החמאס זכה בבחירות - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החמאס זכה בבחירות

Milford Cubicle

Recommended Posts

מי שאומר שנתנו להם את עזה במתנה אדיוט.

יצאנו מעזה, כי זה אינטרס שלנו לא ליישב 8000 מתיישבים יהודיים בתוך 1.5 מליון פלסטינאים.

האינטרס של הוא לא להיות בתוך עזה, לא עשינו את זה בשבילם - זאת הייתה התנתקות חד צדדית בלי קשר לצד השני.

מי שאומר שהיציאה מעזה היתה האינטרס שלנו כדי לא לבזבז משאבים בשביל 8,000 אזרחים(!), ולא חושב כלל על הפן הבטחוני (הביטחון של נפגע ברמה היסטרית מאז העקירה), או כל פנים אחרים שמשפיעים (כמו למשל ההרתעה הישראלית, ההפגנה לארגוני הטרור ש"הטרור עובד", וכו') - הוא אידיוט.

תגיד לי, אם עכשיו יהיה מצב שתל-אביב תותקף מדיי יום, בעוצמה כזאת שכבר לא נוכל להתמודד עם הפיגועים בצורה סבירה, וזה יעלה לנו בהרבה מאוד השקעה צבאית (בניית מוצבים, הצבת כוח צבאי רב, והשקעה רבה במודיעין) וכספית - אתה תגיד שזה גם אינטרס שלנו לא להחזיק בכוח את ת"א?

מור, התייחסותך בבקשה. מאוד צורם לי שאתה זורק סיסמאות לא מבוססות לאוויר..

אה, ובבקשה אל תשתמש בתירוץ "תל אביב שלנו על פי חוק, עזה זה שטח כבוש" - פשוט כי זה לא קשור לנושא וזה יגרום לך סתם לזרוק, שוב, סיסמאות חסרות בסיס לאוויר.

בשני המקרים מדובר בשטח שאנחנו יושבים עליו, ומתקיפים אותנו. אתה טוען שמכיוון שההגנה על האזרחים שיושבים בשטח הזה עולה לנו במשאבים רבים - האינטרס שלנו זה לצאת (לברוח) משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 393
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבל הוא משפיע.זאת הבעיה.שיפרוש כבר נמאס.

פרס

אני בפנים.

לא אני בחוץ.

שיניתי את דעתי, אני בפנים.

לא רגע, אני חושב שאני אפרוש וזהו.

יודעים מה, אני מתגעגע לוולבו, אז אני בפנים סופית.

אהה... שכחתי איפה אני. תזכירו לי, אני בפנים או בחוץ? :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טוען שמכיוון שההגנה על האזרחים שיושבים בשטח הזה עולה לנו במשאבים רבים - האינטרס שלנו זה לצאת (לברוח) משם.

לא עמרי, זה לא מה שאני טוען.

א. אני אחזיר אותך להקשר המקורי של ההודעה שלי.

להגיד שנתנו לפלסטינאים את עזה במתנה זו שטות ממדרגה ראשונה, וגם אתה אומר את זה. להיות בעד או נגד ההחלטה זה עניין של דעה, אבל להגיד שההחלטה נבעה כי החלטנו לתת את עזה במתנה - זו שטות. לא נתנו את עזה במתנה להם, אלא יצאנו מעזה כי האינטרס שלנו היה לצאת משם. זו כל המהות של פעולה חד צדדית - עשינו את הפעולה כי היא טובה לנו, לא כי היא רעה או לא בשבילהם - או זה לפחות מה שהממשלה שלך ושלי החליטה, וזו גם דעתי (ולא דעתך - לגיטימי).

ב. לא, האינטרס שלנו לצאת מעזה לא נבע מההתקפות על ההתנחלויות (על "תל אביב" שלך). לדעתי, העובדה שיושבים על השטח פי 200 יותר (ובאחוזים, 20000% יותר) בני אדם של העם השני, והעובדה שהשטח הזה אף פעם לא היה שלך (זה לא שאתה ישבת שם והם באו והתיישבו והשתלטו...) והעובדה שבאמת אין לך מה לחפש שם כי לשלוט בשטח לא התכוונו אף פעם, הביאו את התוצאה שכולם כבר יודעים שבסוף התהליך אנחנו לא נהיה שם - הויכוח (גם כאן) הוא על הדרך, על האיך, לא על הסוף, על הלאן. ואם כבר הגענו למסקנה שמקומנו לא שם, ואין לנו מה ליישב מתנחל על כל 200 פלסטינאים שם (כי, ועם זה אתה חייב להסכים, ברצועת עזה לא היית מישב 2 מליון יהודים), הממשלה החליטה שהאינטרס שלנו לצאת משם חד צדדית. אתה יכול לקבל את ההחלטה (כמוני) ואתה יכול לא (כמוך) - אבל זה כבר ויכוח אחר.

לעניין, ההשוואה לתל אביב אינה במקום כאן, וכיוון שאתה לא טיפש (אני מכיר אותך, אתה לא), אתה רואה את זה בדיוק כמוני.

כן, גם אני חושב שהדרך שעשו את הפעולה מטומטמת.

אם זה היה תלוי בי הייתה שולטת היום בציר פילדלפי ולא מאפשרת את ההפקרות שהולכת שם.

אבל, ועל זה כל ההודעה הזו, לא יצאנו מעזה בשביל לתת אותה במתנה לפלסטינאים - יצאנו כי ממשלת החליטה שהאינטרס שלנו לא לשבת שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצאנו מעזה, כי זה אינטרס שלנו לא ליישב 8000 מתיישבים יהודיים בתוך 1.5 מליון פלסטינאים.

רק הערה אחת קטנה: אין 1.5 מיליון פלשתינאים בעזה. אפילו לא קרוב. עד עכשיו ההערכות היו בין 1.3 מיליון למיליון אחד, אבל עכשיו יש לנו מספרים רשמיים מוועדת הבחירות של הרשות הפלשתינאית: בעזה יש כ- 565,000 אזרחים בוגרים.

בכל השטחים, כולל מזרח ירושלים, יש 1,332,396 פלשתינאים בוגרים. זוכרים שדיברו על 3.5 מיליון? שאוטוטו יהיו יותר ערבים בארץ מאשר פלשתינאים וחייבים להיפרד מהם מפחד השד הדמוגרפי? אז עבדו עליכם.

לדעתי, העובדה שיושבים על השטח פי 200 יותר (ובאחוזים, 20000% יותר) בני אדם של העם השני,

פי שבעים בלבד ;D. אבל איזה מין נימוק זה? במזרח התיכון יש יותר מ- 200 מיליון ערבים ורק כ- 5.5 מיליון יהודים. אולי נתפנה? שמעתי שמציעים לנו מדינה בגרמניה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת צריך להזכיר לך שהם משריצים בערך כמו החרדים, ולכן בשביל לקבל את המספר האמיתי (שלא מתעלם מעצם קיומם של אנשים בני פחות מ-18) אתה צריך להכפיל לפחות פי-2 (בהנחה שלכל זוג מבוגרים יש זוג ילדים, בממוצע)..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שבשטחים אין אזרחים לא בוגרים? או כאלה שלא רשומים בשום מקום ולכן לא נכללו בבחירות?

כנראה כל האזנשים בשטחים נוצרים בוגרים...

כמובן שיש. אבל כמה? אתה חושב שעל כל פלשתינאי בוגר (מעל גיל 18), יש שני ילדים? כלומר שלכל זוג בעזה יש יותר מארבעה ילדים (כי יש גם פלשתינאים רווקים)? זה מגוחך. ב- 1967 עשו מפקד בשטחים ומצאו שיש בהם 1.1 מיליון פלשתינאים, נוסיף ל- 1.3 מיליון בוגרים מספר סביר של ילדים ונגיע לכ- 1.7 מיליון כיום ועדיין זה גידול מרשים למדי באוכלוסיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד שנתנו לפלסטינאים את עזה במתנה זו שטות ממדרגה ראשונה, וגם אתה אומר את זה. להיות בעד או נגד ההחלטה זה עניין של דעה, אבל להגיד שההחלטה נבעה כי החלטנו לתת את עזה במתנה - זו שטות. לא נתנו את עזה במתנה להם, אלא יצאנו מעזה כי האינטרס שלנו היה לצאת משם. זו כל המהות של פעולה חד צדדית - עשינו את הפעולה כי היא טובה לנו, לא כי היא רעה או לא בשבילהם - או זה לפחות מה שהממשלה שלך ושלי החליטה, וזו גם דעתי (ולא דעתך - לגיטימי).

העובדות בשטח מצביעות על כך כי הנסיגה מעזה נתנה רוח גבית לטרור, הכניסה את אשקלון לטווח בקסאמים, והעלתה את החמאס לשלטון.

אתה עדיין סבור כי האינטרס של מדינת היה לצאת מרצועת עזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוקן, תודה.

ממש לא הייתה לי כוונה לכתוב "אני יותר חכם ממך!", אלא באמת להעיר הערה בונה (לקרוא מילה כמו "שתיהם" קוטע את רצף הקריאה, בדיוק כמו לקרוא "קשרים" לצערי).

א. אם רוצה, היא יכולה למנוע העברת כספים לרשות מכל גורם - גם מהערבים במפרץ - עכשיו רק צריך לגרום לירושלמיים שלנו לרצות. (וגם אם לא למנוע העברת כספים בחשבונות בנק, היא בהחלט יכולה למנוע מעבר סחורות...).

ב. דווקא כל מדינות אירופה (כולל מדינות סקנדינביה שידועות כפרו פלסטיניות משום מה) הודיעו שעד שהחאמס לא יכריז על התפרקות מנשקו והכרה במדינת , הם לא יעבירו להם כספים.

טוב, אז קודם כל... כנראה שלא פירשתי אותך נכון... סליחה על ה"התלהמות"... :)

דבר שני - אני לא חושב שיש פיקוח רציני על סחורות, בגבול מצרים.

ואני מסכים עם עמרי לגבי הסטטיסטיקה על הבוגרים - אם אני לא טועה, לא מזמן עשו בישראל חישוב סטטיסטי מסויים ומצאו שבקרב הילדים עד גיל 14 המוסלמים מהווים רוב. שימו לב - לא "לא יהודים". לא "ערבים". אלא ממש מוסלמים.

אבל איך זה, אם היהודים במדינה מהווים בערך 80%? התשובה היא בדיוק ההבדלים בקצב הריבוי של האוכלוסיות.

בקיצור, מספר הבוגרים בשטחי הרשות קטן משמעותית ממספר הילדים שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדות בשטח מצביעות על כך כי הנסיגה מעזה נתנה רוח גבית לטרור, הכניסה את אשקלון לטווח בקסאמים, והעלתה את החמאס לשלטון.

אתה עדיין סבור כי האינטרס של מדינת היה לצאת מרצועת עזה?

חבל על הזמן... משום מה, חלק מהאנשים מתעלמים מהעובדות האלה... (ראה חוסר התייחסות לחלק הראשון של ההודעה האחרונה שלי, והמשך ציטוט סיסמאות בסיגנון "זה האינטרס שלנו...")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו!!! :o

זה לא ייאמן עד כמה אנשים יכולים להיות תמימים. :nixweiss:

...ועוד להביא בתור דוגמה להתמתנות כביכול של החמאס את העובדה שהם מעוניינים בהמשך "הרגיעה", הרי ברור שהחמאס מעוניין בהמשך "הרגיעה" לצורך התחזקות והתעצמות צבאית כדי שהוא יוכל להכות בישראל בעוצמה גדולה, ובכלל החמאס ממשיך בפיגועי טרור ושיגור רקטות משופרות לעבר אשקלון והסביבה גם במהלך "הרגיעה" הזאת.

:kopfpatsch:

מילא, אם היית ילד קטן, אז עוד ניחא. אבל, אתה הולך עוד חודשיים להצביע בבחירות לכנסת. :s07:

א. לא הסברת בדיוק למה אתה חושב שאני תמים.

ב. אני אנסה לנסח את עצמי מחדש: כל מה שאני אומר זה שעדיף לנו חמאס + לחץ בינלאומי + אחראיות על הרשות הפלסטינית מאשר חמאס unleashed.

היכולת המבצעית של החמאס לא תשתנה בעקבות הנצחון שלהם בבחירות, זה יהיה רק תלוי בהחלטות והרצון שלהם.

אם חשבת שאני מתכוון שהכל יהיה יפה ונחמד עכשיו כנראה פספסת את כוונתי. ואם זה עדיין לא ברור, אני מתכוון להצביע ליכוד/איחוד לאומי בבחירות הקרובות.

עריכה:

:kopfpatsch: הערבים בחרו בחמס אחרי שהוא כבר הכניס אותם לכמה וכמה סגרים, אחרי שהוא הכניס אותם לאנתיפאדה שהרסה להם את החיים עוד יותר, נראה לך שעכשו זה יתחיל להפריע להם? תבין, אצל הערבים זה לא שמישהו ידיח את המחבלים אם הם יתחילו לעשות בעיות... הם פשוט יתעלמו, ואם מישהו יפתח את הפה, החמס יכנס בו.

לגבי הסיוע: אל תדאג להם... הערבים במפרץ ששוחים בנפט כבר ידאגו להם... וזה לא שהארופאים יזנחו את ה"מסכנים" האלה.

הבעיה היא שהפלסטינים המטומטמים לא רוצים להבין שהחמאס הוא זה שגורם להם נזק בעקיפין, עם התגובות של צה"ל לפעולותיהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...