מס הכנסה שלילי - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מס הכנסה שלילי

stone cold

Recommended Posts

החלטתי להנהיג מדיניות חדשה: כל מי שבתגובה להודעה שלי יכתוב בפסקנות מידע שגוי אותו ניתן לברר בקלות בגוגל יקנס. והנה המקרה הראשון: מר R0ck הנכבד, אתה נקנס בזאת ב- 25 ש"ח על כתיבת שטויות.

:lol:

good one

ב. אם זה נכון, זו לא דמגוגיה.

דמגוגיה

דרשנות רגשית, תורת הנאום הרגשי, תכסיסי הדמגוג, שלהוב ההמון

א. עבור ילדים שנולדו משנת 2003 הקיצבה זהה לכל ילד. זו הרפורמה. לפני כן, הילד השלישי קיבל קיצבה גבוהה יותר מהילד השני, הילד הרביעי יותר השלישי וכו'. לצורך המחשה, בשנת 2001, לפני שהתחילו לקצץ בקיצבאות, הן היו כדלקמן:

לילד הראשון - 171 ש"ח.

לילד השני - 171 ש"ח. ס"כ למשפחה עם שני ילדים - 342 ש"ח.

לילד השלישי - 343 ש"ח. ס"כ למשפחה עם שלושה ילדים - 685 ש"ח. הילד השלישי מקבל סכום גדול יותר מהראשון והשני ביחד.

לילד הרביעי - 694 ש"ח. ס"כ למשפחה עם ארבעה ילדים - 1,379 ש"ח. הילד הרביעי מקבל יותר משלושת הראשונים ביחד.

לילד החמישי ואלך - 856 ש"ח. ס"כ למשפחה עם חמישה ילדים - 2,235 ש"ח.

ציינתי תאריך? אמרתי שמקבלים קיצבה per ילד!

ז"א שמה שאמרתי הוא בעצם נכון, אזי לא שטויות ולפי דבריך גם לא דמגוגיה ::).

אבל לפי מה שאני מבין אתה רוצה שלא ייתנו גם קיצבה per ילד ואני לא מסכים.

לדעתי אין שום סיבה שישראל לא תהיה מדינת רווחה, נכון יש שמנצלים את המערכת...

אבל חייב להיות איזשהו שמץ של חמלה לא רק קפיטליזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כתבתי כמה פעמים ובמפורש שאני בעד קיבצאות ילדים אבל נגד קיבצאות דיפרנציאליות, בעיות הבנת הנקרא שלך לא צריכות לעניין אותי.

קיצבה אחידה לילד היא דבר סביר. קיצבה שגדלה ככל שיש יותר ילדים תוביל בהכרח למשפחות רבות עם יותר ילדים מכפי שיכולתן הכלכלית מתירה, משפחות שיתפרנסו מכספם של אלו שיש להם פחות ילדים.

הילד הראשון שלך והילד החמישי שלך יעשו אותו דבר, יתגייסו לאותו , יעבדו וישלמו מיסים, יצביעו באותן בחירות, אז למה הילד הראשון צריך קיצבה נמוכה והחמישי קיצבה גבוהה? מה, החמישי הוא יותר עולם ומלואו?

[...]

איפה כתבתי על ביטול קיצבאות הילדים? אני בעד השוואת הקיצבאות לכל הילדים, ללא קשר למספרם במשפחה, בדיוק כפי שהתחילו לעשות בשנים האחרונות. זה דופק משפחות ברוכות ילדים, אבל זו אשמתן ולא אשמתי.

רואה? איך הצלחת לא להבין את זה?

וגם היום קיצבאות הילדים עדיין דיפרנציאליות. רק לילדים שנולדו משנת 2003 הן אחידות.

אז למה אנשים מתייחסים לזה בתור קיצבה? כאילו המדינה עושה למישהו טובה שהיא נותנת לו את זה, אחרי שהיא לקחה ממנו מס במשך כל החיים ?

בגלל שזו קיצבה. איך עוד אפשר להתייחס לזה? אנשים עם הרבה ילדים יקבלו קיצבת ילדים גבוהה גם אם בקושי שילמו ביטוח לאומי. לעומת זאת, עשירים עם קצת ילדים משלמים הון לביטוח לאומי ובקושי מקבלים קיצבה בחזרה. המדינה בהחלט עושה טובה שהיא נותנת לך את הקיצבה.

לדעתי, צריך בכלל לבטל את קיצבת הילדים, ולהנהיג פשוט נקודות זיכוי. על כל ילד מתחת לגיל 18 שיש לך (עד נגיד ארבעה ילדים) אתה מקבל נקודת זיכוי (מקסימום ארבע נקודות זיכוי בגין ילדים). בעצם מדובר באותו הדבר כמו קיצבת ילדים, רק שבנקודות זיכוי אתה מקבל משהו שאתה זכאי לו, בעוד שבקיצבה אתה מקבל נדבה מן ההפקר.

סמנטיקה! ;D

רעיון רע מאוד. היום, חצי מהשכירים לא מגיעים לסף המס ולכן בגלל לא משלמים מס הכנסה, עוד נקודות זיכוי בכלל לא יעזור להם. מה, רק למי שמשתכר יותר מ- 4,000 ש"ח בחודש צריך לשלם קיצבאות ילדים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטתי להנהיג מדיניות חדשה: כל מי שבתגובה להודעה שלי יכתוב בפסקנות מידע שכלל אינו קשור למה שאמרתי - יקנס. והנה המקרה הראשון: מר איסתרא הנכבד, אתה נקנס בזאת ב- 25 ש"ח על תגובה לא רלוונטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטתי להנהיג מדיניות חדשה: כל מי שבתגובה להודעה שלי יכתוב בפסקנות מידע שכלל אינו קשור למה שאמרתי - יקנס. והנה המקרה הראשון: מר איסתרא הנכבד, אתה נקנס בזאת ב- 25 ש"ח על תגובה לא רלוונטית.

הצ'ק בדואר. מה לא קשור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון רע מאוד. היום, חצי מהשכירים לא מגיעים לסף המס ולכן בגלל לא משלמים מס הכנסה, עוד נקודות זיכוי בכלל לא יעזור להם. מה, רק למי שמשתכר יותר מ- 4,000 ש"ח בחודש צריך לשלם קיצבאות ילדים?

למה אתה אומר שזה רעיון רע? הרי, הת'רד הזה מדבר על מס הכנסה שלילי. היינו, נקודות זיכוי משתקללות בתוך המס הכנסה השלילי, ועוזרות גם לאנשים שלא מגיעים לסף תשלום מס הכנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודות זיכוי לא נותנות לך כסף, הן מקטינות את התשלום שלך. למי שממילא לא משלם, נקודות זיכוי בכלל לא עוזרות.

מה זה "מה לא קשור?" ? לא דיברתי על קצבאות ילדים בכלל. תקרא שוב את ההודעה שלי בעיון, עם השמת דגש על ההקשר שאליו התייחסתי.

איבדת אותי לגמרי. קודם אתה כותב

מה שאני רוצה זה להפסיק לתת כסף מהמדינה לאנשים שכרגע מקבלים.

אח"כ אתה כותב

נו, זה בדיוק מה שאני אומר!

אז למה אנשים מתייחסים לזה בתור קיצבה? כאילו המדינה עושה למישהו טובה שהיא נותנת לו את זה, אחרי שהיא לקחה ממנו מס במשך כל החיים ?

מה קורה פה? או שזה כסף שמגיע להם או שלא, תחליט. ואני רוצה את 25 השקל שלי בחזרה, אם אתה לא ברור זו לא אשמתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:

למי שמשלם מס הכנסה, נקודות זיכוי מקטינות את גובה המס.

למי שאמור לקבל מס הכנסה שלילי, נקודות זיכוי אמורות להגדיל את גובה ההכנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מס הכנסה שלילי לא מאפשר לך להמיר נקודות זיכוי בכסף. מאיפה קיבלת את הרעיון הזה?

נקודות זיכוי הן רעיון רע. קח למשל את שתי המשפחות הבאות: משפ' לוי, בה מר לוי עובד ומקבל 8,000 ש"ח בחודש, ומשפ' כהן, בה מר וגברת כהן עובדים ומקבלים 4,000 ש"ח בחודש כל אחד. ההכנסה ברוטו של שתי המשפחות זהה. נאמר שלשתיהן יש את אותו מספר ילדים ולכן שתיהן זכאיות לאותו מספר של נקודות זיכוי. ההכנסה נטו של משפחת לוי תגדל בזכות נקודות הזיכוי, אבל משפחת כהן לא תרוויח כלום - הם ממילא לא משלמים מס הכנסה.

גם אם תחליט שמי שאמור לקבל מס הכנסה שלילי יוכל לפדות את נקודות הזיכוי שלו בכסף, זה עדיין לא יעזור למשפחת כהן. השכר הכולל של המשפחה הוא מעל לממוצע במשק, כך שסביר להניח שהם לא יקבלו מס הכנסה שלילי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת מאיפה קיבלתי את הרעיון הזה? מהמוח הקודח שלי! :smile1:

מס הכנסה שלילי זה רעיון שעדיין לא מגובש, כך שאין סיבה שנקודות זיכוי לא ישחקו בו תפקיד.

לפי הדוגמה שלך, הם אכן לא זכאים למס הכנסה שלילי, במידה ומס הכנסה שלילי מחושב לפי תא משפחתי. אבל, עדיין אין סיבה שנקודות זיכוי בגין ילדים (עד תקרה מסןיימת של מספר ילדים) לא ישחקו תפקיד, ויתגמלו אותם בהחזר ממס הכנסה גם אם השכר המשותף שלהם הוא מעל הממוצע במשק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מס הכנסה שלילי חייב להיות לפי משפחה. קח, למשל, את הדוגמה הבאה: שוב משפחות כהן ולוי, אבל הפעם כהן ולוי אחרים.

מר כהן מביא כל חודש ברוטו של 15,000 ש"ח, פי שנים מהממוצע במשק. לא מגיע לו מס הכנסה שלילי, נכון?

מר לוי מסתפק ב- 3,000. מגיע לו מס הכנסה שלילי? לפני שתגיד כן, גברת לוי מקבלת 12,000 ש"ח בחודש. השכר הכולל ברוטו של משפחת לוי שווה לשכר ברוטו של משפחת כהן, אם הכהנים לא מקבלים מס שלילי, אין שום סיבה שהלוים יקבלו, מה גם שהנטו של משפחת לוי גדול יותר מזה של כהן.

זו הסיבה העיקרית שמעכבת את מימוש תוכנית מס הכנסה שלילית: כדי שניתן יהיה להפעיל אותה, כולם (במקרה הטוב) או לפחות מי שמבקש מס הכנסה שלילי (במקרה הרע) צריכים להגיש למס הכנסה דו"ח על הכנסתם הכוללת. אי אפשר להסתפק בנתוני תלוש המשכורת, אותם יש לביטוח הלאומי כבר היום.

את הדוגמה הקודמת לא הבנת. מר וגברת כהן לא משלמים מס הכנסה, ההכנסה של כל אחד מהם נמצאת מתחת לסף המס. אם הם לא משלמים מס הכנסה, אי אפשר לתת להם זיכוי ממס הכנסה, נכון? נקודות זיכוי עוזרות רק למי שמשלם מס. אבל קיצבה מקבל כל אחד, גם אם ההכנסה שלו נמוכה מסף המס ואפילו אם אין לו הכנסה. הקיצבה לילדים היא קיצבה על ילדים, אין שום סיבה להתנות אותה בעבודה ובוודאי לא בהכנסה מעל לרמה מסויימת. אם כבר אז להיפך, אפשר לתת קיצבת ילדים רק למי שנמצא מתחת לרמת הכנסה מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא יש לך זמן לעשות לי חשבונות ולהמליץ על השקעות? כי אתה מדבר כמו רואה חשבון ;D

חוץ מיזה אני חושב שרובנו מסכימים על זה שהקיצבאות אך שהם היום לא טובות וצריך לעשות שינוי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הבנתי את הדוגמה הראשונה שלך. אתה לא הבנתי אותי. אני התכוונתי שמר וגברת כהן יקבלו זיכוי ממס הכנסה בצורה של החזר מס, לפי נקודות הזיכוי שלהם. נניח ואתה עובד חצי שנה, מרוויח משכורת נמוכה ומשלם מס נמוך, ובחצי השנה הקלנדרית השניה אתה מקבל העלאה ניכרת במשכורת ומשלם מס גבוה. במקרה כזה, בשנה שלאחר מכן, אתה הולך למס הכנסה עם הטופס שאני לא זוכר את המספר שלו (תזכיר לי במטותא) שאתה מקבל מהמעביד שלך, ואחרי כחצי שנה אתה מקבל בדואר מכתב ממס הכנסה שכתוב בו ששולם לחשבון הבנק שלך החזר מס (במידה והחברה לא עשתה בשבילך תיאום מס בזמן ההעלאה במשכורת, או שמדובר בחברה אחרת). באותה צורה, מר וגברת כהן אמורים לקבל החזר ממס הכנסה, רק שאני חושב שצריך לייעל את זה, כך שהם יקבלו את ההחזר מס באותו חודש של המשכורת בערך ולא אחרי שנה וחצי.

בעיקרון, אני בעד שכל האזרחים יהיו מחוייבים בחוק לעשות תיאום מס מדי שנה. אם האמריקאים יכולים, אז גם אנחנו. כמובן, שהדבר צריך להיות פשוט ככל האפשר. אתה אמור לקבל בדואר טפסים פשוטים למילוי עם הסברים מפורטים ודוגמאות, ואתה מחזיר את הטפסים בדואר במעטפה מבויילת מצורפת. אפשרות נוספת היא לקבל ולשלוח את הטפסים בדוא"ל או באתר של מס הכנסה.

לגבי הדוגמה השניה, זה קצת בעייתי, כך שאני לא לגמרי סגור על זה. ניקח לדוגמה את משפחות כהן ולוי מדוגמה ב', אבל נגיד שהפעם משפחת לוי זה לא זוג נשוי, אלא שני אנשים (זוג לכל דבר) שמעולם לא התחתנו אבל חיים ביחד, או שהתגרשו באופן פיקטיבי וממשיכים לחיות ביחד. מה תעשה במקרים כאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טופס 106.

אבל למה לתת זיכוי ולא לתת את הכסף ישירות? אין שום סיבה לתת קיצבאות ילדים רק למי שעובד, הרי זו קיצבה לילד. ומס הכנסה משלם רק מי שעובד, אז איך תיתן קיצבת ילדים למי שיש לו ילדים ואינו עובד? כל העסק יצור סתם עוד בירוקרטיה מיותרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טופס 106.

תודה! :xyxthumbs:

אבל למה לתת זיכוי ולא לתת את הכסף ישירות? אין שום סיבה לתת קיצבאות ילדים רק למי שעובד, הרי זו קיצבה לילד. ומס הכנסה משלם רק מי שעובד, אז איך תיתן קיצבת ילדים למי שיש לו ילדים ואינו עובד? כל העסק יצור סתם עוד בירוקרטיה מיותרת.

קודם כל, רצוי לא לקרוא לזה "קיצבאות ילדים" אלא "נקודות זיכוי בגין ילדים" (או משהו כזה), מאחר ולא מדובר בנדבה או הקצבה של כסף עבור אנשים חסרי יכולת, אלא כסף שכל אזרח שיש לו ילדים מקבל בזכות היותו אזרח.

שנית, אנשים שלא עובדים גם יכולים למלא טופס תיאום מס, ולקבל "החזר מס".

לגבי קבלת הכסף ישירות, אפשר לקבל נקודות זיכוי ולשלם פחות מס במידה ואתה משלם מס, או לקבל כסף ישירות לחשבון בנק מדי חודש מהביטוח הלאומי (או גוף דומה) במידה ואתה לא עובד או לא מגיע לסף מס.

לא לגמרי ירדתי לסוף דעתך, אבל אני חושב שאנחנו מדברים על אותו הדבר. פשוט, אני לא אוהב את המונח "קיצבאות" ו"ביטוח לאומי" (זה "מס לאומי" לא ביטוח). כשאני מדבר על גוף אחר (מקביל לביטוח הלאומי), אני לא מתכוון להכפיל את הבירוקרטיה. אני בעצם מדבר על הביטוח הלאומי, רק מעדיף שלא לקרוא לו "ביטוח לאומי".

אהה... ואני לא חושב שצריך לתת נקודות זיכוי (קיצבאות) לכל הילדים, אלא רק עד למספר מסויים למשפחה (לדעתי, 4 זה סביר, אבל זה פתוח לדיון).

טוב, תתעלם מהבלאגן הבירוקרטי הוירטואלי שיצרתי, סתם סיבכתי. אבל, אני עדיין סבור שרצוי לחייב את כל האזרחים למלא טפסי תיאום מס (גם אם אתה לא עובד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...