מחפש מארז חדש, שם עין על ה-TT SOPRANO, מחפש דעות נוספות - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מארז חדש, שם עין על ה-TT SOPRANO, מחפש דעות נוספות

yuval1101

Recommended Posts

כל החיבורי פלסטיק האלה נחמדים אבל ברמה של גימיק, אין להם שום שיפור ברעש או משהו כזה. (ל-HDD יתכן שתשתמש בחיבורים משלך למנוע וויברציות). עדיף הדגם בלי החלון והמאוורר צד, אם אתה רוצה "עבודה" שקטה יותר.

בסה"כ נראה לי עדיף כבר ה-6A19, הוא יותר זול , יש לו את אותה הסירקולציה ואם תצטרך לחתוך את המארז זה פחות יכאב(ואם אתה רוצה שקט יתכן ותעשה זאת - החלפה של כלוב ה-HDD והסרה של הגרילים). החסרון שלו הוא קצת בגודל (אבל אותו רוחב) ועיצוב - שזה אינדיבידואלי.

אם אתה לא רוצה לשקיע בסונטה II אלה אופציות לא רעות בכלל. ברור שהם לא יהיו שקטים כמו P150, אבל אפשר לשדרג אותם למארזים שקטים.

דברים נוספים זה לא להשתמש בכלובים של המאווררים, להסיר את הגרילים שלהם (אלה אם כן יש ילדים קטנים בבית שיכולים לדחוף לשם אצבע), להשתמש בחיבורי סיליקון לא דליקים או כמו אלה של www.acoustiproducts.com, לעבוד אם מאווררים שקטים ובמוד 5V, ל-HDD אתה יכול לקנות encloser ל-5.25" או להחליף את הכלוב שלו בכלוב מבוסס גומיות סיליקון כלשהם (DIY) או פשוט לחבר עם דיסקיות סילקון רכות.

על איזה חיבורי פלסטיק אתה מדבר?

ואם אני לא אשים מאוורר בחלון של המארז אז זה לא ירעיש?( אם חלון לא ישפיע לרעה אז אני מעדיף אותו בשביל היופי)

מזה הכלוב HDD הזה? ומה רע בו?

הסונטה II יותר מדי יקר בשבילי.

וכשאתה אומר לא להשתמש בכלובים של המאווררים אתה מתכוון לכלובים ממול למאווררים כדי שלא יחסמו את זרימת האויר של המאווררים?

מזה ה- encloser ל-5.25? מה הוא עושה?

בקשר לכל ההמלצות שלך, הייתי רוצה אותן אבל אין לי תקציב אליהן, התקציב שלי הוא עד כ-600 ( לא מזמן קניתי כרטיס מסך ב-2300ש"ח אז התקציב שלי לא כזה גבוה )

, אז מה אתה ממליץ לי בסכומים האלה?

ושאלה אחרונה ( לעכשיו ;)) מה הקטע במארזים שיש להם מאווררים קידמיים והחלק הקידמי שלהם אטום? איך המאוררים יכולים לעבוד? לקרר? וזה לא גורם להם להרעיש

כשהפתח איוורור קטן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

על איזה חיבורי פלסטיק אתה מדבר?

תראה את הווידאו של הסופרנו בלינק ששמתי ותבין...

ואם אני לא אשים מאוורר בחלון של המארז אז זה לא ירעיש?( אם חלון לא ישפיע לרעה אז אני מעדיף אותו בשביל היופי)

בלי מאוורר כמובן יהיה שקט יותר אבל הפתח עצמו גם יכול להוות בעיה.

לגבי החלון הגיוני שיבודד פחות טוב מיריעת מתכת שלמה. יתכנו ווברציות עם המסגרת, מי שעשה מוד לחלון ידע יותר טוב לענות לך על זה (המערכת צריכה להיות זהה לחלוטין, לפני ואחרי, פרט לתוספת החלון).

מזה הכלוב HDD הזה? ומה רע בו?

וכשאתה אומר לא להשתמש בכלובים של המאווררים אתה מתכוון לכלובים ממול למאווררים כדי שלא יחסמו את זרימת האויר של המאווררים?

מזה ה- encloser ל-5.25? מה הוא עושה?

כלוב זה בעצם המסגרת שעליה מורכב הכונן או המאוורר או הפלופי.

יש שבהם ניתן לפרק חלק מהכלובים.

אם רוצים שקט אז עדיף להתקין את המאווררים ישירות על המארז ללא הכלוב שלהם ועדיף עם דיסקיות סילקון ואפילו ללא ברגים, זה מונע זימזומים מעצבנים (אותי לפחות), וגם להסיר את הגריל ( הרשת של המארז) מה שדורש חיתוך המארז.

הכלובים בדר"כ לא מספקים חיבור שקט לכונן הקשיח ודיסקיות סילקון לא תמיד מספיקות, לכן יש מי שמפרק את הכלוב של הHDD (אלא אם כן יש מקום בלי לפרק, נאמר מתחת לכלוב) ושם מתקן (DIY) עם גומיות, לדעתי עדיף מחומר לא דליק נאמר גומיות סיליקון של לקיחת דם וכנ"ל לגבי המתקן עצמו שלא יהיה מעץ. דוגמא אתה יכול לראות בלינק שנתתי לך מקודם למוד ה-6A19.

אפשר לעשות דבר דומה עם גומיות בתא של אחד הכוננים האופטיים (5.25) אבל האיוורור יהיה פחות טוב.

יש גם מתקני הסגר שממש סוגרים בתוך קופסא את הכונן ומתקינים את ההסגר הזה ב-5.25. בדר"כ יש להם פיתרון והם משקיטים יפה אבל לא את הוויברציות מה שהגומיות בDIY כן עושות.

מה הקטע במארזים שיש להם מאווררים קידמיים והחלק הקידמי שלהם אטום? איך המאוררים יכולים לעבוד? לקרר? וזה לא גורם להם להרעיש

כשהפתח איוורור קטן?

יש חריצים מקדימה או בצד הפאנל

בקשר לכל ההמלצות שלך, הייתי רוצה אותן אבל אין לי תקציב אליהן, התקציב שלי הוא עד כ-600 ( לא מזמן קניתי כרטיס מסך ב-2300ש"ח אז התקציב שלי לא כזה גבוה )

, אז מה אתה ממליץ לי בסכומים האלה?

חשבתי 800 משום מה :smile1:

יש לך שני נוספים של Compucase

6919 דומה מאד ל-6A19 רק יותר גדול ( גדול יותר גם מסופרנו) עשוי ממתכת עבה יותר וכלובים מתפרקים, שם לב שגרסאות ישנות יותר של המארז הזה השתמשו ב2x80 מקדימה במקום 1x120היום.

מארז די זהה רק עם חזית שונה הוא ה-6920.

אני הייתי הולך על אחד מאלה, אבל אם אתה מחפש גם עיצוב נראה לי שהסופרנו יהיה בסדר.

אגב איזה מארז יש לך עכשיו?

נק' חשובה:

מארז שקט לא יהפוך מערכת רועשת לשקטה כלומר מדובר על אוסף של דברים קטנים שעושים את ההבדל.

אם יש לך מאווררי מארז רבים ורועשים , כ.מסך רועש וקירור מעבד רועש לא תבחין כ"כ בהבדל בין מארד כזה או אחר.

אבל אם תפעל להשתיק את הנ"ל + בחירה במארז שקט + שיפורים שדברנו עליהם אז תרגיש בההבדל.

מה שבדר"כ עושים זה להתחיל עם הרכיב הכי מרעיש לטפל בו ולהמשיך לבא הכי רועש, וכ"ו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*יש לי מארז עלוב עם 2 מקומות ל 80mm , אחד מקדימה ואחד מאחורה ( אם אני רוצה מקדימנ אני צריך לחתוך את הפלסטיק שמקדימה, מה שלא עשיתי)

*לפי מה שהבנתי ממך אתה לא כלכך אוהב את ה-SOPRANO, למה? הוא יותר טוב מה-6A19 ומה-6920', לא?

*אני לא רוצה את ה-6919, בגלל כל המאווררים של ה-80הוא בטח ירעיש- דבר שלא בא בחשבון אצלי, ותקן אותי אם אני טועה

*מה אתה אומר על המארז:ANTEC LANBOY Aluminum Mini Tower Case? הוא יותר טוב משאר המארזים שדיברנו עליהם?

*לא עדיף לי לקנות מארז עם אייר דאקט למעבד או לפחות חריצי איוורור בגודל של 10cmX9cm?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסופרנו הוא סה"כ מארז טוב אבל מה, אם אני משווה אותו לקומפוקאס אז יש כמה דברים שעושים אותו לפחות מועדף

6A19- חצי מחיר בערך, ויש לו את מה שצריך-מארז פרקטי,רק מה קצת יותר קטן ( 46ס"מ גובהה 43ס"מעומק 21ס"מ רוחב לעומת 49.5גובהה 21.0רוחב 47.8עומק בסופרנו)

6919/6920 - אותו מחיר+/-, אותו גודל+/- (52.2ס"מ גובהה 43ס"מ עומק, גבוהה בכ-3ס"מ אך הסופרנו עמוק יותר בכ-5), יותר עבה=יותר שקט, כלובים מתפרקים.

בקשר למאווררים אני אומר שיש גירסאות ישנות!!! עם שני 80 מקדימה. היום זה מגיע עם 120!!! (תקנתי את הניסוח הקודם)

אתה צריך לבדוק שהמלאי בארץ/בחנות הוא לא כזה ישן.

לסופרנו יש יתרון של עומק , דלת כפולה, ועיצוב.

אני מבין שאתה מחפש גם סטייל ולכן יכול להיות שהסופרנו יכול להוות מעיין פשרה בין שקט איוורר ועיצוב - לקבל הכל ולא להפסיד יותר מדי.

מה טוב בשבילך זה עניין של העדיפויות שאתה שם בין שלושת הפאקטורים האלה.

האנטק Super LANBOY מארז נחמד אבל אם אתה רגיש לרעש זה לא יהיה טוב בשבילך בגלל רעש שבורח מקדימה וזימזום קל בגלל שהוא עשוי מאלומיניום, בנוסף אין לו פילטר מקדימה.

היתרון של האלומיניום הוא במראה ובמשקל אבל בגלל צפיפות החומר הוא מזמזם.

הנה גם הביקורת עליו מSPCR, זוכר???

http://www.silentpcreview.com/article134-page4.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*כל עוד המארזים לא עוברים את התקציב שלי אז הפרשי המחירים לא משנים לי בכלל.

*ב- 6919 ( בגירסא הישנה ) יש 2 מאווריים מקדימה לש 80mm, בניגוד לשאר המארזים שאנחנו מדברים עליהם שלהם יש מאוורר אחד מקדימה של 120mm.

מה עדיף? מה מקרר טוב יותר? נניח ש80X2 מקרר טוב יותר, התוספת קירור הזאת שווה את הרעש הנוסף שבא יחד איתה ( אם בככל זה מרעיש יותר מ 120X1 ).

*אין עוד עד 600 שקל יותר טובים מהמארזים האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר ציינתי 2*80 לא מקרר יותר טוב ומרעיש יותר. אני בכלל לא מבין מה מבלבל אותך עם המארז הישן - תתרכז בחדש...

תקח את ה-TT נראה לי שהוא יהיה אחלה בשבילך, ומבחינה אסטטית הדלת שלו תכסה לך גם את הכוננים.

נראה לי שלמעשה, אחרי הכל רעש זה לא כ"כ ביג דיל בשבילך, ככה שגם החלון יהיה בסדר, מקסימום תבטל את המאוורר ותשים פילטר כפול או משהו כזה.

תבין אין מארז מושלם, גם בתקציב גדול יותר, תמיד יהיו יתרונות וחסרונות אתה צריך מתוך זה לבחור מה שמתאים לך. למשל לסונטה II שהוא מארז יחסית שקט ומומלץ יש חיסרון של גודל.

לא יודע להצביע לך על נוספים כדאיים לתקציב שלך, אם יש משהו ששמת עליו עין, תעלה ונראה.

וכדאי שתעדכן את הכותרת של התרד הזה כדי שאחרים יוכלו גם להעזר בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, הרעש מאוד חשוב לי (זה אחת הסיבות העיקריות אני קונה מארז חדש )!!!.

שנית אולי אני לא כלכך קולט כמה הSOPRANO מרעיש, כי בגלל החלון הוא לא נראה לי יהיה כלכך מרעיש. אני ממש ארגיש הבדל ברעש עם החלון? כי אם כן

אני יכול לקנות אחד בלי חלון.

ויש 4 שנראים לי טובים: 1)CoolerMaster Centurion 532

2) CoolerMaster Ammo 533

3) Centurion 531

4) SILVERSTONE Temjin TJ02S ( אל תתייחס למחיר שלו בכלל )

מה אתה אומר עליהם? הם יותר טובים מהSOPRANO או מה-6A19? שים לב של-AMMO533 יש פתחי איוורור בגג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם את הSOPRANO בלי חלון

והוא ממש מומלץ אחלה מארז ולאחי יש אותו עם החלון והוא לא ממש מרעיש וגם יש לו פאנבאס מה שבכלל משתיק אותו

ולמרות שאני הייתי קונה את ה 6A19 ועושה לו מוד(וגם שתוסיף את הספק הוא יותר זול משמעותית אם אני לא טועה) אבל הוא מרעיש(מאוררים חזקים מאוד בלי פאנבאס הוא לא בשבילך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלושת ה- CoolerMaser הם פחות או יותר אותו מארז, קצת הבדלים במידות ובעיקר הבדלים חיצוניים.

מארזים נחמדים שעושים את העבודה אבל מבחינת שקט אני לא בטוח (פתחים בצד, צינור אוויר).

הנה ביקורות (אין התייחסות לרעש בביקורות האלה)

533

532

531

הסילברסטון מארז מצויין אבל מה הם קצת פישלו פה, המאוורר מקדימה חנוק ולכן אין אין איוורור טוב.

TJ02

מאוורר בגג המארז הוא פיתרון איוורור מצויין, כי החום מתרכז למעלה הבעיה היא שהוא קרוב למשתמש ולכן אתה חשוף יותר לרעש של המאווררץ

בקשר לחלון, אם יהיו זימזומים.וויברציות או לא תלוי מאוד באיכות הגימור אבל ההגיון הפשוט אומר שפלטת מתכת אחידה ובמיחד עם היא עבה יותר בעלת צפיפות גבוהה יותר(כבדה יותר) תהיה יעלה יותר ממסגרת שעליה אתה מלביש חלון עם ניטים (בדר"כ) אתה צריך משהו מרכך בין שתי השכבות כדי למנוע וויברציות ולחסום את הרעש הפנימי , וממש לא נראה לי שעושים את זה.

יש גם את הSOPRANO בלי חלון

והוא ממש מומלץ אחלה מארז ולאחי יש אותו עם החלון והוא לא ממש מרעיש וגם יש לו פאנבאס מה שבכלל משתיק אותו

ולמרות שאני הייתי קונה את ה 6A19 ועושה לו מוד(וגם שתוסיף את הספק הוא יותר זול משמעותית אם אני לא טועה) אבל הוא מרעיש(מאוררים חזקים מאוד בלי פאנבאס הוא לא בשבילך)

לא ממש מרעיש יכול להיות מרעיש למישהו אחר (רעש זה דבר סובייקטיבי).

עד כמה שידוע לי, המאוורר שמגיע עם קומפיוקאס הוא של Yate-Loon שנחשבים למאווררים שקטים, אולי פחות על 12V , ובכל מקרה מי שמחפש שקט תמיד שם את המאווררים על 7 או על 5V. בכלל אני לא שם חשיבות כ"כ למאוורר שאתה מקבל ,כי מה קונה מאוורר או מארז??? מדובר בדר"כ רק במאוורר בודד שתמיד אפשר להחליף אותו במאוורר GT שקט ב-40 שקל (אם מתעקשים)

לחבר שלי המלצתי על ה-6A19 ואין תלונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאני יכול להבין ממך שהרשת הקטנה בצד וצינור אוויר ( כלומר איירדאקט ) גורמים לרעש?

אז על איזה מארז אתה הכי ממה שדיברנו עד עכשיו בסך עד 600 ש"ח ובלי שום קשר להפרשי המחירים ( אל תשכח שיש את ה-SOPRANO גם בלי חלון )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצם זה שיש פתח לכיוון שלך יוצר בעיה.

עם הפילטר אין בעיה אבל הצינור אויר הוא גם צינור רעש.

מבחינת שקט נראה הייתיהולך על ה-6919 כי הפח שלו יותר עבה 1mm, (אין לך חיבורים בגג כך שאם פעם תרצה תוכל להוסיף מאוורר גג, ונראה לי הוא מספיק גבוהה להוסיף לו 120 נוסף מקדימה - בשני המקרים דרוש חיתוך של המארז, אני לא הייתי עושה כלום כרגע). המבנה הפנימי שלו יותר טוב לטעמי אך הוא פחות עמוק מהסופרנו. הבעיה שלו היא מבחינה אסטטית חיצונית, כך שאם אתה רוצה מארז שחור והכוננים לבנים ...

לסופרנו פח פחות עבה 0.8mm אבל מספיק טוב, מבחינה פנימית טיפה פחות טוה אבל לא קריטי, הוא רחב מהרגיל מה שנותן לו יתרון בנוחות הרכבה ופירוק, והדלת פותרת את הבעיה האסטטית. (פה לא תוכל לעשות מוד גג אבל אולי יהיה מקום ל-120 נוסף מקדימה)

6A19 - דומה מאד ל-6919 רק יותר קטן, פח 0.8 ובחצי מחיר.

- אם אתה לא רוצה להתפשר על "מארז שקט" לך על 6919

- אם אתה רוצה גם אסטטיקה לך על הסופרנו-ללא חלון עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את הסופרנו.

אני מאוד מרוצה ממנו ואכן מודינג קטן (במקרה שלי - חלטורה עם דבק מגע) מאפשר לך לשים שני מאווררים של 120 מקדימה.

כמו כן המארז עשוי מחומר טוב וחזק,

איוורור נחמד, נראה מצויין, עם , מיקרופון, ו FW מלמעלה, מנגנון למניעת הצורך בברגים.

מארז טוב מאוד. קנה ותהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי כך את הקומפיוקייס הוא נהדר (מרעיש לעומת הסופרנו) אבל לא נורא

אם המראה חשוב לך לפי דעתי הסופרנו הוא מהמארזים היפים ביותר(התמונות עושות לו אבל) בשוק

אבל גם הקומפיוקייס בשחור לא רע בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את הסופרנו.

אני מאוד מרוצה ממנו ואכן קטן (במקרה שלי - חלטורה עם דבק מגע) מאפשר לך לשים שני מאווררים של 120 מקדימה.

כמו כן המארז עשוי מחומר טוב וחזק,

איוורור נחמד, נראה מצויין, עם , מיקרופון, ו FW מלמעלה, מנגנון למניעת הצורך בברגים.

מארז טוב מאוד. קנה ותהנה.

גם אני עם הסופרנו.אחלה מארז,שני מאוררים 120 מ"מ קדימה/אחורה.מאורר צד80 מ"מ.רשת קדמית למניעת אבק.

הדבר שהכי מעצבן אותי במארז הזה זה:

1.הדלת!!כל פעם לפתוח ולסגור,וקשה לראות את נורת ה-HD עובדת.(לי זנ חשוב).

2.ששמים כרטיס PCI אין ברגי חיזוק(יש אפשרות להשים),אז אם אתה "תוקע" קונקטור מאחור הוא מפיל לך את הכרטיס,או דוחף אותו מהסלוט.

חוצמזה אחלה מארז,ולי יש עם החלון.אז לא ברור לי למה אמרו ללא חלון??לפחות לא משעמם להסתכל.. :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני עם הסופרנו.אחלה מארז,שני מאוררים 120 מ"מ קדימה/אחורה.מאורר צד80 מ"מ.רשת קדמית למניעת אבק.

הדבר שהכי מעצבן אותי במארז הזה זה:

1.הדלת!!כל פעם לפתוח ולסגור,וקשה לראות את נורת ה-HD עובדת.(לי זנ חשוב).

2.ששמים כרטיס PCI אין ברגי חיזוק(יש אפשרות להשים),אז אם אתה "תוקע" קונקטור מאחור הוא מפיל לך את הכרטיס,או דוחף אותו מהסלוט.

חוצמזה אחלה מארז,ולי יש עם החלון.אז לא ברור לי למה אמרו ללא חלון??לפחות לא משעמם להסתכל.. :jump:

אמרו ללא החלון מכיוון שאומרים שהחלון מרעיש ( בגלל הויברציות ) ובלי החלון זה פחות מרעיש.

אז אני רוצה לשאול אותך כאחד בעל נסיון: החלון מרעיש? יש ויברציות?

ועוד דבר, בקשר ךכרטיס PCI, אתה אומר שצריך ( יותר נכון חובה ) להכניס ברגי חיזוק ( שלא מגיעים עם המארז ) בשביל יציבות? ואם כן אז מאיפה משיגים ברגים כאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...