לבטים אישיים: האם נשיאת סכין היא החלטה נכונה? - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לבטים אישיים: האם נשיאת סכין היא החלטה נכונה?

Vega

Recommended Posts

אז הבנתם אותי לא נכון. :lol:

אם אתה מסנן את מה שאתה קורא, ומקובע על דבר אחד, אז תמשיך להחשיב אותי כראות עיניך...

מצחיק שאתה אומר את המשפט הזה אחרי שבמרחק של לחיצת עכבר אמרתי שזה ממש לא פאקטור משפיע

בשבילי הימצאות כלי או לא הימצאות.

אבל אם הוא כן קיים, אני רואה בזה משהו טוב. (ברור שאם אתה לא יודע לנהוג אל תחזיק מכונית, אם אתה לא יודע

לנגן אל תקנה גיטרה).

אם אבינועם אחראי, ויודע (או ילמד) איך להשתמש בסכין, והוא מרגיש צורך בסכין, אין שום סיבה שלא ירכוש אחת.

נ.ב:

G.I.JO, אני בטוחה שעם ניסיון החיים העשיר שלך אתה יכול לשפוט האם היית רוצה להתייצב מול איזה ביריון כשאתה

עם חברה שלך, והוא מפעיל כלפיך/כלפיה כוח פיסי, ואתה בלי סכין או עם סכין.

(ולא מדברים על אופציה להידברות, את זה כבר מיצינו)

את בטוחה שסכין זה דבר טוב ? סכין זה דבר גרוע, וכל כלי באשר הוא. כשאין ברירה, אין ברירה.

מי שמשתמש בסכין צריך לדעת באיזה מצבים לשלוף אותו, ובמצב של 10 על אחד אין טעם לשלוף אותו. ובטח ובטח שלא במצב של "קיללו אותי חברה שלי, אני יראה להם מה זה" , ממש לא. שולפים סכין רק בעניין של חיים או מוות. כמו שחלק מהחברים כאן אמרו, סכין עלול לגרום להסלמה.

תעשו את הכל, באם זה לדבר בצורה תרבותית, באם זה לקחת את חברה שלכם ולשים גז, באם זה לעשות משהו שהוא קודם לאלימות.

רק אם לא נשארת לכם ברירה ואתם מרגישים שזה מצב של חיים או מוות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 162
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין סיטואציה ללא מוצא.

אני גדלתי בבת-ים, לא צריך לספר לכם שהאנשים הנורמליים בעיר הזו הם מיעוט .

תמיד אפשר לצאת מכל מצב בדיבורים... וזה גם עדיף!

למה? כי היום אתה תהדוף את מי ש רצה להרביץ לך, ומחר הוא יביא איתו את כל העדר שלו...

ושם אתה כבר לא תצליח להדוף אותם, מה גם שכאשר יגיע העדר, הם כבר יהיו משולהבים ובטוחים בצידקתם ובזה שמגיע לך למות, כי אותו אחד שהדפת אתמול  כבר בטוח הספיק להלהיב אותם.

בקשר להעדפות של ליבי...  אני חושב שהן נורמליות לחלוטין, כל בחורה צריכה לחוש ביטחון ליד החבר שלה.. רק שלדעתי .. לא הנשק של החבר אמור לספק לבחורה תחושת בטחון, אלא החבר עצמו!, והוא לא צריך להיות  ארנולד שוורצנגר, הוא פשוט צריך להיות מספיק מנוסה, בשביל לפתור  כל ריב ולצאת ממנו שלם.

הוא ממש לא צריך בשביל זה. הוא סך הכל צריך להיות פוליטיקאי.

אם אתה אדם לא אלים, ולא מסתובב עם , לדעתי לפחות יש לך סיכוי טוב יותר לצאת ללא פגע, ולהוציא את החברה שלך ללא פגע מכל דבר.

אם תסתובב עם , ולא משנה איזה .. אתה רק מספק תירוץ לאדם שתוקף אותך להחמיר עם מעשיו.

אז במקום ללמוד אומנויות לחימה, תלמדו אומנויות הקסם האישי והפוליטיקה. רק ככה תצליחו גם בחיים..

** למקרים מאוד מבודדים שאדם שאתה לא מכיר מגיע וללא סיבה  רוצה לתת לך מכות...

אתה פשוט לא צריך לפחד,  כאשר  בן אדם פוחד, ו\או לא בטוח בעצמו, ניתן לראות ולהריח את זה מקילומטרים. הערסים מומחים בזה.

כאשר אתה קר רוח, רגוע ומלא בטחון עצמי, אף ערס.. ואני חוזר.. אף ערס לא יתעסק איתך..  כי עמוק בפנים, הם עצמם פחדנים, וכל המכות בלי סיבה, זה פשוט שואו, בשביל החברים... להראות כמה אתה גבר...  ואנשים שעושים את השואו הזה.. תמיד יחפשו את המטרה הקלה, שזה תמיד יהיה מישהו שעושה רושם שהוא פוחד.

אתה צודק, אבל יש לצערנו גם אנשים משוגעים שסתם בלי סיבה יכולים להתחיל איתך אלימות . פעם אחת ראיתי סרט דקומנטרי בערוץ 22 על ילד בן 17 בערך שנרצח ללא סיבה, אני בטוח שאם הייתה עליו סכין הוא היה יכול להציל את עצמו.

במקרה של 1 מול 10 אני חושב שבאמת אין טעם לשלוף סכין, גם אם שולפים עליכם סכין. כי פשוט לא יצא מזה כלום. זה יגרום רק להסלמה.

שליפת סכין "טובה" רק למקרה של 1 מול 1, כדוגמת המקרה שהצגתי למעלה.

מי יתן ולא נשמע עוד מקרה אלימות... :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז במקום ללמוד אומנויות לחימה, תלמדו אומנויות הקסם האישי והפוליטיקה. רק ככה תצליחו גם בחיים..

אתה צודק שזה עדיף אבל זה לא בא מספר או מורה, זה לומדים לבד עם החיים והזמן ואם לא לומדים אז לא לומדים...

ברוס לי אמר "ברחוב אי אפשר ללכת מכות כי לא משנה כמה טוב תהיה מישהו יכול להוציא עליך אקדח"

ברוס לי יכול היה להוריד הרבה בריונים חזקים, הוא מדבר ממקום של עוצמה, לא כמו אנשים פה שאין להם יתרון מוחץ ומושג מהחיים שלהם, ובכל זאת הוא שוקל את הדברים בתבונה ולא בלהט של "הוא דיבר עלי עכשיו אני אתאבד על הסכין שלו"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בקשר ליכולת לדבר ולביטחון העצמי.

אבל אני מדברת על מצב שאי אפשר לדבר, וכן יש מצבים כאלה...

אם זה איזה נרקומן שמסוגל לעשות כל דבר ואין מצב שתדבר איתו?

או איזה חמום מוח שאפילו לא מדבר איתך, אלה ישר מפעיל כוח פיסי?

על זה אני מדברת, ואני שוב ושוב מציינת שאם יש מצב להידברות, ברור שלא צריך להתנפל כמו אידיוט...

סכין או כלי אחר זה למקרים קריטים...

וכאלה יכולים להתרחש....וכן....לדעתי זה מה שיכול להציל את המצב...

כי למשל נרקומנים פשוט לא שולטים בעצמם ולא ניתנים לעצירה...הם לא קולטים מה הם עושים...

וסכין יכולה להציל אותך במצב כזה...

רק אם לא נשארת לכם ברירה ואתם מרגישים שזה מצב של חיים או מוות.

על מצב כזה אני מדברת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב:

G.I.JO, אני בטוחה שעם ניסיון החיים העשיר שלך אתה יכול לשפוט האם היית רוצה להתייצב מול איזה ביריון כשאתה

(ולא מדברים על אופציה להידברות, את זה כבר מיצינו)

ברור שלא.

אני לא הייתי רוצה שיקרה לחברה שלי שום דבר,ואני גם לא אתן שיקרה לה.

במקרה כזה הייתי מעדיף שתהיה לי סכין,אבל רק כדי להגן עליה,לא עליי.

אני חושב שאני אצטייד לי באיזה תרסיס פלפל פרטי,בשביל הבטחון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליבי, את תמשיכי להגיד כמה שזה "רק במקרים קריטים" ובלה בלה בלה, אבל מה שאנשים מנסים להסביר פה שדווקא במקרים האלה, וגם בכל המקרים האחרים, רוב הסיכויים שסכין רק תפגע, ולא תועיל. גם אני וגם אחרים כבר הסברנו למה, ואין לי כוח לעשות את זה שוב. את רוצה, תקראי שוב את ההודעות האחרונות שלי, לא רוצה? תמשיכי לחשוב שעם דייט חמוש את יותר בטוחה.

אני לא אדבר בשמו, אבל אני בכלל לא בטוח שאני רוצה שתהיה עלי סכין. כמו שמיני אמר - יעזור לך רק אם לצד השני אין . ברגע שיש לו, וזה רוב המקרים, אצלך רק יחמיר את המצב. וד"א, גם אם לא שולפים עליך סכין כבר מההתחלה, זה לא אומר שלאותו אחד אין סכין מוחבאת, או שלחבר שלו אין סכין.

עריכה: עכשיו ראיתי שהוא הגיב... G.I.JO - קח את הפסקה הנ"ל גם לתשומת לבך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצבים שאתם מדברים עליהם,... מצבי ה-אין ברירה.. הם מצבים היפוטטיים ואני בטוח שאין לאף אחד כאן דוגמא מהחיים למצב כזה.

ואם אדם מדברים על שיכורים ונרקומנים, הרי אין יותר פשוט מלהתחמק מאדם שיכור, הוא שיכור.. הוא לא מרוכז, והוא יפול לבד גם אם לא תגעו בו, אלא רק תתחמקו מהמכות הלא מדוייקות שלו.. התחמקות אחת, ואפשר ללכת.. הוא לא יתקוף אותכם שנים.. וגם אם ירצה לנסות.. הרי עד שיחזור לעצמו מהכישלון הקודם, יעבור זמן מסויים. כנ"ל לגבי נרקומנים.

פשוט אל תתנו לאדם כזה לתפוס אותכם.

לי יש חברה 3 שנים, ואנחנו מסתובבים הרבה במקומות שמכות וסכינים ואף יותר גרוע הם דרך חיים באיזורים אלו.. ואף פעם לא נתקלתי במצב שאיני יכול לצאת ממנו .. בלי להשפיל את עצמי בלהגרר לתגרה של שיכורים. אם אתה נראה אדם רציני, לא פוחד, ומעמיד אדם שעשה משהו שלא מוצא חן בעיניך על מקומו! הוא בחיים לא יתקוף אותך, הוא יפחד לתקוף אותך. בשביל להוכיח את גבריותו הוא תמיד יתנפל על מישהו שחלש ממנו. ואם הוא ירגיש שאתה לא פוחד, ויכול להחזיר.. הוא לא יתנפל עליך.

האמת. גם אם תחזירו דחיפה או משהו.. הוא ינסה לצאת מזה איכשהו באותה פעם ספציפית... ובפעמים הבאות.. לא יגע בך

יש לי סיפור.. כשהייתי בכיתה י"אאו י"ב.. לא זוכר בדיוק... בגלל כלמיני תככים ומזימות הגעתי למצב שתפסו אותי 4 אנשים בני 20 + ונתנו לי מכות.. החזרתי כמה שיכלתי... לא עשיתי את עצמי פוחד פשוט התנפלתי עליהם ופיצצתי לאחד את הצורה... כמובן שבסופו של דבר גברו עליי.. הייתי יומיים בבי"ח... (אגבאם היה לי סכיון באותו אירוע... אני דיי בטוח שכבר הייתי קבור אי שם) אבל שבוע אחרי זה.. אותם אנשים שהרביצו לי נהיו חברים שלי ועד עכשיו אני שומר איתם על קשר.(יש לי איזה ג'וק בראש שאם נותנים לי מכה אני מאבד את הצפון.. ולא משנה שאני יודע שאין לי סיכוי.. אני כבר לא חושב על כלום חוץ מלפוצץ לאותו בן אדם את הצורה כמו שאומרים.. מתאבד עליו.. חחחח........ בשנים האחרונות אני מנסה להיגמל מזה)..)..

אני יודע שזוהי אינה הדרך...וואיני משתמש בה יותר, אבל.. אם פעם אחת אתה תחזיר.. ולא משנה איך זה ייגמר.. העיקר שתחזיר.. לא יבואו אליך שוב! כי יודעים שאתה יכול להחזיר.

** פתרון זה טוב למצבים היפוטטיים כלומר... רוב הסיכויים שלא תצתרכו בחיים להשתמש בו.

נשק לא מקנה לי תחושת בטחון... וגם לא לחברה שלי... היא יודעת שאיתי היא תמיד בטוחה.. ושלא תחשבו אני לא איזה בהמה סוס שיכול להוריד קיר באגרוף.. אני די קטן במימדים שלי...

פשוט צריך לדעת לדבר........... אה.. ולהכיר אנשים גם לא מזיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה: עכשיו ראיתי שהוא הגיב... G.I.JO - קח את הפסקה הנ"ל גם לתשומת לבך.

טופ אני רשמתי שאני תומך ממילא בספריי,שהוא למטרות הגנה בלבד.

פשוט צריך לדעת לדבר........... אה.. ולהכיר אנשים גם לא מזיק.

צודקת :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה יאמרו לעצמם: "ואו, כולם הולכים עם סכינים. אני גם צריך ללכת עם סכין כדי שאוכל להגיב במידת הצורך"

כאשר משתמשים בסכין אפילו לשם הגנה עצמי זה יוצר בעיה מבחינת החוק ( מפתאום אתה מסתובב עם סכין ) אבל...

מומלץ להסתובב עם מברג :)

מבחינה חוקית אתה יכל להשתמש בחפצים ש"במקרה" היו באזור לשם הגנה עצמית כך שאם אדם התנפל עליך ותקעת לו את המברג

בראש בטעות אתה חף מפשע מכיוון שזו הייתה הגנה עצמית טהורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אנחנו בנושא.. יש לי קטנה אמיתית (וחדה, מ-א-ד חדה.. וגם מאוזנת ^_^, בקיצור, יצירת אומנות ב350 שקל. P: מהמזרח כמובן..)

האורך שלה הוא בערך 60 ס"מ, לא בטוח.. אבל משהו בכיוון

חוקי להסתובב עם דבר כזה ברחוב? P: אולי סכין זה סיבה לצרות, אבל אם תוציא על הערס המזדמן תקטנה שלך.. אני לא חושב שהוא יעשה משהו P:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...