רוצה לעבור לתשתית של 4GB\S בבית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לעבור לתשתית של 4GB\S בבית

arkadur

Recommended Posts

היום הרשת החוטית שלי בבית מבוססת על מהירות של 1GB\S עם כבלים של CAT6.

כרגע, יש 2 מחשבים, ומחשב נוסף על תקן NAS. בקרוב יצטרף מחשב נוסף למשפחה.

התחלתי לשדרג את הNAS שלי, רכשתי בקר יקר ומתקדם משמעותית מזה שיש לי היום (LSI 9261 במקום ה9220), ואני ארכוש קשיחים חדשים כדי לבנות מערך RAID6.

עבור המחשבים ,מלבד הNAS אין צורך בחיבור מהיר מ1GB\S. אך אני מעוניין שהNAS יוכל לתת רוחב פס גבוה יותר על מנת שאוכל לספק לכלל הצרכים את המידע במהירות גבוהה, וכמובן לנצל את המהירות שמערך הRAID ייתן לי.

מה אני צריך?

1. כרטיס רשת עם QUAD PORT 1GB\S. הבנתי שאלו של טובים, אשמח לקבל המלצה לדגם עדכני יחסית שיעשה את העבודה. כמובן שיש צורך בתמיכה בLINK AGGRESSION . אשמח אם מישהו יוכל לעמוד על ההבדלים מול הTEAMING שמציע הלוח שיש לי היום (עם 2 פורטים של 1GB\S)

2. חדש, מספר הפורטים הנדרש הוא 16 במידה וארצה לחבר מחשב נוסף במהירות 4GB\S. שכמובן יתמוך בפרוטוקול 802.3AD (או LACP). בארץ? המבחר גרוע. לא ראיתי מוצר ביניים שהוא מעל השוק הביתי הממוצע, ומתחת לשוק המסחרי.

אשמח לקבל המלצות למוצרים לא יקרים במיוחד (בסופו של דבר, תשתית שכזו עדיין זולה משמעותית מבנייה של תשתית 10GB\S ).

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוחב הפס האפקטיבי עומד על 125 mb/s

מספיק שכל מחשב יעבוד עם , והמערך יתקרב למהירויות מכובדות כדי לנצל תשתית מהירה יותר.

בנוגע לנתב, התכוונתי לסוויצ' שיתחבר לנתב הקיים - טעות שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, גם אם כל מחשב עובד עם , למה זה קשור?

מה בדיוק אתה עושה? ניגון סרטים גם על 3 מחשבים/טלוויזיות במקביל לא אמור להיות בעייתי במהירות הזו. מה אתה עושה שיגרום ל- לעבוד במלוא המהירות וגם לרשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיה.

אני מעוניין לשדרג.

אני לא רוצה ליצור צוואר בקבוק עם מערך הרייד.

גם אם לא אנצל את רוחב הפס החדש.

לעיתים אני מעביר קבצים לnas, שכרגע כותב משמעותית לאט יותר מכל מחשב אחר בבית, שמכיל ssd

שוב

המלצות לציוד יתקבלו בברכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, אני ממש לא מזלזל בכוונות שלך, אך נראה שאתה לא מבין מאיפה מגיע באמת הצורך בכזה ציוד ורוחב פס.

בשביל להעביר קבצים ברשת שלך בבית ומדי פעם אפילו כמה גיגות במכה ממחשב א' למחשב ב' זה מיותר לחלוטין.

PHY של 4/10 גיגבייט מיועד כאשר מחברים איחסון מרכזי ל hypervisor גדול או כמה כאלו. אין שום יתרון לזרוק על זה כסף כאשר האמצעים לא מצדיקים את המטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל הswitch אתה צריך משהו שהוא managed. מעיון זריז באמאזון עושה רושם ש16 פורטים managed נעים באזור התחלתי של 150 דולר.

אם מוסיפים טיפה יותר אפשר גם להתפרע עם משהו כמו ה mikrotik הזה (שכבר מגיע עם חריץ SFP כי שנינו יודעים ששנה הבאה אתה כבר פורס סיבים אופטים ;)) אבל קח בחשבון שזו חיה שצריך ללמוד לאלף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שיש פה טעות בסיסית.

למיטב ידיעתי כמעט כל SWITCH ברמת ENTRY שתומך בBONDING או ETHERCHANNEL....עושה LOAD-BALANCE של SRC-DST-MAC - מה שאומר שתנצל לינק אחד תמיד לכיוון הNAS שלך.

במידה והעברת מידע מול הNAS מתבצעת ע"ג SESSION TCP בודד - אז שום SWITCH גם NEXUS 9000 לא יגרום לך לעבוד על יותר מלינק בודד.

במידה ויהיה לך SWITCH שתומך בLOAD BALANCE של SRC-DST-IP-PORT , אז הLOAD BALANCE יתבצע רק על גבי הNAS וכל אחד מהמחשבים יוכל לנצל מקסימום לינק בודד - האם לזה אתה מתכוון ?

- - - תגובה אוחדה: - - -

אגב אם יש לך כסף עודף...כמו שזה נראה לפחות אתה מוזמן ללכת על כזה דבר -

http://netgear.com/business/products/switches/unmanaged-plus/10g-plus-switch.aspx#tab-features

ולקנות כרטיסי רלוונטיים של 10G

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...