אילו דיסקים לצריבה הכי איכותיים (מחזיקים עשרות שנים)? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אילו דיסקים לצריבה הכי איכותיים (מחזיקים עשרות שנים)?

tali_d

Recommended Posts

Kodak דיסקים מעולים יש לי דיסקים מ1999 שעדיין מנוגנים יפה מאוד (השתמשתי בהם לאודיו)

Silver Line דיסקים איכותיים ביותר ומחזיקים לי מ1998.......

יש לי גם דיסקים של maxell שרצים מעולה מ98

וכמובן TDK האיכותיים שרצים לי מ99 בלי בעיה בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

GPT זה שיקוץ. לא להתקרב :AR15:

המדיות הטובות ביותר הן כנראה של Kodak, הבעיה היחידה היא שכמעט בלתי אפשרי להשיג אותן.

החברה הפסיקה את הייצור, ואני קניתי את כל הסטוקים שנשארו... ;D <מביט בסיפוק לעבר הקופסאות הצהובות שבבוידעם>

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוגי ( ;D), איך תסביר את כימעט כל 25 הדיסקים שיש לי מבית GPT שעובדים ללא בעיות ואף אחד מהם לא התקלף בכלל?

התיאוריה שלי הולכת שככל שצורבים על הדיסק במהירות יותר איטית, ככה הוא נשאר ליותר זמן... זה ההבדל היחידי שיש ביני לבין שאר בעלי הצורבים עם ניסיון יחד עם GPT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוגי ( ;D), איך תסביר את כימעט כל 25 הדיסקים שיש לי מבית GPT שעובדים ללא בעיות ואף אחד מהם לא התקלף בכלל?

גם ה-GPT שאני ניסיתי לא התקלפו, אבל עדיין אי אפשר לקרוא מהם את הנתונים.

אגב, צרבתי אותם במהירות x2 (באמת! על HP7510e), כך שלא נראה לי שהמהירות הייתה גבוהה מדי.

הנה ציטוט מדיון בנושא שנערך בעבר ב-PcPro.co.il:

את הדברים הבאים כתבתי בפורום מנטור בתגובה להמלצה על מדיות מתוצרת GPT:

לי יש ניסיון רע מאוד איתם.

כ-3 חודשים אחרי הצריבה הם הפכו לבלתי קריאים. גם ע"י הצורב וגם ע"י ה-CD-ROM.

הייתי צריך להשתמש בתכנה מיוחדת (CD-R Diagnostics) כדי לשחזר חלק מהנתונים, ברוב המיקרים בין 30% ל-70%.

בנוסף לכך, במשחקים שנצרבו על GPT אצל חבר עם פלקסטור, הופיעו הבעיות מיד- לא אחרי כמה חודשים כמו עם ה- שהיה לי אז.

למותר לציין, שצריבות חוזרות על מדיות קודאק נתנו תוצאות מושלמות.

אגב, היו לי התנסויות לא טובות גם עם דיסקים no-names אחרים וגם עם Maxell, שהיא אולי חברה מוכרת, אבל לא יותר מזה.

הבחירה שלי היום במדיות לצריבה מתבססת על כמה פרמטרים.

1. מוניטין (קודאק, ריקו, סוני, TDK ועוד כמה).

2. ציפוי נגד שריטות- וכבר קרה לי שזה עשה את ההבדל. קודאק, ריקו ו-Verbatim כולן משתמשות בזה.

3. צבע בהיר. אני יודע שאתרים רציניים (כמו Fadden) טוענים שאין קשר בין צבע ובין איכות, אבל לי יש נסיון שונה- בעיקר עם דיסקמנים ישנים שמסרבים לנגן דיסקים בצבע כחול כהה (TDK ו-Verbatim) אבל מנגנים בשמחה דיסקים מוזהבים\ירוקים בהירים\כסופים.

במקרה קיצוני אחד, אפילו הצלחתי לנגן דיסקים רב-פעמיים (CD-RW) בהירים במיוחד של ריקו, בדיסקמן, למרות שמדובר במדיות שדורשות בד"כ נגנים מודרניים שתומכים בכך במפורש.

בראש הדירוג שלי עומדים קודאק וריקו.

כשמדובר בנתונים שאינם , כל ביט משמעותי ולכן אין לי בעיה לשלם עוד שקל וחצי לדיסק ולקבל איכות ואמינות, כשאני אצטרך את הנתונים- הם יהיו שם וזה מה שקובע מבחינתי.

כשאני צורב אני מסכים להתפשר ולחסוך קצת, כל זמן שעדיין מדובר במדיה בהירה ומחברה טובה.

ואם מישהו תוהה, לא היו שום התפתחויות מעניינות מאז...

בהחלט לא :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני התנסתי בשני סוגים של GPTים...

קניתי באופיס דיפו דיסקים של GPT, דיסקים סבירים. עבדו בסדר, בלי בעיות, ועדין קריאים.

והסוג הדרעק, שקניתי בכמות, בצילינדר,שבאמת לא קריא ממש.. (רובו)

אלו שני דגמים שונים..

בכל מקרה, לא היתי נודע בדיסקים האלה עם מקל.

דיסקים זולים עולים ביוקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב שלום! :hi:

בעקבות המקרה שקרה לי במשרד (עם הדיסקים של בהודעה הראשונה בנושא זה), קראתי הרבה על דיסקים לצריבה וגיליתי מספר דברים חשובים:

1. החברה ששמה כתוב על הדיסק/האריזה לאו דווקא מייצרת את הדיסק.

2. יכול להיות שיהיו הבדלים ענקיים באיכות בין דיסקים מדגמים שונים מאותה חברה.

3. הכי גרוע, יש חברות (כמו Philips) שאת הדיסקים שלהן מייצרות מספר חברות, שההבדל באיכות הדיסקים שהן מייצרות הוא ענקי, והן מייצגות דיסקים שיוצרו על ידי יצרנים שונים אפילו באותו מספר דגם. כך למשל דיסק של שיוצר על ידי Taiyo Yuden, שאיכותו מעולה מסומן בשם הדגם R80 Silver, וגם דיסק שיוצר עבור על ידי Ritek ואיכותו גרועה, גם הוא מסומן כ-R80 Silver.

אז יש ממש בעיה להבחין ביניהם בקניה!!!

כעקרון מצאתי (לפי מה שכתוב באתרים המתעסקים בדיסקים כמו www.cdfreaks.com) שהדיסקים שמיוצרים (זה בדר"כ לא רשום על האריזה) על ידי היצרנים הבאים, איכותם טובה עד טובה מאוד:

Taiyo Yuden, Mitsui, Kodak, TDK, Pioneer, Richo

אבל הבעיה מחמירה כי למשל TDK, שמייצרת דיסקים באיכות מעולה בעצמה, משווקת גם דיסקים שיוצרו על ידי Ritek (שאיכותם לפי מה שקראתי גרועה) תחת שמה.

ישנו אתר שבחן במבחנים שונים (מבחן שמזרז את הבלאי של הדיסקים שנוצר במשך השנים) דיסקים שונים וכאן מפורסמות התוצאות:

http://www.cdmediaworld.com/hardware/cdrom/cd_quality.shtml

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא בצורב שלי יש כלי לאיבחון יצרן הדיסק ולפי זה הצורב יודע איזה מהירות הוא יכול לשים (לפי איכות)

יש לי דיסקים של silver line שכתוב עליהם שהם מתאימים עד למהירות של 24.

כאשר בדקתי אותם בצורב הוא הראה לי שהיצרן הוא Ritek אבל גם שהוא יכול צרוב ב32!

אני דווקא מרוצה מהדיסקים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה החשוב ביותר היא מחיר אם אין בעיה אני חושב שtdk זו התשובה!!

הם עושים את העבודה!

ואני אישית שיש לי צורב משנת 1998 ועד היום עכשיו אני רואה דיסקים שנצרבו אז והם קריאים בלי בעיה! וכל זה

הדיסקים היחידים שדפוקים אצלי זה [glow=red, 2, 300]אופיס דיפו[/glow] אלה מה?

דרך אגב אחד הנושאים הכי טובים היום

אני לא יודע אבל אני חושב שכדי לברר אולי אם משהו מקצועי אולי עדיף לך שיטת איכסון אחרת כי זו שיטה די יקרה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...