לבטים אישיים: האם נשיאת סכין היא החלטה נכונה? - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לבטים אישיים: האם נשיאת סכין היא החלטה נכונה?

Vega

Recommended Posts

• תגובות 162
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שמע אנשים מתחילים לריב וזה נהיה כל כך לא רלוונטי לפורום מחשבים.

עכשיו פעם באה שמישהו מהם יצטרך עזרה והשני ידע הוא לא יעזור דווקא.

בגלל זה אין מקום לכאלה דיונים כאן.

זה כמו לדבר על פוליטיקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי אדון המומחה, The master, כפי שאתה מתיימר להיות. ראשית, אודה לך אם תרשה לי לפתוח את הודעתי במילות גנאי לתפארת קהילת HWZone, על אותו משקל שאתה בחרת לעשות זאת בתגובתך רבת הבורות.

אתה, The Master:

1. בור ועם הארץ

2. מתנשא

3. צר אופקים

4. זב חוטם

5. שחצן

6. בעל ביטחון עצמי מופרז שלא מתבסס על שום דבר

7. חסר ניסיון ועם זאת מנסה ללמד אותנו

8. חסר כבוד על הזולת

9. מעצבן

10. ממש מעצבן!

כעת, כאשר חלק הפתיחה מאחורינו הגיע החלק החינוכי בתגובתי.

דיון זה נועד על מנת לדון באפשרויות ההתמודדות שלנו כבני נוער החרדים לשלום זולתם ועצמם עקב פרסומים כאלו ואחרים בתקשורת, וגם ללא קשר לתקשורת אלא למציאות המשתוללת בבתי הספר וברחובות בכללי.

ועכשיו להמשך, *למה* אתה מעצבן.

אתה מעצבן, כיוון שאתה שופט התמודדויות של אנשים במצבים שהם רחוקים מלהיות טריוויאליים וה"הצעה" שלך להתמודדות עובדת אך ורק במקרים מסוימים שאותם ניתן למנוע ללא הרכנת ראש ולהיפך, לפי שיקול דעתי ה"תוכנית עבודה" שלך כביכול אך ורק תגרום להסלמה של התוקפים שהרי רק מחכים שמישהו יפחד מהם.

אה כן, ואתה גם מדבר לאנשים באופן גס רוח וללא כבוד בסיסי לזולת - לא רק זה, שאתה עושה זאת מנקודה של בורות.

הרשה לי להדגיש, ידיד הרף שכל, דיון זה אינו מהווה במה להתנצחויות... ועכשיו נזכרתי, מה שממש עצבן אותי:

כתבת שה"מדריך" שלך מיועד לאנשים, כהגדרתך, ב"רמה נמוכה". מה לעזאזל? אתה הרגע אומר לי שהרמה *שלי* נמוכה, של Dark Respect וכל בן אדם שמשתתף בדיון הזה ומתעניין בו?

אתה ממש דפוק בן אדם.. תן לעצמך שתי סטירות וקח את עצמך בידיים. אם מישהו כאן סובל מבעיות של "רמה" זה אתה.

בכל אופן רצוי שאני ימקד את הדברים שלי ויסביר מי הם אותם האנשים שהתכוונתי אליהם.

האנשים האלה הם חובבי האלימות ונושאי הסכינים שכל המניע שלהם הוא "כבוד" ושהוצאת סכין הוא הפתרון הראשון לכל בעיה. ופשוט אני מתעצבן ומתעצבן מאוד ומאוד מאוד על הקלות הבלתי נסבלת בלקפח חיי אנוש. פשוט נמאס להדליק חדשות ולשמוע "רצח......הייתה קטטה...הנער שלף סכין ודקר את....שם הנרצח משה ז"ל " בכל אופן הדברים כמובן לא הופנו אליך מכיוון שהמניע שלך הוא חשש לשלומך וזה בהחלט מקובל להעלות שיקול שכזה.

שיקול כזה הוא גם לא מוצדק בעיני מכיון שאני חושב שהלגטימציה הזאת לנשיאת סכין תגרור בחלקים אחרים בעם לשפיכות דמים.

בכל אופן הדברים לא הופנו כלפיך ולא כלפי כל אחד שהעלה שיקול ענייני ויותר מזאת שחלק מהאנשים האלה אני מאוד מוקיר ומעריך. יש כמה אנשים בדיון הזה שהעלו שיקולים זרים חסרי עניין וכלפיהם אני עצבני ועצבני מאוד.

טוב אז זה הרגע לבקש סליחה ממך AVINOAM על זה שלכאורה זלזלתי בך,כוונת הדברים לא הייתה אליך ואל עוד מספר אנשים שהעלו שיקולים ענינים.

נ.ב

אני מכיר את המצב ברחובות ואני יכול לומר לך מאוד מקרוב השכונה שלנו הפכה כבר להיות תחנת משטרה....וכל היום יש באזור שלי קטטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לקחת סכין לא הפתרון.

לך יש סכין. גם להם יש. אתה תוציא סכין, וכולם שם יוציאו סכין. אין לך טעם לזה...

אתה רוצה להגן על עצמך, תלמד הגנה עצמית שימושית. משהו כמו קרב מגע, אפקידו וכאלה.

לא ג'ודו ודומיו, כי ברגע שתיפול על הקרקע (גם אם תיקח אחד מהם איתך), כל מי שירצה יוכל לבעוט בך.

אל תלמד דברים כמו איגרוף, כי זה לא מיועד לכאלה דברים.

לדעתי לך על משהו כמו קרב מגע (אם אני זוכר נכון), או אפקידו, משהו שמיועד להגנה עצמית של דברים כאלו.

בתקווה שאם אתה לא תערב סכין, גם הם לא. (ואם הם יותר, כדאי לך שהם לא יערבו סכינים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה ת'רד מטומטם.

אף אחד לא מכריח אותך להשתתף בו.

שיוו איזו תגובה מטומטמת. טוב נמאס לי מההתנצחויות האלה, פעם אחרונה שאני מחלק ציונים בפורומים האלה.. אולי זה יכניס לך גם משהו לשכל.

יום טוב ברק. :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לא קראתי את הכול אין לי כ"כ כוח

ניראה לי הפתרון הכי טוב זה פעם אחת שאתה רב עם מישו תכנס בו חזק ואז כבר אנשים יתפסו קצת מרחק

אני לא הייתי הולך עם סכין אבל אתה תמיד יכול ללכת עם חבר ואתה יודע שבדרך קל אם מישו סתם בא להציק לך אז אם הוא יראה אותך עם מישו הוא כמעט בטוח שלא יעשה כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני מבין מ- the master אני בפעם הבאה יגיע למפגש הפורום עם סכין עצבני ויצא בשלל של מגוון אי-פודים וחלקי מחשב.. כי מי שבא אלייך עם סכין אתה צריך לתת לו כל מה שעלייך ואתה בכלל לא צריך להגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את כל המקרים המיותרים שנגרמים במוות, לדעתי אפשר למנוע ע"י פשוט לדבר בהיגיון לרוצח\רוצחים הפוטנציאליים שלך. אתה מסביר להם, אם המצב מגיע לשליפת סכין או משהו, שזה משהו שהם יתחרטו עליו כל החיים שלהם. למשל אתה אמור:

"מה,אז אתה רוצה ללכת לכלא?,לא כדאי לך לעשות את זה, אתה תצטער כל החיים שלך"

לכל בנאדם יש טיפת היגיון בחוח(גם כשהיצרים משתלטים עליו), הם אמורים להבין שזה נכון ואני בטוח שאף אחד לא מוכן לשלם את המחיר הזה.

לא יודע מניסיון אם זה עובד, אבל אני לא רואה סיבה שלא.

בקשר לדיון המקורי, אני נגד סחיבת סכין,כמו שאמרו הרבה לפני,רוב הסיכויים שהוא יפריע במקום לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה סיבה להחזיק סכין.

סכין תעזור לך אך ורק במקרים שבהם אתה מתמודד נגד אדם אחד, וגם אז אפשר להתמודד עם המצב ע"י דיפלומטיה או פשוט מכות.

אם אתה נגד כמה אנשים רק אקדח יעזור, אבל האם לאדם מגיע למות בגלל שהוא הוריד לך כאפה או קילל אותך? אתם שוכחים לגמרי שאולי אתם ניצלים אבל אתם הורגים מישהו בגלל סיבה שטותית לחלוטין, ואם חברה שלי הייתה מצפה ממני לירות או לדקור כל אדם שמנסה למזמז אותה הייתי נפטר ממנה מזמן, זאת לא השיטה לפתור בעיות, זה השיטה להתחיל בעיות.

כמו שאמרו לפני, דווקא באותם מצבים "אבודים" שבהם נראה שאין שום פתרון חוץ מאלימות צריך למצוא פתרון שלא יעלה למישהו בחייו.

ואם מישהו עם סכין או אקדח ישדוד אותי, אני לא אנסה להיות גיבור ולמות בשביל 100 שקל, כבוד כזה הרג יותר אנשים ממה שהוא הציל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...