תזמונים של זכרונות בדואל... - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תזמונים של זכרונות בדואל...

hen1235

Recommended Posts

בדואל צ'אנל לכל זוג יכול להיות תזמונים משלהם?

אם לא הבנתם את השאלה אני ינסה להסביר עם המקרה שלי.

יש לי שני סטיקים של 256 שעובדים בתזמונים 3-3-3-8 ועוד שני סטיקים של 256 שעובדים בתזמונים 2.5-3-3-8.

חיברתי את ארבעתם ביחד.

האוורסט מראה לי שלכל הסטיקים נשארו התזמונים המקוריים ולא ירדו הביצועים לתזמונים הנמוכים, כלומר הסטיקים עם של ה-CL2.5 לא הפכו ל-3.

לפי מה שנאמר פה כל הזמן הדבר לא הגיוני, מישהו מוכן להסביר לי איך זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא נגעתי בתזמונים בביוס בכלל...

במקום אחר קיבלתי את ההסבר הזה:

זיכרונות בדואל צ'אנל עובדים לפי תיזמונים פרטיים כלומר כל דואל מריץ את הזיכרונות בתיזמונים שלו הסיבה לכך היא פשוטה הדואל מחולק לשני חלקים ראשי ומשני...

כשהזיכרונות הראשיים נותנים את הטון כלומר אם אני רוצה שהמערכת תעבוד על פי התיזמון המהיר יותר זוג הזיכרונות המהיר ישב על הערוצים הראשיים ואם אני רוצה שהם יעבדו על התיזמונים האיטיים יותר אז הזוג האיטי ישב על הערוצים הראשיים...

מה שקורה כאן זה שהערוצים הראשיים קיבלו את הזיכרונות המהירים יותר ולכן גם ה EVEREST מזהה את הזיכרונות בתיזמון קובע כלומר זה התיזמון שקובע את הטון... ולכן התיזמונים של הזיכרונות האיטיים יותר נקבע ע"י הביוס כבעלי תזמונים מהירים יותר כלומר הוא צמצם את התיזמונים של הזיכרונות האיטיים יותר ל 2.5 וכך גם ניראית התוצאה...

אז אין מה לחפש ולא להבין מי שנמצא בערוצים הראשיים בדואל הוא זה שקובע את רמת התיזמונים לכל מערכת הזיכרונות...

הביוס רשאי לצמצם או להגדיל את רמת התיזמונים בדיוק כמו שאנו יכולים לקבוע בביוס את רמת התיזמונים של הזיכרונות שלנו באופן ידני אם כי לא מומלץ לעשות זאת ע"י מי שאינו מבין!

מה אתה חושב עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעבור עמודים אחורה ותקרא הודעות של משתמשים אחרים

זיכרונות בדואל צ'אנל עובדים לפי תיזמונים פרטיים כלומר כל דואל מריץ את הזיכרונות בתיזמונים שלו הסיבה לכך היא פשוטה הדואל מחולק לשני חלקים ראשי ומשני...

כשהזיכרונות הראשיים נותנים את הטון כלומר אם אני רוצה שהמערכת תעבוד על פי התיזמון המהיר יותר זוג הזיכרונות המהיר ישב על הערוצים הראשיים ואם אני רוצה שהם יעבדו על התיזמונים האיטיים יותר אז הזוג האיטי ישב על הערוצים הראשיים...

מה שקורה כאן זה שהערוצים הראשיים קיבלו את הזיכרונות המהירים יותר ולכן גם ה EVEREST מזהה את הזיכרונות בתיזמון קובע כלומר זה התיזמון שקובע את הטון... ולכן התיזמונים של הזיכרונות האיטיים יותר נקבע ע"י הביוס כבעלי תזמונים מהירים יותר כלומר הוא צמצם את התיזמונים של הזיכרונות האיטיים יותר ל 2.5 וכך גם ניראית התוצאה...

אז אין מה לחפש ולא להבין מי שנמצא בערוצים הראשיים בדואל הוא זה שקובע את רמת התיזמונים לכל מערכת הזיכרונות...

הביוס רשאי לצמצם או להגדיל את רמת התיזמונים בדיוק כמו שאנו יכולים לקבוע בביוס את רמת התיזמונים של הזיכרונות שלנו באופן ידני אם כי לא מומלץ לעשות זאת ע"י מי שאינו מבין!

זה לא קרה לי מעולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבוב, הזיכרון עם התיזמונים היותר נמוכים והמהירות (mhz) היותר נמוכים מכתיבים את הקצב, לא להפך......

תבדוק באיזה בנצ'מרק בזמן אמת ואז תיראה מה מכתיב את הקצב למי.........

ליאור פה יחסית מבין בכל מה שקשור, אז תן לו קרדיט, אבל זה מה שאני חושב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית לי יש סטיק בודד

אבל אני כרגע בעבודה ובדקתי את זה על 2 מחשבים שונים (שניהם לצורך העניין - NorthWood ו Celeron D)

כל אחד עם וריאציות של סטיקים (גם 4) וכמו שאמרתי

המהירות הנמוכה התזמונים הגבוהים מבין כולם

וזה גם תואם את החוק הראשון בחומרת מחשבים - המחשב תמיד יעבוד לפי הרכיב האיטי ביותר במערכת

מה שנאמר לך בפורום אחר פשוט לא הגיוני

כי אם אני קונה זוג CAS3 וזוג CAS1.5 ושם את ה CAS1.5 על ה"ראשיים" המחשב לא יהיה יציב נקודה (כמובן שהקצנתי כאן כדי להוכיח טענה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית לי יש סטיק בודד

אבל אני כרגע בעבודה ובדקתי את זה על 2 מחשבים שונים (שניהם לצורך העניין - NorthWood ו Celeron D)

כל אחד עם וריאציות של סטיקים (גם 4) וכמו שאמרתי

המהירות הנמוכה התזמונים הגבוהים מבין כולם

וזה גם תואם את החוק הראשון בחומרת מחשבים - המחשב תמיד יעבוד לפי הרכיב האיטי ביותר במערכת

מה שנאמר לך בפורום אחר פשוט לא הגיוני

כי אם אני קונה זוג CAS3 וזוג CAS1.5 ושם את ה CAS1.5 על ה"ראשיים" המחשב לא יהיה יציב נקודה (כמובן שהקצנתי כאן כדי להוכיח טענה)

פשש יפה, צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם...

אני הבחור שנתן את התגובה שבראו לכם כאן קודם ולכן אני אגיב ואפרש את מה שאמרתי בצורה יותר ברורה...

הדואל מחולק לשני חלקים כמו שהסברתי הערוצים 1 ו 3 הם הערוצים הראשיים שמומלצים ע"י היצרן לשים בהם זיכרונות וישנם גם את הערוצים השניים שהם 2 ו 4 שהם נועדו להרחבת הזיכרון...

העניין הוא שבתיזמונים החילוק הוא שונה מאשר במהירות כאשר ישנם זוג זיכרונות עם תיזמונים גבוהים וזוג זיכרונות עם תיזמונים נמוכים הביוס יוריד את היזמונים של הזיכרונות בעלי התיזמונים הגבוהים לכמה שיותר קרוב לתיזמונים של הזיכרונות בעלי התיזמונים הנמוכים יותר אך כדי לעשות זאת הוא יוריד את המהירות של הזיכרונות כולם כדי להתאים כמה שיותר את רמת התיזמונים...

לכן במצבים של זיכרונות בעלי תיזמונים די קרובים התיזמונים יסתדרו לפי הזיכרונות בעלי התיזמון הנמוך יותר כלומר יותאמו לו אך זה לא מבטיח עבודה במהירות מלאה ישנם מצבים שכן אך רוב הפעמים הוא יאיט את הזיכרונות כדי שלא יווצרו שגיאות של הזיכרונות בעלי התיזמונים הגבוהים...

לדוגמא לקחתי את זוג הזיכרונות שלי מסוג PLATINUM REV 2 בעלי התיזמונים של 2-2-2-5 והרכבתי איתם זיכרונות פשוטים בעלי תיזמונים של 3-4-4-8 והגדרתי לביוס שיתזמן בעצמו את המהירות של הזיכרונות כלומר לא קבעתי לו ידנית את התיזמונים הביוס אוטומטית הוריד את התיזמונים של הזיכרונות הפשוטים לרמת 2-3-3-6 והעלה את התיזמונים של ה לאותה רמה בדיוק אך בשביל לעשות זאת הוא קבע מהירות משותפת של 266 ובהעלאת ה EVEREST זה הוכח שכך זה עובד מעל לכל ספק...

מה שכן הביוס עשה זאת גם כשהחלפתי את המיקומים של הזיכרונות מה שבעצם אומר שלא משנה אם שמתי את התיזמונים הגבוהים ב 1 ו 3 או ששמתי אותם ב 2 ו 4 כך שבכל מקרה כל הזיכרונות עבדו לפי מהירות ותזמונים שנקבעו ע"י הביוס כאופטימליים...

חשוב לציין שכל זה נעשה על לוח מדגם P4P800 של

לגבי העניין של זיכרונות בעלי מהירות גבוהה יותר וזיכרונות בעלי מהירות נמוכה יותר שעובדים על אותה מערכת שכמובן ידוע לכולם שהמערכת תעבוד על פי האיטי מבינהם כי עדיין לא ראיתי את הביוס שקובע ערכי אובר קלוק בעצמו :) אך בעניין התיזמונים אם הביוס נמצא במצב שהוא מטפל בעניין התיזמונים משמע מצב AUTO או ENABLE הוא קובע את התיזמונים כאופטימליים ביותר לשני הזיכרונות משמע התיזמונים הנמוכים ביותר שניתן להשיג בהתאם לתיזמוני הזיכרונות העדיפים יותר כלומר בעלי התיזמונים הנמוכים יותר...

אני מקווה שהובנתי...

יום טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...