, אלא משהו שיציק לי ויחסום אותי.

שיתוף קבצים ותיקיות ברשת פנימית - חובה בשבילי, בעיקר בשביל זה הקמתי את הרשת, אינטרנט למחשב הנייד גם חשוב לי כמובן, אבל פחות.

ניסיתי להכנס למחשב שלי, לתיקיות משותפות, מכמה וכמה מחשבים חיצוניים באינטרנט, ונכשלתי. (עם ההוסט שלי של NO-IP וגם עם הIP המפורש של כל מחשב)

כנראה שהתיקיות משותפות איכשהו רק לרשת הפנימית, לא ? אחרת הייתי מצליח להכנס לפי דעתי.

השאלה היא האם זה בטוח באמת ב 100% או שיש איפשהו מקום להגדיר שהשיתוף יהיה רק על הרשת הפנימית.

אם לא, לפי דעתי אשאר במצב הנוכחי, אבל אשתף תיקיה רק לקראת העברת קבצים, ואז אבטל את השיתוף (אם זה למידע "סודי" אז אפשר לנתק את המודם בינתיים)

2. לא הבנתי למה צריך לערוך ערכי רג'יסטרי, כשבעצם אפשר לבצע את מה שאתה מציע, באופן ידני

במאפייני ה TCP/IP , כשמוגדרת כתובת סטטית, קיים למטה כפתור ADVANCED, שמאפשר להוסיף כמה וכמה כתובות IP סטטיות לאותו ממשק רשת.

הבעיה היא, שמדובר אכן בכתובות סטטיות.

זה היה פתרון נחמד, אם החיבור ללא חייגן שלי היה נותן לי כתובת סטטית

אמנם יש לו ליס מאוד ארוך יחסית, והמחשב הנייח כמעט קבוע כל הזמן על אותו IP, אבל את הנייד אני מנתק תכופות..

אני איפשהו מבין למה הצורה שבה אני עובד כרגע נראית "עקומה"

אבל איך בדיוק מידע יכול לדלוף ככה החוצה ? בדקתי, כמו שאמרתי למעלה, והשיתוף פעיל רק ברשת הפנימית.

3. זה נראה מאוד הגיוני מה שאתה אומר, גם לי המילה ALTERNATE אומרת "חלופי" ולא "בנוסף"

רק שהמציאות מוזרה ומעוותת ?

כי זה עובד ממש מצויין, כמו שאמרתי קודם, הגדרתי IP דינאמי בכל כרטיס (מקבל מה DHCP של הכבלים)

וב ALTERNATE הגדרתי סטטיים 192.168.0.1/2 עם אותה מסכת רשת, ללא שער ברירת מחדל.

פינגים אמנם לא עוברים ממחשב למחשב, ברשת הפנימית (מוזר לאללה, לא ? כי פינג ל אייפי האינטרנטי עובר)

(192.168 לא מחזירים פינגים אחד לשני)

אבל השיתוף עדיין עובד, ואפילו טוב מאוד !

(שאלה קטנה - איך אני לראות את קצב העברת המידע ממחשב למחשב ? סטייל KB/SEC ? יש פאטצ' שמוסיף את זה ל ?)

(תוך כדי ההעברה כלומר, לא ב task manager)

(ואם כבר, אז למה הוא מנצל רק 80~90% מתוך ה 100MBPS שהוא יכול ? (את זה ראיתי ב TM באמת..))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1-תבין,התצורה שאתה נמצא כרגע לא נועדה בכלל לשיתוף קבצים...רק להחליף כתובת apipa(ז"א שאין שרת dhcp).

התצורה שאתה מחפש היא ריבוי כתובות ip על כרטיס רשת אחד:

התצורה הזאת נועדה רק לתקשורת(לגלישה נגיד) והיישום שלך הוא שאפשר לחבר מחשב בעל כרטיס רשת אחד לSWITCH שאליו מחוברים עוד כמה מחשבים וגם מודם.

המודם הוא בעל כתובת IP ברשת אחרת מאשר הרשת הפנימית.

כרטיס הרשת של המחשב הראשי מכיל IP שמתאים לרשת הפנימית וגם IP שמתאים לדיבור עם המודם.

*שוב,גם התצורה הזאת מסוכנת לשיתוף מידע בגלל שאין לך הפרדה פיסית בין הרשת שלך לרשת החיצונית ועקב זאת המידע שלך יכול לדלוף לאינטרנט ולהיות משותף עם שאר הגולשים.

2-השיטה שחפשת(ריבוי כתובות ip על כרטיס רשת אחד) אפשרית ע"י שינוי ערכים בעורך הרישום או דרך TCP/IP(אבל הגדרות שונות ולא מה שאתה עשית).

3-אתה לא מקבל את מקסימום בגלל המגבלות של פרוטוקלי השיתוף של שלא נותנים לך לנצל את המהירות המקסימלית שלך--הפתרון הוא להעביר קבצים דרך תוכנות ftp וככה אתה תוכל להגיע כמעט למקיסמום המהירות שלך.

אתה יכול לנתר את הרשת ע"י תוכנה כמו Netlimiter ושם לקבל נתונים על מהירות של ישומים שרצים.

4-לדעתי בכלל חומת-אש היא זאת שמציקה,מנגנון nat יותר יעיל ונותן לך הגנה יותר טובה.

5-לסיכום:

*מומלץ מאוד לא לשתף קבצים ברשת שאין מנגנון nat שמפריד בין פנימית לחיצונית(גם בחיבור ללא חייגן או בשיטת ריבוי כתובות ip).

*הכי טוב שתעבור לחייגן ותקים ics ותקבל פנימית בטוחה להעברת קבצים,במקום לחפש שיטות עקומות לא בטוחות כדי להעביר מידע בין מחשבים.

בכל מקרה,

בהצלחה בכל דרך שתבחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב,נעשה פה סלט ולכן יש הרבה מאוד הערות בנושא ולשרשור הכללי.

1-כאשר אתה נמצא בחיבור כבלים ללא חייגן,כל מחשב יקבל ip חוקי..לכן מומלץ מאוד לשים חומת-אש על המחשב!

שיתוף קבצים לא מומלץ כי אין לך פה רשת פנימית וכל מידע שתשתף בין המחשבים עלול להיות משותף עם רחבי האינטנרט וגולשי הכבלים--חומת-אש לא תעזור כי תעשה רק בעיות.

הפתרון לשיתוף קבצים בתצורה הזאת הוא לבנות רשת ics או קניית נתב שיצרו לך הפרדה מחולטת בין רשת פנימית לחיצוניות ואז אפשר לשתף בלי בעיה קבצים.

2-אם אתה רוצה לתת מספר כתובות IP הפעילות במקביל לכרטיס רשת אחד אתה יכול ע"י המדריך הזה:

http://www.netcheif.com/Articles/DoubleIP/DoubleIP.htm(תראה חלק אחרון במאמר הזה).

רק אל תשכח שעדין אתה עובד בתצורה עקומה ועדין הפרדה פיסית בין הרשתות, לכן מידע שמיועד לרשת הפנימית יכול לדלוף לאינטרנט.

3-מנגון ALTERNATE זה בכלל למקרה בו ש-DHCP נכשל, ובמקום כתובת APIPA תקבל כתובות ip פנימית אחרת(בכלל הוא נועד להגדרות אחרות ולא להגדרה שאתה מחפש).

ממש בתצורה העכשיות שלך אין רשת פנימית ועדין מידע עלול לדלוף לאינטרנט.

אז לטובתך,תבנה רשת בצורה חכמה ע"י ics או תקנה נתב פשוט בשביל זה.

בהצלחה.

1. bull shit! הוא יכול לחסום ב-firewall את הפורט של השיתוף רק לכניסה מבחוץ ובנוסף הוא יכול לעשות שיתוף קבצים עם סיסמא.

גם ב-ICS עם שיתוף קבצים אפשר להכנס לקבצים המשותפים במחשב השרת אם הוא לא מוגן ב-firewall

2. הוא כתב בדיוק איך להגדיר מספר כתובות IP על אותו כרטיס ללא צורך להכנס ל-regedit וזה בדיוק מה שהוא רשם.

3. השיפור יהיה מקסימום 10%, ממש לא קריטי אם זה יהיה 9MByte\s או 8MByte\s

4. לא נכון, ובכל מקרה ב-ICS אתה צריך firewall על השרת

5. לסיכום - כמעט כל מה שכתבת לא נכון

השיטה שלו ממש לא עקומה.

תודה על הפירוט

כמה דברים :

1. יש את הפירוול הפנימי של XPSP2, מאז שאני זוכר את עצמי עבדתי רק איתו, או בגרסה הישנה יותר שלו (במאפייני החייגן או ה LAC)

ללא הגנות נוספות, או אנטי וירוסים, פשוט הגיון בריא (מה לא להוריד ולאן לא להכנס ומה לא להפעיל) והכל עובד חלק, מעולם לא היה לי וירוס או פירצה כלשהיא.

(פעם בכמה חודשים סריקה און ליין בפנדה , כדי להיות בטוח לגמרי)

אני מאוד לא רוצה נתב בבית, בדיוק מהסיבה שאני מאוד רוצה שכל מחשב יקבל IP עצמאי, אני קצת פנאט בקטע הזה, לא מעניינת אותי ההגנה של ה NAT.

מבחינתי זו לא הגנה, אלא משהו שיציק לי ויחסום אותי.

שיתוף קבצים ותיקיות ברשת פנימית - חובה בשבילי, בעיקר בשביל זה הקמתי את הרשת, אינטרנט למחשב הנייד גם חשוב לי כמובן, אבל פחות.

ניסיתי להכנס למחשב שלי, לתיקיות משותפות, מכמה וכמה מחשבים חיצוניים באינטרנט, ונכשלתי. (עם ההוסט שלי של NO-IP וגם עם הIP המפורש של כל מחשב)

כנראה שהתיקיות משותפות איכשהו רק לרשת הפנימית, לא ? אחרת הייתי מצליח להכנס לפי דעתי.

השאלה היא האם זה בטוח באמת ב 100% או שיש איפשהו מקום להגדיר שהשיתוף יהיה רק על הרשת הפנימית.

אם לא, לפי דעתי אשאר במצב הנוכחי, אבל אשתף תיקיה רק לקראת העברת קבצים, ואז אבטל את השיתוף (אם זה למידע "סודי" אז אפשר לנתק את המודם בינתיים)

2. לא הבנתי למה צריך לערוך ערכי רג'יסטרי, כשבעצם אפשר לבצע את מה שאתה מציע, באופן ידני

במאפייני ה TCP/IP , כשמוגדרת כתובת סטטית, קיים למטה כפתור ADVANCED, שמאפשר להוסיף כמה וכמה כתובות IP סטטיות לאותו ממשק רשת.

הבעיה היא, שמדובר אכן בכתובות סטטיות.

זה היה פתרון נחמד, אם החיבור ללא חייגן שלי היה נותן לי כתובת סטטית

אמנם יש לו ליס מאוד ארוך יחסית, והמחשב הנייח כמעט קבוע כל הזמן על אותו IP, אבל את הנייד אני מנתק תכופות..

אני איפשהו מבין למה הצורה שבה אני עובד כרגע נראית "עקומה"

אבל איך בדיוק מידע יכול לדלוף ככה החוצה ? בדקתי, כמו שאמרתי למעלה, והשיתוף פעיל רק ברשת הפנימית.

3. זה נראה מאוד הגיוני מה שאתה אומר, גם לי המילה ALTERNATE אומרת "חלופי" ולא "בנוסף"

רק שהמציאות מוזרה ומעוותת ?

כי זה עובד ממש מצויין, כמו שאמרתי קודם, הגדרתי IP דינאמי בכל כרטיס (מקבל מה DHCP של הכבלים)

וב ALTERNATE הגדרתי סטטיים 192.168.0.1/2 עם אותה מסכת רשת, ללא שער ברירת מחדל.

פינגים אמנם לא עוברים ממחשב למחשב, ברשת הפנימית (מוזר לאללה, לא ? כי פינג ל אייפי האינטרנטי עובר)

(192.168 לא מחזירים פינגים אחד לשני)

אבל השיתוף עדיין עובד, ואפילו טוב מאוד !

(שאלה קטנה - איך אני לראות את קצב העברת המידע ממחשב למחשב ? סטייל KB/SEC ? יש פאטצ' שמוסיף את זה ל ?)

(תוך כדי ההעברה כלומר, לא ב task manager)

(ואם כבר, אז למה הוא מנצל רק 80~90% מתוך ה 100MBPS שהוא יכול ? (את זה ראיתי ב TM באמת..))

1. מסכים, NAT בהחלט מגביל

2. פעם ב-2000 היה צריך לשנות ערכי registry בשביל מה שאפשר לעשות היום בקלות בהגדרות של הכרטיס .

3. זה לא באמת חלופי, זה בנוסף.

ה-firewall של SP2 חוסם פינגים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם אל תגיד שטויות שאתה בכלל לא מבין את מהות העניין פה--לא מדובר על הגנות ע"י סיסמאות וחומת-אש(שהיא הכרחית על כל שרת!!),מדובר על זה בשיטה העקומה שהוא בחר אין הפרדה פיסית בין הרשת שלו לרשת האינטרנט ולכן המידע שהוא משתף עלול להיות משותף עם גולשי האינטרנט...אז אל תגיד שטויות.

1-במקום לשתף קבצים בצורה נורמלית,אתה ממליץ לשתף קבצים בתצורת לא מומלצת ועוד לשים חומות-אש שיפריעו בכלל וימנעו שיתוף קבצים...ממש מצחיק אתה!.

2-אם היית טורח להכנס ללינק שהבאתי+קריאה לעומק...מה שהוא עשה ומה שאני הבאתי זה שני דברים שונים לחלוטין!.

השימוש שהוא עשה באלטרנטיב לא נועד לזה בכלל לשיתוף קבצים.

3-מה אתה אומר...תשים תוכנת ניתור ותעביר קבצים דרך תוכנות ftp ואין סיבה שלא תקבל מהירות יותר גבוה ואשר שיתוף קבצים בדרך רגילה.

4-ומה אתה מחדש שצריך לשים חומת-אש על שרת?!

בכל מקרה אתה מקבל פנימית בטוחה לשיתוף קבצים ולא בדרך של שיטות עקומות.

5-בבקשה,תפסיק להטעות אנשים ותתחיל להגיב ברצינות.

יום נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...