מס הכנסה שלילי - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מס הכנסה שלילי

stone cold

Recommended Posts

גן ילדים זה רק מגיל שנתיים בערך. מה לגבי פעוטות?

גם פעוטות בסדר

העיקר שבימקום קיצבאות שילכו בחלק מהמיקרים לבקבוקי וודקה ולהימורים של האבא

הכסף ילך למטרות טובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

צעד פופוליסטי לחלוטין

מה אולמרט מבין בכלל בכלכלה

אם כל בכירי האוצר מתנגדים, תהיה בטוח שיש דברים בגו

אני לא יודע אם זה צעד טוב או לא, אבל בטוח שאצל אולמרט זה פופוליסטי ולא רציני. איך אני יודע? כי זה לא חוקי. כן כן, אסור לאולמרט להעלות תוכנית לתשלום מס הכנסה שלילי כרגע.

למה? משתי סיבות: ראשית, הממשלה היא ממשלת מעבר, ולכן מאוד מוגבלת במה שמותר לה לעשות. אסור לממשלת מעבר לבצע שינויים משמעותיים. מישהו חושב שמס הכנסה שלילי הוא צעד שולי?

שנית, עדיין אין לממשלה תקציב לשנת 2006, כלומר אסור לה להתחייב להוצאות שלא היו בשנת 2005. מישהו זוכר מס הכנסה שלילי בשנת 2005?

לו היה מדובר בתוכנית רצינית ולא בתעמולת בחירות, אולמרט היה מחכה עד אחרי הבחירות ואישור התקציב.

למה אתם ישר קופצים לאפשרות הכי קיצונית?

מס הכנסה שלילי עדיף על דמי אבטלה, שצריכים לבטלם לאלתר. הם לא מעודדים עבודה, אפילו ההפיך, עדיף לקבל דמי אבטלה מאשר לעבוד במשרה חלקית.

מהיבט כלכלי עדיף להוסיף לכל עובד במשרה חלקית 5000 שקל, מאשר לשלם דמיי אבטלה של 2000 שקל לכל מובטל.

אבל מציעים גם מס הכנסה שלילי למי שעובד וגם קיצבת אבטלה למי שלא.

למה שאתה, רווק שגר לבד, תקבל מהמדינה כסף כמו שמקבל בן אדם שצריך לפרנס משפחה שלמה ?

אנסה להסביר: החלטתי לקנות מרצדס חדשה. בא לי, אפילו שאני לא יכול להרשות לעצמי לשלם על אחת. אז אני נכנס לחובות גדולים. המדינה צריכה לסייע לי, נכון? מי שהיה פראייר ולא קנה מרצדס ישלם מיסים, אותם המדינה תעביר אלי כדי שאוכל לשלם על הרכב. הרי מי שאין לו לא צריך לקבל כסף כמו מי שצריך לשלם כל חודש על מרצדס.

מה שאתה אומר זה שמי שהפעיל שיקול דעת והקפיד שמשפחתו לא תהיה גדולה יותר מכפי יכולתו הכלכלית צריך להענש ומי שנהג בהפקרות והגדיל את משפחתו מעבר ליכולתו הכלכלית צריך לקבל פרס. נשמע לך רעיון טוב?

אתה מבין שמס הכנסה שלילי ישולם רק למי שעובד נכון? ולמעשה זו הורדת המסים לכולם, כך שיווצר מצב שמי שכמעט ולא משלמים מיסים היום (מרווחי משכורת מינמום) יקבל כסף מהמדינה בגלל ילדים, במקום לקבל את זה ישר כקיצבאות

סליחה? מי שיקבל מס הכנסה שלילי כמעט ולא משלם מיסים ישירים, כך שמבחינתו זו בקושי הורדת מיסים. מי שלא יקבל מס הכנסה שלילי לא ירוויח גרוש, אולי אפילו ישלם יותר כדי למממן את המס השלילי. איך זו הורדת מס לכולם?

שנית, אף אחד לא מדבר על ביטול קיצבאות הילדים. הם יקבלו גם קיצבאות ילדים וגם מס הכנסה שלילי.

בנוסף, מס הכנסה שלילי יכול להוות תמריץ שלילי לעבודה במקרים מסויימים. תאר לעצמך משפחה בה שני בני הזוג עובדים, אחד מהם במשרה חלקית. הם יכולים להגיע למצב בו השכר על המשרה החלקית הזו מעלה אותם מעבר לסף המס השלילי. במקרה הזה, יתכן שעדיף שהמפרנס השני ישב בבית והמשפחה תקבל תוספת של מס הכנסה שלילי מהמדינה.

צריך להיות מאוד זהירים עם זה.

אבל הקיצבאות כבר קוצצו! ועכשיו במקום להעלות אותם חזרה כדי להוציא אנשים מהעוני, יכניסו מס הכנסה שלילי

אני חושב שכבר הראתי יותר מפעם אחת שקיצבאות לא מוציאות אנשים מהעוני. ככל שמדינת משקיעה יותר בקיצבאות, מספר העניים גדל.

את גרף מקבלי קיצבאות הבטחת הכנסה הבאתי לא מזמן, אז הפעם הנה גרף מקבלי קיצבת נכות, ישירות מאתר הביטוח הלאומי:

p_nechut.jpg

שים לב לגידול המרשים במספר הנכים בארץ. מספרם כמעט הוכפל בעשור אחד! זה פי כמה וכמה מהגידול באוכלוסיית המדינה באותה תקופה. מה קרה? מגיפה כלשהי? זכור שקיצבאות נכות לא ניתנות לנפגעי תאונות עבודה או פעולות איבה, לאלו יש קיצבאות משלהם.

גרף מקבלי קיצבת הבטחת הכנסה נראה בדיוק אותו דבר, למי ששכח.

מה שאתה אומר הוא טוב ויפה, אבל מה אתה עושה עם אנשים שכבר יש להם 10 ילדים ?

לא נותן להם יותר כסף מאשר לרווק ?

נותנים להם - קוראים לזה "קיצבאות ילדים". קיצבאות ילדים לא מתחשבות ברמת ההכנסה של המשפחה, רק במספר הילדים. למה שמס הכנסה שלילי יתחשב במספר הילדים?

גן ילדים זה רק מגיל שנתיים בערך. מה לגבי פעוטות?

פעוטות הולכים לפעוטון, בערך 1,000 ש"ח בחודש. כל שקל מעבר ל- 1,000 ש"ח שהאמא תביא הוא תוספת נטו להכנסת המשפחה.

ומי שרוצה להתלונן על האורך של התגובה הזו: רבעק, הגבתי בבת אחת לארבעה עמודים של דיון, בטח שזה יהיה ארוך. אם למישהו יש בעיה להתרכז, ריטלין עולה 1-2 ש"ח לכדור :P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנסה להסביר: החלטתי לקנות מרצדס חדשה. בא לי, אפילו שאני לא יכול להרשות לעצמי לשלם על אחת. אז אני נכנס לחובות גדולים. המדינה צריכה לסייע לי, נכון? מי שהיה פראייר ולא קנה מרצדס ישלם מיסים, אותם המדינה תעביר אלי כדי שאוכל לשלם על הרכב. הרי מי שאין לו לא צריך לקבל כסף כמו מי שצריך לשלם כל חודש על מרצדס.

מה שאתה אומר זה שמי שהפעיל שיקול דעת והקפיד שמשפחתו לא תהיה גדולה יותר מכפי יכולתו הכלכלית צריך להענש ומי שנהג בהפקרות והגדיל את משפחתו מעבר ליכולתו הכלכלית צריך לקבל פרס. נשמע לך רעיון טוב?

מה? זה לא מה שאמרתי.

לא אמרתי שצריך לתת יותר כסף לאנשים טיפשים. אם אתה עוקב אחרי ההודעות שלי, אתה בטח יודע שאני דווקא חושב בדיוק ההיפך - שצריך לקצץ - והרבה - בכל הקצבאות.

מה שאמרתי היה בסה"כ שאותו ברנש בשם stone cold שיפסיק להתבכיין.

הוא לא רוצה להוריד את הקצבאות, הוא רוצה "לקבל גם! כמוהם!", וזה הבדל עצום. שלא מקובל עליי בכלל.

נותנים להם - קוראים לזה "קיצבאות ילדים". קיצבאות ילדים לא מתחשבות ברמת ההכנסה של המשפחה, רק במספר הילדים. למה שמס הכנסה שלילי יתחשב במספר הילדים?

ושוב, מה ? מתי אמרתי את זה? ציטוט מדוייק בבקשה.

איסתרא בלגינא

אהבתי תדוגמה על המכונית :xyxthumbs: ואתה מסביר מצוין מה שאני חושב וקשה לי להסביר :xyxthumbs:

שלילי.

הדוגמה של איסתרא מצויינת, אבל זה לגמרי ההיפך ממה שאתה חושב.

מה שאתה חושב ורוצה זה שהמדינה תיתן לך כסף.

מה שאני חושב ורוצה זה שהמדינה תפסיק לחלק כסף לאנשים. שאנשים יחלקו כסף לעצמם.

זה בדיוק הפוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

stone cold רוצה "גם כמוהם" מס הכנסה שלילי, לא קיצבאות ילדים. על זה ענית שמי שיש לו הרבה ילדים צריך לקבל יותר כסף ממי שאין לו ילדים. אם הוא מתלונן על מס הכנסה שלילי, למה אתה עונה לו בקיצבאות ילדים? אני הבנתי (ובצדק) שדיברת על מס הכנסה שלילי. בפעם הבאה, אם אתה עונה לא לעניין, אל תתפלא אם לא מבינים אותך. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמנטיקה.

מה ש-stone cold רוצה זה כסף מהמדינה. בצורת מס שלילי, קצבאות, אבטלה, תלושי זיכוי לשירותי זנות - הכל אותו דבר. כסף מהמדינה.

מה שהוא רוצה זה לתת עוד כסף מהמדינה לאנשים שכרגע לא מקבלים.

מה שאני רוצה זה להפסיק לתת כסף מהמדינה לאנשים שכרגע מקבלים.

עדיין לא מבין את ההבדל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנסה להסביר: החלטתי לקנות מרצדס חדשה. בא לי, אפילו שאני לא יכול להרשות לעצמי לשלם על אחת. אז אני נכנס לחובות גדולים. המדינה צריכה לסייע לי, נכון? מי שהיה פראייר ולא קנה מרצדס ישלם מיסים, אותם המדינה תעביר אלי כדי שאוכל לשלם על הרכב. הרי מי שאין לו רכב לא צריך לקבל כסף כמו מי שצריך לשלם כל חודש על מרצדס.

אתה משווה הבאת ילדים לעולם לקניית מכונית?

למה שלא יהיו קצבאות ילדים? למה שמשפחה גדולה יותר לא תקבל סיוע גדול יותר?

איך בדיוק זה לחלק כסף סתם?

איזה השוואה קרה וחסרת שחר!!!

שמעתם? להביא ילד לעולם זה כמו לקנות מרצדס...

אם לא הייתי יודע בן כמה אתה הייתי חושב שאתה בן 14!

כאילו ההורים שלך לא קיבלו קיצבאות ילדים

עליך עד גיל 18 ואותו דבר ייקרה גם כשלך (טפו טפו טפו) יהיו ילדים משלך.

אתה תשלח בחזרה את הכסף שתקבל על הילד שלך בחזרה

למשרד האוצר? אהה...לא נראה לי.

אם קיימת משפחה שיש בה בין 5-8 ילדים אשר מקבלים פרנסה משני ההורים

שעובדים קשה, למה שהם לא יקבלו קיצבה גבוהה יותר משל משפחה בת 2 ילדים?

הרי זה קיצבה PER ילד!

אין שום סיבה להתחיל להפוך את למדינה קפיטליסטית, הסתדרנו בצורה

סבירה עד כה בתור מדינת רווחה ואני מקווה מאוד שכך זה יימשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיצבה אחידה לילד היא דבר סביר. קיצבה שגדלה ככל שיש יותר ילדים תוביל בהכרח למשפחות רבות עם יותר ילדים מכפי שיכולתן הכלכלית מתירה, משפחות שיתפרנסו מכספם של אלו שיש להם פחות ילדים. אתה יודע שעד לקיצוץ שהתחיל ב- 2002, הקיצבה לילד החמישי היתה גדולה יותר מהקיצבאות לילד הראשון, השני, השלישי והרביעי ביחד?

ותסביר לי בבקשה, למה אני צריך לממן את הילדים שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמנטיקה.

מה ש-stone cold רוצה זה כסף מהמדינה. בצורת מס שלילי, קצבאות, אבטלה, תלושי זיכוי לשירותי זנות - הכל אותו דבר. כסף מהמדינה.

מה שהוא רוצה זה לתת עוד כסף מהמדינה לאנשים שכרגע לא מקבלים.

מה שאני רוצה זה להפסיק לתת כסף מהמדינה לאנשים שכרגע מקבלים.

עדיין לא מבין את ההבדל ?

א-נערות לווי לא זונות ;D

ב-כמו שאמרתי 100000 פעמים אני רוצה מסים נמוכים במדינה ולא מס הכנסה שלילי

אני רק מיתעצבן שנותנים פרס להרבה אנשים שעשו החלטות דפוקות

יש הבדל גדול מאוד בן זוג שרצה ילד אחד ויצא לו שלישיה לבין זוג שמשריץ ילדים בלי סוף בכוונה מכל סיבה שהיא

ג-קצבאות לדעתי צריך לתת לנכים זקנים וחולים ולא למובטלים ולמשפחות מרובות ילדים

במקום קצבת ילדים וקצבאות למובטלים וכו צריך לתת להם תמיכה בדרכים אחרות כמו אוכל ויום לימוד ארוך לדוגמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותסביר לי בבקשה, למה אני צריך לממן את הילדים שלך?

בגלל שמישהו ממן אותך...ויממן את הילדים שלך, גם אתה תקבל קיצבה

על הילדים שלך וגם ההורים שלך קיבלו קיצבה עליך.

הילד שלי יתגייס לצבא ויישמור עליך.

הילד שלי יצטרף למערך העבודה, ישלם מיסים ויממן את הבית אבות שתהיה בו.

והילד שלי יצביע לראש ממשלה יהודי/ישראלי ולא לראש ממשלה ערבי למשל...שם

אני לא טועה זוהי אחת מהחששות שלך בתור ימני.

ילד שאתה מביא לעולם זה אדם שלם עם פוטנציאל לעולם ומלואו...אתה לא יכול להשוות

את זה בכזו קרירות למכונית ולהתחיל לבטל קיצבאות ילדים על ימין ועל שמאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמרי, הפסקת קצבאות טוטאלית (ולפי מה שהבנתי ממך לכולם, והמדינה בכלל לא תתן גרוש אפילו מהביטוח הלאומי), היא דבר פשוט.... רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...