המלצה למצלמת דמוי SLR עד 1600 בלי איבזור - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמת דמוי SLR עד 1600 בלי איבזור

ETB

Recommended Posts

אני כרגע מתלבט בין שתי מצלמות ששמתי עליהם עין, ה Minolta DiMAGE Z1 ועל FinePix S3500 שהיא מצלמת 4 מגה פיקסל.

ההבדלים העיקריים בינהם זה שהמינולטה 3.2 מגה פיקסל והפוגי 4 מגה, ומינולטה יש זום אופטי יותר גבוה (X10) מהפוגי (X6).

המיהירות סגירת תריס של המינולטה יותר גבוה, וקראתי גם בזאפ ובאתרים בחול של פוגי יש דליי מעצבן של 2 שניות בצילום.

ובקשר לאיכות בתמונה של מי יותר טובה, הדעות חלוקים, חלק אומרים של פוגי יש יותר איכות, וחלק אומרים שהאופטיקה של מינולטה טובה בלי שום פשרות.

וכמובן שהכרטיס של פוגי יקר באיזה 50%, ומלא התלוננו על הפלש הקטן מידי ולא מספק.

חוץ מזה לשניהם יש בעיה של צילום לילה בלי תאורה, ומריחות בזום מקסילמי בלי חצובה.

חוץ משתי המצלמות האלו חשבתי אולי להוסיף איזה 200 שקל ולקנות את ה FinePix S5000 שהיא בעלת אותם נתונים יבשים כמו של הZ1, אבל את איכות התמונה שלה יש לי הכרות אישית, יצא לי לצלם איתה קצת, ומאוד התרשמתי מהאיכות, אבל זאומר אני יצתרך להתפשר על כרטיס יותר נמוך של 128 ולא 256, ולהתפשר על אחריות של שנה ולא שנתיים.

מה כדיי לי ללכת, אני נותה יותר לכיוון הZ1, אבל הלב אומר ללכת על אחת ה FinePix SXXXX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה טועה, הZ1 היא עם הזום X10, והZ10 עם זום X8.

מה גם שהחישן של הZ1 יותר גדול (לZ1 2.7 ו לZ10 2.5), ומהירות תריס לZ1 של 1/1000 ולZ10 של 1/2000.

ולדעתי הZ1 יותר יפה, בגלל שחצי מהגוף בצבע שחור.

והZ1 יקרה ממנה בכמה גרושים.

הדבר היחיד שמפריד ממני בין הZ1 לS3500, זה גם המגה פיקסל יותר לפוגי, אבל מצד שני גודל החישן קטן יותר, וכן גם הפוקוס.

לפי ביקורות בארץ ובחו"ל התלוננו רבות על המחלה של שתיהם שאיכות התמונות הלילה לוקה בחסר, וגם מציג מריחות בלילה.

אבל חוץ מזה שתיהם בעלי כמעט אותו נתונים יבשים (אבל עם יתרון לZ1, חוץ מהמגה פיקסל), אבל לדעתי הZ1 פשוט יצור מכוער וזה הדבר יחיד שעוצר אותי להיות נחרץ בהחלטה שלי בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלח לי, אבל למה הרבה שטויות בהודעה אחת?

בקשר לזום אתה צודק, x8.1 ולא x10 (הבדל גדול ::) ).

חיישן, רק אם אתה יודע חשבון אז תחשב :

Z1 : קח 1 חלקי 2.7

Z10 : קח 1 חלקי 2.5

למי ייצא מספר יותר גדול? משום מה ל-Z10...

(שוב, הבדל לא גדול בכלל ::) )

מהירות תריס יותר טובה ל-Z10 מכיוון שהיא יכולה לצלם ב-1/2000 לעומת ה-Z1 שיכולה רק ב-1/1000.

עוד יתרונות ל-Z10 ? בבקשה !

מאקרו של 1 ס"מ

עדשה טיפה יותר רחבה, 36mm לעומת 38mm.

לגבי יופי - כל אדם יאמר אחרת, אתה לא יכול להמליץ לאנשים מצלמות כי "הן יפות".

השוואה: לחץ כאן

לגבי הפוגי 3500, מספר חסרונות :

- חיישן (זניח מעט).

- עדשה 39mm וזום עד 234mm (שזה x6 בשפת העם).

- מאקרו רק 10cm

- מהירות תריס נמוכות מאד: 1/4 - 1/1500.

- כרטיסי xD יקרים יחסית.

- מסך 1.5'' בעל 62,000 פיקסלים בלבד (לעומת 113,000 של ה-Z10 וה-Z1 )

אישית ?

אני לא רואה סיבה למה לא לרכוש את ה-Z10 שהיא מתעלה על ה-Z1 ועל ה-3500 בקלות.

(עיצוב זו נימה אישית, מישהו יכול לאהוב את זה ואחר לא...).

וזה שאנשים לא יודעים לצלם בלילה (עם חצובה כראוי ומהירויות תריס טובות) אני לא יודע איזה תגובות קראת... :s05:

כיוון שברגע שאתה לוקח את המצלמה לידיים שלך (הכוונה לצילום ב-Manual) אתה לא תראה טעויות של מריחות (מהירות תריס נמוכה) ופוקוס (תלוי מה אתה מצלם, אנשים או נוף שהפוקוס בו יהיה לאינסוף).

אם אתה רוצה ללכת על ה-Z1 או S3500, סע... זכותך  :nixweiss:

--------------

שגיא,

ראיתי רק עכשיו שהגבת - למה מסורסת? עובדה היא מציגה "על הנייר" כפי שאמרת נתונים יותר טובים מהמתחרות. :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ... מרתק....

אני מוכן להישבע שקראתי באיזה אתר בחו"ל שה Z10 היא גירסה מוחלשת משו, ככל הנראה שהיו שם שיכורים? או שאני הייתי שיכור...

חייב להפסיק עם המיץ ענבים הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה, ב1 לחודש, אני מקווה להיות בעליה של Z1/10, עם עוד קצת שיכנוע עצמי אני ילך על הZ10.

הבעיה היא שה Z10 יחסית חדשה, יצאה בערך שנה אחרי הZ1 (ווהיא סך הכול נמצאת בסביבות ה3-4 חודש בשוק), ולכן גם לא ראיתי אף חוות דעת רצינית ברשת של הקונים של המצלמה הזאת, גם בזאפ וגם ב /www.dpreview.com יש חוות דעת רצינית אחת על המצלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...