עודכן: [22:03 28-07-2006] - פרוייקט המחשב החדש של שמוליק / AlderaaN - קריאה מהנה - עמוד 7 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עודכן: [22:03 28-07-2006] - פרוייקט המחשב החדש של שמוליק / AlderaaN - קריאה מהנה

AlderaaN

Recommended Posts

עוד דיון איכותי שפשוט כיף לקרוא, כן ירבו דיונים כאלו בפורומים.

AlderaaN - דבר ראשון: תתחדש על המערכת החדשה!

בהחלט מערכת מרשימה מאוד ואיכותית.

דבר שני: רציתי לשאול, כאשר העברת לפילטרים מקסימליים/רזולוציה של 1200X1600 האם השינוי היה ממש מהותי בשבילך? כי אתה בטח כבר התרגלת לשחק ב-60FPS+, אז אני מניח ש-23 פריימים

לשנייה זה די משמעותי בשבילך(?)

ואולי פיספסתי את זה באחד הפוסטים, אך אתה מתכוון לקנות מסך חדש, או להישאר עם המאג?(אני מניח שכן, אם כן - אז איזה?)

שוב - תתחדש, בהחלט מערכת מעולה לגיימרים רציניים :xyxthumbs:

היי Milk-Inc! תודה רבה רבה!

לגבי השאלות:

1. כן, מורגש הבדל מסויים במעבר ל-  1600x1200 @ x8 SLI-AA מאשר 1024x768 @ x8 SLI-AA בעת משחק ב- 2 (לגבי F.E.A.R ו- COD2 לא ניסיתי רזולוציה כזו כמו שכתבתי, אפילו עם ירידה ל- x4 AA)

עד כמה ההבדל הזה לכול אחד, קשה לומר, צריך לראות בעין  ;)

בגדול ההבדל הוא בסביבות 25-30FPS לטובת ה- 1024x768 @ x8 SLI-AA ב- , שמפיק בסביבות ה- 48-65FPS.

2. לגבי מסך, אח הנקודה הכואבת  ::) (לא ממש, סתם מתפנק..)

כן, מתוכנן מסך אחר, נכון לעכשיו רק דגם אחד מבחינתי שגם עליו עשיתי מחקר קטן ואם היה הכסף, עכשיו הייתי איתו:

Dell UltraSharp 2405

מי שלא מכיר - זה מסך בפורמט רחב/16:9, עם Pivot, זמן תגובה של 12ms,יחד ניגודיות של 1:1000, בהירות של 500nits ועם רזולוציה טבעית של 1920x1200, עם 4 חיבורי 2.0 ועם חיבור נוסף לעוד מקור מחשב ב- VGA (כלומר 15-pin D) ועם תמיכה בתמונה-בתוך-תמונה/לצד-תמונה ומבטל את הצורך בתיבת מיתוג בשבילי בין "מכונת המשחקים" ל"מעבד התמלילים"   :lol:

כמו כן יש לכם אפשרות לבחור בו לחיבור מקור וידאו נוסף כמו (!!) לצפייה על המסך (תוך כדי שימוש בפונקציית התמונה בתוך תמונה אם בא לכם!) דרך חיבור Composite או S-VHS או אפילו ה- Component שיש עליו!

המפרט שלו: http://www1.us.dell.com/content/products/productdetails.aspx/monitor_2405fpw?c=us&cs=28&l=en&s=dfb&~tab=specstab#tabtop

במסך כזה, אם אני משחק על הרזולוציה הטבעית כי גבוהה (מה עוד שלרוב המשחקים אין בכלל כזו הגדרה, ובנוסף זה בפורמט רחב), אני אצטרך לרדת ל- x2 AA כדי לשמור על FPS כמו עכשיו בערך.

דרך אגב, 1920x1200 זה מדוגם על תוכן High Definition בעיקר בפורמט 1080p, כיוון שה- p=progressive זה בעצם תוכן ברזולוציה טבעית של 1900x1200! מדהים.

זהו בגדול לגבי המסך.. אבל זה יצטרך להמתין ואולי יהיה מסך יותר מגניב עד אז באותו מחיר.

למי שמעוניין לדעת, המחיר שלו בארץ אמור להיות בסביבות 6500-7000 ש"ח כולל מע"מ, כשבארה"ב אפשר למצוא אותו כבר בסביבות ה- 880-1000$ (ודרך הוא מתחיל בסביבות ה- 550$ משום מה, למרות שהם מציינים Brand New - נראה לי "Too Good To Be True").

ל- CyberD ו- Mor Abergel, תודה על ההשתתפות בדיון!

שמוליק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 223
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה לא אמרתי לך זה הפוסט שאני הכי אוהב לקרואאאאאאא !!!!!!!!! =]

המסך גם ניראה חזקקקקק :xyxthumbs:

תודה רבה מור!

זה ממש כיף לשמוע ולראות שאתה ועוד רבים (כי גם להם מגיע הקרדיט), נהנים להשתתף בדיון ולקרוא בכל פעם מחדש.

שווה להסתכל עליו גם מהתחלה עד עכשיו מידי פעם, לראות את תהפוכות ששת הימים האחרונים (לא יאמן שרק שישה ימים).

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שהמסך שהצעת נראה מעולה, אני לא בטוח שאתה תהיה מרוצה ממנו מבחינת משחקים.

יש אנשים ש-12MS זה די והותר בשבילם, אך בשבילי למשל, 12MS זה בכל זאת לא נמוך מספיק.

ועם מערכת כזאת, אני מניח שתרצה ביצועים אופטימליים בלי להתפשר על חסרונות(שלצורך העניין, החסרונות[יותר נכון חיסרון] - מריחות בעת משחקים בשל זמן התגובה)

בכל אופן, אם הייתי צריך לבחור בין מסך CRT, לבין LCD

הייתי בוחר ב-CRT(עוד לא יצא לי לבדוק מסכי LCD עם זמן תגובה של 8/2 MS, לכן אני לא יכול להביע את דעתי לגביהם. יכול להיות שבהם לא שמים לב בכלל למריחות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שהמסך שהצעת נראה מעולה, אני לא בטוח שאתה תהיה מרוצה ממנו מבחינת משחקים.

יש אנשים ש-12MS זה די והותר בשבילם, אך בשבילי למשל, 12MS זה בכל זאת לא נמוך מספיק.

ועם מערכת כזאת, אני מניח שתרצה ביצועים אופטימליים בלי להתפשר על חסרונות(שלצורך העניין, החסרונות[יותר נכון חיסרון] - מריחות בעת משחקים בשל זמן התגובה)

בכל אופן, אם הייתי צריך לבחור בין מסך CRT, לבין LCD

הייתי בוחר ב-CRT(עוד לא יצא לי לבדוק מסכי LCD עם זמן תגובה של 8/2 MS, לכן אני לא יכול להביע את דעתי לגביהם. יכול להיות שבהם לא שמים לב בכלל למריחות)

שלום!

בהחלט יש צדק בדבריך בנושא של המריחות האפשריות במסך הזה בגלל ציון ה- 12ms זמן תגובה.

קראתי עליו בסביבות ה- 10 ביקורות (שזה פחות או יותר המספר של ביקורות שנקראו כמעט על כל החומרות החשובות במפרט הזה), באתר ביקורת אחד בלבד צויין, שבנוגע למשחקים יש Ghosting מסויים, אבל גם הוא זניח. כל אתרי הביקורת הנוספים ציינו שבמשחקים הוא תפקד מעולה ולא הבחינו ב- Ghosting - אבל זו דעתם.

מה שכן כמעט כולם ציינו שבסרטים, המסך נראה מעט בהיר מידי / או שהסרט נראה עם קצת פחות צבעים מאשר במסכי LCD קטנים יותר כגון "17-19 - שזה לדעתי, נכון לעכשיו די הגיוני בגלל שכמות האינפורמציה: א. נמתחת על הרבה יותר פיקסלים הרבה יותר מאשר במסך "17-19 ב. "פרוסה" על מסך הרבה יותר גדול.

זו בגדול הבעיה - שמידע עליו אני יודע רק מקריאה, ולא מבחינה במציאות (קצת בעייתי למצוא דגם כזה בשטח בפעולה...).

לגבי הבחירה בין CRT ל- LCD, אם הייתה לי אפשרות למצוא CRT שממלא קריטריונים: גודל "24, פורמט רחב, ברזולוציה לפחות כמו של ה- , עומק לא יותר מ- 35 ס"מ בערך (כי גם כאן יש גבול למקום שאני מוכן שהוא יתפוס) ובאותו מחיר - הייתי לוקח CRT, בלי לחשוב פעמיים  :xyxthumbs:

בזאת, אני חוזר חגיגית להמשך עדכונים לגבי המחשב.

שוב, תודה רבה רבה על המידע Milk-Inc!

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שקיים מסך CRT שממלא את כל הקריטריונים הנ"ל, אך יש בהחלט הצעה לא רעה:

Sony PremierPro GDM-FW900

או שאתה יכול לנסות לעשות דבר אחר, וזה ללכת ולבדוק בשטח איך זה לדעתך מסך LCD(כמה שיותר גדול) עם זמן תגובה של 12MS.

אם תרגיש שאתה לא מבחין בשום מריחות רציניות, אז ה- יהיה מעולה בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שקיים מסך CRT שממלא את כל הקריטריונים הנ"ל, אך יש בהחלט הצעה לא רעה:

Sony PremierPro GDM-FW900

או שאתה יכול לנסות לעשות דבר אחר, וזה ללכת ולבדוק בשטח איך זה לדעתך מסך LCD(כמה שיותר גדול) עם זמן תגובה של 12MS.

אם תרגיש שאתה לא מבחין בשום מריחות רציניות, אז ה- יהיה מעולה בשבילך.

:)

העצה יפה מאוד, אבל אני לא חושב שאני לוקח כזה מסך, מכמה סיבות שאני רואה אותן כ- "לבל יעבור":  ;)

1. גודל צפייה אמיתי כבר אינו "24 נקי, הוא "22.5 - בשבילי זה קריטי, מה שנקרא אם כבר - אז כבר (בעליה בגודל).

2. עומק - 50 ס"מ.. חבל"ז #1

3. מחיר - בארה"ב נע סביב ה- 1850-2000$ - חבל"ז #2, אפשר רק לדמיין כמה ידרשו ישפאר או לא ישפאר על כזה מסך, כשעל ה- שעולה בארה"ב 850-1000$ רוצים כאן קרוב ל- 7000 ש"ח.

תודה שוב, אני מעדיף לחזור ולהמשיך בעדכוני המחשב ולא המסך, If you know what I mean  :beerchug:

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:)

העצה יפה מאוד, אבל אני לא חושב שאני לוקח כזה מסך, מכמה סיבות שאני רואה אותן כ- "לבל יעבור":  ;)

1. גודל צפייה אמיתי כבר אינו "24 נקי, הוא "22.5 - בשבילי זה קריטי, מה שנקרא אם כבר - אז כבר (בעליה בגודל).

2. עומק - 50 ס"מ.. חבל"ז #1

3. מחיר - בארה"ב נע סביב ה- 1850-2000$ - חבל"ז #2, אפשר רק לדמיין כמה ידרשו ישפאר או לא ישפאר על כזה מסך, כשעל ה- שעולה בארה"ב 850-1000$ רוצים כאן קרוב ל- 7000 ש"ח.

תודה שוב, אני מעדיף לחזור ולהמשיך בעדכוני המחשב ולא המסך, If you know what I mean  :beerchug:

שמוליק.

ואולי עוד משהו אחד שכדאי לשים לב.. כמעט 50 קילו שוקל העסק (יכול בקלות לשבור שולחן מחשב ממוצע..)

עכשיו לגבי התיחסות אובייקטיבית (כן בטח..) לת'ראד אני ממש חייב להגיד שהוא אחד המושקעים והיפים שיצא לי לקרוא בכל האתר (ואני פה כבר קרוב לשנתיים וחצי..)

כבוד על ההשקעה במערכת ועוד יותר על השיתוף והיוזמה שבכתיבה לפורום של כל זה..  מקבל ממני ח"ח ענקי

פשוט הנאה לקרוא עד לכאן

אם אתה לא מעוניין לרדת בגודל האמיתי של המסך (24 אינצ' CRT יהיה בגודל האפקטיבי דומה ל-21 LCD)

יש לך את האופציה של ה-SyncMaster 244T החדש

שהוא מדהים מבחינת התכונות והגודל שהוא מציג יחסית להן.. והוא בעל זמן תגובה של 6MS G-G שנחשב יחסית מעולה למסך בגודל הזה

הבעיה איתו היא המחיר שלו.. ניתן למצוא אותו בין 1500 עד 1700 דולר בערך בחו"ל..

http://www.c-source.com/ttechnote.asp?part_no=244TBLACK&src=F&id=n

http://www.buy.com/retail/product.asp?sku=202070158&SearchEngine=PriceGrabber&SearchTerm=202070158&Type=PE&Category=Comp&Gad=0&dcaid=15890

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

עכשיו לגבי התיחסות אובייקטיבית (כן בטח..) לת'ראד אני ממש חייב להגיד שהוא אחד המושקעים והיפים שיצא לי לקרוא בכל האתר (ואני פה כבר קרוב לשנתיים וחצי..)

כבוד על ההשקעה במערכת ועוד יותר על השיתוף והיוזמה שבכתיבה לפורום של כל זה..  מקבל ממני ח"ח ענקי

פשוט הנאה לקרוא עד לכאן

...

תודה רבה, Access denied!

פשוט עושה טוב לשמוע דברים יפים על מה שנעשה כאן!

לילה טוב לכולכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו בוקר טוב חחחח..

לפי דעתי CRT יותר טובים מה-LCD..ת'אמת אני אף פעם לא אהבתי אותם....

CRT מסכים איכותיים ברמה בלי כל מהריחות האלה...

ולגבי המישקל שאמרת שהוא יכול לשבור שולחן מחשב בקלות...

אפשר לשים אותו על איזה סטנד עם רגלים מברזל משהו ממש חזק...ואת הפינה של המחשב לשים שם דברים יפים או אפילו את האריזות של החומרה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...