מחירי הדלק מתעדכנים פעמיים בסוף השבוע. - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחירי הדלק מתעדכנים פעמיים בסוף השבוע.

אורח Si-Nom

Recommended Posts

• תגובות 102
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

::) ::) ::) 9 ש"ח או דולר? כי אם כך זה בכלל לא יקר ביחס למה שהם מרוויחים ::)

למה אנשים משוכנעים שבארץ כולם עניים ובכל שאר העולם יש רק מיליונרים?

לפי ה- CIA World Factbook, התל"ג לנפש בארץ מוערך ב- $20,800. בבריטניה, התל"ג לנפש מוערך ב- $29,600. כלומר במונחים של כח קניה, ליטר בנזין היה אמור לעלות בבריטניה כ- 8.5 ש"ח. אם הוא עולה 9 ש"ח, הרי שהמחירים יקרים יותר בבריטניה מאשר בארץ, גם באופן מוחלט וגם בשיקלול כח הקניה של הכסף.

אז די כבר עם הסיפור הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה עם הדלק כרגע זה שלא חסר נפט חסרים מפעלי זיקוק לנפט

וזה קורה בגלל שתרצו או לא מפעלים כרגע מזהמים ודי הרבה ויש את כל הירוקים שהולכים ועושים את המוות לכל חברה שרוצה לבנות בית זיקוק חדש ולכן בארה"ב לא פתחו בית זיקוק כבר 16 שנה וזאת בדיוק הבעיה הרי עם כל הצמיחה שהיתה בשנים האלו (ושנות ה90 היו שנות צמיחה ענקית) נוצר מצב שהיום אין לך איפה לזקק את הנפט

בארה"ב הירוקים האלו הולכים ותובעים מליון פעם כל חברה שרוצה לבנות חדש מה שגורם לחברה ללכת לבית משפט לבזבז מליונים על מליונים ולהפסיד המון המון זמן (שנים על שנים פשוט) ובסוף החברה מחליטה שכולם יכולים להזדיין ולא שווה להם כל הבלאגן כדי לבנות בית זיקוק.

היום עוד לפני ההוריקנים בארה"ב כל בתי הזיקוק בארה"ב עבדו ב100אחוז ייצור. נגמרה היכולת לזקק עוד נפט ועד שלא יבנו עוד בתי זיקוק המחיר של הדלק לא יירד.

המחיר בארה"ב של דלק גם קפץ בטירוף בשנה האחרונה (כן כן אני יודע שם זה זיל הזול לעומת הארץ אבל עדיין יחסית זה קפץ בטירוף) מ1.7 דולר לגלון לדגומא שעלה בלוס אנגלס לפני 16 חודשים עולה היום 3 דולר לגלון כבר. זה מתחיל לגרום לאנשים פשוט לחשוב טוב טוב לפני שהם יוצאים מהבית ומכוניות ההיבריד נמכרות בקצב מטורף רק לדוגמא הטויוטה פריוס אם תרצו לקנות אותה בלוס אנגלס תצטרכו לחכות למעלה מ3 חודשים כדי לקבל אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחחחח ... הממשלה קיימת (וצוחקת) והעם שותק .

עצומה ל UPLOAD יודעים לעשות אבל למחירי הדלק , כולם ישנים

אם היה לי את הידע והכלים הייתי עושה זאת, (אהם אהם - עצומה) וגם אני מתכוון להתחיל לנסוע לעבודה באוטובוס

אחרי שעבדתי כול כך קשה כדי לקנות אוטו , זה טירוף ממש

שהיום רק אם אתה עשיר אתה יכול לקנות אוטו בראש שקט ורגוע

לכול הגאונים בממשלה - קבלו חח ....... לא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

omri_ro זה בדיוק העניין דווקא היום יש את הידע והיכולת להקים מפעלים שיזהמו פחות ובכמות משמעותית.

נכון זה עדיין יזהם אבל אין מה לעשות אי אפשר לקבל הכל בחיים

מה עדיף? זה כבר בחירה אישית של כל אחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום רק ראיתי בחדשות על איזו עיר או מדינה שהעלו של תמחירים של הדלק ב 50 % !!!! אתה יודע מה הם עשו? שרפו צמיגים הפגנות ענקיות עד שהורידו תמחירים חזרה.

אני חושב שזה היה באינדונזיה.

אם יותר ויותר אנשים יתחילו לנסוע בתחבורה ציבורית, אולי המצב ישתנה. אבל יש במדינה יותר מדי מפונקים.

אולי אם הייתה בארץ נורמלית שמגיעה לכל מקום בדייקנות עם זמני המתנה קצרים, ובלי להחליף 2-3 אוטובוסים (צריך בכל פעם לחכות שיגיע האוטובוס הבא) כדי להגיע ליעד שלך.

בכל העולם יש רכבות תחתיות, חוץ מישראל.

אהה... מה לגבי שישי-שבת? אין . למה? בגלל הכפייה הדתית (למי שמדבר על יום מנוחה, אז זה לא חייב להיות שבת).

בנוסף לכל, המחירים הגבוהים של התחבורה הציבורית בארץ לא מאפשרים נסיעה בתחבורה ציבורית לאלה שלא יכולים להשרשות לעצמם פרטי.

מחיר הנפט עולה בעולם, אתם מצפים שימכרו פה דלק בהפסד?

איזה הפסד? המדינה עושה קופה ענקית על מכירות של דלק לציבור הרחב.

שיורידו את המיסוי על הדלק!

כמה תחנות דלק שמתדלקות גז ראיתם בארץ? נכון, בטח לא ראיתם כי יש עשרות בודדות.

אני חושב שאתה קצת אופטימי (יש ממש בודדים). :-\

אפשר למשל לקחת עיר כמו רעננה\אילת ולהפוך אותה לעיר "נקיה" ששם אוטובוסים ייסעו רק על גז.

The_overclocker, אתה גר בראשל"צ, אז למה אתה מציע לעשות ניסוי באוטובוסים שנוסעים רק על גז ברעננה/אילת? לא נראה לי שיש בערים האלה עניפה.

המיכלים בנויים בצורה מיוחדת ככה שאפילו אם תירה עליהם הם לא יתפוצצו.

באמת? ::)

מישהו יודע מה מחירי הסולר?

נראה לי שזה 5 ש"ח ומשהו.

כאילו, מכוניות שנוסעות במים? :smile1:

נראה לי שהוא התכוון למכוניות היברידיות, לא אמפיביות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה הפסד? המדינה עושה קופה ענקית על מכירות של דלק לציבור הרחב.

שיורידו את המיסוי על הדלק!

נו, באמת.

ראשית, המס על הדלק (בלו) קטן יותר מעליית מחיר הדלק ב- 18 החודשים האחרונים, כך שאפילו אם היו מורידים את המס לאפס, עדיין המחיר היה עולה.

שנית, אם יורידו את המס על הדלק, הכנסות המדינה יקטנו. אם הכנסות המדינה יקטנו, הוצאות המדינה יצטרכו לקטון בהתאם. אז על מה אתה מוכן לוותר כדי שהדלק שלך יהיה זול יותר? שים לב שאני שואל על מה אתה מוכן לוותר ולא על מה אתה מוכן שאנשים אחרים יוותרו, זו חכמה קטנה מאוד לוותר על משהו שאין לך.

שלישית, מי ירוויח מירידת מחירי הדלק? העניים, שבכלל אין להם (קצבאות שונות ניתן לקבל רק ללא בעלות על רכב) או העשירים, שלהם כלי זוללי דלק, כמו רכבי שטח ומכוניות מנהלים? תוריד את המס על הדלק וכולם, כולל כאן, יתלוננו ששוב המדינה דואגת רק לעשירים.

רביעית, דלק מזהם. כשהמחיר עולה, אנשים נוהגים פחות ומזהמים פחות. כבונוס, זה גם מעודד שימוש בטכנולוגיות אחרות, נקיות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יורידו את המס על הדלק, הכנסות המדינה יקטנו.

לא בהכרח

אף אחד לא אמר להוריד את המס לגמריי אבל תחשוב רגע שמחיר דלק הוא 10 שקל לליטר והמידה לוקחת 10 אחוז מס(כלומר מרוויחה שקל על כל ליטר)

ועכשיו המחיר עלה ל-20 שקל לליטר והמידה עדיין לוקחת 10 אחוז מס(עכשיו היא מרוויחה שני שקלים על כל ליטר). מה שאומר שהיא בקלות יכלה להוריד תמס ל5 אחוז ועדיין לקבל את אותו תשלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...