עזרה בהתקנת דיסק קשיח SATA נוסף - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהתקנת דיסק קשיח SATA נוסף

kipi25

Recommended Posts

שלום!

יש לי שאלה קצת מטומטמת, אבל לא מצאתי תשובה חד משמעית באשכולות קודמים..... :nixweiss:

אני מתכנן לקנות דיסק קשיח נוסף (WD 160G SATAII JS) בנוסף לדיסק קשיח (SAMSUNG 120G SATA) הקיים.

איך אני מתקין אותו ומה אני צריך להגדיר כדי שה WIN SP2 יזהה אותו ?

תודה מראש 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובתנאי שהבקר SATA תומך HotSwap

בעיקרון SATA יכול לתמוך ב-HotSwap אבל כמעט כל הבקרים המשולבים בלוחות אם לא תומכים ב-HotSwap

ב-SATAII זה התחיל להכנס חזק יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני לא מגדיר אותו כ SLAVE או SECONDARY או משהו כזה?? ובטוח לא מגדירים כלום בביוס?

פשוט זה נראה לי מוזר שאני פשוט מחבר ומפרמט, כאילו אני מחבר מקלדת... (רק אותה לא מפרמטים  ;))

ודרך אגב, הלוח אם שלי באמת קצת ישן ופשוט, לא תומך ב SATAII, אז ממש לא נראה לי שהוא תומך ב HOTSWAP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, היום קניתי את הדיסק, אך לצערי, גיליתי שבלוח אם שלי (MSI PT880) לא ניתן לחבר במקביל שני דיסקים של SATA. האופן היחיד שניתן לחבר אותם הוא ב RAID, חיבור שאני לא רוצה ולא יכול לחבר - שני הדיסקים שונים בגודל.

לכן אני חייב להחליף את הדיסק לדיסק IDE.

השאלה שלי היא מהו ההבדל בתכל'ס בביצועים בין דיסק IDE ו SATA, כאשר לא משתמשים ב RAID ?

כלומר, האם יש הבדל בביצועים כאשר מחוברים שני דיסקים SATA במקביל (לא RAID), וכאשר מחוברים דיסק SATA ודיסק IDE ?

נ.ב: כרגע כבר מותקן אצלי דיסק SATA אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זה מה שאמרו לי בתמיכה של אייבורי (שמהם קניתי את המחשב.....)

הבעיה התחילה כאשר המחשב לא הצליח לזהות את הדיסק החדש, במיוחד בביוס. פשוט חיברתי אותו לבקר של ה SATA שבלוח האם, לספק וזהו.

לא ג'ימפרתי אותו ולא כלום. לאחר שבדקתי גם שהדיסק בסדר (חזרתי לחנות בה קניתי את הדיסק) התקשרתי לתמיכה של אייבורי, ושם נאמר לי שהלוח אם הספציפי הזה כ"כ מתוחכם, שהוא מאפשר רק חיבור RAID של שני דיסקים של SATA, ולא ניתן בשום אופן לבטל את ה RAID, כך שיתחברו שני דיסקים של SATA באופן רגיל.

הלינק ללוח : http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=527

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...