עבור לתוכן
 • צור חשבון

חברים מובילים


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 05/04/19 בכל האיזורים

 1. 5 points
  לא אמרח אותה על לוח האם, אמרח אותה על איפה שהיא אמורה להיות - על המעבד בינו לבין גוף קירור. אני יכול למרוח אותה גם על פרכית אורז, אבל מעדיף קוטג', כי היא פשוט לא אמורה להיות שם
 2. 4 points
  תקרא פה https://www.psakdin.co.il/Document/אל-תהיו-פראיירים-ממשו-את-האחריות-למוצרי-חשמל-ואלקטרוניקה#.XXAWfn9S_IU ופה http://www.consumers.org.il/category/service-and-warranty להבנתי: וגם בניגוד לחוק, הם חייבים לממש אחריות אם המוצר במסגרת אחריות , לא משנה מי קנה את המוצר. לפי החוק הם חייבים לספק מוצר חליפי זהה או באותה רמה. אם חסרים פיצ'רים זה לא מוצר באותה רמה ולא משנה מה המחיר שלו אצלם בחנות. שוב ,בניגוד לחוק. אם הם לא יכולים לתקן ,לתת מוצר חלופי זהה או באותה רמה הם חייבים לזכות במלוא הסכום וגם הם חייבים לזכות אותך ולא את החברה שלך. אם אתה לא מצליח להגיע איתם להסדר תנסה לפנות למועצה לצרכנות.
 3. 4 points
  אם זה החשש שלך באמת קח מחשבי DELL. החברה הזו מוציאה עידכונים למערכות שלה בצורה מעוררת הערצה, גם שנים רבות אחרי שהם נמכרות (מה שלא קיים במחשבים מבוססי לוחות של חברות כגון MSI/ASUS וכו שמפסיקות להוציא עדכונים כמעט מייד אחרי שיוצא הדגם החדש או מעט אחרי, מניסיון), העידכונים אוטומטיים וקלים להפליא להתקנה והתמיכה שלהם והשירות באתר הלקוח (לפחות ב 3 שנות האחריות הראשונות) שווה את משקלה בזהב לעסקים. סתם קוריוז.
 4. 3 points
  דבר שחשוב לחדד בנוגע לקופונים ומבצעים: אנחנו קולטים מחיר שנחשב לנמוך ומפרסמים, ונכון לאותו הרגע זה מחיר המוצר. אין לנו אפשרות לדעת מתי המחיר ינוע והמוצר יהפוך לפחות כדאי. למשתמשים היכולת לדעת בדיוק כמה ישלמו לפני שהם משלמים על המוצר בחנויות השונות, ולכן יש לוודא את המחיר המבצע המצויין לפני קניה. לעיתים קורה שאנחנו מפרסמים קופון שהמחיר שלו נשאר דומה ימים ארוכים ואפילו יורד מעט, ולעיתים קורה שכבר כמה שעות לאחר מכן המחיר עולה.
 5. 3 points
  מילת המפתח כאן היא Microcenter. לא מדובר בהתאספות ספונטנית של אנשים מיוזמתם, אלא באירוע השקה מיוחד שארגנה Microcenter. הרשת עורכת לא מעט אירועים כאלה כי זאת דרך אחת להתמודד עם אמאזון: יצירת אווירה של קהילה שבתורה מגדילה נאמנות. אבל זה נושא לדיון נפרד. אני לפחות לא ראיתי תמונות של תורים ברשתות אחרות וגם התורים שהשתרכו מחוץ לחנות היו קצרים למדי. בטח לא הרחובות החסומים והמאהלים של Apple. בסך הכל חובבי חומרה שקיוו לקבל מחיר טוב בנוסח Microcenter על פלטפורמה חדשה (ומסקרנת). אני לא חושב שמעבד הפך לפריט אופנה ולסמל סטטוס. רוב האנשים בכלל לא יודעים מהו מעבד, כל שכן ש-AMD קיימת. הניסיון שלי לגבי שדרוג, אם כי מטבע הדברים מדובר בגודל מדגם קטן ולכן לא מייצג, הוא הפוך. רוב ההדיוטות בתחום לא ממהרים לשדרג. מי שמשדרג לעתים תכופות יותר הוא לרוב דווקא חובב חומרה מדרג ביניים. יש כמובן גם את אלה שרצים אחרי כל דבר חדש. לא יכולים לסבול את המחשבה שיצא דגם חדש ולהם אין אותו. גם אני לא חסיד של ההתנהלות הזאת ונוקט בגישה של שדרוג כשצריך, אבל גם ההגדרה של צריך היא סובייקטיבית. יש מי שעבורו צורך היא מילה נרדפת לחשק. אני לא רואה בזה בעיה גם אם באופן אישי צורת המחשבה הזאת קצת זרה לי. אנשים משדרגים ועושים בכלל בחיים דברים בצורה שונה. לכל אחד סדרי עדיפויות אחרים וזה לא מעיד בהכרח על התנהלות לא רציונלית. יש מי שאוהב להתעסק עם מוצרים גולמיים. לחקור, לנסות... זאת לא התנהגות לא רציונלית למרות שלי אין זמן אפילו לחשוב בכיוון (אבל בצעירותי די אהבתי להתעסק בזה); אחר רוצה לשחק על הגדרות מרביות ובמקסימום FPS גם אם חלק מזה הוא הידיעה הפסיכולוגיות שיש לו את החומרה הכי "חזקה" ואפקט הפלצבו; בעוד שמישהו אחר רק מחפש מערכת שתעבוד נאמנה שנים מספר. אם נצמצם הכל לשיקול בינארי של חיים ומוות, כלומר עושים משהו רק כאשר האלטרנטיבה היא שאי אפשר להתקיים אחרת בשום איכות חיים אישית ו/או מקצועית, העולם יהיה מדכא. חוץ מזה, אותם מאמצים מוקדמים עוזרים לדחוף את הטכנולוגיה קדימה על ידי ניפוי באגים וליטוש, מניעים את כלכלת היד השניה ותורמים להמשך הפיתוח זה לא דבר של מה בכך.
 6. 3 points
  לצורך הרגעה, הדבר היחיד שאני יכול מתפקידי לוודא כרגע זה ששום תוכן בלעדי לא יפספס את עמודי הזון הרגילים
 7. 3 points
  יפה שקוראים למשתמש פאנבאוי, כאשר האשכול הזה הוא לא יותר משיר הלל לamd.
 8. 3 points
  כמו שקיריל כתב - אנשים עובדים בTMS. לטעות זו תכונה אנושית, אם ניקח את זה בהנחה אז המסקנה שלך לא נכונה*. * - אם אלה טעויות אנוש שקורות בתדירות גבוהה משמעותית ממקומות אחרים אז הצדק איתך. עכשיו כשאנחנו מניחים שכל חנות תעשה טעות מתישהו, טעות היא לא קריטריון לפסילה של חנות. הצעה לקריטריון פסילה? איך מטפלים בטעות. בתור אחד כמוך שקונה מחשבים וחומרה לא רק לעצמו אלה גם למכרים וקרובי משפחה אני יכול להגיד שההתנהלות שלי מול TMS הייתה מצויינת. גם בתהליך הקנייה וגם במתן השירות לאחר מכן. ממה שאני קורא בפורום אני לא לבד. מה האלטרנטיבה הטובה יותר שיש לך כרגע? קשה לי לחשוב על רשת\חנות בארץ שאני יכול להצהיר "הו, הם טובים יותר מTMS", ואם אתה מתכוון להזמין מחו"ל אתה תתעסק בכל הקשור למשלוח (ובהצלחה לך עם שירות הדואר בישראל). הכל בפרופורציה
 9. 3 points
  אז מצד אחד אתה אומר - שהגיוני להצביע למפלגות גדולות (אפילו הליכוד), כדי שיהיו להן 40-50 מנדטים וקשה יהיה לסחוט אותן. מצד שני אתה אומר שאם אנשים היו חושבים, הם לא היו מצביעים לליכוד. אז למי? לכחול לבן? מי שהצביע ליכוד בבחירות האלה עשה את זה כי הוא במודע לא רצה את כחול לבן. אז למי היה מצביע אם לא לליכוד? עוד פעם למפלגה קטנה? אז מה הרווחנו? רוב האנשים שהצביעו ליכוד אולי באמת היו מעדיפים ממשלה עם פחות כוח לחרדים, אבל הם עדיין מעדיפים ממשלה כזו מאשר ממשלה בראשות בני גנץ, שגם מה בכל מקרה היו יושבים החרדים, יחד עם העבודה ומרצ.
 10. 3 points
  חבל שלא עטפו אותה בפצפצים.
 11. 2 points
 12. 2 points
  זה סיכון מול סיכוי. אם אני יודע מה החלק התקול ויודע לפרק/להרכיב, תמיד אעדיף לבודד את זה ולפנות לקבלת שירות רק על החלק התקול, מאשר לשנע את כל המחשב, לתת לאנשים אחרים להתעסק בו, ולהסתכן שידפקו לי משהו אחר (או ייפגע בהובלה). כן, היו לי מקרים כאלה בעבר הרחוק.
 13. 2 points
  https://support.microsoft.com/he-il/help/4027960/windows-10-turn-tablet-mode-on-or-off
 14. 2 points
  אני אישית (סמסטר אחרון) עשיתי את התואר עם i3 ענתיקה ו4GB RAM בהתחלה (בלתי סביל בעליל) ואחכ 8GB וזה הספיק להכל. הייתי ממליץ על מחשב קל עם סוללה איכותית (שיחזיק לפחות 6 שעות) וכמובן SSD, אפשר למצוא כזה בסביבות ה2,000 ~ 2,500 שח יש מידי פעם אחלה מחירים באמזון. לגבי נייד גיימינג, יש לו חסרונות שהם מעבר למחיר. הוא כבד בהרבה יותר, סוללה לרוב מחזיקה פחות והוא גם תופס יותר מקום. ראיתי המון סטודנטים מקלידים בשיעור עם מחשבים קטנים סטייל DELL XPS, ראיתי בודדים עם מחשב גיימינג, וגם זה רק בכיתות עם שולחן גדול ולא כיסאות עם משענת, פשוט כי אין מקום.
 15. 2 points
  עדכון. החלטתי בכל זאת לצלול לעובי הקורה ולהבין את הבעיה, אז פירקתי את הכונן (פתחתי את הפלסטיק בעדינות עם אזמל חד). כשהכונן מחוץ לאריזה הוא נראה כך וזה מסביר את הכל: או שהחיבור נדפק במהלך השימוש, או שפשוט בנו אותו בצורה כל-כך לקויה, אבל כמו שאפשר לראות, הראש של המחבר נמצא באלכסון יחסית ללוח. במצב הזה הכונן עובד תקין. ברגע שהוא יושב בתוך מארז הפלסטיק, המארז מפעיל לחץ על הראש כדי ליישר אותו, ואחת הרגליים (זו שמסומנת באדום) פשוט מתנתקת מהפאד שלה. מדובר ברגל DATA של USB3, מה שמסביר למה הכונן לא עובד בחיבור USB3 אך עובד תקין בUSB2. ככל הנראה בלאי סביר גורם לשבר בהלחמות. במקור הרגל מחוברת דרך טרייס לקבל שמסומן בצהוב. הלכתי למעבדת הלחמה קטנה שאני מכיר ופשוט הלחימו את הרגל ישירות לקבל, וגם סידרו את הראש של המחבר כדי שיהיה ישר (יש שם כמו קפיץ מוזר כזה). הכונן עובד תקין עכשיו בUSB 3.0, אם כי כאשר הכנסתי אותו חזרה למארז, כנראה לא סידרתי כמו שצריך את מתח הקפיץ ועכשיו צריך לעזור לו לקפוץ החוצה ולחזור פנימה. אבל לפחות עובד.
 16. 2 points
  אם המערכת מתאימה לצרכים והכל עובד, אז אין סיבה לשדרג. אם המערכת לצרכי עבודה ויותר כח עיבוד מאפשר חיסכון בזמן או פותח יכולות שלא היו למחשב הקודם, אז בודקים עלות מול תועלת וקונים את מה שמתאים. באמת שאין סיבה למהר היום. גם המחשב הכי בסיסי יכול להתמודד יפה עם גלישה באינטרנט או נטפליקס וזה השימוש של הרבה אנשים.
 17. 2 points
  אני לא פעיל פה מספיק זמן כדי לדעת על אילו חברים מדובר, אבל אני מסכים עם השניים למעלה שזה מיותר, פוגעני ובעיקר מוציא אותך באור אנטגוניסטי ושלילי. תקוף את הטיעון, לא את הטוען. אם אתה מתיימר לבקר חומרה, תבקר, אל תשתמש בגולשים פה בתור קונטרה לדוגמאות שלך. זה לא לעניין.
 18. 2 points
  הזוי , לא הזוי. מה זה משנה. פשוט תעשה מה שאני אומר ותראה אם זה פותר את הבעיה. תיכנס להגדרות של הרואטר ותגדיר שם את שרת ה DNS.
 19. 2 points
  יש כימיה נהדרת ביניהם, אני ממש אוהב את הסירטונים עם שילוב של מס' יוטוברים ביחד, וכמובן את סטיב ודרבאור חחח. אגב הינה סירטו מעניין מאדם שמבין בארכיטקטורות, ככל הניראה לא צריכים לזלזל בNAVI וAMD כן בכיוון הנכון, לדעתי 2020 יהיה הרבה יותר תחרותי בכל התחומים.
 20. 2 points
  רוב האנשים יצליחו להתמודד עם התקנה של כרטיס מסך לאחר קצת הדרכה בעוד שלכל האנשים (כולל המנוסים ביותר) לא יהיה נעים להתמודד עם סלוט pci-e שבור ולכן לדעתי הגישה של החנות נכונה. צריך כמובן ליידע את הלקוח מראש. TMS - ניסיתם משהו בסגנון instapak? ראיתי שבארה"ב הרבה חברות שמוכרות מחשבים משתמשות בזה בהצלחה.
 21. 2 points
  אני אנליסט נתונים, באחת החברות הגדולות בעולם לייעוץ כלכלי בניירות ערך. אין לי שום קשר ל NVIDIA או ל AMD או לכל חברת חומרה כלשהי. בימים שאימא עשתה לך סנוויצים לבית ספר, היו לי מעבדים של AMD שכמה מהם שרפתי, והיו לי יותר כרטיסי AMD\ATI בחיים מאשר כרטיסי NVIDIA. זה שאין לך מושג אל מי אתה מדבר, מה הוא עושה בחיים ובא לך לזרוק ככה שטויות סתם... סך הכול הופך את הפורום לרמה אחת מתחת למה שהוא היה - לפני התגובות ההזויות האלה. זה הכול. זה לא אישי, התגובות פשוט.. חרם. אמורה להיות פה קצת רמה.
 22. 2 points
  אתה לא יודע מה זה NDA אני מבין... בהחלט יעול להיות שכבר סופקו לאתרים המעבדים ויתכן שיש להם כבר סקירות ומידע על הביצועים - אלא ש AMD החתימה אותם על הסכם NDA שבין היתר אוסר לפרסם את הנתונים הללו לפני שהם מאשרים. כנס לגוגל ותקרא קצת על מה זה NDA.
 23. 2 points
  אני מניח שהטכנאי בדק את הזיכרונות RAM שלך. אם הזכרונות תקינים כנראה לוח. לא ממליץ להתעסק עם החלפת לוח. הייתי ממליץ לך על מחשב חדש.
 24. 1 point
  https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=18925&search=gx570
 25. 1 point
  בבקשה - https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=30120 לא הנייד הכי הכי, אבל בתקציב שלך ( כמעט ) זה הטוב ביותר.
 26. 1 point
  בקופסה של המכשיר כלולים כבלי רשת 5e.
 27. 1 point
 28. 1 point
  תודות לערן מפורום hometheater.co.il שכתב לי כך, שלמיטב ידיעתו ברב הראוטרים הביתיים אי אפשר להשתמש בפורט WAN כ-LAN. אבל דווקא ל-9970 יש 4 פורטי LAN שאפשר להשתמש באחד מהן כפורט WAN במקום LAN (הפורט שכתוב עליו LAN/WAN, כלומר הוא יכול להיות או LAN או WAN). לדעתי במצב "DSL Modem Router" הוא ישמש כפורט LAN פשוט וידאתי שהוא מוגדר במצב "DSL Modem Router" חיברתי לכניסה הזו צרכן אינטרנט וזה עבד..פשוט לא צריך לעשות כלום
 29. 1 point
 30. 1 point
  נראה לי אתה יותר מאושר מהקונה 😉
 31. 1 point
  מפרסם גם כאן - אני רק הערה בקשר לסגנון הזה של הנייחים, כלומר מחשבי מותג מורכבים - הכל טוב ויפה ואולי גם משתלם. רק לקחת בחשבון, שאם רוצים מחר מחרתיים לשנות משהו בתצורה - זה יעלה הרבה. כל פיפס יצריך הגעת טכנאי ותשלום מפולפל עבור השידרוג / שינוי ( אני מדבר על שדרוגים, לא שירות ). גם החומרה עצמה ( ביחוד ספק כח ) היא ייחודית למדי, כך שגם זה עניין שצריך לקחת בחשבון.
 32. 1 point
  יאההה ראשית, להעמיד את הבת בפינה ! שנית, תנסי לבצע את מה שיש בסרטון הזה - https://www.youtube.com/watch?v=Ddmr2nb7znc בהצלחה !
 33. 1 point
  היי מציע לך לאחד את התקציבים בשני הדיונים ולקנות מחשב אחד נורמלי. כלומר, עדיף מחשב אחד טוב משניים שהם לא לכאן ולא לכן.
 34. 1 point
  היי ברוך הבא לפורום. ראשית, אם לא איכפת לך, תקן את הכהן ( Cohen ) .... עכשיו, לשכר. אל תיקח שום דבר שנאמר כאן אישית, טוב ? מה איכפת לך מה מרוויחים האחרים ? זה הכל עניין של שיווק עצמי. נכון שאין לך נסיון של ביל גייטס, אבל .... השכר נקבע הרבה גם מכמה אתה חיוני לחברה, האינטרקציה שלך עם הצוות והממונים ועוד כהנה וכהנה. גם לא הכל מגולם בכסף - יש את הרכב ובונוסים וכו'. כמובן שקובע השכר המקובל למה שאתה עושה, אבל תלוי בך כמה אתה משיג לעצמך לאור האמור לעיל. לבסוף, הנה מחשבון לשכר בתחום שלך - https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.jobinfo.co.il/%D7%98%D7%91%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9B%D7%A8.aspx&ved=2ahUKEwie252o2svjAhVM2qQKHWd2Bd4QFjAAegQIBBAB&usg=AOvVaw2x01okrlvsYAjt-GF5wJUf&cshid=1563907852648 בהצלחה !
 35. 1 point
  קודם כל מערכת רייזן תתן יותר תמורה. עדיף שני סטיקים של זיכרון בשביל דואל צ'אנל. הדיסק הקשיח שבחרת הינו Pull ולא RETAIL. הנה מענה שיכבד את כספך. מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל מעבדים: AMD 3rd Gen Ryzen 5 3600 Box כמות: 1 - מחיר: ₪ 880 לוחות אם: MSi B450M PRO-VDH V2 כמות: 1 - מחיר: ₪ 334 זכרונות RAM: DDR 4 16G (8GX2) 3000 CL16 1.35V T-Force Night Hawk Blue Black HS Team כמות: 1 - מחיר: ₪ 373 מארזים: Antec P8 Case כמות: 1 - מחיר: ₪ 239 ספקי כוח: ANTEC PSU 550W GB Neo Eco Modular 80+ OEM New PC כמות: 1 - מחיר: ₪ 223 כונני SSD: Corsair SSD 480GB MP510 NVMe PCIEx4 M.2 כמות: 1 - מחיר: ₪ 355 כוננים קשיחים: Seagate HDD 2.0TB 256MB SATA3 Barracuda כמות: 1 - מחיר: ₪ 285 כרטיסי מסך: Palit RTX 2060 Dual OC 6G GDDR6 192bit כמות: 1 - מחיר: ₪ 1499 הרכבת מחשב: הרכבת כסף (חינם! בהזמנת מחשב חדש) כמות: 1 - מחיר: ₪ 1 סה"כ: ₪ 4189 מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה. המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. https://www.tms.co.il/65917
 36. 1 point
  השיפור בגרסה 2019 בעיקר Mask tracking בעזרת מוקה, וכמובן גולת הכותרת ריטוש בעזרת content aware fill. אבל אין בעיה שהגרסאות יעבדו יחד.
 37. 1 point
  ואחרי זה מופתעים איך מוסמכי vendor למיניהם לא מבינים כלום מהחיים שלהם... תעשה טובה גדולה לעצמך ותלמד באמת את החומר עם רצון להבין אותו.
 38. 1 point
  לא חושב שיש כל כך טעם לציין את המעבר בין 60 ל-120 כאשר רוב מסכי הגימינג בדרגה אחת מעל 60hz הם למעשה 144hz, וההבדל ביניהם ברור כשמש ואף מוגדר כחובה ותורם להנאה במשחקי FPS במיוחד דינמים ומהירים כמו Overwatch למשל.
 39. 1 point
  חוק האבולוציה - רק הטובים שורדים. תהיה טוב בתחום עיסוקך ולא תצתרך טובות של אף אחד. לא של פאנבויים של AMD ולא של המכורים של אינטל. נשמע לי הוגן .....
 40. 1 point
  אני במקביל למה שרשמתי לו היתי עוד מנסה לנסות זה לנתק את הבטריה מהמחשב הנייד ולנסות לעבוד באמצעות חיבור לחשמל בלבד ולראות אם זה הסוללה גורמת לבעייה ולנסות גם לעבוד עם בטריה בלבד ללא חיבור לחשמל רק בתנאי שהבטריה טעונה לפחות ב 50%
 41. 1 point
  הייתה לי בדיוק את אותה הבעיה. הכבל חשמל מהספק ל-SSD היה מחובר טיפה עקום ביגלל כבילה לא טובה. אז אם הייתי מפעיל את המחשב הפעלה קרה היה רושם שגיאה. אבל אם זה היה ריסטרט רגיל רוב הפעמים היה כן עולה רגיל. בקיצור בעיה במגעים. אולי משהו דומה אצלך.
 42. 1 point
  יש היום מלא מחשבוני הספק באינטרנט שבהם אתה מזין את מפרט המערכת שלך בפרטי פרטים והם אומרים לך כמה היא יכולה לצרוך במקסימום. אבל כלל אצבע פשוט הוא שצריכת הספק באותה הקטגוריה לא עולה בד"כ, ואולי אף קצת יורדת. כך שאם המערכת שלך מתפקדת עם כרטיס מסך מסוים בטווח ביצועים מסוים מדור X של יצרן נתון, אז גם בדור X+1 או X+2 או X+3 היא אמורה לתפקד. לדוגמה אם כרגע אתה בGTX760, אז סביר שהספק יסחוב גם GTX960 וגם GTX1060/1660. (כל הכרטיסים האלה הם mid-range). אם אתה רוצה כרטיס high-end (לדוגמה סדרה 1070/1080), אז צריך לחשב מחדש. אם אתה רוצה להחליף לכרטיס AMD, אז צריך לחשב מחדש כי ההגדרה למה זה mid-range לעומת high-end וצריכת החשמל בכל קטגוריה הן שונות.
 43. 1 point
  ברור לחלוטין שאין יחס של 1:1 בין תוספת עלות החלקים לבין תוספת המחיר. לוח שיקר בכ-50 דולר ליצרן (PCB, שבבים, הנדסה) עולה לצרכן ב-100 דולר יותר.
 44. 1 point
  איזה עקיצה דפקו לNV לגבי נפילת ביצועים לצורך פיצ'ר חדש חחח.
 45. 1 point
  רק בשמחות ! תודה על העדכון !
 46. 1 point
  לך ל - KSP עם התמונה הזו ותבקש מתאמים מספק כח לסוג החיבורים הזה. לפני כן, תבדוק ותוודא שאין לך כבר עכשיו חיבורים בספק כח שמסומנים עם כיתוב PCI .
 47. 1 point
  תראה... זו די השוואה בין תפוחים לתפוזים. ואני מבין שאתה לומד בעיקר טנסור פלואוו. קולאב למשל זה ג'ופיטר נוטבוק בענן שזה נח כי זה כבר בדפדפן ולא צריך את כל שלב ההתקנות וההגדרות המיגע כמו מכונה מקומית. מצד שני מהירות האימון עובדת הרבה יותר מהר על מכונה מקומית אפילו עם כרטיס אחד סביר. זה שזה רץ בענן של גוגל זה לא אומר שהם מקצים לך את כל הענן ומעבר לזה בענן אין לך אפשרות לכתוב אופטימיזציות לחומרה ספציפית מה שמריץ עניינים עוד יותר. יש את עניין הזמינות שלא תמיד קיים בענן: תקלות אצלם, חיבור אינטרנט וכו' או מודל מאד גדול עם הרבה דאטה שלוקח שנה להעלות אם אין לך חיבור אינטרנט סביר. עוד דבר שלי לפחות חשוב זה שלא מתחשק לי לחלוק את כל העבודה שלי עם גוגל. הם מספיק עשירים. אחרי שאעשה מזה רווח אשמח לחלוק קוד ומודלים והכל עם כל העולם. בכיף. מצד שני אתה כרגע לומד אז זה לא רלבנטי. כשתגיע למכונה אמיתית שלומדת תוך כדי תנועה תגלה שהענן לא ממש פרקטי. לסימולציות זה אחלה. ויש כמובן גם את עניין העלות. אימון בענן (בשלב זה) הוא בחינם ומצד שני חומרה עולה כסף. זה מה שעולה לי פחות או יותר. תצליח! עריכה: עוד דבר מעצבן שנזכרתי. בשירותי הענן יש קטע מעצבן שהוא מנתק אותך במחזוריות כלשהי (12 שעות בקולאב ו24 בפאוור אייאיי) אתה יכול יעני לעשות את זה כמה פעמים שאתה רוצה וגם תמשיך מאותה נקודה שהאימון נפסק אבל זה מעצבן טילים ומגביל מאד.
 48. 1 point
  יהיה צ'יפסט חדש. לפי השמועות AMD מתכננת תשובה מוחצת לאינטל ע"י מעבד 12 ליבות 24 נימים המגיע ל-5.0GHZ. אבל אמור לצרוך חשמל לא מעט. לכן העניין של הלוח אם...
 49. 1 point
  בידיוק!, ראיתי השבוע את הביקורת של הנייד החדש של HP Spectre x360 13, עם מעבד i7-8565U שלפי מחירון אינטל עולה מעל 400$ והוא בקושי מקבל 490 נקודות בהפעלה שניה של CB R15! זה פשוט בלתי ניתפס אין דוחפים מעבדים כאלה בתור "15W" אבל הניידים הדקיקים שבשבילם הוא מיועד לא מצליחים לקרר אותם ופועלים כולם באותו הרבה בערך סביב ה500 נקודות, לא מבין איך צרכנים ממשיכים לקבל כזה מצב, הרי אם היו מוכרים להם RTX 2080TI אבל אחרי 10 שניות משחק הם היו מקבלים ביצועים של RTX 2060 אין מצב שהם היו בולעים זאת בהבנה. באולטרבוקים אין שוב הגיון לשלם מעל i5 שלרוב אפילו הוא מסורס (סידרה 8).
 50. 1 point
  אפרופו דברנו והזכרנו את השוק המקצועי של שרתים (לפני כמה פוסטים מעלה), שהוא השוק הבאמת רציני גדול ויקר בתחום העיבוד המחשובי המודרני (כאשר שוק ה- PC מתגמד לידו)... כמו גם הזכרנו מעלה, שכמדומני AMD כבר הגיע לנתח שוק של 2% סדר גודל עקרוני, אזי בירור נוסף שערכתי בסוגיה (מתוך סקרנות מובנת) מצא, שבסוף 2018 (רבעון אחרון שסוגר אותה - 31 לדצמבר) נתח השוק של AMD בתחום השרתים טיפס ועלה כבר ל- 3.2% : https://www.servethehome.com/amd-epyc-market-share-gains-in-2018-our-take/ שימו לב לקצב הגידול המעניין: בעוד שברבעון הראשון לשיווק מעבדי epyc לשרתים (רבעון 4 לשנת 2017) AMD הצליחה איכשהו לשכנע 0.8% מהשוק לקפוץ לעגלה שלה, הרי שרק אחרי שעברה כמעט שנה של בדיקות בתעשיה על המוצר החדש הזה, רק אז החלה מסה קריטית של צרכנים מקצועיים לבחור ב- epyc. הנה ברבעון השלישי של 2018 הנתח שוק כבר הגיע ל- 1.6% , אך מיד רבעון אחד לאחר מכן (שזה כלום זמן) אנו רואים שהנתח שוק הכפיל עצמו והגיע כבר ל- 3.2% . **לצערי עוד אין לנו נתוני מכירות ונתח שוק של רבעון ראשון 2019 - אך יש להניח שהוא עלה מאז עוד יותר. זוהי תוצאה מאד מרשימה ומעניינת. שאם נשים לב לקצב הגידול בנתח השוק ש- AMD מייצרת בסגמנט הנדון והכה חשוב, נראה כי היא מאיצה מהר. *כמו גרף אקספוננציאלי במידה מסוימת. כרגע ההערכות העסקיות שמצאתי, מדברות על הערכה הכי שמרנית כי בסוף 2019 נתח השוק של AMD בסגמט השרתים יחצה כבר את רף ה- 5% . הערכות אחרות (סופר אופטימיות) מדברות אפילו על מספר דו ספרתי, אך ממנו אעדיף להתעלם בשלב הזה משום שאין לי אמון בו. החדירה בתחום הכה קריטי הזה (של שרתים) היא חדירה איטית, שכן לתעשייה המקצועית לוקח הרבה מאד זמן לייצר אמון במוצר וטכנולוגיה חדשים - לכן זהו אלמנט שמאט את האפשרות לתפוס בו נתחי שוק במהירות. יש להבין: השרתים זהו הסגמנט הכי גדול במונחי שווי שוק, הכי רווחי (וחשוב) בתעשיית המעבדים. שם מצויות עיקר המכירות, זהו סגמנט שבו הלקוחות משדרגים את השרתים בממוצע גס של אחת ל- 5 שנים, כמו גם שוק שמתרחב בקצב מהיר - חוות בענן ומה לא.... העולם המחשובי הזה גדל ומכפיל עצמו מדי 5 שנים (אם לא יותר מהר אפילו). לכן ישנה תנועה ערה של רכישות שנתיות חובקות עולם בסגמנט, ומכאן באות עיקר ההכנסות והרווחים של אינטל למשל. **זו הסיבה שלא אכפת לאינטל יותר מדי אותו איבוד נתח שוק דרסטי שהם חוו בשנה החולפת בשוק ה- PC, ובתנאי שהתחום המקצועי (שרתים) עדיין יעבוד מולם. וכמובן בשביל AMD להכניס דריסת רגל משמעותית בשוק השרתים, המשמעות היא קצב צמיחה מואץ בסדר גודל ממה שהיה לה עד כה. סקירה מהירה לתזכור החברים - AMD את השנה האחרונה הגרועה ביותר שלה 2016 סגרה עם בקושי 4 מיליארד דולר מכירות, שיצרו לה הפסדים תפעוליים ותקציביים ועמדה רגע לפני פשיטת רגל. בשנת המהפך 2017 (שנת הולדת zen בחודש מרץ לאותה שנה) כבר הצליחה לסגור את השנה עם 5 מיליארד דולר מכירות ולמחוק את ההפסדים הקשים ולהתייצב על בערך אפס רווחים/הפסדים. את 2018 היא סגרה לראשונה עם מעבר לרווח וסך מכירות של 6 מיליארד דולר. זו למעשה עלייה של 50% במכירות לעומת השפל של 2016, מה שהעביר את החברה מלהיות על הקרשים - רגל לפני פשיטת רגל, לחברה שסוף סוף מוכרת מספיק ואף במתח רווחים ראוי, על מנת לעבור מהפסד תפעולי לרווח תפעולי. אם כן הכניסה היפה והחזקה הזו גם לתחום השרתים היא מה שיביא ל- AMD את ההזדמנות לעבור את רף 7 מיליארד הדולרים מכירות בשנת 2019, ולהמשיך את המגמה של גידול ברווחים ובנתח השוק. להערכתי ישנו אף פוטנציאל אופטימי לראות מכירות מסדר גודל של כ- 8 מיליארד דולר (הכל תלוי כמה חדירה תהיה לענף שרתים). זאת נדע רק עם פרסומן של תוצאות עסקיות של הרבעון ראשון ל - 2019, והבנה מהם לאיזה כוון הדברים הולכים. כי המשך עליה מהירה בחדירה לשוק הזה, יהווה את הסמן שאנו מחפשים. ***פרסום נתוני רבעון ראשון 2019 כאמור - מתוכנן ליום 24.4.2019 (שזה עוד שבוע וחצי בערך). עכשיו, אם AMD אכן תצליח לייצר סנסציה של 8 מיליארד דולר מכירות כבר בשנה העסקית הנוכחית 2019, יהיה הדבר גידול של 30% בשנה אחת (8 לעומת 6 של 2018) ויהפוך את AMD לחברה מסדר גודל שונה ממה שהיא היתה עד לא מזמן. למעשה ייצר הכפלה של החברה ממה שהיא גמרה את השפל הנוראי של 2016. זהו אלמנט חשוב לנו כצרכנים פרטיים (ועסקיים) כאחד. זו התקדמות ברת קיימה בממלכת המיחשוב אשר תשפיע בעקיפין על הכלכלה העולמית, עת תתן לה בוסט רציני לעשור הקרוב. יותר כח מחשובי בפחות כסף משמעו עלייה בטכנולוגיה העולמית במחקר ופיתוח, כמו גם הקניית יכולת ושירותים שמחשבים נותנים לאנושות בכלל הרבדים. הרבה תעשיות משנה שמתחברות למחשבים ושרתים נהנות מכך בעקיפין וגדלות בתורן. אז בואו נייחל לאותה חדירה מוצלחת גם בשנה הנוכחית, ולעשיית השוק תחרותי יותר מתמיד. למותר לציין כי הכלכלה הישראלית מאד נהנת בתורה - מאותו גידול במחשוב העולמי, שכן חלק לא מבוטל ממנו מפותח ו/או מיוצר אצלנו בארץ.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close