מסכי LCD מומלצים + סקירת מושגים. נושא מרוכז, כל השאלות/תשובות בדיון הזה בלבד. - עמוד 56 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסכי LCD מומלצים + סקירת מושגים. נושא מרוכז, כל השאלות/תשובות בדיון הזה בלבד.

BURTON

Recommended Posts

זה נכון , מאותה בחינה שניהם גרועים. אבל הבחינה היתה היישום של טכנולוגית האוברדרייב שהוא קצת קלוקל בדגמים הנ"ל של , מדובר בארטיפאקטים שפוגעים באיכות התמונה (בזמן תזוזה כבדה של "צבעים"). לא ממש מדובר על זמן התגובה עצמו , איכות הצבעים וכו'.בכל מקרה יש ברשת דיווחים דווקא על מריחות במסכי ה4MS הזולים של - אולי תוצאה של הישום הלא טוב של האוברדרייב.

חשוב להבין שהנתונים הטכניים הם פרט קצת בעייתי שקשה לפעמים להסתמך עליו טוטאלית. יותר מיזה חשוב להזכיר שמסכי TN לא נחשבים למסכים איכותיים - אלא מהירים. השקעה במסך TN יקר יותר היא לרוב אשלייה ולפעמים בזבוז כסף TN ישאר TN, וכדאי לשלם על TN מה שTN שווה מבחינת איכות התמונה - אם רוצים איכות של כל השאר - יש מה להשקיע.

הנה לינק מצויין לעמוד שמשווה תמונות מפורטות ממסכים שונים ובא להשוות איכות תמונה ומריחה. בלינק מוצג מסך ה730BF "הזול" של שמוגדר כ4MS לעומת מסך S-PVA איכותי של איזו שמוגדר כ12. ניתן ליראות שהמריחות כמעט זהות (לעומת מסכים אחרים שם שבהם באמת ניתן לראות מריחה או גוסטינג גרועים יותר) עם עדיפות קלה מאוד לסמסונג, מה שאומר שזמן תגובה מוצהר הוא דבר שצריך לקחת בזהירות. אבל הדבר הכי מדהים הוא איכות התמונה - ניתן לראות את הצבעים והגוונים החלקים במסך של איזו לעומת האמולוצייה הברורה והגרעיניות במסך של (שימו לב לגלגל האחורי ולפרצוף האחורי) , יש גם הרבה ארטיפקטים במסך של סמסונג שכנראה נובעים מיישום האוברדרייב הצולע. ד"א גם במסך של איזו יש אוברדרייב - מה שמעיד על הבדל עצום ברמה של שני המסכים.

בגדול לפי הדוגמה: בעיני האיזו מציג איכות תמונה נהדרת - צבעים חלקים ותמונה ברורה ומוצקה משהו שכבר דומה לCRT טוב , והדוגמה מעידה על הגדרות הMS הלא הגיוניות והוגנות כלפי הלקוח של חלק מהיצרנים.

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=6&ma1=119&mo1=75&p1=804&ma2=36&mo2=43&p2=554&ph=9

סמסונג:

36_43_109.jpg

איזו:

119_75_109.jpg

בהשוואת ניתן לראות בבירור את העדיפות בצבעים ואיכות התמונה של פאנל 8 ביט אמיתי (למעשה שם זה 8+ 2 = אמולצייה ל טבלה של 10 ביט - מיליארד צבעים) - גווני העור נראים טבעיים ולא שרופים כמו בסמסונג 730BF ובחושך מאחורה ניתן לראות את הפרטים שעל הקיר לעומת רקע שחור מלא ארטיפאקטים וללא פרטים בכלל בסמסונג.

סמסונג:

36_43_103.jpg

איזו:

119_75_103.jpg

לכן הצרכנים צריכים לשאוף גם לאיכות תמונה חוץ ממיליסקנדס , כי כרגע באיכות ברוב המסכים הנמכרים , לעומת מה שהיה פעם בCRT - לוקה בחסר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.3k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גם אני לא הבנת מה אתה ניסית להגיד... (אנחנו לא משווים פה לCRT אלא למסך LCD של איזו שעולה כמעט 4000 ש"ח שמכיל פאנל איכותי).

אתה רק חושב שהתמונות נראות יותר טובות בסמסונג , גמה ובהירות חזקים יותר "עובדים עליך" ומושכים יותר את העין שלך, זה כמו שמגבר זול מעלה את הווליום והבאסים כדי לגרום לך לחשוב שאתה שומע יותר איכותי.

קל מאוד לראות את איכות התמונה הירודה: בסרט זה ממש ברור - גווני העור של הבחורה שרופים לגמריי (בגלל בהירות וגמה גבוהים) בעוד שהגוונים הכהים נראים שחורים מדי ומסתירים פרטים , הגמה הגבוה שמנסה לחשוף אותם רק חושף עיוותים בצבע ובדחיסה של הסרט שלא נראים על מסך יותר טבעי כמו CRT או המסך של איזו. שים לב לרקע בתמונה - אתה מסוגל לקרוא מה רשום מאחורה על הקיר ? אתה בכלל רואה איך נראה הקיר ? שמת לב כמה עיוותי דחיסה בקיר רואים על הסמסונג ?

סתכל על גווני העור - אתה מסוגל לראות את המירקם של העור ביד ובמצח על הסמסונג (לעומת האיזו) ? שמת לב איזה לא טבעי נראה הצל על הפרצוף שלה על הסמסונג (מעבר חד ושרוף מדי) באיזה מסך העין שלה נראית לך יותר טבעית ?

על הסמסונג התמונה נראית כמו צילום במצלמה של פלאפון עם נסיון לתקן בתוכנת עריכה - לא יותר מיזה.

לגבי התמונה הראשונה - שים לב לפרצוף הימני בסמסונג - הצבעים לא חלקים לעומת האיזו - יש גרגרים (260 אלף צבעים בסמסונג עם אמולצייה לעומת 16.7 מיליון באיזו). שים לב לגלגל האחורי בסמסונג - מלא ארטיפקטים ועיוותים - לעומת גוון חלק וברור יותר באיזו וכו' וכו' ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדון ice2k ! :hi:

תודה תודה רבה לך ! הוכחת לי בידיוק מה שאני הייתי צריך דעת !

כך שכאמור 8 BIT ו16.7 מיליון צבעים אכן כן עושים הבדל משמעותי ביותר !! לפחות בשבילי !

בחדות ובפרטים ! ולא יודע איך זה לעין בילתי מזויינת אבל לפחות לעין שלי (בתור גראפיקאי) זה מאוד מאוד מפריע איך שרואים בסמסונג לדוגמא!

פשוט לא רואים טוב.. ויש הבדל ברור בין האיזו לסמסונג..

אני חושב שאני ארכוש את ה VP730.. למרות שהמחיר שלו לא הכי זול ל-17, אבל ללא ספק הוא מסך איכותי ששווה את ה-500 שקל שאני מוסיף להבדל מרכישת 17 אינץ' סולידי..

ואחרי הכל הוא גם 8 MS שזה לא רע בכלל ! ככה שזה נראה קניה דיי כדאית.. כי אני גם משחק במשחקים..

ICE2K מה דעתך על המסך של VP730 של וויו סוניק ? אשמח לשמוע את חוות דעתך ! והאם כדאי אולי ללכת על הגיאסא הישנה יותר.. 171B או משהו כזה

שאין לי כלכך מושג מה ההבדל בינה לבין ה 730 חוץ מ-200 שקל ואולי אגרונומיה טובה.. לא ממש מצאתי השוואה...

אשמח לחוות דעתך על המסך (אם יש לך כמובן :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור תקנה 970P שעדיין אין בארץ (וכנראה שלא יהיה), הוא עולה 4500 ש"ח

בעל נתונים מדהימים וביקורות גבוהות (חיון הפצה לא מתכוון להביא את המסך הזה לארץ למרות שהוא מופיע בכל הברושורים שלהם).

http://www.samsung.com/Products/Monitor/LCD_Digital/LS19VDPXHQXAA.asp?page=Specifications

פאנל PVA, זויות צפיה מעולות, קונטרסט עצום (1000:1) , 6ms G2G ,כלומר לא כל כך מהיר (בסביבות 12ms).

המסך הזה הוא דור ההמשך למסך שלי (172T) הוא יקר ותוכל לקנות אותו רק בחו"ל.

גם אני רציתי להחליף את המסך שלי ל"19 אבל אין מסך בארץ (לפחות לסמסונג) שיכול לתת לי מה שהמסך הזה נותן לי. (או המסך שלי)

רוב המסכים החדשים של הם ירידה ברמה בשבילי (הם לא PVA ואני מעצב גראפי).

** דרך אגב יש הרבה אי תאימויות בין המסכים מאותם דגמים באתרים השונים של (אבל אפשר לזהות לפי הנתונים האחרים כמו זויות צפיה

וצבעים, בסמסונג PVA = זויות צפיה של 178 מעלות ו16.7 מליון צבעים, TN = זויות של 160 ו16.2 מליון צבעים).

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר שice2k הביא יש השוואה בין 730BF לבין האיזו ורואים שם ניצחון מוחץ לS-PVA בכל הקשור לאיכות תמונה עד כאן הכל טוב ויפה .

באתר הזה יש של VX922 שהוא גם TN אבל ניראה ממש איכותי אפילו דומה יותר לאיזו (רק פחות חלק) מאשר לBF, הוא בכלל לא מורח בניגוד לאיזו ולVP930 ויש לו רק בעיה מבחינת זווית צפיה מלמטה . הוא גם מורח הרבה פחות מה VP930 ולא ממש ניראה פחות טוב.

אאאמ....המסך הכי מהיר אבל לא לגמרי מיתפשר על האיכות ?

עד 3.4-3.6K יש הצעות אחרות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קונה מסך 19 אינצ' בארה"ב (או ב-newegg.com או ב-compusa.com) , הבחירות שלי:

LG L1980Q:

http://www.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=060202&categoryId=060202&parentId=06&modelCodeDisplay=L1980Q&unit=NOTHING&model=Select+a+model

ViewSonic VX924 :

http://www.viewsonic.com/products/desktopdisplays/lcddisplays/xseries/vx924/

מה עדיף?

ד"א יש גם דגם l1981, תציצו פה, ואנא תעזרו לי לדעת מה ההבדל בין הדגם שלמעלה.

http://www.newegg.com/Product/ProductList.asp?submit=PROPERTY&SubCategory=20&manufactory=1623&bop=and&order=price

אם יש עוד מסכי 19 אינצ' עד 400$ שיותר טובים מהשניים למעלה תראו אותם.

תודה.

איתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי שאלות בגלל שכבר crt לא רלוונטי

זמן תגובה (אפילו ש 8ms של חברה אחת לא דומה ל8ms של חברה אחרת או דגם אחר אפילו)

כמה נמוך צריך שהוא יהיה בשביל ביצועים טובים (לא מטורפים) למשחקים!!

האם יש דגם 17 שתמליצו עליו אם הזמן התגובה שאתם חושבים מספיק נמוך

תקציב פחות מ2000 ש"ח.

נ.ב מה אתם אומרים על VX724 של viewsonic בקיאספי (שיש גם בירושלים הוא עולה 1890!!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדון ice2k ! :hi:

תודה תודה רבה לך ! הוכחת לי בידיוק מה שאני הייתי צריך דעת !

כך שכאמור 8 BIT ו16.7 מיליון צבעים אכן כן עושים הבדל משמעותי ביותר !! לפחות בשבילי !

בחדות ובפרטים ! ולא יודע איך זה לעין בילתי מזויינת אבל לפחות לעין שלי (בתור גראפיקאי) זה מאוד מאוד מפריע איך שרואים בסמסונג לדוגמא!

פשוט לא רואים טוב.. ויש הבדל ברור בין האיזו לסמסונג..

אני חושב שאני ארכוש את ה VP730.. למרות שהמחיר שלו לא הכי זול ל-17, אבל ללא ספק הוא מסך איכותי ששווה את ה-500 שקל שאני מוסיף להבדל מרכישת 17 אינץ' סולידי..

ואחרי הכל הוא גם 8 MS שזה לא רע בכלל ! ככה שזה נראה קניה דיי כדאית.. כי אני גם משחק במשחקים..

ICE2K מה דעתך על המסך של VP730 של וויו סוניק ? אשמח לשמוע את חוות דעתך ! והאם כדאי אולי ללכת על הגיאסא הישנה יותר.. 171B או משהו כזה

שאין לי כלכך מושג מה ההבדל בינה לבין ה 730 חוץ מ-200 שקל ואולי אגרונומיה טובה.. לא ממש מצאתי השוואה...

אשמח לחוות דעתך על המסך (אם יש לך כמובן :) )

האיזו אולי דוגמה טובה למסך עם S-PVA אבל לא כל מסכי הS-PVA יהיו טובים וןאיכותיים כמוהו. שני המסכים שנתת של ויוסוניק משתמשים בפאנל TN פשוט = פחות איכות וצבעים. מה שכן המארז שלהם והארגונומיה שלהם מצויינים לעבודה מקצועית. לגבי איכות תמונה - לא היתי מצפה ליותר מדי (כמעט ולא מייצרים מסכי 17 טובים) , וגם הזמן תגובה לא בעננים - לא ממש רואה סיבה טובה לקנות אותם, אבל בשביל לדעת באמת תחפש ביקורות. מה שכן אל תטעה : ה730 הוא לא גרסת ה17 של ה930 המעולה , מדובר במסכים שונים לגמריי !!

המסך המומלץ לאיכות דבר ראשון ואחרי זה משחקים זה ה930 של ויוסוניק (אחרי שהפסיקו עם ה191) - חבל שאין לו מקביל של 17 אינטש. בקיצור - גם טוב וגם שחיק וגם פחות מ3000 שקל כנראה לא תמצא בימים אלו. יש מסך איכותי של איזו ב2500 אבל הוא ממש ממש לא מתאים למשחקים (568).

למי ששאל על הVX724 , זה מסך מעניין , אני שוקל לקנות כזה בעצמי (עדיין מדובר בTN אבל המחירים של מסכים עם פאנל איכותי מתחיל מסכום גבוה מדי), זמן התגובה שלו ממש לא רע (בפועל) בהתחשב שאחוז הארטיפקטים שלו קטן מאוד. איכות התמונה נחמדה, ורק עיצוב הסטנד לוקה בחסר.

הנה ביקורת על ה19 של דגם זה:

http://www.prad.de/en/monitore/review_viewsonic_vx924_part2.html (כדאי שתעשו השוואה לביקורת אחרת באתר זה של ה778 האיכותי של איזו כדי לדעת איפה האיכות עומדת).

אם אתם מעונינים לבדוק את התצוגה של הLCD לעומק (מבחינת מריחות וכו'...) תורידו את התוכנה מהעמוד הבא - היא פשוט נהדרת ומקיפה בכל נושא החסרונות של LCD.

http://www.prad.de/en/monitore/ghosting_test.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי שאלות בגלל שכבר crt לא רלוונטי

זמן תגובה (אפילו ש 8ms של חברה אחת לא דומה ל8ms של חברה אחרת או דגם אחר אפילו)

כמה נמוך צריך שהוא יהיה בשביל ביצועים טובים (לא מטורפים) למשחקים!!

האם יש דגם 17 שתמליצו עליו אם הזמן התגובה שאתם חושבים מספיק נמוך

תקציב פחות מ2000 ש"ח.

נ.ב מה אתם אומרים על VX724 של viewsonic בקיאספי (שיש גם בירושלים הוא עולה 1890!!)

רק בזכותך ראיתי שהמחיר ב-k.s.p ממש זול , ועדיף לי לקנות משם את דגם ה-19 עם אחריות רשמית במקום לקנות בארה"ב.

אבל איך זה שכל-כך זול שם?

אם אתם לא מציעים שום מסך אחר עד 2500 ש"ח/400 דולר , אז אני לוקח את ה-vx924/vx724 (viewsonic ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...