פרסום הקריקטורה של מוחמד בעיתונים ברחבי אירופה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרסום הקריקטורה של מוחמד בעיתונים ברחבי אירופה

Ido.G

Recommended Posts

היי,

אחד הנושאים החמים ביותר כרגע ולא ראיתי עליו שום דבר פה.

אולי דבר שאפילו ישפיע לשנים רבות.

בכל מקרה, תימצות:

בעיתון דני התפרסמה קריקטורה של הנביא מוחמד חובש כאפייה "בצורת" פצצה. לאחר מכן גם עיתון נורווגי פירסם אותה.

המוסלמים במדינות סקנדינביה מיהרו למחות (בצורה כוחנית ונחרצת).

מוסלמים ברחבי העולם מיהרו להחרים מוצרים דנים. העיתון הדני ואף שר החוץ הדני התנצלו אחר כך.

לאחר מכן עיתונים ברחבי אירופה (זה התחיל בצרפת) יצאו להגנת חופש הדיבור ובגנות הנסיון של המוסלמים באירופה (ובעולם) לפגוע בו. מס' עיתונים אף תקפו את העיתון הדני על ההתנצלות שלו.

בצרפת פוטר עורך עיתון שתמך בפירסום. העיתון בבעלות של אדם מוסלמי.

ברשות הפלסטינית נחטף אזרח גרמני ושוחרר. כמו כן השתלטו על מרכז גרמני כלשהו (לא זוכר מהו).

קישורים:

פה מצאתי את הקריקטורה: http://sfgate.com/cgi-bin/blogs/sfgate/detail?blogid=15&entry_id=2796

מעיתונים בארץ:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3209523,00.html

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=678606&contrassID=1&subContrassID=1&sbSubContrassID=0

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3210401,00.html

הפרסום בעיתון הגרמני Die Welt

http://www.welt.de/data/2006/02/01/839667.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 142
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לאחר פגועי ה- 11 בספטמבר התחיל אצל המהפך ביחס למוסלמים וזה היה בהדרגה

האהדה הגדולה לבין לאדן והשמחה לאיד שנחשפה לאחר הפיגועים בכל העולם הערבי זעזע אותי לא פחות מהפיגועים עצמם

כשבאו יתר הפיגועים הגלובליים הנוספים בתורכיה, אינדונזיה, ספרד, לונדון, הבנתי שאנחנו בעיצומה של מלחמת עולם בין הצוויליזציה לאיסלאם

עד כמה שידוע לי אין היום אף מדינה מוסלמית אחת דמוקרטית

לפלסטינים נתנו אינסוף הזדמנויות להסכם מדיני עם אך הם רוצים הכל או כלום , כלומר לזרוק אותנו לים

האמירות של נשיא איראן

ההתפרעויות של המוסלמים בצרפת

ואלפי הפיגועים של הפלסטינים בנו

מה התרומה של המוסלמים למדע ולטכנולוגיה היום ? אף פעם לא היה מוסלמי אחד שקיבל פרס נובל בתחומים מדעים לעומת עשרות יהודים

"עוגת" הטרור העולמי מתחלקת בערך 10% האטא הספרדית, 10% של IRA האירית וכל השאר איסלאם קנאי

כל ארגון טרור לא איסלאמי חותר למטרה מסויימת בד"כ לשטח טריטוריאלי הדרישות שלהם הן בד"כ ברות משא ומתן

אבל ארגוני הטרור האיסלאמי רוצים להשתלט על כל העולם להפוך אותו לאיסלאמי הלכתי נקי מדתות אחרות

ולזה העולם לא יכול להסכים וצריך להלחם בהם בכל הכוח

המדינות המערבויות צריכות להתעורר ולהבין שהמוסלמים שחיים בתוכם יכולים להפוך לתאי טרור ולכן יש לגרש את כל המוסלמים חזרה למדינות מהם הגיעו

כן נשמע גזעני , אבל המוסלמים הוכיחו שאי אפשר לחיות איתם והם לא מקבלים את מי ששונה מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ מה אתה והדמגוגיה שלך קשורים עכשיו?

השאלה היא האם מותר להכליל דת שלמה על פי הקיצונים שבה?

זה כמו שאני יפרס תמונה של משה רבנו בדרך ללשכת הסעד (או איפה שהדתיים לא מקבלים את הקצבאות שלהם).

או של ישו מפקד על פלישה של כוחות אמריקאים למדינות ערביות.

הימין (אני מדבר על העולם ולא רק בארץ) צריך ללמוד להפסיק להכליל, אם הוא רוצה לכעוס שיכעס על מחבלים ודתיים קיצונים שגורמים להסטה, אי אפשר להאשים את כולם, אפילו שזה זה הפתרון הקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הימין (אני מדבר על העולם ולא רק בארץ) צריך ללמוד להפסיק להכליל, אם הוא רוצה לכעוס שיכעס על מחבלים ודתיים קיצונים שגורמים להסטה, אי אפשר להאשים את כולם, אפילו שזה זה הפתרון הקל.

והשמאל, צריך להפסיק להיות תמים ואידיוט ולהפסיק לנסות לדבר עם הקיצונים כאילו שהוא מדבר עם שוחרי השלום הגדולים בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השמאל לא מדבר עם קיצוניים, את הקיצוניים מצדי אפשר להרוג היום (לא שאני מיצג את השמאל).

ולמה אידיוט? נגמרו לך המילים?

אגב אם אני לא טועה אתה גם קיצוני, לא?

ואם אני לא טועה שוב, אתה מסיט את הדיון, מדובר פה בשאלה של חופש הביטוי ובהכללה, לא דעה פוליטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השמאל לא מדבר עם קיצוניים

לא, בטח שלא... רק עם החאמס...

ולמה אידיוט?

כי מי שחושב שאפשר להגיע להסכם שלום עם ארגון שקורא להשמדתך (ויותר מזה, הוא גם תומך בו ונותן פרסים לטרור) הוא אידיוט, פשוט מאוד.

אגב אם אני לא טועה אתה גם קיצוני, לא?

ואם אני לא טועה שוב, אתה מסיט את הדיון, מדובר פה בשאלה של חופש הביטוי ובהכללה, לא דעה פוליטית.

אני לא קיצוני בכלל, אני מציאותי מאוד.

ואם לא שמת לב, אני הגבתי לך. אז איך בדיוק אני מסיט פה את הדיון..? ::) לא שאני חייב לך דו"ח ו/או שמדובר כאן בהודעות שלא קשורות לנושא הדיון (שהוא, מן הסתם, פוליטי/דתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, בטח שלא... רק עם החאמס...

כי מי שחושב שאפשר להגיע להסכם שלום עם ארגון שקורא להשמדתך (ויותר מזה, הוא גם תומך בו ונותן פרסים לטרור) הוא אידיוט, פשוט מאוד.

ואם לא שמת לב, אני הגבתי לך. אז איך בדיוק אני מסיט פה את הדיון..? ::) לא שאני חייב לך דו"ח ו/או שמדובר כאן בהודעות שלא קשורות לנושא הדיון (שהוא, מן הסתם, פוליטי/דתי).

זה השמאל הקיצוני יותר, הם טיפשים כמו כל צד קיצוני אחר.

אני דיברתי על הכללות מצד הימין.

אתה אמרת שהשמאל אידיוט.

מה הקשר :s05:

ועכשיו אני מסיט את הדיון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה השמאל הקיצוני יותר, הם טיפשים כמו כל צד קיצוני אחר.

מה? מדובר על קדימה, המפלגה שהולכת לנצח בבחירות בעוד חודש וקצת, לא רק מרצ-יחד.

אני דיברתי על הכללות מצד הימין.

אתה אמרת שהשמאל אידיוט.

אתה דיברת על הכללות מצד הימין,

אני דיברתי על הכללות מצד השמאל (לוקחים קמצוץ של אנשים טובים מצד האוייב ומחליטים שכולם כאלה).

עכשיו זה נשמע לך יותר הגיוני ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה דיברת על הכללות מצד הימין,

אני דיברתי על הכללות מצד השמאל (לוקחים קמצוץ של אנשים טובים מצד האוייב ומחליטים שכולם כאלה).

עכשיו זה נשמע לך יותר הגיוני ?

כן, עכשיו הבנתי את כוונתך.

צודק, זה גם דבר טיפשי לעשות.

צריך לדעת להפריד בין טוב לרע.

אבל רוב הימן חושב שהערבים כולם רעים

אני לא חושב שרוב השמאל חושב שהערבים כולל אל-קידה והחמס הם אנשים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא האם מותר להכליל דת שלמה על פי הקיצונים שבה?

זה כמו שאני יפרס תמונה של משה רבנו בדרך ללשכת הסעד (או איפה שהדתיים לא מקבלים את הקצבאות שלהם).

או של ישו מפקד על פלישה של כוחות אמריקאים למדינות ערביות.

קודם כל, החרדים לא מייצגים את היהדות.

שנית, לידיעתך, מוחמד אכן היה טרוריסט (הוא היה הטרוריסט המוסלמי הראשון), ופעל להשלטת האיסלאם בקרב הברברים בחצי האי ערב בדרך של טרור (מי שלא קיבל את האיסלאם חוסל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...