עודכן: [22:03 28-07-2006] - פרוייקט המחשב החדש של שמוליק / AlderaaN - קריאה מהנה - עמוד 5 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עודכן: [22:03 28-07-2006] - פרוייקט המחשב החדש של שמוליק / AlderaaN - קריאה מהנה

AlderaaN

Recommended Posts

קודם כל, באמת תתחדש על המחשב החדש כל הכבוד על ההשקעה שלך והניסוח של הפוסטים מעולה, כיף לקרוא.

ועכשיו קצת ביקורת בונה אם תרשה לי, אני לא חושב שאני מבין גדול במפרטי מחשב כמו כמה חברים פה באתר ואני בטוח שעשית הרבה מחקרים על כל חלק שקנית, לי אישית הייתה בעיה קטנה עם כל המפרט המרשים הזה, יותר מדיי כוח גרפי לעומת כוח עיבוד מעבד 3800 DUAL למשחקים? עם של GTX's זה קצת מוגזם, לדעתי המעבד שלך מהווה צוואר בקבוק מסויים למערכת הזאת (כמה שזה נשמע קיצוני) אבל ראית שאחרי שעשית למעבד התוצאה שלך ב 3d mark עלתה בקרוב ל 2000 נק' ובסטוק היית צריך להוציא יותר מ 10K (לשם השוואה GTX אחד מוציא 8000 בקירוב) אז ברור שהשיפור לא יהיה 50 אחוז נוספים על עוד כרטיס אבל כל כך מעט? פשוט 2 המפלצות האלו שדחפת צריכות הרבה מאד כוח לכן הייתי חושב יותר בכיוון של 2 7800 GT's.

בכל מקרה, קנית את הכפול ליבה ובאמת שיהיה לך איתו בהצלחה, אני אישית בתקציב של הכפול ליבה הייתי מביא מעבד חד ליבה אבל עם מטורף (שיהיה עדיף גם בסטוק אבל זו לא הפואנטה) דווקא כי המחשב הזה הוא חיית משחקים, ולדעתי תפקוד של מעבד 3200 רגיל על כזו מערכת זה קצת מעמסה.

בכל אופן תהנה וכל הכבוד על העדכונים. :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 223
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שמוליק - פשוט מדהים!!  :hat:

מחכה בקוצר רוח לעוד ועידכונים.

(רק מרוב עידכון לא לשכוח שב'גולף אוף עומאן' הכי חשוב לשלוט של הדגלים שבחוף ולא צריך לסכן את החוליה בשביל העיר  :xyxthumbs: - המבין יבין)

תודה נימרוד  ;)

שמוליק.

אני לא רואה הבדל גדול בין איך שהמחשב שלי מריץ BF2(לפחות בגראפיקה.) לבין שלך.

בכל מקרה, הגראפיקה של BF2 לא משהו.

תראה משהו רציני כמו FEAR.

תודה.  :xyxthumbs:

עריכה: ד"א הניק שלך נראה לי מאוד מוכר... יכול להיות ששיחקת quake 1 בעבר?

הגיל גם מתאים...

שלום !

יש לך הודעה בפרטי  ;)

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, באמת תתחדש על המחשב החדש כל הכבוד על ההשקעה שלך והניסוח של הפוסטים מעולה, כיף לקרוא.

ועכשיו קצת ביקורת בונה אם תרשה לי, אני לא חושב שאני מבין גדול במפרטי מחשב כמו כמה חברים פה באתר ואני בטוח שעשית הרבה מחקרים על כל חלק שקנית, לי אישית הייתה בעיה קטנה עם כל המפרט המרשים הזה, יותר מדיי כוח גרפי לעומת כוח עיבוד מעבד 3800 DUAL למשחקים?

אם אני לא טועה יש באנדאטק באנצ' שמראה שהכוח עיבוד לא כל כך משנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועכשיו קצת ביקורת בונה אם תרשה לי, אני לא חושב שאני מבין גדול במפרטי מחשב כמו כמה חברים פה באתר ואני בטוח שעשית הרבה מחקרים על כל חלק שקנית, לי אישית הייתה בעיה קטנה עם כל המפרט המרשים הזה, יותר מדיי כוח גרפי לעומת כוח עיבוד מעבד 3800 DUAL למשחקים? עם של GTX's זה קצת מוגזם, לדעתי המעבד שלך מהווה צוואר בקבוק מסויים למערכת הזאת (כמה שזה נשמע קיצוני) אבל ראית שאחרי שעשית למעבד התוצאה שלך ב 3d mark עלתה בקרוב ל 2000 נק' ובסטוק היית צריך להוציא יותר מ 10K (לשם השוואה GTX אחד מוציא 8000 בקירוב) אז ברור שהשיפור לא יהיה 50 אחוז נוספים על עוד כרטיס אבל כל כך מעט? פשוט 2 המפלצות האלו שדחפת צריכות הרבה מאד כוח לכן הייתי חושב יותר בכיוון של 2 7800 GT's.

שלום רב לג'ינגי'ס חאן!

תודה על ההשתתפות בדיון דבר ראשון, ותודה על המילים היפות.

אני לא ממש סגור על מה שאמרת בנושא שהמעבד, או שכל הקונפיגורציה שלי היו צריכים להוציא בסטוק יותר מ- 10000 נקודות.

הרי הראיתי בפוסט השני ממש בתחילת הדיון הזה שאני מוציא בסטוק 10800 נקודות ב- 2005, ואם אני באוברקלוק, אני מצליח להוציא עוד קרוב ל- 2000.

שוב, הנה בסטוק, קרוב ל- 11000 נקודות ב- 3DMarks ו- 5760 CPUMarks:

תוכנה: 3DMark2005 v1.2.0.

מעבד וזכרונות: בסטוק (הכול על Default).

כרטיסי מסך SLI ב- 490/1300:

10806 3DMarks

5760 CPUMarks

000013dmark05stock3dmarks10806.th.jpg

ושוב, הנה באוברקלוק, שעליו אני רץ כרגע (עד לבוא ה- OCZ היותר מהירים/גדולים מה- שיש לי):

מעבד: 2400MHz.

זכרונות: 2.5-3-3-5-1T-8Trc-12Trfc-256Idle @ 480MHz 1:1 @ 2.75v

כרטיסי מסך SLI כנ"ל:

12209 3DMarks

7175 CPUMarks

000043dmark2005v1202401on1ram2.th.jpg

השאלה למה אתה מתכוון, כיוון שאני ציינתי גם את התוצאה של המעבד, מה שמוגדר בתור CPUMarks וגם את התוצאה של הגרפיקה - 3DMarks.

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה עם 2 GTX.....אתה אמור לעבור את התוצאה הזו לא ?????????????

בגדול כן, אבל כמו שציין ג'ינגי'ס חאן, כאן כבר מדובר על מגבלה של מעבד.

אם הייתי מריץ את ה- X2 3800 ב- 3000MHz במקום ב- 2000 או 2400 (או אפילו 2500 כשיגיעו ה- OCZ עוד יומיים שלושה), הייתי יכול לראות תוצאה של קרוב ל- 14300 3DMarks (ב- 3DMark2005).

בוא נגיד את זה ככה, כרגע אני מרוויח ב- 2005 כ- 350 נקודות 3D, על כל 100MHzאוברקלוק שאני עושה למעבד במחלק 1:1 (כלומר בלי מחלק).

בגדול, כשה- OCZ יהיו כאן, יש סיכוי שאגרד את ה- 12500.

לא קריטי עבורי, כל עוד משחקים ת'כלס עובדים כמו שצריך - והתוצאות האלו עומדות בקו אחד עם תוצאות אחרות שיש בפורומים.

לא לשכוח שזה קירור אוויר, לא מיים ולא משהו יותר מתוחכם וכמו כן גם למעבד הזה יש מגבלה מסויימת ביחס לוולטאג' שהוא מוכן לקבל ולאוברקלוק שהוא מוכן לתת.

** דרך אגב, לשאלתו של tom_k85 (ועוד כמה אם אני לא טועה, סליחה אם לא ציינתי), המשחק 2 נמצא כאן (תודה על התזכורת), אני אוציא לכם בעדכון מסודר את התמונות מהמשחק בלי נדר סוף שבוע הזה - אמצע שבוע הבא.

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב לכולכם, מקווה ששלומכם טוב, זהו עדכון על כרטיסי המסך שברשותי:

העדכון של הערב הינו מודיפיקציה קטנה שכתבתי בפוסט הראשון שאני רוצה לעשות לשניהם - עדכון ל- שלהם כדי להיפתר מ- 2 דברים:

1. 3D Throttling - בדיוק כמו שהשם אומר: בגדול כמעט לכול כרטיס מסך של (לא סגור אם ל- ATI גם) מהשנתים האחרונות אם אני לא טועה, יש "מצערת" שגורמת לכרטיס לרדת במהירות של הליבה והזכרונות במקביל תוך כדי הצגת משחקים או 3D במידה והכרטיס מזהה שהחום מתקרב לרמה מסויימת.

ביטול המצערת הזו (מלבד הסיכון שכעת הכרטיס לעולם לא 'ייקח-אוויר' במצב זה) גורם לכרטיסים לעבוד ב- 100% תפוקה כל הזמן.

2. Delta - כמו שכבר ציינתי בהתחלה - לסדרת האלו (בגדול גם ל- 7800GT) יש פער/הפרש במהירויות שבין שלושת יחידות העיבוד שלו, הפער הזה נמצא גם על מצב ה- Full Speed 3D וגם על מצב 3D Throttling. ביטול ה- Delta גורם לשלושת יחידות העיבוד שלו לרוץ באותה המהירות.

יש כאן איזו פשרה כאשר מוחקים את ה- Delta מה- כיוון שאתם מפסידים כמה MHzים קטנים בפוטנציה שהיו קיימים בעת ה- Delta, מייד תראו בתוצאות.

הנה מה שבוצע:

1. בעזרת תוכנה מאתר http://www.mvktech.net/, שמשתמשת ב- nvFlash (עדכון לכרטיסי מסך מבוססי במקרה זה), שמרתי תמונה/Image של ה- BIOSים של שני כרטיסי המסך על Floppy, ורק מדוס! לאחר מכן חזרתי ל- .

2. תוכנה בשם NiBiTor, יודעת להתעסק כמעט עם כל שתביאו לה מ- ATI, ועוד.

השתמשתי בגירסה החדשה ביותר: v2.5a

כאן אני העליתי את אחד משני ה- BIOSים ששמרתי על הדיסקט (כבר אמרתי עוד בתחילת הדיון, שאי אפשר בלי Floppy נכון?  :P) לתוכנה, שימו לב לערכים של ה- Delta (הם ב- MHzים) ושל הליבה/זכרונות:

00007anibitorprebioschangesloa.th.jpg

הנה גם המהירות הבסיסית שהכרטיס מסך הזה מגיע מהמפעל:

00007bforcewareprebioschanges6.th.jpg

יש אפשרות להוריד BIOS מ- שמעלה את המהירות ל- 450/1250 כמו שציינתי בתחילת הדיון, וחלק מהכרטיסים האלו כבר נוחתים ללקוחות עם ה- BIOS המעודכן שבסך הכל מעלה את המהירות ותו לאו.

3. כאן פשוט שיניתי את הערכים של ה- Delta ל- 0 ואת הליבה והזכרונות ל- 492MHz ו- 1330MHz בהתאמה ובסעיף של ה- 3D Throttling הכנסתי את אותו ערך כמו ב- 3D הרגיל:

00007cnibitorpostbioschangessa.th.jpg

4. אחרי ששיניתי את הערכים, שמרתי את הקובץ על הדיסקט/תוכנה שהוזכרו בסעיף 1, ביצעתי Boot ל- DOS וביצעתי Flash לכל כרטיס בתורו, כשאני נותן לכל אחד לסיים, לבצע Restart ומייד נכנס לדוס שוב.

5. עם עליית ווינדוס - המערכת זיהתה שוב את התקן ה- , חייבה אותי פעם אחת לבצע Restart ולאחר מכן איפשרה לי לסמן את התמיכה ב- כרגיל - מבלי לבצע Restart נוסף (דבר שהוחל מגירסת ForceWare 80.xx אם אני לא טועה).

6. הנה התוצאות של 3DMark2005 כולל כל ההגדרות בתמונה:

מעבד: 2400MHz.

זכרונות: 2.5-3-3-5-1T-8Trc-12Trfc-256Idle @ 480MHz 1:1 @ 2.75v

כרטיסי מסך ב- SLI: ליבה 492MHz / 1330MHz

12149 3DMarks

00007d3dmark05ram2401on1cpu240.th.jpg

יש הבדל של איזה 50 נקודות לטובת ה- BIOS עם ה- Delta וה- 3D Throttling אבל לא קריטי - יכול להשתנות ב- Restart הבא למחשב לכאן או לכאן באיזה 20 נקודות.. בגדול אני מעדיף אותם ככה.

אם יש שאלות בעניין, Fire Away.

המשך ערב נעים

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פששש עבודה טובה :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

תגיד אולי אם אתה יכול אז תקנה איזה ממש טוב לכרטיסי מסך שלך ותנסה לעשות OC גדול יותר?

או שזה לא ממש חשוב לך כרגע :hat:

תודה תום, אבל אני לא רואה את עצמי קונה מאווררים אחרים לכרטיסי המסך האלו... "חדל קניות ברשת" ::)

אין ספק ששני Cooling NV Silencer 5 Rev 3 או שני Zalman Fatal1ty FS-V7 היו מחמיאים מאוד לכרטיסים האלו, קצת יותר מקררים <==> ומאפשרים קצת יותר , אבל זה לא בשבילי.

אני מבסוט מהמחשב.

שמוליק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(אני גם מצטרף!  ;D)

אחלה של דיון אחי!

פשוט כיף לקרוא אותו, אבל אתה יכול לשים תמונה של המערכת+הדסקטופ (לא יודע למה, סתם מעניין אותי  :nixweiss::screwy:) ושל עוד כמה משחקים שהציעו לך???

:yelclap::xyxthumbs:

Welcome Aboard RegMan:hi:

תודה רבה על המילים היפות! כיף לראות שמעריכים את מה שאני עושה כאן.

1. לגבי התמונות של המערכת, יש מצב שאולי לא ראית את הפוסט ההוא, אז בבקשה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=153789.msg1297737#msg1297737

^-> תמצא של הקופסאות לפני ההרכבה, והקרביים של המחשב לאחר ההרכבה.

2. לגבי דסקטופ, הוא דיי משעמם כרגע - מכיל בעיקר תוכניות של ניטור ואינפורמציה אודות המערכת.

אפשר לראות אותו (ה- Desktop) ברוב התמונות של מבחני הביצועים שפרסמתי לאורך כל הדיון.

3. כמו כן, תוכל לצפות בכול העדכונים העיקריים שעשיתי כאן, אם תחזור לפוסט הראשון ותרד עד לסופו - יש שם תוכן עניינים מסודר של כל העדכונים הגדולים.

לגבי משחקים, כמו שכבר אמרתי אני אעדכן במהלך השבוע-שבועיים הקרובים עוד ממשחקים אלו בעיקר:

F.E.A.R

Quake 4

ו- 2

שמוליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...