אילו דיסקים לצריבה הכי איכותיים (מחזיקים עשרות שנים)? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אילו דיסקים לצריבה הכי איכותיים (מחזיקים עשרות שנים)?

tali_d

Recommended Posts

שלום לכולם! :hi:

אני מבקשת אם תוכלו להמליץ לי בבקשה על דיסקים לצריבה שהם הכי אמינים (המידע שעליהם ישאר קריא למשך עשרות שנים)?

אספר לכם סיפור קטן:

אצלי במשרד אנו עושים גיבוי יומי על דיסקים לצריבה, כבר במשך כ-3 שנים. כל גיבוי נעשה על שני זיסקים שונים, שכל אחד מאוחסן פיזית במקום אחר, כדי שאם אחד יפגם השני ישאר.

לפני שבועיים בערך הייתי צריכה להוציא מידע על פרוייקט שנערך לפני כשנתיים.

מצאתי את דיסק הגיבוי, שהוא דיסק לצריבה CDQ-74BN וכונן התקליטורים לא הצליח לקרוא אותו.

ניסיתי לקרוא אותו בכוננים אחרים, כולל צורבים וכולל הצורב שצרב אותו (Smart & Friendly) אז, ובשום מחשב ובשום כונן לא היה ניתן לקרוא אותו.

אז מכיוון שלכל דיסק יש עותק שני, למחרת הלכתי למקום בו מאוחסן הדיסק השני המכיל את אותו מידע, גם הוא מתוצרת מאותו דגם, וגם אותו שום כונן לא הצליח לקרוא.

בדקתי גם את שאר הדיסקים לגיבוי מאותה תקופה שכולם הם דיסקים של Sony חלקם מדגם CDQ-74BN, חלקם מדגם CDQ-74A וחלקם מדגם CDQ-74CN ומדובר ב-110 דיסקים, ניסיתי לקרוא כל דיסק לפחות על 5 כוננים, כולל הצורב שצרב אותם (אותו Smart & Friendly) וכולל בצורב חדש יחסית של ואת רוב הדיסקים (82) לא היה ניתן לקרוא בשום כונן (את אלו שהיה ניתן לקרוא - כל הכוננים קראו).

עשינו בדיקה גם לדיסקים המאוחסנים בנפרד וגם אצלם הייתה תופעה דומה (79 פגומים מתוך כ-110).

הפרוייקטים החשובים גובו רק בדיסקים של מתוך תקווה שהם איכותיים ויחזיקו לאורך זמן - אך מסתבר שטעיתי!

דווקא מידע שוטף (בעל חשיבות מעטה) שגובה רק על דיסק בודד (על ידי צורב 8100) על דיסקים של MTK, Silver Line, TDK באותה תקופה - כולו תקין.

אך השאלה האם ניתן יהיה לקרוא מהדיסקים האלו בעוד מספר שנים.

פנינו לחברה שעוסקת בשחזור נתונים ומתוך 79 דיסקים שלא נשאר להם גיבוי תקין, הם הצליחו לשחזר 18 באופן מלא ו-1 באופן חלקי.

שאלתי אותם בעקבות אותו מקרה מצער, שהיה כרוך גם בתשלום רב על השחזור, על אילו מדיות לצריבה הם ממליצים והם ענו - חשבתי שהם ציניים, אך הם נשארו דבקים בעמדתם.

לאור המקרים המצערים הללו, לא נראה לי שאמשיך להשתמש בדיסקים לצריבה של אי פעם.

השאלה שלי, לאור הניסיון הרב שיש לחלק ממכם בצריבת דיסקים, השאלה אילו דיסקים מחזיקים הרבה זמן (עשרות שנים) מבלי להיפגם???

הכוונה לדיסקים 650MB (מדובר במידע חשוב ולכן אני לא רוצה להסתכן עם OverBurden).

הערה 1: ראיתי שנפתחו נושאים על מדיות לצריבה, אבל אף אחד מהם לא התעמק באמינות של הדיסקים, ולכן פתחתי נושא חדש.

הערה 2: בעבר הגיבוי נעשה על קלטות Taravan (למי שמכיר), אך בגלל רגישותן לאבק, החלטנו לעבור לדיסקים לצריבה שאמורים להחזיק זמן רב יותר.

בתודה מראש לממליצים!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לי יש דיסקים של KODAK ו מלפני שלוש שנים שעובדים מצויין והם היו בשימוש אז יש עליהם שריטות ובכול זאת עובדים.

מה שבטוח זה שאסור להשתמש בדיסקים עם צד עליון כסוף (בלי שום סימנים) כי הם מתקלפים.

בזמן האחרון שני משתמש ב MEMOREX אבל זה לא מספיק זמן כדי להעיד על אמינות לאורך זמן.

משום שאני מניח שהמידע חשוב ושחזורים יקרים כדאי אני חושב שתגבה בשלושה עותקים על דיסקים של 3 חברות שונות, זה אמור לשפר משמעותית את השרידות.

פעם שמעתי על איזו פטריה שהורסת דיסקים (ברצינות), אולי זה קשור איך שהוא.

את הדיסקים כדאי לשמור בחדר יבש וקר כדי שלו יהיו בעיות של לחות.

דיסקים קשיחים של 60 גיגה 5400 עולים היום 600 ש"ח בערך, אפילו פחות באינטרנט.

זה יוצא 10 ש"ח לג'יגה או 7 ש"ח ל 700 מגה שזה לא יקר משמעותית מ CDR (טוב זה פי 3 אבל גיבויי מידע שווה יותר).

תשקול לעשות גיבויי אחד על הרדיסקים ושניים על CD, זה ממש יבטיח שרידות.

הדיסקים הקשיחים כמובן צריכים להישמר בשקית סטטית ועדיף לאטום אותה בחום (יש כזה מכשיר חמוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיסקים קשיחים של 60 גיגה 5400 עולים היום 600 ש"ח בערך, אפילו פחות באינטרנט.

זה יוצא 10 ש"ח לג'יגה או 7 ש"ח ל 700 מגה שזה לא יקר משמעותית מ CDR (טוב זה פי 3 אבל גיבויי מידע שווה יותר).

תשקול לעשות גיבויי אחד על הרדיסקים ושניים על CD, זה ממש יבטיח שרידות.

הדיסקים הקשיחים כמובן צריכים להישמר בשקית סטטית ועדיף לאטום אותה בחום (יש כזה מכשיר חמוד).

דווקא לא נכון, 60 ג'יגה 7200 עולה בסביבות ה-600 בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטרף לעמירם, גם אני השתמשתי בדיסקים של קודאק והם מעולים, הבעיה היא שלא הצלחתי למצוא יותר את ה"זהב" בארץ.

יש לTDK דיסקים חדישם מעולים, אני מציע לך לבדוק את הנושא קצת יותר לעומק ((כולל דגמים מדוייקים ולא רק חברה) באתרים כמו CdrFreaks או CDR אלא אם כן יש כאן מישהו שכבר בדק את העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על דיסקים לצריבה אז SILVER LINE הכי טובים הם מבטיחים שהדיסקים שלהם יחזיקו יותר מ20 שנה

GPT מבטיחים שהדיסקים שלהם יחזיקו 100 שנה ::) , אז בגלל ההבטחה זה אומר שהם חברה אמינה וטובה ?

ההפך הוא הנכון, כל הדיסקים של GPT נהרסים מהר - אפילו יותר מכל דיסק אחר ( לדעתי לפחות )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי TDK שצרבתי לפני 8 שנים אולי ואני משתמש בהם בתכיפות רבה עד היום ושום בעיה בשום כונן ..

מאז ועד היום ר ק TDK

אמנם יקרים אך איכותיים ועמידים במבחן הזמן

בקשר לSILVER LINE וGP וDCD ושאר זבלים .. עדיף לא לצרוב מאשר לצרוב על דיסקים לא אמינים אלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי אותם בעקבות אותו מקרה מצער, שהיה כרוך גם בתשלום רב על השחזור, על אילו מדיות לצריבה הם ממליצים והם ענו - חשבתי שהם ציניים, אך הם נשארו דבקים בעמדתם.

מה רצית שהם יגידו מפחינתם זה טוב שאת משתמש ב - פרנסה..

וגם בלי בושה..

TDK שווים את המחיר .

GPT - מתקלקלים מהר מאוד..

מה שעולה בזול בד"כ לא מחזיק מעמד הרבה זמן ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאנחנו מפספסים את העניין טיפה.

נראה לי שSONY דווקא מספיק אמינים אבל אולי הצורה שבה המידע נכתב על הדיסק (Smart @ Friendly) הייתה מיושנת ופחות איכותית מהדרך בה נכתבים היום דיסקים. בכל זאת, טכנולוגיות השתפרו עם השנים.

סתם לידע כללי, איך MCD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברצוני להודות לכולם על העזרה!!! :hi:

בקשר ל:

נראה לי שSONY דווקא מספיק אמינים אבל אולי הצורה שבה המידע נכתב על הדיסק (Smart @ Friendly) הייתה מיושנת ופחות איכותית מהדרך בה נכתבים היום דיסקים.

דווקא בזמנו (לפני 2-3 שנים) Smart & Friendly נחשבו לצורבים המובילים בעולם! ולכן לא נראה לי שהבעיה בצורב (דגם 8020, שלמיטב ידיעתי היה ללא ספק הצורב המוביל ביותר בתקופה בה הוא נרכש), שדרך אגב מתפקד יפה מאוד עד היום (אם כי תפקידו בגיבוי הוחלף על ידי צורב מודרני (במחשב מודרני) של Plextor).

ודרך אגב מעניין לאן החברה (Smart & Friendly) הזו נעלמה???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...