מישהו יכול להסביר לי איך אני יכול להכין יהלום מפחם?? - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו יכול להסביר לי איך אני יכול להכין יהלום מפחם??

tamir.fri

Recommended Posts

אבל, למה בעצם להכניס פגם בכוונה רק כדי שיהיה אפשר לזהות שמדובר ביהלום מלאכותי.

אנשים קונים יהלום בגלל שזה יפה ולא מכיוון שהוא מפזר אור אולטרא-סגול בתדירות מסויימת, כך שאפשר פשוט לסגור את מכרות היהלומים ולצרוך רק יהלומים מלאכותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אפשר, אבל כאן נכנס כל הקטע עם הקרטל שגורם ללא מעט אנשים (כולל אותי) לסלוד מכל מה שקשור ליהלומים שלהם. לכן הייתי מעדיף שהם ילכו לעזאזל כדי שאנחנו נוכל להנות מיהלומים זולים.

אגב, חוץ מתכשיטים ליהלומים יש עוד שימושים בתעשייות שונות, בין אם זה קשור לעובדה שהוא אחד החומרים הקשיחים ביותר שקיימים או לעובדה שכמו סיליקון הוא מוליך למחצה רק שהוא מסוגל לשמור על התוכונת שאנחנו צריכים לאלקטרוניקה בטמפ' הרבה יותר גבוהות. לכן הצורך ביהלומים זולים אך אם זאת טהורים כיהלום שיצא ממכרה (למען האמת הרבה יותר טהורים) קיים גם ללא קשר לטבעות  אירוסין ושאר התכשיטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה שטויות אתם מדברים! מה קשור זה שקונים יהלום טבעי לזה שזה יראה יותר אהבה נצחית? בולשיט גדול! אפשר לקנות יהלום מלאכותי גדול ולמכור אותו כיהלום טבעי ואז לקנות ממקום אחר אחד טבעי ואז האהבה תהיה נצחית?  :nono:

עריכה :

ואני בטוח שלדוגמה אשתי [אני בן 16 - לא לטעות!] אני בטוח שתעדיף שאני אקנה לה באותו מחיר של יהלום טבעי קטן יהלום מלאכותי גדול יותר אפילו שיש "פגם" שרואים בקושי עם זכוכית מגדלת! נו באמת, מי המפגרים האלה שממשיכים לחצוב בשביל יהלומים טבעיים? שיעשו לעצמם טובה ויקנו את החברה שמכינה את המלאכותיים וזהו. אני בטוח שיש להם מספיק כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לאמר את אותו דבר על כל דבר מלאכותי

כמו פלסטיק שמחליף שנהב או פרוות סינטטיות

זה לא מדוייק.

פלסטיק ממש לא משתווה לשנהב (אני לא בעד הריגת פיל רק בשביל השנהב).

לגבי פרוות סינטטיות, אני לא בטוח שהן באותה איכות של פרווה אמיתית. באופן אישי, אני לא אוהב פרווה. אני מעדיף עור (אמיתי, אלא אם כן המלאכותי הוא באותה איכות).

איזה שטויות אתם מדברים! מה קשור זה שקונים יהלום טבעי לזה שזה יראה יותר אהבה נצחית? בולשיט גדול! אפשר לקנות יהלום מלאכותי גדול ולמכור אותו כיהלום טבעי ואז לקנות ממקום אחר אחד טבעי ואז האהבה תהיה נצחית? :nono:

העניין הוא שיהלום נוצר במשך הרבה מאוד שנים תחת לחצים אדירים, ולכן הוא מסמל אהבה נצחית שנמשכת הרבה מאוד שנים גם תחת לחצים כבדים ובעיות אפשריות.

לדעתי, יהלום קטן המשובץ בטבעת יפה עם עיצוב מינימליסטי, יותר יפה מיהלום גדול וראוותני (בלי קשר לכסף).

דרך אגב, הטבעת גם כן מסמלת נצחיות בשל צורתה העגולה שאין לה התחלה ואין לה סוף, כמו הנצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שיודע קצת אנגלית הנה כתבה מאוד מעניינת: http://www.usatoday.com/tech/news/techinnovations/2005-10-06-man-made-diamonds_x.htm

משהו אחד שלא הבנתי זה שאם הם יוצרים יהלומים בשיטת CVD (כלומר יש יהלום קטן בבסיס, ועליו מלבשות עוד ועוד חתיכות של

פחמן, איך זה יייתכן שלא ניתן להבדיל בינם לבינם יהלומים מהמכרות?) ומה כ"כ מהפכני בזה ? הרי אנשים יצרו בשיטה הזאת יהלומים

עוד מלפניהם, אז למה רק עכשיו חשבו על השימושים למחשב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנה שעברה היגשתי עבודה במסגרת הקורס "חומרים ותהליכים במיקרואלקטרוניקה" שעוסקת בציפויים, בינהם גם ציפוי יהלום.

הנה קטעים מעבודה שמסבירים את תהליכי הגידול :

בניסוים ראשונים ניסו לקבל יהלום מגרפיט ע"י ייצור סביבו לחץ וטמפ' קרובים לתנאי

היווצרות היהלום בטבע, השיטה נקראת HPHT High Pressure High Temperature.

בשיטה זו הפעילו על גרפיט לחץ של אלפי אטמוספרות וחיממו אותו לטמפ' של יותר מ- .

בשיטה זו יצרו שנים רבות יהלומים לצרכים תעשייתים, אבל החסרון של השיטה הוא שעדיין

מקבלים יהלומים בצורה של קריסטלים בודדים קטנים בגודלם שלא נינן לנצל בתחומים שבהם

יש צורך בצורות ספיציפיות של יהלום, כמו שכבות דקות לדוגמה.

CVD Chemical Vapor Deposition, הראיון החדש של השיטה היה במקום לנסות

לחקות את דרכי הטבע ,כמו בשיטת ה-HPHT, לגרום לאטומי פחמן להגיע מפזה גזי ולהתווסף

עלגבי שבלונות התחלתיות של מבנה היהלום.

תהליך זה מתבצע בלחץ מאוד נמוך ובטמפ' של כ- 900 מעלות קלווין. בהתחלה קצב גידול בשיטה זו היה

מאוד איתי ומבנה יהלום שהתקבל היה מעורב עם גרפיט לא נקי.

קפיצה חשובה בהתפתחות הטכנןלוגיה קרה כאשר גילו שנוכחות של מימן בפאזה גזי בזמן שמתרחש

תהליך הגידול מביא לסילוקו של גרפיט מתוך מבנה יהלום. הסיבה לכך שמהירות איכול הגרפיט

ע"י מימן גדולה יותר ממהירות הגידול שלו ולעומת זאת מהירות איכול של יהלום ע"י מימן

יותר קטנה ממהירות הגידול שלו, וכך אנו מקבלים יהלום נקי.

המערכת מורכבת מתא וואקום המוחזק בלחץ נמוך של 20-30 Torr, גזים המשתתפים בתהליך (CH4/H2) נכנסים מלמעלה, משאבה הנמצאת בתחתית התא שואפת גזים החוצה.

מתחת לכניסה של גזים נמצא גוף חימום (filament) המוחזק בטמפ' מעל  , גזים עוברים

דרך גוף חימום ועקב הטמפ' הגבוההות מולקולות CH4 ו-H2 מתפרקות לחלקים לא יציבים

(CH3, CH2, CH, H) שרוצים להכנס לתגובה (להתאחד) כדי שוב להגיע למולקולות יציבות.

מתחת לגוף חימום נמצא תנור (heater) שעליו מונחת מצה שעליה מתבצע הגידול, עם מרכזי

נוקלאציה מושתלים.

מרכזי הנוקלאציה (התהוות גרעינית) הם חלקים קטנים של יהלום שמושתלים על המצה, שעליהם

בהמשך התהליך ידבקו אטומים של פחמן וימשיכו לבנות יהלומים.

מצה מוחזק בטמפ' של   ע"י התנור. חלקים של CH4 ו-H2 שפורקו ע"י הטמפ'

הגבוהה של גוף חימום מגיעים לפני מצה ונכנסים לתגובה עם מולקולות יהלום.

בהתחלה כל אחד מקריסטלי היהלום גודל לכל הכיוונים עד שמתנגש עם שכניו ולאחר מכן

ממשיך לגדול יחד איתם כלפי מעלה, כלומר גידול עובי השכבה.

... כמובן שאלה רק חלקים מאוד קטנים של העבודה, יש גם סירטוטים וגרפים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TOPGUN הוא לא ממש יכול, רציתי להגיד את זה גם אבל הוא לקח את זה מהאנצקלופדיה של YNET, מה שאומר

א) זה מוגן בזכויות יוצרים וידיעות אחרונות יכולים לתבוע את HWZONE :P

ב) הוא מחו"ל (או שהתמש בפרוקסי) אלא אם כן יש עוד שיטות לגשת לשם בלי לשלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...