סקר לקראת הבחירות הקרובות - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר לקראת הבחירות הקרובות

nir_ofer

לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע בבחירות הקרובות?  

1241 הצבעות

1. 1. לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע בבחירות הקרובות?

Recommended Posts

בבקשה תראה לי במצע של הבחירות הקודמות שהליכוד תומך ב"ארץ השלמה"

ויותר מזה

לא מעט ממי שישב בכנסת הקודמת מטעם הליכוד עברו לקדימה

ומה עם חברי מרכז ליכוד? הרבה מהם גם עברו

וראשי ערים? ומתפקדי ליכוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 129
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כשהממשלה עושה דברים בניגוד למצע הפוליטי שהיא נבחרה על פיו אז יש צורך במשאל עם (ע"ע  "ההתנתקות")

שרון הודיע לפני הבחירות שיהיו ויתורים כואבים. אתה באמת חושב שהוא התכוון לקיצוץ בכמות השווארמה שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת כמה שאני מנסה אני לא מצליח להבין את מי שמצביע לשינוי...

אנישם ששונאים דוסים וחוץ מזה הם חסרי דעה...

לשנ=ינוי אין מצע פוליטי...בבקשה מישהו יכול לנסות להסביר לי למה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית אני מאמין שרק שרון יכול להביא שלום אמיתי

כזה שרוצים כבר 58 שנים

בבחירות הקודמות שרון רץ עם הסיסמה "רק שרון יביא שלום וביטחון".

אח"כ, השלום נעלם ונותרה הסיסמה "רק שרון יביא ביטחון".

עכשיו, שרון מוותר על האינטרסים החיוניים לביטחון מדינת , כך שכל מה שנשאר זה "רק שרון".

:bash:

בבחירות הקודמות (וגם עכשיו) לא נאמרה מילה וחצי מילה לגבי נסיגות חד-צדדיות, וטרנספר ליהודים באופן חד-צדדי. :nono:

שרון הודיע לפני הבחירות שיהיו ויתורים כואבים. אתה באמת חושב שהוא התכוון לקיצוץ בכמות השווארמה שלו?

היה ברור למצביעים שהוא מתכוון לויתורים כואבים במסגרת הסכם שלום אמיתי ובר-קיימא. אף בר-דעת לא העלה על דעתו כי שרון מתכוון לבצע טרנספר בכוח ליהודים באופן חד-צדדי, לרמוס את הדמוקרטיה, ולהפקיר את ביטחון המדינה ותושביה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[/quot

א. כי גם מפלגות שכן מציעות מצע פוליטי לא טורחות באמת לקיים אותו (למשל - תנחש כמה ממפוני ההתנתקות הצביעו לשרון וכמה מהם הצביעו למצנע  ::)).  חוץ מזה - כולם מבטיחים שלום, ואף אחד לא מקיים.  הבטחות זה דבר נחמד, אבל הוא לא שווה הרבה.

ב. הקטע של לבחור בשינוי זה לנסות לתת קונטרה למפלגות כמו ש"ס והמפד"ל שביחד מקבלות כ-15 מנדטים.  מלבד זאת - הליכוד יהיה תמיד בעד המפלגות האלו, וכתוצאה מכך - גם "קדימה"  של עכשיו.

ג. כי צריך לתת קונטרה למפלגות כמו ש"ס והמפד"ל כדי שהם לא ינסו לקחת עוד כסף מהתקציב לבניית מקוות או למימון ישיבות (שינוי בטוח תתנגד לזה בכל מקרה - מפלגות אחרות לא בטוח), וגם כדי שהם לא ינסו לחוקק עוד חוקים פרו-דתיים ואנטי דמוקרטיים.  (כמו למשל מתן קנס לעסקים שפתוחים בשבת, או אי אישור חוק הנישואים האזרחים במדינה ועוד).  

תאמין לי שאני לא רוצה כ"כ להצביע לשינוי, כי הם לא קיימו שום דבר ממה שהם הבטיחו - אבל הם פשוט נראים לי נכון לעכשיו הכי פחות מזיקים והכי פחות מושחתים (למורות פרציקי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Borg

אתה משתמש בהרבה מילים "יפות"

אם לא היום אז מחר

רצועת עזה לא הייתה נשארת בשליטה ישראלית עוד הרבה זמן

אני מעדיף שחיילים לא ימותו שם בהגנה על יישוב של 20 משפחות

או 40 או 100 משפחות

שם מתו יותר חיילים מאשר במלחמות יותר ארוכות. אני שואל על מה?

בשביל שמישהו יישב שם על 10 דונם עם רגל לים התיכון ויגרבץ?

ונאמר בפירוש שיהיו ויתורים כואבים, אף אחד לא אמר לך לבחור בו

אף אחד לא הכריח אותך להכניס פתק "מח"ל" לקלפי

"רמיסת הדמוקרטיה"? Please

רה"מ נבחר בבחירות דמוקרטיות ל-4 שנים

מה לא דמוקרטי בזה?

למה אדון נתניהו יותר טוב?

מי החזיר לפלשתינים את חברון? עיר אבותינו?

אז זהו

שלחברון יש לפחות ערך דתי ליהודים

איזה ערך בדיוק יש לחבל עזה?

שאלפי שנים ישבו שם הפלישתים?

הרי ממלכת בגודלה הכי גדול שהיה אי פעם בימי שלמה לא שלטה על חבל עזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם ת'רד על הנסיגה (בריחה)? :nixweiss:

אתה לא רצית שרצועת עזה תישאר בשליטה ישראלית, אז אתה אומר את זה כאילו שזה עובדה, אבל זה לא הופך את זה לעובדה.

זה באמת משנה אם חיילים נהרגים בהגנה על נווה דקלים או על שדרות? המטרה היא שלא יהרגו חיילים נקודה, ואת זה לא משיגים באמצעות נסיגות חד-צדדיות.

מלחמה שמאפשרת לאזרחים לשבת בבתי קפה בת"א הרחק מהמלחמה זה דבר מוצדק, ואילו חיילים שמגנים על אזרחים ומאפשרים להם להינות מחוף הים בעזה זה דבר שגוי (אזרחים נהרגו שם, זה לא היה נופש)?

פעם נוספת - בויתורים כואבים כל בר-דעת חשב על הסכם קבע ושלום אמת. אף אחד לא חשב על טרנספר ונסיגות חד-צדדיות.

ראש הממשלה נבחר בבחירות דמוקרטיות - כך גם היטלר.

לא אמרתי שנתניהו יותר טוב. הוא אכן יותר טוב, אבל הוא רק הרע במיעוטו.

נתניהו לא "החזיר" לפלשתינים את חברון. חברון מעולם לא היתה של הפלשתינים, כך שאי-אפשר היה "להחזיר" אותה להם. נתניהו ויתר על חברון בעקבות הסכם שנחתם ע"י הממשלה הקודמת, והוא הצהיר על כיבוד ההסכם לפני הבחירות. לטעמי, הוא לא היה צריך לכבד את ההסכם ההוא.

ממלכת אמנם לא שלטה על חבל עזה, אבל היא כלולה בגבולות הארץ המובטחת.

דרך אגב, הפלשתינים הם לא צאצאים של הפלישתים, ואין להם שום קשר כלשהו לפלישתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

eXploZion

מה עדיף? ביבי?

בהחלט כן.

הוא יותר גרוע ואפילו לא מתבייש בזה, הוא דואג לחברים העשירים שלו במסווה שהוא עוזר לעניים

ואתה לא מתבייש לחזור סתם על סיסמאות חסרות ביסוס? בוא נראה אותך מוכיח משהו ממה שאמרת:

מיהם "החברים העשירים" של ביבי להם הוא עוזר?

איך הוא עוזר לאותם "חברים עשירים"?

איך הוא מסווה את זה כעזרה לעניים?

ולמה?

משאל עם לפני כל הסכם שלום? זה סירוס הממשלה, למה בוחרים ממשלה אם עושים משאל עם?

למה לא? מדובר על נושא מאוד חשוב ומאוד שנוי במחלוקת, למה לא לשאול אותנו מה אנחנו חושבים לפני שמחליטים בשבילנו? בוחרים ממשלה כדי לטפל בטווח רחב של נושאים, אבל אתה לעולם לא יכול לחזות כל מצב אפשרי. משאל עם פותר את הבעיה הזו.

אני לא מבין את ההתנגדות שלך למשאל עם. הרי ישנן שתי אפשרויות: או שהעם יתמוך בהסכם או שיתנגד לו. אם יתמוך בהסכם אליו הגיעה הממשלה, מה הבעיה? אם לא יתמוך, ברור שאי אפשר לקבל הסכם שרוב אזרחי המדינה מתנגדים לו. הנימוק היחיד להתנגדות למשאל עם הוא "שיקפצו לי, הצלחתי להערים על מספיק בוחרים ועכשיו אני עושה מה שבא לי".

ונאמר בפירוש שיהיו ויתורים כואבים, אף אחד לא אמר לך לבחור בו

שוב סיפור "הויתורים הכואבים" הזה? ראשית, מיד לאחר שהדברים נאמרו, הן מקורבים לשרון והן מתנגדיו הסבירו שהכוונה לצעדים שיכאבו לפלשתינאים או שאו כיבושן מחדש של הערים הפלשתיניות הוא ויתור כואב. אבל גם ללא זאת, מדובר על אמורה מעורפלת מאוד שיכולה להתפרש בכל דרך אפשרית, מהגדלה זמנית של מספר אשרות הכניסה לפועלים פלשתינאים בעוד אלף ועד לנסיגה מלאה לגבולות 67 והסכמה לזכות השיבה. איך המצביע המסכן אמור לנחש "למה התכוון המשורר"?

מצד שני, שרון אמר גם ש- "דין נצרים כדין תל אביב". זו כבר אמורה ברורה יותר ודי חד משמעית. האם מישהו חושב שבקדנציה הבאה של שרון, אם תהיה, הוא מתכנן נסיגה חד צדדית מתל אביב? אם לא, כנראה שכשאמר זאת הוא, איך לומר בעדינות, שיקר.

תוספת: חיפשתי קצת ולהלן הציטוט המדויק: "דין נצרים כדין נגבה ותל אביב. פינוי נצרים רק יעודד את הטרור ויגביר את הלחץ עלינו." תסבירו לי בבקשה איך אפשר להבין מכך ששרון מתכנן לסגת מרצועת עזה.

"רמיסת הדמוקרטיה"? Please

רה"מ נבחר בבחירות דמוקרטיות ל-4 שנים

מה לא דמוקרטי בזה?

בדמוקרטיה לא בוחרים דיקטטור לארבע שנים.

ביקשת, קיבלת:

מתוך מצע הליכוד בבחירות הקודמות:

1. מדינת לא תאפשר הקמת מדינה ערבית פלשתינאית ממערב לירדן.

3. ההתיישבות היא ביטוי מובהק לזכותו הבלתי מעורערת של עם לארץ ומהווה נכס חשוב להגנה על האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל. הליכוד יפעל להמשך חיזוקה ופיתוחה.

4. זכותו של העם היהודי לארץ ישראל היא זכות ניצחית שאינה ניתנת לערעור.

איך ההנתקות מתיישבת עם המצע לפיו נבחר שרון?

שם מתו יותר חיילים מאשר במלחמות יותר ארוכות.

באמת? כי בכל ארבע וחצי שנות אינתיפאדת אל אקצא נהרגו ברצועת עזה 100 חיילים. ראשית, כמה מלחמות היו ארוכות יותר? אפילו מלחמת ההתשה היתה קצרה יותר. רק מלחמת לבנון (אם לוקחים בחשבון את כל זמן שהיית צה"ל ברצועת הביטחון בלבנון) היתה ארוכה יותר.

ובאיזו ממלחמות ישראל מתו פחות ממאה חיילים? אפילו במבצע קדש הקצרצר נהרגו הרבה יותר חיילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישר כוח איסתרא בלגינא :xyxthumbs:

אני לא סומך על ביבי בפעם האחרונה שהוא היה ראש ממשלה הוא הוכיח את פחדנותו ובגלל זה אני יעדיף את הליכוד שבראשה עוזי לאנדו.

איש ארץ !

הפיתרון האולטימטיבי :cool2:

או שאני ילך על האיחוד הלאומי למי שההורים שלי הצביעו במקום שרון כמו שהרבה אנשים חשבו ששרון יעשה אבל גנב את הקולות שלהם ואני מקווה שהם למדתם את הלקח

אבל עכשיו שאני כבר לא נחשב קטין 8) ואם נייתי בישראל הקול שלי היה הולך לליכוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Borg

יש הבדל מאוד רציני בין למות בהגנה על נווה דקלים ובין למות בהגנה על שדרות

שדרות היא ללא ספק חלק ממדינת ישראל

נווה דקלים זה סתם תוספת לא נחוצה יותר וסתם פוגעת בנו כמו בומרנג (גם מיליארדי דולרים הלכו לשם במשך השנים, וגם מאות חיילים נהרגו בהגנה על היישובים האלה)

ההבדל הקל בין היטלר ובין שרון הוא שאחד נבחר ומינה את עצמו לדיקטטור ל-12 שנה

והשני נבחר והקדים את הבחירות

נתניהו הוא סתם בובת סמרטוטים של הסקרים

אתם שוכחים שעד יום ההצבעה על ההתנתקות הוא לא החליט באיזה צד הוא?

חברון הייתה עד העלייה הראשונה ריקה מיהודים

ועד קום המדינה היו בה עשרות בודדות של יהודים

מאז היישוב היהודי בחברון גדל

ונתניהו כיבד הסכם שלא הוא חתם עליו והוא לא היה חייב לבצע אותו

אם זה לא היה לרוחו הוא לא היה מכבד אותו

ואני יודע שהפלשתינים לא צאצאים של הפלישתים

זה לא דיון אם הם קשורים לעזה או לא

אלא דיון אם אנחנו קשורים לעזה

לדעתי לא

איסתרא בלגינא

ביבי קיצץ בכל קיצבה שקיימת (תפתח את ידיעות אחרונות של אתמול, מפורט שם בדיוק כמה קוצץ בכהונתו של ביבי כשר אוצר)

אני לא צריך להוכיח כלום, ידיעות אחרונות עשו את העבודה בשבילי

משאל עם זה סירוס הממשלה כמו שאמרתי

זה ביזבוז כספי בשביל שלא יעבדו עליך?

אתה לא מסכים עם X אל תבחר בו נקודה

אמירות שונות נאמרו בזמנים שונים בהתאם לנסיבות

אני אישית מעולם לא ראיתי צורך שאזרחים ישראלים יהיו בעזה

אז בעצם אתה אומר שגם ביבי היה דיקטטור (כיהן בשנים 1996-2000), כנ"ל בגין, שמיר, ברק, ובעצם כל ראש ממשלה בישראל או בכל מדינה דמוקרטית

והמצע עדיין לא סותר את זה

כמו שאמרת, למה התכוון המשורר?

ואולי הכוונה היא לעיבוי אריאל? או לתוספת יחידות דיור במעלה אדומים?

אנחנו היינו ברצועת עזה "קצת" יותר מ-4 שנים

למעשה יותר קרוב ל-38 שנים וחצי

ובנוסף על כך

בניגוד למלחמה (שם הייתה הגנה על הקיום המיידי של מדינת בכל מלחמה)

כאן אין עניין של הגנה על הקיום המיידי או העתידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק להזכיר לכם שבגין אמר במצעו לפני הבחירות שהוא לא יחזיר אף שעל ובכל זאת החזיר את סיני עם תמיכה של רוב גדול בכנסת.

BORG - ההשוואה הנוראית בין היטלר לשרון רק מוכיחה עד כמה עלוב אתה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשה לך  להבין? שזה לא הצבעה על פי דברי הרבנים? שזו הצבעה לפי אמונות של אנשים?

אני לא שונא דוסים (יש לי משפחה חרדית - דודים ובני דודים שאני מאוד אוהב) ועדיין הצבעתי שינוי בבחירות האחרונות.

לשינוי יש מצע כלכלי (שאותו אני מאוד מעריך בתור אדם ממעמד הביניים - הם היחידים שמדברים על הסקטור הזה ולא על ה"עניים" וה"עשירים"), מצע מדיני (שתואם לדעותי, ברוב המקרים) ומצע חברתי (שכולל שוויון בחברה - מצד אחד יהודים-ערבים ומצד שני חילונים-דתיים). אין פה שנאה לדת אלא רצון להיות חופשים: השאיפה של שינוי היא מדינה חופשית בה כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה ואין כפיה של צד אחד על הצד השני.

אם זה באמת מעניין אותך לדעת מה באמת יש בהשקפה של שינוי, אז הנה עיקרי המצע שלהם:

http://www.shinui.org.il/site/ekarey_shinui.asp

בבחירות הקרובות אני עדיין לא יודע מה אני אצביע - אני אעשה כמו שעשיתי בבחירות הקודמות: אני אקרא את המצעים של המפלגות ואחליט לפי זה (ואם שום דבר לא יתאים, אז כנראה עלה ירוק...:))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...