אילו דיסקים לצריבה הכי איכותיים (מחזיקים עשרות שנים)? - עמוד 5 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אילו דיסקים לצריבה הכי איכותיים (מחזיקים עשרות שנים)?

tali_d

Recommended Posts

אבל כולם אומרים שאין כבר.. :P

הבנתי שיש גם מדיות שמגיעות עד 800מ"ב, ואפילו עד 900 מ"ב.. אבל בלתי ניתן לקרוא להן אמינות..

ו-ice2k, ניסיתי עם צורב פלקסטור X24, יכול להיות שניסיתי עם גם עם ה- SCSI X12 שלי אני לא זוכר, בכל מקרה המידע לא נקרא היטב באף אחד מהם.. גם חבר שלי שבשבלו צרבתי את הדסקים לא הצליח לפתוח את המידע ישירות מהדיסקים אלא רק להעתיק אותם.

לא זכור לי איזה צורב יש לו, אבל לא משהו חדיש במיוחד (בטח X8 או X16).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבל כולם אומרים שאין כבר.. :P

הבנתי שיש גם מדיות שמגיעות עד 800מ"ב, ואפילו עד 900 מ"ב.. אבל בלתי ניתן לקרוא להן אמינות..

ו-ice2k, ניסיתי עם צורב פלקסטור X24, יכול להיות שניסיתי עם גם עם ה- SCSI X12 שלי אני לא זוכר, בכל מקרה המידע לא נקרא היטב באף אחד מהם.. גם חבר שלי שבשבלו צרבתי את הדסקים לא הצליח לפתוח את המידע ישירות מהדיסקים אלא רק להעתיק אותם.

לא זכור לי איזה צורב יש לו, אבל לא משהו חדיש במיוחד (בטח X8 או X16).

אני לא כל כך מבין למה אתה מתכוון שלא יכולת לפתוח את המידע ישירות מהדיסקים. אם הצלחת להעתיק אותם ל Hard-Disk משמע שכן הצלחת לקרוא את המידע, ואין סקטורים שהם Unreadable. אגב, באיזה סוג מידע מדובר? משחק? סתם קבצים מה Hard-disk? דיסק Audio? יתכן אולי שצרבת משהו שיש עליו סוג של Copy protection? אם לא קשה לך הייתי שמח אם היית סריקת Scandisk (מתוך Nero CD-speed שמגיע עם Nero) על הדיסק וכותב מה התוצאות של זה. קשה לי להאמין שמדובר באשמת הדיסקים למרות שיש דברים כאלה (Bad batch).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך האיכות של MCD?

אתם יודעים, הדיסקים השחורים..

הזמנתי כמות של 200 דיסקים של חברת "MCD" מהאתר misradia.co.il בעלות של 1.35 לדיסק של 700 מ"ב, שפיתתה אותי מאד...

יש לציין ש"משרדיה" הפתיעו אותי, וישר למחרת קיבלתי את הדיסקים (והמשלוח גם היה חינם...:)...

הדיסקים מגיעים ב-spindle של 50 דיסקים, ללא הדפס (הדיסקים כסופים - ובצד הצרוב ירוקים/כסופים/בהירים - ולא שחורים כפי שציינת, כנראה מדובר על יצרנים שונים המשווקים תחת "MCD" ...)...

אני מאד בספק אם עשיתי קניה טובה, בבדיקה שעשיתי בעזרת התוכנה "CDR Identifier" (מומלצת מאד כדי לוודא מהי החברה שייצרה את הדיסקים) הראתה שהדיסקים מיוצרים בחברת Plasmon Technologies, ולאחר חיפוש בפורומים באתרים כדוגמת CDFreaks התברר לי שהדעות לגבי החברה הזאת נורא חלוקות. אבל הרוב לא ממש מרוצים מהם.

נו טוב. במחיר של 1.35 לדיסק למה כבר ציפיתי?

מישהו פה יודע יותר על האיכות של הדיסקים הנ"ל (מתוצרת Plasmon)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[אני לא כל כך מבין למה אתה מתכוון שלא יכולת לפתוח את המידע ישירות מהדיסקים. אם הצלחת להעתיק אותם ל Hard-Disk משמע שכן הצלחת לקרוא את המידע, ואין סקטורים שהם Unreadable. אגב, באיזה סוג מידע מדובר? משחק? סתם קבצים מה Hard-disk? דיסק Audio? יתכן אולי שצרבת משהו שיש עליו סוג של Copy protection? אם לא קשה לך הייתי שמח אם היית סריקת Scandisk (מתוך Nero CD-speed שמגיע עם Nero) על הדיסק וכותב מה התוצאות של זה. קשה לי להאמין שמדובר באשמת הדיסקים למרות שיש דברים כאלה (Bad batch).

הכוונה שניסיתי להפעיל את הקבצים ישירות מה-CD, בלי להעתיק אותם למחשב לא הצלחתי, וגם לא החבר שלי.

הקבצים היו קבצי ווידיאו (mpeg או avi).

אין לי כבר את הדיסקים אז אני לא יכול לבצע את הבדיקה, אולי אם אני אצרוב עוד משהו מהזבל שלי בקרוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב שלום! :hi:

מה יותר טוב, דיסקים Long strategy או Short strategy (זה מופיע ב-ATIP של הדיסק)?

הבנתי אומנם שההבדל ביניהם זה בחומרים מהם עשויה שכבת ההקלטה בדיסק, אבל מה זה בכלל ה-strategy כאן?

ואיזה דיסיקים עדיפים?

ועוד שאלה קטנה, האם אפשר לקרוא את ה-ATIP של הדיסק גם לאחר צריבה? כי אצלי אחרי שצורבים על הדיסק לא ניתן לקרוא יותר את ה-ATIP?

למי שעוד זוכר את התחלת ה-Thread:

עברנו במשרד על כל הדיסיקים הקיימים (כ-400) שנצרבו כגיבוי שוטף מ-1999. הבעיות היו בעיקר בדיסקים של אותם הזכרתי באותה הודעה. חשוב לציין כי דיסקים ישנים יותר של , שנצרבו ב-1999 עובדים מצויין וכן דיסקים חדשים יותר של .

שמתי לב שלכל הדיסקים הבעייתיים, הצבע שלהם למטה הוא ירוק בהיר.

הדיסקים הישנים יותר של , שכולם עובדים טוב יש צבע כחול כהה ולדיסקים החדשים יותר של יש צבע ירוק בהיר, אבל מעט שונה מהדיסקים הפגומים.

האם דיסקים עם שכבת צריבה ירוקה בהירה פחות אמינים???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין Long strategy ל Short strategy הוא בסוג הצבע בו משתמשים להכנת המדיה, ומתבטא בעיקר באנרגיה או בעוצמה שצריך להעביר דרך דיודת הלייזר ע"מ לצרוב, כל הצורבים יודעים לזהות את סוג ה strategy ולהתאים לכך את עוצמת הצריבה, כך שאין לסוג ה strategy כמעט חשיבות.

לגבי שאלתך השניה, הATIP ניתן לקריאה גם לאחר הצריבה וחלק מההגנות נגד צריבה משתמשות בבדיקה אם קיים ATIP ואז אינן מאפשרות הפעלת משחקים צרובים (למשל PS2.).

לגבי הנושא השלישי,מרבית המדיות הנמצאות בשוק הן מדיות "מותג" שמיוצרות ע"י אחרים, כולל אלו של , לגבי הצבע, שוב אין חשיבות לגביו, יותר חשוב מי מייצר את המדייה עצמה.

יאיר :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימו לב לנסיון גרוע עם דיסקים של TDK...

אתמול צרבתי אקספי 8ב1... זה מין גרסה כזאת שיש שם כל מני גירסות את ... OEM, Retail, Corporate ולכל אחד גם גירסת הום ופרו...

בקיצר היום רציתי להתקין אותו והכונן לא הצליח לקרוא את המידע מהדיסק... יענו הוא התחיל בתהקנה אבל באמצע הוא הגיע לקבצים שהוא לא יכל לקרוא... לפעמים ניתן היה לעשות Retry ואז הוא איך שהוא הצליח להעתיק את הקובץ...

זה היה דיסק TDK דיי ישן של 650 מגה... דיסק ירוק והצד של הצריבה כחול...

עקרונית הדיסק הוא למהירות 12 אבל הצורב אפילו נתן לי לצרוב ב40, אבל צרבתי ב16...

לאחר מכן ניסיתי להעתיק סתם ככה את המידע מהדיסק וזה גם לא הצליח...

עכשיו יכול להיות גם הבעיה היא בכך שהגירסה הזאת היא קצת מוזרה... כאשר מסמנים את כל הקבצים בדיסק הם לוקחים 3 גיגה... יש אפשרות כזאת ליצירת דיסק?

מחר או מחרותיים אני אצרוב את זה על דיסק של Silver Line (דיסק יחידי שנשאר) או טיאק שהגיע עם הצורב ונראה עם זה יעבוד בסדר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי שאלתך השניה, הATIP ניתן לקריאה גם לאחר הצריבה וחלק מההגנות נגד צריבה משתמשות בבדיקה אם קיים ATIP ואז אינן מאפשרות הפעלת משחקים צרובים (למשל PS2.).

אז מדוע אני לא יכולה לקרוא את ה-ATIP???

אי אפשר לקרוא אותו גם לא מה- וגם לא מהצורב (TDK VeloCD).

אני ניסיתי לקרוא את ה-ATIP בתוכנות הבאות:

ב-CDR Identifier v1.63 הצלחתי לקרוא את ה-ATIP מדיסקים ריקים בלבד, אבל מדיסקים שכבר נצרבו לא ניתן לקרוא את ה-ATIP (הוא רושם על הכל Unknown).

ב-Feurio! CD-Writer (גרסת הדגמה) לא הצלחתי לקרוא את ה-ATIP בכלל, משום דיסק (גם לא ריק).

האם יש תוכנות אחרות שמאפשרות לקרוא ATIP מדיסק שאינו ריק (שכבר צרבו עליו)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני התחלתי כבר לפני שנה להישתמש בדיסקים של BENQ,

דיסקים מעולים במחיר מצויין (תלוי איפו קונים).

אני קניתי 50דיסקים שלהם עם קופסה ב-110ש"ח.

דיסקים מעולים מעולים מעולים.

הם עולים טיפה יותר מחצי מהמחיר שאתה קנית אותם.. (לאריזה צלינדר של 50)

לא משנה, העיקר שאתה מרוצה.. :hat:

היכן?

והאם אתם מסכימים עם חוות הדעת הנ"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחייאת אינפרנו, איפה זה ליד הבית שלך בדיוק? כמה הם עולים שם ועד איזו מהירות צריבה הם certified?

OT

שמת לב שעניתי לך לגבי הדיסקים לצריבה של פוג'י?

שאלת אם מישהו מצא כאלו בארץ; ובכן, כן, קניתי כאלו ב*ארץ*!

OT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...