מחשב קוונטים - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב קוונטים

unknown

Recommended Posts

מישהו שמע על זה פעם?

בכל מקרה למי שלא יודע זה מחשב שאמור לעשות אין סוף חישובים בבת אחת, אני לא יפרט איך כי זה די מסובך.

משערים שבעוד 20-30 הם יצליחו לבנות אחד, לפי דעתי זה אולי ייקח אפילו יותר זמן...

אבל תארו לעצמכם מזה, אין סוף חישובים בשנייה!

קראתי על זה בעיתון "גלילאו"(למי שמכיר) שאבא שלי מנוי אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מישהו שמע על זה פעם?

בכל מקרה למי שלא יודע זה מחשב שאמור לעשות אין סוף חישובים בבת אחת, אני לא יפרט איך כי זה די מסובך.

משערים שבעוד 20-30 הם יצליחו לבנות אחד, לפי דעתי זה אולי ייקח אפילו יותר זמן...

אבל תארו לעצמכם מזה, אין סוף חישובים בשנייה!

קראתי על זה בעיתון "גלילאו"(למי שמכיר) שאבא שלי מנוי אליו.

אתה מודע לזה שהמושג"אין סוף" הוא מאוד מעורפל ודי קשה לתפיסה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ.... אין דבר כזה אינסוף חישובים בשניה.

איפה תשמור את התוצאות שלהם? אם זה אינסוף חישובים עם אינסוף תוצאות אזי כל חלקיקי החומר שביקום (מספר עצום אבל עדיין סופי) לא יספיקו לאחסון המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב על זה ככה, מחשב שמבצע כזה מספר של פעולות יכול לנבא את העתיד, רק תזין לו נתונים של המפץ הגדול (בהנחה ויהיו לך) והוא יאמר לך מה מצב היקום (ז"א מיקומו של כל חלקיק) אחרי X זמן. אבל יש פה מעין פרדוקס נראה לי, הוא יצטרך לדווח גם על עצמו ועל כל המידע שהוא מכיל ובמידע שהוא מכיל יש דיווח על עצמו ועל המידע שהוא מכיל וכן הלאה..... אבל מכיוון שאנחנו אינסוף חישובים זה לא ממש יפריע לנו.... מצד שני זה גם אומר שהשניה הזאת תמשך לנצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אהב לעסוק בספקולאציות כאלה לטווח הארוך.

אני זוכר שלפני ששכנעתי את ההורים שלי לקנות את ה286 הראשון שלי, הם קראו באיזה מקום שמתחילים לפתח מסכים שטוחים(כאלה בלי בוקסא מאחור, הכוונה לLCD), והם אמרו שאולי שווה לחכות... הבעיה, שתמיד הגימקים האלה מתפרסמים בעיתונים והדברים נרשמים בצורה כזאת, שקורא שאינו מודע למה שבאמת קורה בעולם המחשבים, עשוי לחשוב שהדבר הזה אוטוטו הולך לקרא, ושווה להמתין לו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח...

זה בכלל לא אינסוף חישובים בשנייה...

הייתי אמור לכתוב על זה כתבה שלמה לפני חודשיים בערך אבל כל יום מגלים משהו חדש בנושא, אז התייאשתי...

הכתבה המלאה תצוץ בקרוב, בעקבות חישוב שנעשה לאחרונה של 3*5 בעזרת 7 QUBITS... (אתם תבינו מה זה כשאני אסיים את הכתבה - בקרוב!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח...

זה בכלל לא אינסוף חישובים בשנייה...

הייתי אמור לכתוב על זה כתבה שלמה לפני חודשיים בערך אבל כל יום מגלים משהו חדש בנושא, אז התייאשתי...

הכתבה המלאה תצוץ בקרוב, בעקבות חישוב שנעשה לאחרונה של 3*5 בעזרת 7 QUBITS... (אתם תבינו מה זה כשאני אסיים את הכתבה - בקרוב!)

בשביל הדברים האלה יש אנשים כמוך בעולם...

עריכה: שלא תבין אותי לא נכון, זו מחמאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מספר לחלק לעצמו שווה 1..

זה לא משנה שאין סוף הוא לא מספר סופי, אתה עדיין יכול לייחס אליו חוקים כלליים...

בדיוק כמו שאתה יכול לעשות איתו פעולת חילוק נוספת: 1 חלקי אין-סוף = אפס..

(כן, אפס. לא שואף לאפס..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל Encoder אתה טועה אין-סוף חלקי אין-סופ לא שווה לאחד מפני שאין סוף זה לא מספר מוגדר למעשה אין סוף אינו שווה לאין סוף יש אחד גדול יותר מהני וקטן יותר וכו לדוגמה

קח את קוצת המספרים הטביעיים(שהיא אין סופית)

וקח את קבוצת המספרים הראשוניים (שגם היא אין סופית זה הוכח מטמתית)

מספר המשפרים הטביעיים גדול יותר ממספר המספרים הראשונים מפני שהמספרים הראשונייים מוכלים בתוך המספרים הטביעיים

שנית מחשב קוונטים זהו מחשב המבוסס על עקרונות תורת מכניקת הקוואנטים (ע"פ כמה אנשים ודוקטורים במכון וויצמאן)שלמעשה יוכל לחשב דברים שהמחשבים של היום לא יכולים הוא אכן יהיה יותר מהיר אבל לא בהכרח בפעולות שאנו מכרירים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סוף חלקי אין סוף כן שווה לאחד.

רוצה דוגמה מעשית?

אם מישהו חושב על מספר בין מינוס אין סוף לפלוס אין סוף, ויש לך אין סוף ניסיונות לנחש אותו, מה הסיכוי שבסוף תנחש אותו?

100 אחוז. כלומר - 1.

ולמה 1 חלקי אין סוף שווה אפס?

אותה דוגמה...

אם מישהו חושב על מספר בין מינוס אין סוף לפלוס אין סוף, ויש לך ניסיון אחד בלבד לנחש אותו, מה הסיכוי שבסוף תנחש אותו?

אפס. כי כל מספר שתגיד יהיה מספר סופי, והוא יוכל לחשוב על מספר אין סופי, כך שלא תוכל לנחש אותו בחיים, כי אם תגיד אותו הוא כבר לא יהיה אין סופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...