למה מקינטוש ?? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מקינטוש ??

meir2002

Recommended Posts

שלום לכולם,

הבן שלי מתחיל ללמוד גרפיקה ב"בצלאל".

האם מומלץ לקנות powermac dual 1 ghz יקר מאד,

או להשתמש במחשב עם windows xp - חזק ומהיר וכרטיס גרפי משוכלל? (בחצי מחיר).

האם יש בעיה של תאימות בפורמטים הגרפיים בין למקינטוש - בייחוד כאשר מדובר ב"הבאה לדפוס" מקום בו כולם משתמשים במקינטוש ?

האם יש בעיה תאימות בתוכנות כמו: freehand, photoshop וכו' ?

למה למרות הכל, בשטח המולטימדיה, פרסום וגרפיקה השימוש במקינטוש נפוץ ביותר ?

אשמח לשמוע המלצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעצב גראפי , את המפרט שלי אתה יכול לראות .

אין שום בעיות תאימות , לגבי WIN XP יש קצת בעיות דריברים ונפילות , אבל

לא הייתי ממליץ לך על מערכת כל כך יקרה - ממש בלי סיבה !!

כן זה נכון שבגרפיקה הסטנדרד זה מקינטוש ! , אבל לא כזה יקר ...

G4 עם 500 מגה הרץ יעשה עבודה מעולה וישאיר לך כסף בצד לזיכרון ואו דברים אחרים ותוכנות .

אם אתה בוחר ב !! , אתה הולך על חומרה מצויה בשוק שתאפשר לך לקנות הרבה יותר זיכרון , וחלקים מעולים למחשב

שיתנו ביצועים עוד יותר טובים , באמינות ה מק לוקח אבל אם קורה משהו זה יקר , כל מוצרי החומרה יותר יקרים .

שוב זה תלוי עד כמה רציני אתה נכנס פנימה , אם זה יעודך בחיים אתה מרגיש חופשי עם עכבר בעל לחצן אחד ;D ,

אז חופשי ...

אם יש לך ספקות אז לא יהיה בחירה רעה , אבל בשום פנים ואופן לא DUAL 1 GHZ מקניטוש ב ים !! של כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או להשתמש במחשב עם - חזק ומהיר וכרטיס גרפי משוכלל? (בחצי מחיר).

תיקון: שליש המחיר ואם מדברים על מחשב בר-שדרוג אפילו רבע המחיר.

אם אתה לא מאמין, תבדוק מחירים אצל yeda ותשווה אותם למחירים של מחשבי בחנויות אחרות ברשת.

שים לב שלגרפיקה אתה לא צריך מכונת משחקים - בעבר עבדו על פוטושופ עם מעבדי 60MHz ככה שאני בטוח שהבן שלך יסתדר מצויין עם מחשב מבוסס Duron 1200MHz.

למה למרות הכל, בשטח המולטימדיה, פרסום וגרפיקה השימוש במקינטוש נפוץ ביותר ?

1. המק היה שם קודם. DTP על המק קיים שנים לפני שב- חשבו על זה בכלל (עוד בימי הדוס).

2. דיעות קדומות של קהילת המשתמשים.

אם אתה בוחר ב !! , אתה הולך על חומרה מצויה בשוק שתאפשר לך לקנות הרבה יותר , וחלקים מעולים למחשב

שיתנו ביצועים עוד יותר טובים

לפני שאתה מגיע לנושא הביצועים, אל תשכח שבכסף הזה הוא יכול להוסיף גם פונקציונליות. למשל:

1. אל-פסק (UPS) כדי שהפרוייקט החשוב של הבן לא ילך לעזאזל בעקבות הפסקת חשמל.

2. איכותית.

3. סורק איכותי.

4. תוכנות גראפיות (כן, יש מי שמשלם עליהן).

כל הדברים האלה חשובים הרבה יותר ממארז יפה של G4.

באמינות ה לוקח אבל אם קורה משהו זה יקר , כל מוצרי החומרה יותר יקרים .

מה?? :o

אם אתה משווה את OS 9.2 ל- או ל-2000 היא נמצאת בעמדת נחיתות עצומה.

ואם אתה משווה אותן ל-OS X אז הנחיתות עוברת לתחום הביצועים, אבל בכל מקרה ההשוואה לא ממש רלוונטית בגלל נושא העברית.

היום 100% מהגרפיקאים בארץ שעובדים על משתמשים בגלל הסיבה הזאת במערכות הישנות (בד"כ OS 8.6 עד OS 9.2.x) והיציבות שלהן נעה סביב היציבות של Win9x ואפילו פחות.

ואני לא צריך לספר לך איזה עינוי זה לנסות לעבוד עם המערכות האלה כשכמה תוכנות פתוחות במקביל.

הבחירה ההגיונית ביותר לעבודה רצינית היא 2000 SP3 שמשלבת יציבות מושלמת ומהירות טובה מאוד.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת הבעיות העיקריות (אחרי כל הנושאים שדנתם בהם בנושא החומרה) היא בעיית הפונטים.

היות ומקינטוש "דיי" נפוץ בתחום הגרפיקה בישראל, כולם התרגלו לפונטים שלו ודיי קשה "להשיג" פונטים תואמים בדיוק למה שעובדים בסדנאות של בתי הספר לגרפיקה. כבר נתקלתי בבעיות מעין "אני צריכה פונט כזה בדיוק ל- " , וכדי להשיג אותו אפילו לצרכי לימודים יש צורך לרכוש את כל החבילה של הפונטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WIN 2000 SP3 זה בדיוק מה שיש לי !

בניסוי קטן שערכתי - פתחתי את כל התוכנות !!(די הרבה) כל התוכנות שמותקנות אצלי על המחשב

והכל עבד חלק - כולל עבודה בפוטושופ בזמן זה.

זיכרון ודיסק קשיח מהיר , אם יש עוד קצת כסף אפשר גם במערך RAID , והבצועים יהיו מעולים .

בשביל פוטושופ לא צריך 4600 TI כמו שיש לי ואפשר להתסתפק גם ב 8500 בחצי מחיר.

ולקנות בהפרש סורק מקצועי או אל פסק כמו שצוין .

המלצה נוספת זה לקנות באינטרנט את החלקים , יש הפרש מחירים רציני , זה בדוק.

אני ממליץ על סימפלטק.(כולל הרכבה בחינם) אם אתה הולך על .

לגבי פונטים יש בעיה קטנה אבל בהפרש במחירים אפשר להסדיר אותה בקלות ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת הבעיות העיקריות (אחרי כל הנושאים שדנתם בהם בנושא החומרה) היא בעיית הפונטים.

היות ומקינטוש "דיי" נפוץ בתחום הגרפיקה בישראל, כולם התרגלו לפונטים שלו ודיי קשה "להשיג" פונטים תואמים בדיוק למה שעובדים בסדנאות של בתי הספר לגרפיקה. כבר נתקלתי בבעיות מעין "אני צריכה פונט כזה בדיוק ל-PC " , וכדי להשיג אותו אפילו לצרכי לימודים יש צורך לרכוש את כל החבילה של הפונטים.

א. חלונות מגיעה עם מבחר פונטים גדול יותר מ-MacOS.

ב. בעזרת TransType ניתן להמיר כל פונט שתרצה בין הפלטפורמות.

ג. יש פונטים חופשיים נהדרים כמו אלה באתר "הפונטיה" של בן.

WIN 2000 SP3 זה בדיוק מה שיש לי !

בניסוי קטן שערכתי - פתחתי את כל התוכנות !!(די הרבה) כל התוכנות שמותקנות אצלי על המחשב

והכל עבד חלק - כולל עבודה בפוטושופ בזמן זה.

I rest my case... :smoke:

בשביל פוטושופ לא צריך 4600 TI כמו שיש לי ואפשר להתסתפק גם ב RADEON 8500 בחצי מחיר.

אשמח לשמוע הסבר מנומק מדוע לקנות Radeon 8500 ולא ATI XPERT 2000 32MB שעולה 160 ש"ח ומספק 2D graphics up to 1600x1200@85Hz.

תזכור, אנחנו מדברים על פוטושופ, פריהנד ואולי תוכנות כמו קוארק, indesign או פלש - אף אחת מהן לא דורשת פיצ'רים מתקדמים של 3D כמו shaders או האצת 3D בכלל.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הזה אני חייב להסכים עם פרוג. לא כדאי לסטודנט, שלא מרוויח הרבה יותר מדי כסף, לבזבז אותו על כזה מחשב. מעבד דיורון, 2000PRO, SP2 (שמעתי על בעיות של 3, עד שלא יצא עדכון לעדכון אני לא נוגע בזה. אתם יודעים, מייקרוסופט..). כרטיס מטרוקס מילניום G450, אם הוא רציני. הרבה זכרון. יעלה פחות מהמק. אין שום בעיות תאימות. (הרי סטודנט לא עובד עם הiApps, נכון?)

חבר טוב שלי, במקום לקנות מק יקר, הוא קנה זול, מבוססDDR וP4 1.6 (לא לאוברקלוק!) ובכסף שנותר לו קנה קאסט דק, AIW ועוד ועוד. המק עדיף, אבל לא בכזו השקעה לדעתי האישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן חלונות מגיעה עם מגוון רחב יותר של פונטים מאשר MacOS , אבל עדיין בשוק המקצועי, הפונטים של מקינטוש והגלריות אותם לומדים בבתי הספר המקצועיים גדול ועשיר יותר מאשר הגלריות שמתשמי ה-PC משתמשים.

כמו כן אין צורך בכרטיס מסך גרנדיוזי כמו או Ati 8500 , ובאמת אפשר להסתפק בכרטיס מסך שיוכל להחזיק מסכים גדולים עם תדר רענון נורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן חלונות מגיעה עם מגוון רחב יותר של פונטים מאשר MacOS , אבל עדיין בשוק המקצועי, הפונטים של מקינטוש והגלריות אותם לומדים בבתי הספר המקצועיים גדול ועשיר יותר מאשר הגלריות שמתשמי ה-PC משתמשים.

בוא נבדוק את מה שאתה אומר...

בקצה העליון של הסקאלה תוכל למצוא את Masterfont - סטודיו צביקה רוזנברג - יש להם מבחר גדול של פונטים יקרים (מאות דולרים) ולא הצלחתי למצוא שום הבדל במבחר למק ול-PC.

בקצה התחתון ישנן חבילות פונטים כמו Davka Font Gallery Deluxe שגם כן מגיעה עם בדיוק אותו מבחר פונטים לשתי הפלטפורמות.

אם יש פונט שחסר לך, תמיד תוכל לקנות את TransType ולהמיר אותו בעצמך.

העלות של התוכנה הזאת היא כסף קטן בהשוואה למחיר שעולים הפונטים עצמם :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם,

אנו מודים לכם על המקצועיות והתגובה המהירה לשאלתי "למה מקינטוש"?

מתשובותיכם אני מבין שאתם נוטים להמליץ על רכישת pc, כאשר יש בעיה של תאימות פונטים בין עולם ה Pc ל דבר שניתן לפתרון.

למרות המחיר הגבוה (חומרה ותוכנה), ביצועים, יציבות, פונטים ותמיכה בעברית חלקית ב , - עולם הגרפיקה, בתי הדפוס,

הפרסום והמולטימדיה עדיין "נעול" במקינטוש.

דבר שאני לא מבין.

מה גם שכל התוכנות של macromedia, adobe ותוכנות אנימציה ועיצוב אתרים באינטרנט למיניהן קיימות גם פה וגם פה.

זה מה שבעיקר מפריע לי בהתלבטות.

אשמח לקבל תשובה על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למק יש תוכנות רבות יותר לתחום הזה

כל התוכנות החשובות קיימות גם ל-PC.

אולי אתה רוצה לפרט על איזה תוכנות אתה מדבר? ???

ופעולתו, ומעבדו מתאים הרבה יותר לעבודות גרפיות. (L3CACHE)

בתאוריה.

מעשית, כל ה-buzzwords שבעולם לא יגרמו למק לעבוד במהירות של PC.

הרשת מלאה benchmarks שמוכיחים את העליונות של מעבדי x86 על פני מעבדי G4 (את חלק מתוצאות המבחנים הבאתי בדיון הזה).

בסופו של דבר, מה שקובע זה הביצועים בשטח ולא דיאגרמה כזאת או אחרת של מוטורולה.

תוכל למצוא לא מעט סיבות ארכיטקטוניות שבגללן מעבדי מהירים יותר, אבל כנראה שלמהירות שעון גבוהה פי 2 ויותר יש את חלק הארי בפער (2800MHz מול 1250MHz).

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- עולם הגרפיקה, בתי הדפוס,

הפרסום והמולטימדיה עדיין "נעול" במקינטוש.

דבר שאני לא מבין.

מה גם שכל התוכנות של macromedia, adobe ותוכנות אנימציה ועיצוב אתרים באינטרנט למיניהן קיימות גם פה וגם פה.

זה מה שבעיקר מפריע לי בהתלבטות.

אשמח לקבל תשובה על כך.

מה שאתה אומר נכון מאוד , אבל אתה צריך להבין שעולם הגרפיקה , זה מושג מאוד גדול הכולל

לשכות שירות , בתי דפוס , חברות אלו ואחרות לפרסום ושיווק , וחברות קטנות אחרות שממש חיים מזה ואז אולי ההשקעה משתלמת .

אני הייתי בכמה לשכות שירות וחברות פרסום גדולות וקטנות ולא ראיתי אף מק עם 1 GHZ ואני כן מתעניין - רכישה של

מק דואל כזה היא רכישה יקרה אפילו לחברה גדולה , ולא תמיד עדיפה ..

בלשכות שירות גדולות תוכל למצוא אולי אחד כזה .

ואפילו איזה פו ושם ..

אין יותר מידי בעיות במעבר מ למק כשהולכים לבית דפוס או לשכת שירות , הם יוכלו לתת לך שירות לא משנה איזה קובץ שתתן להם .

ולכן הבחירה היא שלך בלבד.

אני לא רואה שום סיבה לקנות מחשב ב *2 או *3 במחיר , בהפרש תוכל לקנות ציוד משלים שייתן לך אפשרויות מעולות לגרפיקה ברמה הגבוהה ביותר ולא נופלת משום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למק יש תוכנות רבות יותר לתחום הזה, ופעולתו, ומעבדו מתאים הרבה יותר לעבודות גרפיות. (L3CACHE)

כל חברות תוכנות מכובדת בתחום הגראפיקה מוציאה גרסאות של תוכנותיהן המקצועיות למק ולPC.

(רק בתחום האודיו למק' יש קצת יתרון במספר תוכנות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(רק בתחום האודיו למק' יש קצת יתרון במספר תוכנות)

התוכנה המשמעותית ביותר שקיימת במק ולא קיימת ל- היא תוכנת עריכת הווידאו FinalCut Pro.

למרות שיש לה אלטרנטיוות חזקות ב- כמו Avid DV או Vegas, יש לה קהל מאמינים שיקנה רק בשביל האפשרות להשתמש בה.

זה מה שנקרא Killer Application.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...