מס הכנסה שלילי - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מס הכנסה שלילי

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל אני לא מבקש מס הכנסה שלילי

לי עדיף בהרבה מיסים נמוכים שיגרמו לחברה הקטנה של אחי להרוויח הרבה יותר ולתת לי משכורת יותר טובה

חוץ מיזה מעם ומיסים אחרים יותר נמוכים יתנו הרבה יותר ערך לכסף שלי

אני רק מיתרגז על המדיניות של לתת פרס לאנשים שהחליטו החלטות לא שקולות-לידעוג לילדים כן לתת כסף להורים לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבין שמס הכנסה שלילי ישולם רק למי שעובד נכון? ולמעשה זו הורדת המסים לכולם, כך שיווצר מצב שמי שכמעט ולא משלמים מיסים היום (מרווחי משכורת מינמום) יקבל כסף מהמדינה בגלל ילדים, במקום לקבל את זה ישר כקיצבאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מן הסתם שאנשים עם משפחה שלמה צריכים יותר עזרה מרווק שצריך לפרנס רק את עצמו.. :kopfpatsch:

רווק שגר לבד ומרוויח שכר מינימום צריך מס הכנסה שלילי כדי לסגור את החודש, כמובן שס ההכנסה השלילי צריך להיות מדורג לפי המשכורת של האדם והמצב המשפחתי שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מס הכנסה שלילי לא צריך להיות יותר גבוה לאיש שמפרנס משפחה מאשר רווק, לפחות אם יש שני הורים שמסוגלים לעבוד. אין שום סיבה שבעל יעבוד ויקבל מס הכנסה שמשלים ל150% שכר ממוצע של משרה מלאה למשל, כיוון שהאשה לא רוצה לעבוד. אין כאלה שלא יכולים למצוא עבודה, יש כאלה שלא רוצים למצוא עבודה.

מס הכנסה שלילי צריך להשלים משרה חלקית 1 למשכורת של משרה מלאה ללא תוספת מיסים. לא משנה אם מדובר ברווק או במשפחה. להביא ילדים זאת זכות בסיסית, להביא 10 מהם זה מותרות. אנשים צריכים להבין שהמדינה לא חייבת לתמוך בכל החלטה שהם עושים. המדינה צריך לעזור לאנשים שרוצים לחיות כמו אזרחים מהשורה, אומנם לא המצב לא מאפשר זאת להם. שני הורים עובדים במשכורת ממוצעת במשק יכולים לפרנס 2 ילדים בצורה סבירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא נכנסתי אף פעם ללוגיסטיקה של מס הכנסה שלילי

דיברתי רק על הקונספט שלדעתי הוא מבורך.

ברור שהתקרה של מס ההכנסה השלילי לא תגיע ל150% שכר ממוצע

היא לא תגיע להרבה יותר משכר המינימום היום (או בקיצור, היא תגיע למה שיהיה שכר המינימום החדש)

וברור שמי שיעבוד חצי משרה וירוויח 1800 שקל, לא ישלימו לו לשכר מינימום החדש

אני בטוח שהאנשים באוצר יחשבו על מדרגות ודרכי חישוב.

המטרה של החוק (אם יצא לפועל) היא לא להחזיר קיצבאות ולחלק כסף כאילו אין מחר

אלא לתת לאלו שכן רוצים לעבוד וכן רוצים לצאת ממעגל העוני עזרה.

דרך אגב, במאמר היום בידיעות אחרונות ישנה כתבה על מחקר שנעשה בישראל שהראה שהשיטה הזו לא גורמת לגידול חד בכח העבודה (מדובר על 0.6%)

והעלות השנתית שלה מגיעה עד 3 מיליארד שקל. (המספרים האלו הם כשהתקרה המקסימלית של מס הכנסה שלילי הוא 5000 ש"ח)

במידה ויונהג מס הכנסה שלילי רק למשפחות בעלות ילדים העלות תהיה 1.5 מיליארד שקל (וכמובן שהגידול בתעסוקה יהיה קטן יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מס הכנסה שלילי לא צריך להיות יותר גבוה לאיש שמפרנס משפחה מאשר רווק, לפחות אם יש שני הורים שמסוגלים לעבוד. אין שום סיבה שבעל יעבוד ויקבל מס הכנסה שמשלים ל150% שכר ממוצע של משרה מלאה למשל, כיוון שהאשה לא רוצה לעבוד. אין כאלה שלא יכולים למצוא עבודה, יש כאלה שלא רוצים למצוא עבודה.

מס הכנסה שלילי צריך להשלים משרה חלקית 1 למשכורת של משרה מלאה ללא תוספת מיסים. לא משנה אם מדובר ברווק או במשפחה. להביא ילדים זאת זכות בסיסית, להביא 10 מהם זה מותרות. אנשים צריכים להבין שהמדינה לא חייבת לתמוך בכל החלטה שהם עושים. המדינה צריך לעזור לאנשים שרוצים לחיות כמו אזרחים מהשורה, אומנם לא המצב לא מאפשר זאת להם. שני הורים עובדים במשכורת ממוצעת במשק יכולים לפרנס 2 ילדים בצורה סבירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מס הכנסה שלילי לא אמור להשלים את המשכורת לשכר הממוצע במשק, אלא קצת יותר משכר מינימום באופן שיאפשר לאדם להתקיים בכבוד. המטרה היא לאו דווקא לעודד אנשים לצאת לעבודה, אלא לתגמל את האנשים שעובדים במשרה מלאה ומרוויחים שכר מינימום שלא מאפשר לסגור את החודש. העניין הוא שבמקום להעלות את שכר המינימום ולהכביד על המעסיקים (דבר שיכול להוביל לפיטורים של עובדים), המדינה משלימה את המשכורת.

מס הכנסה שלילי אמור להיות מחושב לפי משכורת של תא משפחתי ולא לפי משכורת של אדם בודד. היינו, תא משפחתי המבוסס על שני בני זוג (בלי קשר למספר הילדים) שבו אחד מבני הזוג מרוויח משכורת הגבוהה מהשכר הממוצע במשק, ובן הזוג השני מרוויח שכר מינימום, אז בן הזוג שמרוויח שכר מינימום לא זכאי לקבל מס הכנסה שלילי לדעתי. מנגד, יש להכיר בהוצאות של מטפלת כהוצאה מוכרת לצרכי מס, כדי לעודד נשים שמטפלות בילדים לעבוד.

לגבי ילדים, אפשר לקבוע תוספת לפי מספר הילדים מתחת לגיל 18 עד רף מסויים (נגיד, עד ארבעה ילדים), כאשר הסכום בגין כל ילד יהיה זהה (200-300 ש"ח). אני לא מעניש אנשים שמביאים יותר ילדים. אם הם יכולים להרשות זאת לעצמם, אז בבקשה. אם לא, אז זה בגדר מותרות. מלבד זאת, ההוצאות על 8 ילדים לא גדולות פי 2 מההוצאות על 4 ילדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:s05:

למה העתקת את הדברים שלך עוד פעם?

ולמה מס הכנסה שלילי צריך להשלים משכורת של משרה חלקית למשכורת של משרה מלאה?

מי ירצה לעבוד משרה מלאה בתנאים כאלו?

בכל מקרה, הדיון עד כמה שאני מבין אותו (הדיון באוצר לא בפורום) הוא לא אם לתת יותר למשפחות עם ילדים

אלא האם לתת רק למשפחות עם ילדים או לתת לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לזיכוי מס על מטפלת אני לא מסכים

מה שצריך בימקום זה יום חינוך ערוך+ארוחות וגני ילדים בחינם ככה כל אמא תוכל לחפש עבודה בלי תירוצים של הטיפול בילדים

וניזקקים אמיתים יקבלו ארוחות וטיפול לילדים בחינם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...