אילו דיסקים לצריבה הכי איכותיים (מחזיקים עשרות שנים)? - עמוד 3 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אילו דיסקים לצריבה הכי איכותיים (מחזיקים עשרות שנים)?

tali_d

Recommended Posts

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ועכשיו לי יש שאלה:

איך הדיסקים של DCD?

אני חולק על עמיתי לפורום. צרבתי כמה מאות של DCD בשנתיים האחרונות, אף פעם לא היו לי בעיות לצרוב ו/או לקרוא אותם. אני מאוד מרוצה מהם באופן אישי, וגם כל החברים שלי שקונים אותם לפי המלצתי.

אני לא יודע לאן נעלמו Mr. Platinum (מקווה שפשטו רגל), אבל אלה היו ממש ממש ח*א של דיסקים. מתוך כמה עשרות שצרבתי לפני שלוש שנים, אני לא חושב שיש לי אחד שאני יכול לקרוא היום. המקסימום שהצלחתי היה לשחזר חלק מהמידע ולצרוב אותו על דיסקים נורמאליים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעבר המלצתי בחום על DCD והיום אני חוזר בי ובגדול, היום אני מריץ בדיקה על כל דיסק שאני צורב (cd qualitycheck של נרו) וגיליתי שב 90% מהדיסקים של dcd יש שגיאות לקראת סוף הדיסק.

מאז עברתי ל silver line שאגב מיוצרות עי ידי רייטק ואף לא שגיאה באף דיסק.

אני ממליץ לכולם לפני שאתם קונים מדיות בכמויות גדולות (אני קונה 500 יחידות כל פעם וזה יוצא לי די זול) לקנות כמות קטנה לצרוב ולהריץ את כל הבדיקות האפשריות (אני משתמש ב nero CD speed והיא ממש מעולה)

יאיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

3. הכי גרוע, יש חברות (כמו Philips) שאת הדיסקים שלהן מייצרות מספר חברות, שההבדל באיכות הדיסקים שהן מייצרות הוא ענקי, והן מייצגות דיסקים שיוצרו על ידי יצרנים שונים אפילו באותו מספר דגם. כך למשל דיסק של שיוצר על ידי Taiyo Yuden, שאיכותו מעולה מסומן בשם הדגם R80 Silver, וגם דיסק שיוצר עבור על ידי Ritek ואיכותו גרועה, גם הוא מסומן כ-R80 Silver.

אז יש ממש בעיה להבחין ביניהם בקניה!!!

Ritek נהגו בעבר להוציא דיסקים באיכות גרועה, אבל הדיסקים הנוכחים שלהם באיכות דווקא טובה מאוד. שימי לב שקיים הבדל גם בדיו. דיסקים של Ritek בעלי דיו Pthalcynaine הם עדיפים על Ritek עם דיו Cynanine. זה לא אומר שבאופן כללי Pthalocynine עדיף על Cynine מכיוון שלמשל Tayio Yuden המעולים מייצרים דיסקים מעולים עם הדיו Cynanine, אבל Ritek באופן כללי טובים עם Pthalo. קודאק באמת היו מעולים אבל הפסיקו את הייצור. היה להם דיו ייחודי להם שנקרא אם אני זוכר נכון Formaline. אגב, אם את יכולה לבדוק עם CDR Info את ה ATPI של הדיסקים הישנים של הסוני שלא נקראים יותר, תבדקי מי היה היצרן האמיתי. יתכן שבאותה תקופה השתמשו ביצרן גרוע, מעניין יהיה לדעת מי מאחורי הדיסקים שסיפרת עליהם. אני משתמש כרגע ב BenQ 32x זהובים שעברו עד כה את כל מבחני האיכות שלי. עליהם אני כרגע ממליץ לכל מי ששואל אותי.

אגב, בקשר ל- DCD, היצרנים שלהם השתנו. עד וכולל ה Mach 24 הם יוצרו על ידי Multimedia Masters & Machinery, שהם עוד היו סבירים איכשהו. סדרת ה Vertigo 32X שלהם פשוט זוועתית, ואני לא ממליץ לצרוב אותה במהירות גבוהה מכפול 16. CDR-Info לא מזהה את קוד היצרן של הסדרה הנוכחית. ככל הנראה מהסדרה הנוכחית הם באמת עברו לייצור בארץ, וחוסר הנסיון בולט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3. הכי גרוע, יש חברות (כמו Philips) שאת הדיסקים שלהן מייצרות מספר חברות, שההבדל באיכות הדיסקים שהן מייצרות הוא ענקי, והן מייצגות דיסקים שיוצרו על ידי יצרנים שונים אפילו באותו מספר דגם. כך למשל דיסק של שיוצר על ידי Taiyo Yuden, שאיכותו מעולה מסומן בשם הדגם R80 Silver, וגם דיסק שיוצר עבור על ידי Ritek ואיכותו גרועה, גם הוא מסומן כ-R80 Silver.

אז יש ממש בעיה להבחין ביניהם בקניה!!!

Ritek נהגו בעבר להוציא דיסקים באיכות גרועה, אבל הדיסקים הנוכחים שלהם באיכות דווקא טובה מאוד. שימי לב שקיים הבדל גם בדיו. דיסקים של Ritek בעלי דיו Pthalcynaine הם עדיפים על Ritek עם דיו Cynanine. זה לא אומר שבאופן כללי Pthalocynine עדיף על Cynine מכיוון שלמשל Tayio Yuden המעולים מייצרים דיסקים מעולים עם הדיו Cynanine, אבל Ritek באופן כללי טובים עם Pthalo. קודאק באמת היו מעולים אבל הפסיקו את הייצור. היה להם דיו ייחודי להם שנקרא אם אני זוכר נכון Formaline. אגב, אם את יכולה לבדוק עם CDR Info את ה ATPI של הדיסקים הישנים של הסוני שלא נקראים יותר, תבדקי מי היה היצרן האמיתי. יתכן שבאותה תקופה השתמשו ביצרן גרוע, מעניין יהיה לדעת מי מאחורי הדיסקים שסיפרת עליהם. אני משתמש כרגע ב BenQ 32x זהובים שעברו עד כה את כל מבחני האיכות שלי. עליהם אני כרגע ממליץ לכל מי ששואל אותי.

אגב, בקשר ל- DCD, היצרנים שלהם השתנו. עד וכולל ה Mach 24 הם יוצרו על ידי Multimedia Masters & Machinery, שהם עוד היו סבירים איכשהו. סדרת ה Vertigo 32X שלהם פשוט זוועתית, ואני לא ממליץ לצרוב אותה במהירות גבוהה מכפול 16. CDR-Info לא מזהה את קוד היצרן של הסדרה הנוכחית. ככל הנראה מהסדרה הנוכחית הם באמת עברו לייצור בארץ, וחוסר הנסיון בולט.

בקשר ל DCD הם מיוצרים ע"י אותו יצרן שיושב בתפן שמיצר גם את Xeo ובנוגע ל ATIP , דיברתי בעבר עם יעקב מהנדס המפעל של DCD והוא אמר לי שהם עובדים עם מספר יצרני תבניות (פאלטות אם איני טועה) ואחד מהם הוא Multimedia Masters & Machinery , בכל אופן לאור הניסיון הרע שלי עם המדיות שלהם ובמיוחד עם הורטיגו הזוועתיים ( שדרך אגב הגרפיקה הזוועתית שמודפסת עליהם גורמת לי תחושת ורטיגו וגם לא משאירה כמעט מקום לכתוב על הדיסק).

בקיצר - אני אליהם יותר לא מתקרב גם עם מקל באורך מטר

יאיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת מוזר הסיפור שלך.

מעולם לא נתקלתי בבעיות עם דיסקים צרובים, למעט דיסק אחד שנשרט

וגם אותו הצלחתי לקרוא על כונן DVD, היות שהקרן שלו צרה יותר.

חבל שלא ניסיתם את זה, זה היה יכול לחסוך לכם הרבה כסף ומאמץ.

יש לי מדיות שצרבתי לפני 6 שנים וחצי, והכי פשוטות שיש, והן עובדות עד היום כמו גדולות.

אולי אחסנתם את המדיות בשמש או במקום לא ידידותי שגם להן להתכלות בצורה מוזרה כזו.

אם יש לכם את המדיות המקוריות שתקולות, אשמח אם תצרי איתי קשר, הייתי מאוד מעוניין

לבדוק את זה, הנושא מאוד נוגע לליבי.

ארז

erez_barziv@hotmail.com

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...