גימר כבד מנסה לבנות משחב ב15000 מה אני עושה יש לי מלא חילוקי דעות - עמוד 4 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גימר כבד מנסה לבנות משחב ב15000 מה אני עושה יש לי מלא חילוקי דעות

RammsteiN

Recommended Posts

• תגובות 92
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לבחור עם ה15,000 שהוא רוצה לזרוק לפח: תקשיב ותקשיב טוב:

מה שקורה עכשיו אם אתה קונה מערכת ב15,000 ... הוא שבעוד שנה המערכת שלך תהיה שווה (במקרה הטוב) 7,000 (בום "נעלמו" להם 8,000) ....... אף פעם אל תקנה הכל HIGH END, תמיד תקנה את התמורה הטובה ביותר לכסף שאתה משלם.

כשאומרים לך פה שרכיב קצת פחות חזק עולה הרבה פחות כסף, תקשיב לזה....

נציין כמה נקודות:

1. למשחקים. (FX55 הכי חזק בשוק היום, אבל זה בזובוז לקנות מעבד בחמשת אלפים שקלים... כשאתה יכול לקנות מעבד באלף שקל שיספק אותך מעל ומעבר (בלי להתפשר על איכות) במשך השנה הקרובה, מה שקורה עוד שנה הוא שכפולי הליבות נכנסים לשוק ומראים לFX מאיפה משתין הדג... (ולך יש עדיין את ה4000 שקל שחסכת כשקנית מעבד טוב במקום מעבד מפלצתי) שאותם תשקיע במעבד כפול ליבות, הרווחת גם ביצועים מעולים עכשיו וגם ביצועים עוד שנה באותו המחיר. (AMD 3500+ יהיה מעולה לך באיזה 1500-1600 שקל במקום מעבד שעולה 5,000 שקל..)

2.כרטיס מסך: אם זה ATI או NVIDIA היום זה כבר לא כזה רלוונטי כי תהיה מבסוט משתי החברות... בשתיהן אותו החוק- אל תקנה את ההכי יקר, אלא את ההכי טוב לכסף... (ATI זה X800XL ונוידיה זה 6800GT -כשהאפשרות של ATI יותר טובה ביחס כסף/תמורה), ומה קורה עוד שנה? יוצא הדור החדש של כרטיסי המסך... שיראה לכרטיסי הHIGH END של היום מאיפה משתין הדג... ולך יהיה כסף לשדרג אליהם (כי לא הלכת וכמו טיפש זרקת 3500 על כ.מסך), שוב הרווחת ביצועים מעולים לשנה הזאת, וביצועים פצצתיים כשיגיע הדור החדש.

3. שמעתי פה ASUS .... אל תרוץ לקנות ... אתה משלם על השם (שוב בזבוז כסף, יש הרבה חברות אחרות עם מוצרים טובים יותר).

4. בקשר לזכרון: קח ג'יגה .... של איזו חברה זה כבר לשיקולך - אם אתה הולך להפגיז בOC (למרות שלא נראה לי כי אני מבין שאתה לא מבין הרבה בנושא) אבל אם כן, אז קנה זכרונות עם תדרים גבוהים... אם אתה לא תעשה OC, אז קנה זכרונות עם תזמונים נמוכים. (ללגביי איזו חברה... אתה יכול לרוץ ולשלם 2000 שקל על הזכרון הכי טוב, ולא להשתמש בפוטנציאל שלו.... או שאתה יכול ללכת לקנות זכרון ב1000 שקל, לקבל אותה תמורה כי זה הפוטנציאל שתשמש בו, ושוב חסכת עוד 1000 לשדרוגים עתידיים). (ולדביל פה שאמר שADATA חרא של זכרונות.... אני מציע לך לא לרוץ ולהגיב תגובות שאיזה טכנאי אמר לך...כי אתה יוצא טיפש...) נכון יש יותר טובים- אבל אתה חייב לקחת בחשבון - עד כמה תנצל אותם .... חבל לרוץ וזרוק כסף על זכרונות מטורפים לOC כשאתה לא תעשה OC מטורף.... (שוב הכל יחס כסף לתמורה), אני הכי בעד לקחת זכרונות איכותיים....אבל הכי חשוב שתבקדוק במה הם איכותיים ואם זה מה שאתה צריך... (אם זה עם תזמונים מאוד נמוכים שלא עולים לך 2000 שקל, סבבה ...אבל אם זה זכרונות הכי יקרים שתמצא שעולים לך 2500 שקל ואתה רץ לקנות אותם כי הם "הכי טובים" ...וואלה ...תהנה מזה שכתוב לך על הנייר שהם הכי טובים כי להשתמש בפוטנציאל שלהם אתה לא תשתמש)

5. בקשר לSLI - יש הרבה וויכוח על זה, בעקרון זה של נוידיה וזה מאפשר חיבור שני כרטיסי מסך בו זמנית. אל תהיה כזה בטוח שהאפשרות הזאת תהיה רלוונטית עוד שנה.... (שוב טכנולוגיות חדשות שמראות לישנות מאיפה משתין הדג).

6. בקשר לHARDISK.... אם אתה ממש לחוץ על מהירות אז זה מה פריקים של מהירות עושים בנושא, קונים RAPTOR קטן (36 ג'יגה) ומתקינים עליו את מערכת ההפעלה (WIN וכו'..) וכל מה שקשור להפעלה רצופה מהמחשב... ובנוסף קונים HARDISK גדול שחשוב שיהיה בSATA, שיהיה לו BUBBER (8 או 16MB תלוי מה תמצא) והדבר החדש זה NCQ . בקיצור , בכוננים החדשים של יש את זה

(במקום ההצעה המטומטמת לרוץ ולקנות RAPTOR בנפח 74 ג'יגה שעולה ים כסף ולא מביא לך נפח).

7. בקשר לכל השאר נראה לי זה כבר מובן לך (ספק כוח איכותי, מארז מאוורר , קרור טוב וכו'...)

אז יש לך 2 אפשרויות:

1.ללכת לזרוק 15,000 על מחשב עכשיו שעל הנייר יהיה תאווה לעיניים לכל מי שיתבונן במשך השנה הקרובה.... ובעוד שנה תראה פתאום שנכנסות טכנולוגיות חדשות... והמחשב המפלצתי שלך פתאום לא בעל ערך של 15,000 שקל ... אלא בערך חצי מזה....

2.לקנות לא הכי חזק אלא הכי משתלם במחיר... ואז בשנה הזאת להנות מביצועים מטורפים... (שלא תרגיש בעין הבדלים בין האפשרות ה1), אבל בעוד שנה... עוד יהיו לך כמהנ אלפים טובים להביא שדרוג מאסיבי, ואז המחשב שלך הוא HIGH END להרבה יותר זמן.

לשיקולך....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איףףף שגעתם אותי ובלבלתם אותי לגמרי אני קונה הכל אל במכה אחת אני עושה אתז ה לאט לאט פעם במסך פעם בעכבר אחר כך אני אחליף לוח אם ואז אני אחליף מאבד ואז מארז ואז את כל מה שצריך בנתיים אני רק רוצה הלגיע לפשרה בנושא כרטסי המסך תעזוב אזוס אזוס זה טוב ללוחות אם הכי טוב לדעתי זה הATI ואז נראה כבר מה שיהיה אחר כך נתפשר על מעבד ואז אני כבר אראה איזה זכרון ראם יתאים וליבה כפולה אני אגיד לך מה תן לזה קודם להכויח את עצמו ככה איזה שנתיים אחר כך תראה איך הם כמו שעכישו יצא DDRAM2 אז מה אתה ידוע כמה באגים לחרא הזה יש ועשיתם מהפורום הזה שוק ענק של מחשבים אז במקום להתווכח תעזרו לי ובואו לא נכנכס לזה אז בקיצור בסופו של דבר אני רק רוצה לדעת מה מומלץ בקטע של כרטיסי מסך כי לוח אם אני כבר אראה מה מתאים ואם באמת 4 יהיה טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב אני לא קונה כרטיס קול זה לאבעיני אין לו כול חשיבות כי גם ככה מספיק לי המובנה של הלוח אם חוץ זמה שנאי אל אשים לב לצליל לפחות בשביליז ה לא חשוב אני מתעסק עם משחקים לא עם עריכת אני לא נמצא באולפן ובקשר לכיסא ומערכות וכל החרא הזה את זה תשאיר לי אני משפץ את החדר אל תשכח שכבר אמרתשי אני בא ממשפחה מבוססת אז בבקשה אל תכנסו איתי לוויכוח על זה וגם חשוב לי דלעת איזה הרד דיסק לקחת שיהיה לי לפחות ל3 שנים טובות ושיהיה לי ראש שקט ובבקשה אני צריך לקחת משחב שיהיה לי הי אנד לשנה לפחות ואחר כך לשפץ שוב אחרי 3 שנים אז שיהיה לי מבין הסוסים לבנתיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איףףף שגעתם אותי ובלבלתם אותי לגמרי אני קונה הכל אל במכה אחת אני עושה אתז ה לאט לאט פעם במסך פעם בעכבר אחר כך אני אחליף לוח אם ואז אני אחליף מאבד ואז מארז ואז את כל מה שצריך בנתיים אני רק רוצה הלגיע לפשרה בנושא כרטסי המסך תעזוב אזוס אזוס זה טוב ללוחות אם הכי טוב לדעתי זה הATI ואז נראה כבר מה שיהיה אחר כך נתפשר על מעבד ואז אני כבר אראה איזה זכרון ראם יתאים וליבה כפולה אני אגיד לך מה תן לזה קודם להכויח את עצמו ככה איזה שנתיים אחר כך תראה איך הם כמו שעכישו יצא DDRAM2 אז מה אתה ידוע כמה באגים לחרא הזה יש ועשיתם מהפורום הזה שוק ענק של מחשבים אז במקום להתווכח תעזרו לי ובואו לא נכנכס לזה אז בקיצור בסופו של דבר אני רק רוצה לדעת מה מומלץ בקטע של כרטיסי מסך כי לוח אם אני כבר אראה מה מתאים ואם באמת 4 יהיה טוב?

וואוווווו חביבי..... תרגע תרגע תרגע ומהר.........

אף אחד כאן לא חייב לך כלום...אף אחד לא מקבל עמלות ממה שתקנה.... אז תוריד את הטונים... אתה מדבר כאילו אנחנו מוכרים לך את זה .... תרגע שאלת עונים, ולהפך מהוויכוחים פה אתה יכול ללמוד דבר או שניים... כי מה לעשות רכישה בסכום כזה היא לא משהו שיש לזלזל בו...אז תשכיל ותקרא ותפנים במקום לחפש פתרון פלא (ולזרוק סתם כסף).... ההודעה האחרונה הזאת שלך "כפיות טובה" ממש נוטפת ממנה...

אז סליחה שטרחתי ורשמתי לך תגובה ארוכה ומפורטת וסבלנית לגביי ההתלבטות שלך.... זאת ההודעה האחרונה שלי כאן. תקנה מה שאתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט High-End -

דגם מחיר כמות

AMD 64 3500+ BOX 939PIN 1680 ¤ 1

DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D 920 ¤ 1

G.Skill 400MHZ PC3200 1024MB DUAL CHANNEL 1000 ¤ 1

SEAGATE 250/7200 SATA 8MB NCQ 970 ¤ 1

SAPPHIRE RADEON X850XT PCI-E VIVO BULK 2900 ¤ 1

CREATIVE AUDIGY 2 ZS  585 ¤ 1

NEC ND-3520A Dual Layer DVD±R/W/DL 16X 350 ¤ 1

COOLER MASTER Stacker 1080 ¤ 1

ENERMAX EG425P-VE Ver.2.0 Noisetaker P Series 470 ¤ 1

VIEWSONIC VP171B 2870 ¤ 1

Logitech Media Keyboard 170 ¤ 1

Logitech® MX518 -Grade 340 ¤ 1

ZALMAN CNPS7000B-AlCu 230 ¤ 1

סה"כ: ¤ 12980

לזה קוראים מפרט בזבזני לגמרי

מעבד מיותר ביותר

לוח אם שלא ישתמשו בו בגרוש

זכרון שיקר בלי סיבה טובה (ולא CL0.5 פחות זה לא סיבה)

הארד דיסק יותר מדי, ואם כבר מדברים על 250GB אז לוקחים Maxtor 16MB Buffer

כרטיס מסך יותר מדי

כרטיס קול מיותר

מארז יקר מדי

RammsteiN בתור אחד שבא ממשפחה מבוססת אתה לא יודע איך לקנות

כמו שאמרתי ואמרו אחריי פה

לא קונים אף פעם את ה Best of the Best

אלא רמה אחת מתחת

זה לרוב הרבה פחות כסף

תרכיב מערכת כמו שאני הצעתי ומערכת שעולה 15 אלף שקל

תחזור אליי עוד חודש תגיד לי אם יש הבדלים רציניים

supermario אני רוצה לראות שאתה תקנה כרטיס מסך שעולה 1000 שקל יותר בשביל עוד 5FPS ב HL2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה קוראים מפרט בזבזני לגמרי

מעבד מיותר ביותר

לוח אם שלא ישתמשו בו בגרוש

זכרון שיקר בלי סיבה טובה (ולא CL0.5 פחות זה לא סיבה)

הארד דיסק יותר מדי, ואם כבר מדברים על 250GB אז לוקחים Maxtor 16MB Buffer

כרטיס מסך יותר מדי

כרטיס קול מיותר

מארז יקר מדי

אמרתי שזה מפרט High-End, לא Cost-Effective

ולא כל מערכת חייבת להיות Cost-Effective. אפשר גם לקחת משהו ממש טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי בשביל עוד 8FPS ב Half Life 2 נבזבז עוד 800 שקל

בשביל עוד 90 ג'יגה נקנה הארד דיסק שעולה כמו 160GB + 120GB

בשביל לבזבז כסף (ביזבוז לשמו לא לשם מכפלה או אוברקלוק) נזרוק על מעבד שלא ייתן כלום

הוא הרי לא אוברקלוקר בכלל, אז נשים לו DFI Ultra-D

זכרונות ב 1000 שקל שאת אותה עבודה יעשו בפחות מחצי מחיר

נשים לו כרטיס קול למרות שהוא לא שומע טוב (עד עכשיו הוא לא הקשיב לנו)

נדחוף לו מארז יקר משהו פחד שלא כולל אפילו ספק

וכל זה בשביל שהמערכת תהיה High-End

אבל High-End זה לא חייב להיות בזבזני

High-Mid-End נמדד בביצועים

וההבדל בביצועים לא כזה גדול

תתחשב בעובדה שהארד דיסק, כרטיס קול ומארז לא משפיעים על ביצועים

המעבד משפיע מעט מאוד

הכרטיס מסך הבדלים קטנים, סה"כ עוד מקס 8FPS ועוד נק' ב 3DMark

וזכרון הבדלים עוד יותר קטנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...