בעיות בתצוגת טלויזיה תחת windows כרטיס hd2600xt ו-CATALYST - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות בתצוגת טלויזיה תחת windows כרטיס hd2600xt ו-CATALYST

ssib

Recommended Posts

היי לכולם

ברשותי מערכת המחשב במפרט בה מותקן כרטיס המסך hd2600xt (עם דרייבר מעודכן להיום). המחשב מופעל ע"י מערכת הפעלה windows7 32 אולטימיט (חוקי).

למחשב מחוברים שני מסכים בשיטת dual view (כלומר extended desktop)

מסך crt כמסך ראשי (זמני, זמני)

טלויזיה סוני 32v5500 כמסך משני.

(עמוד הטלויזיה http://www.sony.co.uk/product/t32-v-series/kdl-32v5500#pageType=TechnicalSpecs )

מסיבה לא ברורה, תצוגת המחשב בהמסך הטלויזיה אינה מתפרסת על מלא השטח אלא נשארת מעין מסגרת שחורה (בעלת פרופורציות אחידות) סביב התמונה. דבר הקורה בכל היישומים והינו די מעצבן (לטלויזה כבר יש מסגרת שחורה ואיני רואעה צורך במסגרת נוספת).

הדבר קורה באופן דיי מוזר. טרם התקנת הדרייבר לאחר התקנת הwindows7 תמונת המסך התפרסה על מלא שטח המסך. הדבר גם המשיך בעת שהתקנתי את הדרייבר, אולם ברגע שהלכתי להגדרות שלו, ולמרות שלא עשיתי דבר, פתאום קפצה התמונה ונוצרה אותה מסגרת מוזרה. מאותו רגע, לא עוזר דבר, לא כיבוי, לא הסרת הדרייבר והתקנתו מחדש. מעניין לציין שבעת התקנת העדכונים של מייקוסופט בשלב כלשהו חזר המסך לגודלו הרגיל ומתישהו בעת העבודה שוב חזרה המסגרת.

נכנסתי להגדרות הדרייבר ומהמעט שאני יודעת עושה רושם שהוא מוגדר כראוי. הטלויזה ברזולוציה נכונה (הגבוהה ביותר - טבעית כראוי למסך full hd) וקצב רענון התואם את הגדרות הטלויזיה של 60.

אגב, הדבר קרה גם כאשר מסך הטלויזיה היה מסך ראשי

גם בדרייברים בגרסאות קודמות

וגם בעבר עם ה- XP

אודה לעזרתכם המומחים בפתרון הבעיה

וכמובן, תודה גם למתייחסים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בכל אופן מישהו יודע, וינסה לעזור לי?

ואם אני כבר מבקשת מכם, מוסיפה קישור לבעיה שפירסמתי בעבר עם אותם שני מסכים וכרטיס

ולמרות שמערכת ההפעלה השתנתה (מ- XP ל- 7)

ולמרות ששדרגתי לוח אם ל- GA-MA770-UD3 (לא חושבת שזה קשור אבל זה מיידע)

והורדתי את הדרייבר החדש לכרטיס המסך

ממשיכה כשהיתה

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=440014.msg3770362#msg3770362

שוב, אודה להתייחסותכם ועזרתכם.

אגב, למודרייטורים , היה וטעיתי וראוי להעביר ת'רד זה לפורום אחר (אולי תמיכה טכנית?), אודה לכם אם תעשו זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה פעמים כבר הסברתי על זה(צריך לעשות לזה סטיקי)

תתקין את ה-CATALYST האחרון.(כלומר דרייברים)

תפתח אותו ותלך Desktops and Displays, לחצן ימני על המסך הקטן(אמור להיות למטה)

ותבחר CONFIGURE, תלחץ על SCALING ותוריד ל-0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה G :yelclap:

עבר חלק וכעת נראה שזה יופי.

יש סיכוי שתנסה לענות לי גם על הבעיה הישנה שפירסמתי בלינק? (כאמור מאז החלפתי מערכת הפעלה, והדרייברים של הכל מעודכנים).

וכדי שלא תצטרך לטרוח להכנס, אני מצטטת

היי לכולם

יש לי בעיה אולי מוזרה ואודה מאוד לעזרתכם.

ברשותי מחשב שדרך כרטיס מסך ( עם דרייבר מעודכן ATI HD2600XT) מחובר לשני מסכים.

מסך מחשב כמסך ראשי ומסך טלויזיה (sony 32v5500) כמסך משני - (חיבור דיגטלי - DVI מצד הכרטיס, מצד המסך)

המחשב לרוב דלוק, והרעיון הוא להדליק ולכבות את שני המסכים לפי הצורך.

הדבר עובד - (ובינתים מעולם עבד) נהדר עם מסך המחשב.

הבעיה היא עם מסך הטלויזיה.

שם כפי שיש לעשות חיברתי והגדרתי את כל הגדרות החיבור למחשב, אבל כאשר אני מנסה להדליק את הטלויזיה כאשר המחשב כבר מופעל, ברגע שהטלוזיה מוגדרת כמחוברת למחשב אני מקבלת מסך שחור. (כמובן שאני יכולה להעביר לחיבור הכבלים ואז לצפות ללא בעיה)

כרגע, כדי שאוכל כן לראות את המחשב דרך הטלויזיה, עלי להדליק ראשית את הטלויזיה (לא משנה תחת איזה חיבור) ורק לאחר מכן להפעיל את המחשב. אז אני יכולה לצפות במחשב דרך הטלויזיה.

אודה מאוד אם תעזרו לי להביא לכך שאוכל לצפות במחשב דרך מסך הטלויזיה גם כאשר הטלויזיה עלתה אחריו, קרי להגיע למצב נורמלי.

תודה מראש.

ושוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שעשיתי את זה עם הדרייברים הקודמים, אבל אני מאמין שלא השתנה הרבה.

התשובה לזה אמורה להיות ב-DISPLAYS PROPERTIES באחד האייקונים של המסכים הקטנים צריך לעשות CLONE למסך.

אין לי כרגע 2 מסכים מחוברים ככה שאני לא יודע להסביר במדויק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי תגובתך, G, אני מבינה שלא הסברתי עצמי היטב.

איני מעוניינית שהמסכים יהיו ב- CLONE . ממש ממש לא. טוב לא שהם בדואל.

הבעיה היא אחרת לחלוטין.

משום מה נראה שכדי שאוכל לראות את תמונת המסך דרך הטלויזיה, ראשית עלי להפעיל את הטלויזיה, ורק אחר את המחשב.

כלומר אם אני מפעילה קודם את המחשב, ובזמן הדלקתו הוא לא מוצא את הטלויזה כמופעלת (היא נשארת בסנטד-ביי כשהיא סגורה), הוא אמנם מזהה את ההתקן (שולח תוכנות שנסגרו במסך זה להפתח בו מחדש) אולם ברגע שאני מפעילה אותה איני יכולה לראות את תמונת מסך המחשב ואני מקבלת מסך שחור.

כאמור, היה והיא מופעלת טרם הפעלת המחשב, אין כל בעיה ואני יכולה להשתמש במסך שלה שימוש רגיל.

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...