שאלות על הביוס - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות על הביוס

ilanb0

Recommended Posts

נכנסתי לביוס לפני שפירמטתי על מנת לשנות את סדר ה - BOOT. ראיתי שיש כמה אפשרויות לביוס - עידכון ביוס, שחזור ברירות מחדל וכד'.

האם יכול מישהו לפרט מה כל אפשרות טומנת בחובה והאם זה עלול לגרום נזק בלתי הפיך?

כמו כן, נניח שבחרתי והשתמשתי באחת האפשרויות - האם פירמוט המחשב מחזיר הכל לקדמותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון עדכון ביוס זה לעדכן את התוכנה שיש על הביוס. זאת פעולה מסוכנת כי אם היא לא מצליחה רוב הפעמים הולך הלוח אם. עדכון לביוס תעשה רק אם משהו מקולקל או שאתה צריך לאפשר עוד פ'יצטרים של הלוח. שיחזור ברירת מחדל זה להחזיר את ההגדרות של הביוס להגדרות המפעל. זאת לא פעולה מסוכנת והיא יכולה לעזור בפתרון הרבה בעיות. שוב אין צורך לגעת בה אלא אם משהו התקלקל.

בקשר לסוללה שהזכירו מעלי. הסוללה נועדה כדי לשמור את ההגדרות של הביוס כשהמחשב לא מחובר לחשמל. אם תוציא את הבטריה זה יחיזר את ההגדרות להגדרות ברירת המחדל. את אותו דבר אפשר לעשות גם עם ג'מפר מיוחד על הלוח שנועד לאיפוס ההגדרות. יש גם מיקרים של דואל ביוס (יש עוד למקרה שמשהו השתבש בראשון) שאיפוס דרך הלוח יחזיר גם את התוכנה המקורית שהייתה לפני שעידכנת את הביוס (אם עידכנת כמובן....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון עדכון ביוס זה לעדכן את התוכנה שיש על הביוס. זאת פעולה מסוכנת כי אם היא לא מצליחה רוב הפעמים הולך הלוח אם. עדכון לביוס תעשה רק אם משהו מקולקל או שאתה צריך לאפשר עוד פ'יצטרים של הלוח. שיחזור ברירת מחדל זה להחזיר את ההגדרות של הביוס להגדרות המפעל. זאת לא פעולה מסוכנת והיא יכולה לעזור בפתרון הרבה בעיות. שוב אין צורך לגעת בה אלא אם משהו התקלקל.

בקשר לסוללה שהזכירו מעלי. הסוללה נועדה כדי לשמור את ההגדרות של הביוס כשהמחשב לא מחובר לחשמל. אם תוציא את הבטריה זה יחיזר את ההגדרות להגדרות ברירת המחדל. את אותו דבר אפשר לעשות גם עם ג'מפר מיוחד על הלוח שנועד לאיפוס ההגדרות. יש גם מיקרים של דואל ביוס (יש עוד למקרה שמשהו השתבש בראשון) שאיפוס דרך הלוח יחזיר גם את התוכנה המקורית שהייתה לפני שעידכנת את הביוס (אם עידכנת כמובן....)

כל עוד השבב נימצא במקום שלו.הוצאת הסוללה לא תאפס את הביוס,פשוט מוציאים את השבב מחברים לא נכון לוחצים על הPOWER כמובן הוא לא ידלק,מחזירים את השבב למקום והביוס מאופס

אני לא ממליץ לך להיתעסק עם עידכונים אם אין לך מספיק ידע,

ולא צריך לפחד לגעת בהגדרות הלוח,כמובן אתה צריך קצת להבין במה אתה נוגע אבל הלוחות של היום לא מסובכים ותמיד אפשר להחזיר לברירת מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המחשב לא מחובר לחשמל ומוצאים את הסוללה זה מאפס את הביוס. אתה מוזמן לנסות את זה אם בא לך. עשיתי את זה מספיק פעמים כדי לדעת שזה עובד

כלומר, זוהי הפעולה היחידה שצריך לעשות:

לנתק מהחשמל, להוציא הסוללה לכמה שניות ולהחזיר אותה? מבלי לגעת בשום רכיב אחר של הלוח?

ומדוע נדרשת אתה לעשות את הפעולה הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד השבב נימצא במקום שלו.הוצאת הסוללה לא תאפס את הביוס,פשוט מוציאים את השבב מחברים לא נכון לוחצים על הPOWER כמובן הוא לא ידלק,מחזירים את השבב למקום והביוס מאופס

אני לא ממליץ לך להיתעסק עם עידכונים אם אין לך מספיק ידע,

ולא צריך לפחד לגעת בהגדרות הלוח,כמובן אתה צריך קצת להבין במה אתה נוגע אבל הלוחות של היום לא מסובכים ותמיד אפשר להחזיר לברירת מחדש.

:screwy: :screwy: משהו הזויי בהסבר שלך למה הכוונה מחברים לא נכון אתה אתה אוליי מבשל למישהו מתכון איך לשרוף תשבב של הביוס ???...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומדוע נדרשת אתה לעשות את הפעולה הזו?

אני מתקן המון מחשבים ולפעמים צריך לאפס את הביוס. לדוגמא, צריך להגדיר משהו בביוס ויש לו סיסמא שאני לא יודע אני פשוט מאפס אותו. הרבה יותר פשוט מלנסות לפרוץ את הסיסמא.....

דוגמא נוספת, ניסית לעשות OC למחשב ישן סתם בשביל הקטע. התחלתי לעלות לאט לאט את המהירות. לפי מה שקראתי על המעבד היה לי עוד הרבה מרחב תמרון אבל מסיבה כזאת או אחרת המחשב סירב לעלות בשלב מסויים. פשוט איפסתי ביוס והכל חזר לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...