חיילים גנבו ציוד מבתים של מפונים - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיילים גנבו ציוד מבתים של מפונים

mani007

Recommended Posts

אני אישית חושב שהפינוי זה יהיה עוד אחד מאירועים היסטוריים שמדינת תצטער עליהם שנים רבות!!!!

ולהוא שאמר שצריך לתת להם תבתים אתה יכול להגיד לי למה ?

כדי לתת להם הרגשה של ניצחון ?

זה יהיה בושה אחת לכל המדינה לראות מחבלים הולכים לגור בבתים של יהודיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

א) זה היה בציניות, אני יודע שהם לא כאלה "מסכנים" -זאת אומרת הם כן, אבל זה לא יילך לאנשים הנכונים. הכל שם

חבורות של פושעים~טרוריסטים, ו"החזקים" יבואו וייקחו את זה. חלוקה הוגנת של ספות\מזורנים\whatever

(כל עוד זה לא או משהו כזה) שהמתנחלים השאירו שם כי "ההתנתקות לא תיקרה" אני לא חושב שהצבא צריך לפנות.

ב) הבנת הנקרא ::), לא דיברתי על בתים, אבל אם אנחנו כבר מדברים על זה אז: אני בעד הריסת הבתים *ע"י כוח בין לאומי*

וזאת מכמה סיבות:

בעיני העולם לא נראה ככאלה שמשאירים מאחורם אדמה חרוכה רוצים ומשאירים סיכוי לשלום (ישראל בצד הנאור, בזמן שהפלסטינים

ייתנהגו כמו בהמות וקופים וייקפצו על הווילות). -ולפני שחלק ממכם יקפצו ויגידו שטויות -אז כן, התמיכה הבינ"ל מאוד חשובה! במיוחד

אחרי שהיינו pwned בהסברה במהלך האינתיפאדה האחרונה, וזה פגע בנו יותר ממה שאתם חושבים.

ובכלל אחרי שיצאנו משם אנחנו לא צריכים להמשיך להתעסק עם זה -במיוחד כשנשקפת סכנה מסוימת לחיילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בושה בזה?

לך אולי זאת בושה, אני לא רואה למה זאת בושה

מה אכפת לי שהם יגורו שם?

למה לטרוח להוציא עוד כסף רק בשביל להרוס את הבתים?

לא עדיף פשוט להביא להם את הבתים, מה שגם יצטייר יותר טוב בעיני העולם והתקשורת?

את השירות הסדיר והמילואים זה לא יקצר... אומנם יש דיבורים על לקצר אותו, אבל יש

כאלה כל שנה, וכל שנה לא עושים כלום, אז אני לא אופטימי

ובורג,

כולם מתייחסים למי שגר שם כמתנחלים, ו(עד כמה שידוע לי) זה לא נחשב לכינוי גנאי

אולי בעיניך זה נראה ככה, אבל זה משהו אחר

בנוגע לכך שהם "מלח הארץ" אני לא מסכים איתך, אולי יותר עפר הארץ, במקרה הנחמד

(אלא אם כן אתה אומר שאנשים שאומרים לחיילים שבאים לפנות אותם "חייל,היטלר גאה בך" [נכון, הם באו לפנות, אבל מה קרה לגבול הטעם הטוב?]

הם מלח הארץ, ובמקרה כזה אני פשוט אחשוב שאתה אידיוט, ואפסיק לדבר איתך [כי אין טעם לדבר עם רפי שכל])

האמת אני עדיין חושב שעשינו טעות בתוכנית ההתנתקות

היינו צריכים להוציא את הצבא משם, מי שמספיק טיפש/בעל אמונה מוזמן להישאר ולקוות שאלוהים ייגן עליו

וכל מי שלא דפוק בשכל יצא משם, ומי שיישאר יהיה גורלו מה שיהיה (ותחשבו מה זה יהיה...)

ואני גם חושב שצה"ל לא צריך לדאוג לחפצי המפונים

מי שלא עזב עד עכשיו, או לפחות עשה סידורים כדי להיות מוכן לעזוב מאוד בקרוב,

בעיה שלו

זאת לא בעיה של צה"ל או של אף אחד חוץ מהאדם הזה, שלא היה מסוגל להשלים עם המציאות

ועכשיו הוא נדפק, כי הוא פשוט אידיוט

או שהוא האמין שאלוהים יעצור את ההיתנתקות, ובמקרה כזה, הוא מוזמן לחכות שאלוהים יעביר את החפצים שלו לבית החדש שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהם לא דאגו לארוז ולקחת את הציוד שלהם איתם , זאת בהחלט הבעיה שלהם .

לא מספיק שילדים בני 19 היו צריכים לשמור עליהם , עכשיו הם גם צריכים לארוז להם את הדברים ?

למה מי מת .

לא ארזתם , לא לקחתם את הדברים שלכם , בעיה שלכם , המתנחלים ידעו טוב מאוד שיש deadline שצריך לעמוד בו , וכל הזלזול מבחינתם בו , על כל ההשלכות , הוא באשמתם בלבד .

אני לא רואה שום סיבה לשלוח חיילים להתחיל לארוז ציוד .

או שישאירו אותו שם , או שיקחו דברים שחשובים להם .

ובכלל , אם אני הייתי מתנחל , הייתי כבר מצית את הבית , שישרף עד המוקד , מאשר שמישהו יבוא ויהרוס אותו , או במקרה היותר גרוע , יחיה בו .

הממשלה שולחת את צה"ל לגרש את היהודים מבתיהם ברצועת עזה בדרך לא דמוקרטית. הממשלה גם החליטה שצה"ל יארוז את כל הרכוש שיוותר מאחור (לאחר צילום ותיוג קפדני) ויעביר אותו לאחסון זמני בבסיס צה"ל, ואח"כ יהרוס את הבתים.

אם הממשלה מגרשת יהודים בכוח, אז יש לה אחריות על הרכוש שלהם שיוותר מאחור.

חלק מהתושבים שעזבו ציירו על בתיהם חזירים, כדי שהפלשתינים לא ירצו לגור בהם, ואחרים הציתו את בתיהם.

המילה מתנחלים באה מהתנך והיא בא לתאר את השבט (שכחתי איזה שבט זה היה...) שרצה להתגורר מעבר לנהר הירדן...

וזה שהמתנחלים לא ארזו זה לא בעיה של צהל אבל בכל מקרה אני מקווה שצהל יוציא את הדברים מהבתים...

זה לא משנה שהמילה "מתנחלים" מופיעה בתנ"ך. אין לי דבר נגד המילה עצמה, אלא נגד הנימה שבה זה נאמר. למה לתושבי תל אביב לא קוראים מתנחלים (הרי תל אביב היא גם התנחלות)? גם שנים אמורות לעבור עד ש"התנחלות" תוגדר כ"ישוב"?

לצה"ל יש חובה לגבי הרכוש של המפונים.

התושבים המיועדים לפינוי מרצועת עזה לא ארזו את תכולת ביתם, מכיוון שהם מתנגים לעצם המהלך של הגירוש המנוגד לערכי הדמוקרטיה וחסר תמיכה בעם. אם בכ"ז הממשלה מגרשת אותם מביתם בדרך לא דמוקרטית, אז היא מחויבת לפצות אותם ולדאוג לרכושם.

כן, הא...

אל תדאג, אותם פלסטינים מסכנים יחזירו לנו את כל הציוד הזה.. בצורת רקטות קסאם מאולתרות שיעופו על אשקלון...

באמת פלשתינים מסכנים. ממש בא לי לבכות. :'(

הייתי בטוח שהמדינה הורסת את הבתים ::)

הממשלה החליטה על הריסת הבתים, אבל באמת נראה לך שצה"ל יעשה את זה כאשר המון פלשתיני לא חמוש יעלה על הישובים המפונים (לאחר הפינוי) בתהלוכות ענק?

בכל מקרה ההנתקות היא מהלך צודק,נמאס מזה שמוציאים 70000 חיילים כדי לשמור על 7000 מתנחלים,זה עכשיו יקצר את השירות הסדיר וגם את המילואים.

כפי ש-Milford Cubicle אמר: :lol:

בנוגע לכך שהם "מלח הארץ" אני לא מסכים איתך, אולי יותר עפר הארץ, במקרה הנחמד

(אלא אם כן אתה אומר שאנשים שאומרים לחיילים שבאים לפנות אותם "חייל,היטלר גאה בך" [נכון, הם באו לפנות, אבל מה קרה לגבול הטעם הטוב?]

הם מלח הארץ, ובמקרה כזה אני פשוט אחשוב שאתה אידיוט, ואפסיק לדבר איתך [כי אין טעם לדבר עם רפי שכל])

עד לא מזמן הם היו מלח הארץ (והם עדיין כאלה). פתאום הפכו אותם לאוייב?

בנוגע לגבול הטעם הטוב, זה אולי חורה לאנשים רבים, אבל אתה צריך להתחשב בכך שמדובר באנשים שעומדים לגרש אותם מביתם ועולמם חרב עליהם, כך שהתגובות שלהם הם בהתאם למצב הרגשי אליהם הביאו אותם.

בנוסף לכך, אם אתה מדבר על גבול הטעם הטוב, אז איפה הטעם הטוב היה כשהחליטו לצייד את הכוחות המפנים במדים שחורים של הצבא הנאצי? לא מדים ירוקים של צה"ל, ולא מדים כחולים של המשטרה, אלא מדים שחורים של הצבא הנאצי. בל תשכח שבין המיועדים לפינוי יש כאלה שהועבדו במחות כפייה ע"י הנאצים, וצפו באותם שחורי המדים מבעד לסורגים. מי שהגה את הרעיון הזה הוא בעל טעם רע במיוחד, או פשוט טיפש להחריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה שהמילה "מתנחלים" מופיעה בתנ"ך. אין לי דבר נגד המילה עצמה, אלא נגד הנימה שבה זה נאמר. למה לתושבי תל אביב לא קוראים מתנחלים (הרי תל אביב היא גם התנחלות)? גם שנים אמורות לעבור עד ש"התנחלות" תוגדר כ"ישוב"?

לצה"ל יש חובה לגבי הרכוש של המפונים.

התושבים המיועדים לפינוי מרצועת עזה לא ארזו את תכולת ביתם, מכיוון שהם מתנגים לעצם המהלך של הגירוש המנוגד לערכי הדמוקרטיה וחסר תמיכה בעם. אם בכ"ז הממשלה מגרשת אותם מביתם בדרך לא דמוקרטית, אז היא מחויבת לפצות אותם ולדאוג לרכושם.

זה באמת לא משנה שהיא באה מהתנך אבל זה משנה מה היא באה לתאר... אנשים שגרים מעבר לגבול המקורי של המדינה....

והמתנחלים יכולים להתנגד למהלך הזה ובכל זאת לארוז את החפצים שלהם...

למה המהלך הוא לא דמוקרטי?

היא מפצה אותם... ואתה מתנהג כאילו כבר הפלשטינאים השתלטו על החפצים שלהם... אם מישהו היה בא לכאן בלי לדעת כלום על הנושא הוא היה חושב מהתגובות שלך שזה כבר קרה... נחכה וראה למה אתה צריך לכעוס על צהל בגלל משהו שעדיין לא קרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, הא...

אל תדאג, אותם פלסטינים מסכנים יחזירו לנו את כל הציוד הזה.. בצורת רקטות קסאם מאולתרות שיעופו על אשקלון...

ועד עכשיו לא היו קסאמים על אשקלון...

היו גם הרבה פסימים בנוגע ליציאה מלבנון-חשבו שהקריות יהיו בטווח הקטיושות

יש דברים שרק ימים יגידן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד לא מזמן הם היו מלח הארץ (והם עדיין כאלה). פתאום הפכו אותם לאוייב?

בנוגע לגבול הטעם הטוב, זה אולי חורה לאנשים רבים, אבל אתה צריך להתחשב בכך שמדובר באנשים שעומדים לגרש אותם מביתם ועולמם חרב עליהם, כך שהתגובות שלהם הם בהתאם למצב הרגשי אליהם הביאו אותם.

בנוסף לכך, אם אתה מדבר על גבול הטעם הטוב, אז איפה הטעם הטוב היה כשהחליטו לצייד את הכוחות המפנים במדים שחורים של הצבא הנאצי? לא מדים ירוקים של צה"ל, ולא מדים כחולים של המשטרה, אלא מדים שחורים של הצבא הנאצי. בל תשכח שבין המיועדים לפינוי יש כאלה שהועבדו במחות כפייה ע"י הנאצים, וצפו באותם שחורי המדים מבעד לסורגים. מי שהגה את הרעיון הזה הוא בעל טעם רע במיוחד, או פשוט טיפש להחריד.

אני עדיין לא מסכים איתך שהם "מלח הארץ", ואני לעולם לא אסכים איתך את זה, אז נעזוב את הנושא הזה בצד

אתה צודק ש"עולמם חרב עליהם", ואני לא מתכחש לזה שהם נמצאים במצב קשה ובטח במצוקה רגשית קשה מאוד,

אבל עם זאת, זאת לא סיבה לקרוא לחיילים נאצים!

הם לא ילדים בני שנתיים, הם צריכים להבין איפה הגבול עובר, והגבול עובר הרבה לפני לקרוא לחיילים נאצים,לעזאזל

בנוגע למדים השחורים, אני מסכים

לא הייתה סיבה שיהיו להם מדים שנותנים להם מראה של חיילי SS, אבל זה לא מה שיגרום לי לשנות את דעתי בנוגע לתוכנית ההתנתקות

אני גם הייתי בשוק כשראיתי אותם, אבל זה לא העיקר כאן

נחמד, היו כאלה שהם ניצולי שואה, ועכשיו הם קוראים לחיילים יהודים בצה"ל נאצים

איזה יופי זה שיכולים להיות לך סטנדרטים כפולים, אתה לא מסכים?

למען האמת אני חושב שזאת בכלל בושה וחרפה שהם משמיעים קריאות כאלה, ואני חושב שצריך לכלוא אותם על כך

(ולמען האמת, אני חושב שיש גם חוק שאוסר על קריאות כאלה)

בכלל כל הקמפיין שהמתנחלים עשו (כתיבת מס' ת.ז. על הזרוע, טלאי כתום וכד') גרם לי לצער מסויים שהם הולכים להישאר בחיים, שכן אני לא חושב שמגיע להם

לך תדע, אולי הם עוד יעשו את ההתאבדות ההמונית שהם מפיצים עליה שמועות בתקשורות בימים האחרונים (shold i get so lucky....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלוהים, כמה שטויות.

המדים השחורים אינם מדים של צה"ל. סתם עוד חלק מההסתה של אותו מחנה שיודע לעשות תמיד את ההסתות האלו כשעושים משהו שלא נראה להם.

המדים השחורים הינם מדי יס"מ. היס"מ היא יחידה של משטרת , והמדים האלו הם מדים אשר נמצאים בשימוש תדיר בפעילויות מבצעיות שונות. (אישית ראיתי אותם בפעולה זמן רב לפני ההתנתקות. מה גם שמדי הצבא הנאצי לא ממש היו שחורים, אבל זה נושא אחר ולא קשור)

BORG, ההסתה שלך טיפשית.

המהלך הינו דמוקרטי לחלוטין. ואושר בכנסת יותר מפעם אחת, שלא נדבר על הממשלה.

כל פעם שטענתם משהו על המהלך, התבדתם. טענתם שהמהלך לא חוקי- בג"צ אישר אותו.

טענתם ששרון דיקטטור, ועל זה אין אפילו מה להגיב, לשרון אין 60 קולות בכנסת, אין לו וטו. האנשים הצביעו בכנסת, ובאותה מידה יכלו ללכת כנגד המהלך.

כל העניין של הקאסמים באשקלון הוא מטופש. כבר עכשיו המחבלים יכולים לשגר רקטות אל עבר אשקלון. נתינת גוש קטיף לא תועיל להם במאום, מאחר ויש בשליטתם שטחים מזרחיים בהרבה מהגוש, שהוא מובלעות מערבית.

בסופו של דבר, עד כמה שההחלטה הזו יכולה להיות טיפשית מבחינה מדינית (ועל זה אני עוד יכול להסכים), היא חשובה מבחינה בטחונית. החיילים עסוקים יותר מדי בשמירה על מובלעות קטנות במקום לשמור על קו גבול "רציף" פחות או יותר. ממש לא משנה לי אם אנחנו מקבלים משהו בתמורה למהלך הזה, כי זו לא הפואנטה שלו. כל הרעיון הוא התעסקות בדברים אחרים מאשר הגנה על התנחלויות קטנות ומיותרות.

גם אם המהלך יתבטל חס וחלילה (מה של חקרה) מישהו חשב פעם על התוצאות הרות האסון שלו? אנשים יבינו שאפשר לשנות את הדמוקרטיה בכוח הזרוע.

המחאה כנגד המהלך הייתה צריכה להיות לפני הרבה הרבה זמן, בזמן ההצבעה בכנסת. הרי ידוע שהמהלך יתבצע, אז למה סתם להתעלל בשוטרים ובחיילים?

עם כאבם של אלו אשר נמנעים מעימות מיותר ומתפנים כבר עכשיו מהגוש אפשר להזדהות, ואף ראוי.

לגבי כאבם של אלו שיתעמתו מחר והיום עם כוחות הבטחון ניתן רק לשמוח לאיד. אין לזה טעם ואין לזה סיבה.

"הגירוש" הוא מעבר בית כפוי, לא נעים, אבל לא סוף העולם. מעבר שטומן בחובו פיצויים יפים, שאולי אינם תחליף לבית שנלקח, אבל בהחלט יאפשרו לאנשים לחיות כמו שצריך, בלי לסכן את חייהם לשווא, ואת חיי חיילי צה"ל.

כמו שאני אמרתי, ואמשיך להגיד, כואב לי לשמוע את הקריאות "אחי" מפיהם של אלו שמתעמתים עם כוחות הביטחון. הם לא אחים שלי, לא היו, ולא יהיו.

אחיי לא היו מפילים שערה אחת משערות ראשם של החיילים.

בורג, תמשיך להסית, להשוות חיילים לנאצים, למחות כנגד המהלך.

בסופו של דבר,אני את השבוע הזה אסיים מחייך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת לא משנה שהיא באה מהתנך אבל זה משנה מה היא באה לתאר... אנשים שגרים מעבר לגבול המקורי של המדינה....

והמתנחלים יכולים להתנגד למהלך הזה ובכל זאת לארוז את החפצים שלהם...

למה המהלך הוא לא דמוקרטי?

היא מפצה אותם... ואתה מתנהג כאילו כבר הפלשטינאים השתלטו על החפצים שלהם... אם מישהו היה בא לכאן בלי לדעת כלום על הנושא הוא היה חושב מהתגובות שלך שזה כבר קרה... נחכה וראה למה אתה צריך לכעוס על צהל בגלל משהו שעדיין לא קרה?

מבחינתי, התנחלות זה ישוב ספר. כאשר ההתנחלות גדלה ומקבלת מעמד של ישוב קבע, אז כבר לא מדובר בהתנחלות.

אין לי בעיה עם המילה "מתנחלים", אלא בשימוש שנעשה במילה זו בתקשורת וע"י שמאלנים, ובנימה שבה המילה נאמרת שמשתמע ממנה בוז לאותם אנשים, והפרדה מלאכותית בין עם יישראל ל"מתנחלים" שכאילו ולא שייכים לעם .

חלק מהתושבים אכן ארזו את החפצים שלהם ונשארו בישובים. אבל, למה שהתושבים יארזו את החפצים שלהם, אם אין להם שום כוונה להתפנות?

המהלך הוא לא דמוקרטי מהסיבות הבאות:

1. שרון גנב מאות אלפי קולות של בוחרים שהצביעו לו, לאחר שהוא הבטיח שהוא לא יפעל לפי המצע של מפלגת העבודה, וכרגע הוא פועל בדיוק לפי המצע של השמאל.

2. העם בחר באופן דמוקרטי במפלגה ימנית, וקיבל מפלגה שמאלנית.

3. שרון פיטר מהממשלה שרים שלא עברו על ההסכמים הקואליציוניים, במטרה לייצר בממשלה רוב מלאכותי.

4. שרון הצהיר כי הוא יפעל לפי תוצאות משאל הליכוד, וחזר בו אחרי שמשאל הליכוד הצביע כנגד התוכנית שלו.

5. שרון סירב להביא את התוכנית ההזויה והרת הגורל שלו למשאל עם, או ללכת לבחירות לשם קבלת לגיטימציה מהעם למהלכיו.

6. חוק "פינוי-פיצוי" פוגע בחוק יסוד כבוד האדם ורכושו.

7. שרון משסה את צה"ל באזרחים, למרות שאין זה מתפקידו של צה"ל לשמור על החוק והדמוקרטיה. זהו התפקיד של המשטרה. התפקיד של צה"ל הוא להגן על העם והמדינה.

8. אין להשתמש בצבא ככלי לביצוע מהלכים פוליטיים.

infer73,

לגבי השימוש במדים השחורים, מתכנני הטרנספר היו צריכים להפגין רגישות ומחשבה תחילה, ולא להשתמש במדים כאלה.

בנוגע לשימוש בקריאות "נאצים", זה אמנם מאוד לא נעים לשמוע קריאות כאלה וייתכן שאף לא יאה. עם זאת, יש להתחשב בכך שהדברים נאמרים מפי אנשים שכל עולמם חרב עליהם (לא רק התושבים, אלא גם אלא שתומכים בהם), ומפי אנשים שמגורשים בכוח ובאלימות מבתיהם ע"י הצבא בו הם שמו מבטחם ובו הם משרתים, ושנשלח לבצע את המשימה הלא חוקית הזו ע"י ממשלה שבגדה בהם. אני מצפה ממך ומהחיילים המפנים להבין זאת, ולא לקחת את זה באופן אישי.

PsychodaliC,

המדים השחורים הם מדים מיוחדים שהוכנו במיוחד עבור ה"התנתקות", ומשמשים גם את החיילים וגם את השוטרים הניצבים בקו הפינוי הראשון ומיועדים להתעמת בכוח עם אנשי הימין, וזאת במטרה לשוות להם מראה אחיד (רק חבל שבחרו בצבע השחור).

לגבי הסתה, אני לא מסית. אני אומר את הדברים כאשורם.

המהלך בוצע בדרך חוקית אבל מסריחה מאוד. המהלך כולו מנוגד לערכי הדמוקרטיה, למרות שהוא בוצע בכלים דמוקרטיים לכאורה.

בג"ץ לא אישר את המהלך, אלא נמנע מלהתערב בנושא בטענה שמדובר בנושא פוליטי, וידוע הרי שהרוב המוחלט של שופטי בג"ץ הם שמאלניים (השופטים השמאלניים תמכו במהלך, בעוד שהימני הבודד התנגד לו).

שרון הוא דיקטטור בעל רוב אוטומאטי בכנסת.

הפלשתינים ניסו בעבר לשגר קסאמים לעבר אשקלון שהגיעו קרוב לתחנת הכוח באשקלון. כעת, לאחר פינוי צפון רצועת עזה, הם יוכלו לקרב את הקסאמים עוד כמה קילומטרים לכיוון אשקלון, ולפגוע בתחנת הכוח ובעיר עצמה. מלבד זאת, לאחר פתיחת הגבול עם סיני והקמת הנמל הימי בעזה, הפלשתינים יוכלו להכניס לרצועת עזה קטיושות וטילים מתקדמים שיוכלו להגיע עד אשדוד ורחוק יותר (גם למרכז הארץ דרך יהודה ושומרון), וצה"ל לא יוכל לעשות דבר בנושא.

גוש קטיף הוא לא מובלעת קטנה, אלא גוש של ישובים, והישובים שפונו בצפון רצועת עזה בכל מקרה היו מנותקים מרצועת עזה.

תוכנית ה"התנתקות" היא הרת אסון מבחינה בטחונית. צה"ל לא יוכל להגן על שדרות, אופקים וישובים אחרים הסמוכים לגבול, ולא יוכל לבצע פטרולים על גדר המערכת כאשר הפלשתינים יקימו בניינים רבי קומות על קו הגבול. במוקדם או במאוחר, צה"ל יהיה חייב לשוב ולכבוש את רצועת עזה ללא כל לגיטימציה בינלאומית, ולשלם בכך במאות הרוגים בשל טילי הנ"ט והנ"מ המתקדמים שהפלשתינים יכניסו לשטח הרצועה בנוסף לנשק הכבד שיופנה כנגד ישובים ישראלים בתוך הקו הירוק.

אין כוונה לשנות את הדמוקרטיה בכוח הזרוע, אלא באופן דמוקרטי באמצעות המוני ישראלים לא חמושים ולא אלימים. שרון הוא זה שמפרק את הדמוקרטיה ואת העם בברוטליות.

לזה שאתה אומר שצריך לשמוח לאיד לכאבם של המיועדים לפינוי שנותרו עדיין ברצועת עזה, אני יכול לומר רק דבר אחד :bash:

הגירוש הוא לא "מעבר בית" כפוי, אלא גירוש אנשים מביתם אל הלא נודע, מבלי שניתן להם בית של קבע לעבור אליו, ושלילת הפרנסה מרוב המפונים, תוך מתן פיצויים ממש מגוחכים שלא מאפשרים להם לקנות בית ברמה של הבית ממנו הם גורשו, ולא מהווים פיצוי ראוי על עצם הגירוש עצמו שמתבצע בכפייה ובדורסנות.

מעכשיו, יש להתחיל לספור את מספר הקורבנות שנשלם בקרב אזרחים וחיילים, עקב תוכנית ה"התנתקות". מאות חיים יאבדו לחינם בגין תוכנית ארורה זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהלך הוא לא דמוקרטי מהסיבות הבאות:

1. שרון גנב מאות אלפי קולות של בוחרים שהצביעו לו, לאחר שהוא הבטיח שהוא לא יפעל לפי המצע של מפלגת העבודה, וכרגע הוא פועל בדיוק לפי המצע של השמאל. - שרון לא גנב קולות, נתת לו את הקול שלך זה אומר שאתה תומך בו, לפעמים קורא ובני אדם מבינים שעכשיו מה שהם צריכים לעשות הוא דבר שהוא לא משהו שהיה במצע ואפילו דברים שהתנגדת אליהם... אין חוק שאומר שאסור לראש הממשלה להבין שהוא טעה ולהעביר תוכנית שבהתחלה הוא חשב שהיא שגויה...

2. העם בחר באופן דמוקרטי במפלגה ימנית, וקיבל מפלגה שמאלנית. העם בחר ליכוד העם קיבל ליכוד, וכמו שאמרתי למעלה ין חוק שאוסר על אש ממשלה להבין שהתכנית שהוא התנגד לה בהתחלה היא צודקת.

3. שרון פיטר מהממשלה שרים שלא עברו על ההסכמים הקואליציוניים, במטרה לייצר בממשלה רוב מלאכותי. - מסריח אבל כל הפוליטיקה מסריחה... חוץ מזה אני לא רואה שדני נווה פוטר שנתניהו פותר... שלימור ליבנת פותרה... הוא לא השאיר ממשלה שבה קיימים רק כאלה שתומכים התנתקות יש והיו בממשלה שרים שהתנגדו להתנתקות...

4. שרון הצהיר כי הוא יפעל לפי תוצאות משאל הליכוד, וחזר בו אחרי שמשאל הליכוד הצביע כנגד התוכנית שלו. - עוד פעם מהלך מסריח מאוד אבל חוקי.

5. שרון סירב להביא את התוכנית ההזויה והרת הגורל שלו למשאל עם, או ללכת לבחירות לשם קבלת לגיטימציה מהעם למהלכיו. - שרון לא חייב להביא שום דבר למשאל עם... אי אפשר להביא כל החלטה למשאל עם גם היא החלטה מאוד מאוד חשובה ומאוד מאוד משנה... זה לא יוון העתיקה פה... יש 120 אנשים בכנסת שהתפקיד שלהם הוא שהעם לא יצתרך לרוץ כל שני וחמישי להצביע.... על פינוי סיני עשו משאל עם? על פינוי אלג'יריה עשו משאל עם?

6. חוק "פינוי-פיצוי" פוגע בחוק יסוד כבוד האדם ורכושו. - איך בדיוק? המדינה לוקחת לך את הבית ונותנת לך בית פלוס פיצוי זה אולי כואב ומעצבן מאוד ומכעיס וכו' אבל זה חוקי וזה קורה יותר ממה שאתה חושב... זה קרה גם לפני ההתנתקות זה יקרה גם אחרי ההתנתקות... כל פעם שהממשלה מחליטה להקים כביש או משהו אז היא לוקחת שטחים מאנשים פרטיים ומפצה אותם... וכו'

7. שרון משסה את צה"ל באזרחים, למרות שאין זה מתפקידו של צה"ל לשמור על החוק והדמוקרטיה. זהו התפקיד של המשטרה. התפקיד של צה"ל הוא להגן על העם והמדינה. - זה באמת משנה אם מי שיגיד לך לצאת מהבית יהיה שוטר או חייל? גם ככה המדים שחורים ככה שלא תבחין בהבדל... חוץ מזה שהמשטרה לא יכולה לעשות כזה... צהל הוא היחיד שיכול לעשות את זה...צהל מכיר את האזור צהל יכול להגן על המתנחלים ולהגן מהמתנחלים... המשטרה מזמן היתה מטומטטת אם זה היה בידיים שלה...

8. אין להשתמש בצבא ככלי לביצוע מהלכים פוליטיים. - חצי ממה שצהל עושה באה בגלל מהלכים פולטיים כאלה ואחרים... ויש הבדל בין לבצע החלטה ממשלתית בידי צהל ולמשל להשתמש בצהל כדי לעשות הפיכה במדינה או משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שרון בפירוש גנב קולות של בוחרים במרמה. אני באופן אישי לא הצבעתי עבור שרון בבחירות האחרונות, אבל רבים מאוד שהצביעו בעבורו הוטעו בכוונה תחילה.

אין חוק שאוסר על ראש ממשלה לשנות את דעתו, אבל זה לא דמוקרטי לפעול בצורה כ"כ קיצונית בניגוד למצע שלפיו הוא נבחר.

העם בחר באופן דמוקרטי בליכוד כמפלגה ימנית, וקיבל את הליכוד כמפלגה שמאלנית שפועלת בניגוד מוחלט למצע שלה.

בסדר, אז הוא לא פיטר את כל שרי הליכוד. הוא פשוט פיטר כמה שרים ימניים כדי ליצור רוב מלאכותי. זה מאוד מסריח ולא דמוקרטי.

אתה מסכים אתי ששרון פועל בדרכים מסריחות. קשה לי לנשום מרוב הסירחון הזה.

לא אמרתי שצריך לעשות משאל עם על כל דבר קטן, אבל בהחלט ראוי לקיים משאל עם על מהלכים כ"כ משמעותיים והרי גורל שמפלגים את העם ללא דרך חזרה, במיוחד כאשר המצע לפיו הוא נבחר שונה לחלוטין מהתוכנית שלו. במדינה דמוקרטית הוא חייב לקבל לגיטימציה מהעם בצורת משאל עם או בחירות.

בנוגע לפינוי סיני, שם קיבלנו בתמורה שלום קר שמחזיק מעמד עד עכשיו, והיה מדובר בישובים שהיו קיימים שנים ספורות. כאן אנחנו מגרשים יהודים מבתיהם בלי כל הסכם שלום ובתמורה לטרור ועוד טרור, ומדובר כאן בישובים שקיימים שלושים שנה ויותר.

הפיצוי שהתושבים המפונים מקבלים לא מספיק לרכישת בית חדש ברמה של הבית ממנו הם מגורשים. הם מועברים לקראוונים של 60 מ"ר (משפחה בת 6 נפשות פלוס) למשך שנתיים לפחות. מה עם פיצוי עבור הקורבן האישי שלהם והסבל אותו הם עברו? זה ממש לא מספיק.

זה מאוד משנה עם המפנים הם שוטרים או חיילים. שמירה על החוק והסדר זה תפקיד של המשטרה ולא של הצבא. התפקיד של הצבא זה להגן על העם והמדינה. במדינה דמוקרטית אסור לממשלה להפנות את הצבא כנגד העם. הצבא הוא לא כלי למימוש תוכניות פוליטיות. שימוש בצבא בצורה כזו אופייני למשטרים רודניים. אם המשטרה לא יכולה לבצע כזה, אז צריך לומר שביצוע המבצע אינו אפשרי, ואין לבצע אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מינימיזר צודק

חוץ מזה, מכיוון שהשטח הזה לא נחשב לחלק ממדינת (אלא לשטח כבוש),

החוק שם נאכף ע"י הצבא, ולכן זה רק הגיוני שזה יהיה תפקיד הצבא לפנות משם

חוץ מזה,

זה שהמשטרה לבד לא מסוגלת לבצע את המהלך, לא אומר שלא צריך לבצע אותו

גם הצבא וגם המשטרה הם חלק מהרשות המבצעת, וכחלק מהרשות המבצעת, הם

מוציאים לפועל את החוקים שהרשות המחוקקת (הכנסת) מעבירה

ואחד מהם, זאת תוכנית ההתנתקות

זה שאתה חושב שזה לא בסדר שצה"ל עושה את זה, זאת בעיה שלך

והאנשים שיושבים שם למעלה בבג"צ החליטו שזה בסדר, ואני חושב שיש להם *קצת* יותר ידע ממך בחוק ומשפטים

ואל תשתמש בטיעון שהם "שמאלניים", כי משום מה, הימין משתמש בטיעון הזה רק

כאשר הם פוסקים נגדם, אבל אין להם בעיה להתעלם מזה כשפוסקים לטובתם,נכון?

בנוסף, אתה אכן צודק שזה מסריח ששרון, בתור מי שעומד בראש הליכוד, פעל בצורה הפוכה לגמרי מהמצע שעל פיו הוא נבחר

עם זאת, כנראה שהוא לא היה היחידי שחשב ככה, שאחרת הכנסת הייתה מפילה את הממשלה

והיינו הולכים לבחירות חדשות, ולהזכירך, זה ששרון קצת שמנמן, לא אומר שאין עוד 119 קולות בכנסת שיכולים להפיל אותו...

בנוגע למשאל עם, זה הרעיון המטופש ביותר ששמעתי בחיי

כמו שאמרו לפני, זאת לא יוון העתיקה (שרק גברים עשירים יש להם זכות הצבעה), כאן יש לנו מיליוני מצביעים

ואי אפשר לקחת כל הצבעה שחלק מהעם לא אוהב אותה למשאל עם

קודם כל, זה לא משנה כמה אתה רוצה שיהיה משאל עם כזה, אלא אם כן יעבירו חוק לגבי משאל עם על תוכנית ההתנתקות

רק אז יהיה משאל כזה, ולא בגלל שכמה אלפי אנשים רוצים שיהיה משאל עם

חוץ מזה, משאל עם על תוכנית ההתנתקות זה לא דבר חכם לדעתי (ולא רק על תוכנית ההתנתקות)

הרי העם, עם כל הכבוד, הוא טיפש. הוא לא יודע על מה הוא מצביע בדיוק, הוא לא יכול להבין לגמרי את ההשלכות של התוכנית

ולכן פעם ב4 שנים אנחנו בוחרים את האנשים שיעשו את זה במקומנו.

יש עוד מספר בעיות עם משאל עם, אך בעיה מאוד גדולה עם משאל עם זה שזה הצעד הראשון לכיוון מדרון חלקלק מאוד

הרי אם עשינו היום משאל עם על ההתנתקות, אז למה לא לעשות מחר על "חומת מגן" הבא? או על התקציב לכל שנה?

על יישום דו"ח דברת? אתה רואה מה הבעיה כאן?

העם נותן פעם ב4 שנים את קולו, ויותר מזה רוב העם לא רוצה לשמוע מהכאב ראש הזה

רוב העם מעדיף לחיות את החיים שלו בשקט, בידיעה שיש מישהו שמחליט בשבילו את כל ההחלטות הקשות והמסובכות האלה,

והוא לא צריך להתעסק עם זה כל היום שלו, רק פעם ב4 שנים

אם לך זה כ"כ חשוב, ההחלטות החשובות האלה, תרוץ לכנסת, ותפסיק עם השטויות בשקל שלך על שבגללים מדים בצבע שחור

(שאגב, באמת לא נראים כאלה דומים עכשיו שראיתי אותם [קודם לא ראיתי אותם, רק שמעתי עליהם]) צריך להפסיק מהלך מדיני חשוב מאין כמוהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...