ASUS UL30Vt-A1-נדלקתי. מה אתם אומרים? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ASUS UL30Vt-A1-נדלקתי. מה אתם אומרים?

assafy1000

Recommended Posts

היי חבר'ה

בתור סטודנט למשפטים שגר מחוץ לבית (שכירות), חיפשתי בעזרתכם (למי שזוכר או לא) לפטופ שבעיקר יחזיק הרבה זמן ויהיה נייד, ובסוף הלכתי על EEE 1005HA, בעיקר בגלל הזמן שלו.

בשורה התחתונה-המחשב הזה מחזיק לי בכיף לפעמים ליומיים ולעיתים שלושה ימי לימודים בלי שאצטרך להטעין אותו (בדירה אני מחובר לחשמל בלי סוללה), ואני באמת מרוצה מהביצועים שלו. החסרון שלו הוא בכך שהוא חלש, אחרי כמה שעות כבר חם ואיטי, כשאני מפעיל כמה דברים יחד הוא לא סוחב משהו, ובכל זאת מסך של 10 אינץ', למרות שהתרגלתי אליו, הוא קצת קטן, למרות שבשורה התחתונה אני מרוצה וממליץ עליו לכל מי שבא לו נטבוק.

אתמול במקרה ראיתי מחשב חדש של שעתיד לצאת, וממש נדלקתי עליו:

http://www.amazon.com/UL30Vt-A1-Light-13-3-Inch-Silver-Laptop/dp/B0032FOKXS/

תמיד חיפשתי מחשב עם סוללה ארוכה, ועכשיו יש כאן הרבה יותר-עיצוב יפה, כרטיס מסך לא מובנה שיאפשר צפייה בסרטי HD ומשחקים (אם כי זו לא המטרה, אבל כרגע אפילו גרפיקה פשוטה קשה ל-EEE להחזיק), מעבד טובוגם הרבה זכרון (4 עם אפשרות הרחבה ל-8), 13.3 אינץ' מסך, עובי המחשב הוא אינץ' בלבד, ושוב-עד 12 שעות סוללה, כשבטח בפועל אני אגיע לאזור ה-10 שעות (אצלי היצרן אומר 10 וחצי שעות, בפועל אני בכיף על אזור ה-9, לפעמים יותר). גם המשקל סבבה-1.6 ק"ג, יש 500 ג'יגה ב-HD, וגם חלונות 7, ובינינו-צריך להתקדם מה-. גם יש כונן אופטי, בניגוד לנטבוק

קצת איכזב אותי שהמצלמה היא רק 0.3 מגה פיקסל, אבל זה בקטנה, אני אחיה עם זה.

די נדלקתי על כל הפיצ'רים האלו, בעיקר על הזמן , ואת המחיר אני מוכן לשלם (אני קונה הרבה מארה"ב דרך חבר של ההורים, גם את ה-EEE קניתי שם), שזה יוצא באזור ה-3,000. המחשב עתיד לצאת שבוע הבא בערך...ובנוסף יש אחריות בינלאומית לשנתיים

רק שאלה קטנה:

Windows 7 Home Premium (64 bit) - יספיק לשימושים פשוטים? (אינטרנט, עבודות, מעט מעט משחקים). או שממש חיוני ללכת על PROFESSIONAL או אפילו ULTIMATE?

מה אתם אומרים? שווה קנייה? (אני קונה מארה"ב בכל מקרה אם כן)

תודה מראש, יום נעים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שווה ביותר, תפור על הצרכים שלך (שדומים מאוד לשלי). בהחלט שילוב מרשים ואף פורץ דרך של גודל (הן המסך והן הגודל הפיזי), משקל, ביצועים, זמן ומחיר. גם אותי ביאסה המצלמה העלובה אבל זה חסרון שמתגמד ביחס לשאר היתרונות. WIN7 HOME אמור להספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא נמכר כבר, ואפשר אפילו להזמין אותו בארץ ביבוא אפור במחיר של בערך 4700 שח..

אני במקומך הייתי דווקא מעדיף לבדוק את הנייד הזה - Acer TravelMate 8371

מדובר בנייד שתפור עליך הרבה יותר טוב מהאסוס!

דבר ראשון הוא מגיע עם מעבד חזק יותר. (SU9400 מול SU7300)

חוץ מזה יש לו מסך מט (באסוס המסך מבריק, וללימודים יש יתרון גדול למסך לא מבריק)

זמן הסוללה של האייסר הוא כ-8 שעות עבודה ולפי דעתי זה מספיק מעל ומעבר (גם לפי ביקורות ברשת)

בנוסף איכות הבנייה של הנייד הזה טובה יותר משם האסוס - מדובר בסדרה העסקית של אייסר

ואם שאלת כבר, אז על מנת לצפות בסרטי HD גם כרטיס המסך של הנייד הזה יספיק.

אפשר למצוא את הנייד הזה בארה"ב במחיר של 850 דולר..

http://www.costcentral.com/proddetail/Acer_TravelMate_Timeline_8371_6457/LXTTD03077/10987675/froogle/

אבל אולי שווה לך במקום הכאב ראש לקנות אותו בארץ..

בקשר לווינדוס, בכל מקרה אין קשר בין השימושים שלך לסוג מערכת ההפעלה..

ההבדל בין הגרסה הביתית לפרו בא לידי ביטוי בעבודה בשרתים בעיקר

תקרא פה ותבין - http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions

נ.ב. לא קיימת אחריות לדגמי שלא נמכרים בארץ באופן רשמי.. ע"י רונלייט

וממה שאני זוכר שאנשים אמרו, הדגם הזה לא מיובא ולכן אל תצפה לקבל עליו אחריות בארץ, גם אם כתוב בינלאומית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רציתי להוסיף שאני רכשתי את ה-UL30A-A2 שזה בדיוק אותו מחשב רק ללא הכרטיס מסך הנפרד --- ב-2800 שקל

אני יכול להעיד שמדובר במחשב כייפי ומדהים, קל, נוח (במיוחד המקלדת!!), ביצועים מעולים (ווינדוס 7 רץ כמו טיל), ולא פחות חשוב: הוא יפה ומעוצב להפליא

אם אתה לא משחק משחקים כבדים, אין לך צורך ב-VT, אבל אם אתה בכל זאת רוצה אותו, הוא עדיין עדיף על או כל דבר אחר

בקשר לאחריות - המחשב הזה יהיה מיובא לארץ פחות או יותר מינואר או פברואר כנראה, ואז תחול עליו אחריות גם בארץ (למרות שאני מאמין שאפשר לחלץ אחריות מרונלייט גם לפני כן).

דרך אגב - ACCESS DENIED, הדגם הספציפי שהוא מציין עוד לא יצא אפילו באמזון (כלומר בארה"ב), ומן הסתם עוד יקח הרבה זמן עד שהוא יגיע לארץ. מה ש*כן* יש בארץ זה את מה שאני קניתי (ו*לא* את UL30VT).

נ.ב - יש לי אותו מיום שני, ובינתיים לא הצלחתי להביא את הסוללה אל מתחת ל-35%, והייתי יום שלם (9 בבוקר עד 8 בערב) מחוץ לבית ללא המטען!!!

הערה חשובה נוספת -- אסף -- *אין* במחשב הזה כונן אופטי! (גם לא בדגם שלך)

נ.ב מספר 4 --- המצלמה לא מזהירה אבל היא עובדת בסדר גמור, האיכות עצמה טובה (רואים פנים בבירור, וניתן לעשות שיחות בלי בעיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות :)

Access denied-האייסר זה עם , וזה לא בא בחשבון. לגבי המסך מט-זה יתרון לא רע, אבל עם המבריק כבר הסתדרתי בלימודים. דבר נוסף-הזמן סוללה מאוד חשוב לי (למעשה זה הדבר הראשון שאני בודק בכל לפני שאני חושב לקנות אותו), ותוספת של עוד 4 שעות זה משמעותי מאוד

Klayhamn-תודה רבה על המידע! לגבי הכונן אופטי-טעות שלי, לא יודע למה חשבתי שיש. בכל מקרה, זה ממש לא קריטי עבורי, לא זוכר מתי פעם אחרונה הייתי צריך כונן בכלל כשהכל עם DOK היום...

אני לא צריך משחקים ממש, כך שנראה לי אני אתפשר על הדגם שהראית...

בכל מקרה, בינתיים צריך לעבור את התקופת בחינות שתיכף מתחילה בשקט, ואז אני אבדוק את זה שוב, כי זה באמת נראה מרשים...

תודה רבה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני במקומך הייתי דווקא מעדיף לבדוק את הנייד הזה - Acer TravelMate 8371

מדובר בנייד שתפור עליך הרבה יותר טוב מהאסוס!

דבר ראשון הוא מגיע עם מעבד חזק יותר. (SU9400 מול SU7300)

חוץ מזה יש לו מסך מט (באסוס המסך מבריק, וללימודים יש יתרון גדול למסך לא מבריק)

זמן הסוללה של האייסר הוא כ-8 שעות עבודה ולפי דעתי זה מספיק מעל ומעבר (גם לפי ביקורות ברשת)

בנוסף איכות הבנייה של הנייד הזה טובה יותר משם האסוס - מדובר בסדרה העסקית של אייסר

ואם שאלת כבר, אז על מנת לצפות בסרטי HD גם כרטיס המסך של הנייד הזה יספיק.

בלינק שהבאת הנייד כולל ומעבד SU3500 (והטעויות האלה גורמות לי לתהות לגבי עניין מסך המט..)

בקשר לאחריות - המחשב הזה יהיה מיובא לארץ פחות או יותר מינואר או פברואר כנראה, ואז תחול עליו אחריות גם בארץ (למרות שאני מאמין שאפשר לחלץ אחריות מרונלייט גם לפני כן).

איך אתה יודע?

וטוב לשמוע לגבי הסוללה והמצלמה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר שלי קנה את הASUS בשבוע שעבר בQSYS, אני כן יכול להגיד שהביצועים שלו תחת 7 PREMIUM לא בדיוק חוד החנית. כלומר מדובר במערכת חזקה בהרבה מהנטבוק הממוצע, אבל הביצועים נמוכים למדי לעומת לפטופים עם מעבד C2D רגילים.

מעניין מה יביא הCI5UM לתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yz101 - כשאתה אומר "ביצועים" למה אתה מתכוון? אני לא שמתי לב להבדל בכלל בין הביצועים של הלפטופ לזה של הדסקטופ שלי (שהוא עם E8400 במהירות 3 ג'יגה הרץ, כרטיס גרפי וכו') - אם כבר, הלפטופ מעט מהיר יותר. גילוי נאות: בדסקטופ מותקן לי ווינדוס אקס פי 64.

מן הסתם לא ניסיתי שום משחק, אלא רק שימוש קונבנציונאלי: גלישה, , סרטי HD וכו'

הסרטים מתנגנים חלק, הגלישה מתבצעת במהירות גבוהה במיוחד...

ג'יי - מה שאמרתי לגבי מועד הייבוא הוא הערכה גסה שביצעתי בהסתמך על תשובה שקיבלתי מהתמיכה הטכנית של רונלייט. ציטוט מדוייק (דיברתי איתו לפני שבועיים או יותר):

לא לא, לצערי אין לנו אותו עדיין. אבל - תאמין לי, ברגע שהוא מגיע - אני חוטף אחד לעצמי. מתי זה יקרה? אני יכול להגיד לך שבחודש הקרוב זה לא יקרה.

הנחתי שזה אומר שתוך חודש וחצי עד חודשיים הם ישווקו את המחשב (ייתכן שאם זה יקרה עוד שנה הוא כבר לא יהיה "רלוונטי" לשוק), אבל מן הסתם אף אחד לא מבטיח כלום.

לגבי המסך --- עדיף היה מט - אבל אם לא *מנסים בכח* להסתכל על המסך עצמו, אלא מנסים רק להסתכל על מה שהוא מקרין, ממש לא שמים לב.

אני אולי אעלה בקרוב וסרטון של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yz101 - כשאתה אומר "ביצועים" למה אתה מתכוון? אני לא שמתי לב להבדל בכלל בין הביצועים של הלפטופ לזה של הדסקטופ שלי (שהוא עם E8400 במהירות 3 ג'יגה הרץ, כרטיס גרפי וכו') - אם כבר, הלפטופ מעט מהיר יותר. גילוי נאות: בדסקטופ מותקן לי ווינדוס אקס פי 64.

אתה טועה בצורה חדה, ההבדל בביצועים בין C2D ממוצע (למשל P8400) ל SU7300 נע בלמעלה מ 50% אחוז בממוצע. זהו הבדל מאוד משמעותי ומורגש (כמעט) בכל פעולה במחשב, הכל מזמן עליה, וכלה בהרצת תוכנות, או פתיחת קבצים/חישובים וכו')

מן הסתם לא ניסיתי שום משחק, אלא רק שימוש קונבנציונאלי: גלישה, , סרטי HD וכו'

הסרטים מתנגנים חלק, הגלישה מתבצעת במהירות גבוהה במיוחד...

במשחקים בד"כ צוואר הבקבוק הוא הכרטיס הגרפי ולא המעבד (אמנם זה תלוי במשחק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידו - למרות שהסטטיסטיקות האלה מרשימות, אני לא רואה איך אני יכול להיות "טועה בצורה חדה" כשכל מה שציינתי זה את ההתרשמות הסובייקטיבית שלי - כלומר - את חוויית השימוש האישית שלי.

לא טענתי שהמעבד חזק כמו 8400 אלא אמרתי שאני לא שמתי לב להבדל בביצועים, ואם כבר - הבחנתי בכך שהלפטופ פועל מהר יותר - באופן כללי, מהדסקטופ שלי.

זה לא *רלוונטי* - אם - לצורך הענין - הסיבה לכך היא שהדסקטופ שלי איטי במיוחד (מה שהוא לא) או שסתם לא ביצעתי בדיקות "מקיפות" מספיק

כל מה שניסתי לומר הוא שלמרות ההבדלים הטכניים - הלפטופ עצמו עובד מעולה ובצורה חלקה. זמן העלייה של הלפטופ קצר מזמן העליה של הווינדוס בדסקטופ שלי, תוכנות עולות מהר יותר, הממשק עובד חלק ומהר יותר. אני לא מנסה לטעון שנשברו פה "חוקי הפיזיקה" או שמתרחש כאן "פלא טכנולוגי" - אלא סתם שחוויית השימוש עדיין מעולה (בניגוד למה שאחרים מנסים לטעון כאן, כאילו "המעבד החלש" לא מצליח "לסחוב").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי כדאי שתקח את המחשב השולחני שלך לבדיקה: ה E8400 אמור להיות חזק מה P8400 (לא ב 50%, אבל משהו כמו 20% יותר), בעל דיסק קשיח וכרטיס גרפי מהירים יותר, מה שאמור להבטיח חווית שימוש "מהירה" יותר מאשר הנייד בכל מצב.

גם אם נתת התרשמות סובייקטיבית שלך, שאני מכבד, היא עדיין מוטעית ומשאירה רושם שגוי על אנשים אחרים. המהירות של ה SU7300 שקולה למעבד בניידים מלפני שלש שנים, ואף יותר ישנים במחשבים שולחניים. הם אכן עושים את העבודה, וביישומים לא כבדים אפשר אפילו "להנות" מהיתרנות שלהם (שמחזיקים הרבה שעות עבודה למשל), אך לישומים כבדים מעט יותר, או לשימוש "מהנה" חלק, אי אפשר להמליץ אותם.

ובאותה נימה, ללא ספק מחשב עם מעבד כזה יתאים לפותח הת'רד, לא הייתי ממליץ לו שום דבר אחר (על פי הדרישות שלו).

אבל לצאת בהצהרות שמדובר במעבד מהיר ושאין הבדל מהירות מורגש בינו לבין מעבד שולחני מהיר פי כמה ממנו זה רחוק מאוד מהמציאות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצועים אני מתכוון לזמן איתחול, לזמן תגובה של פתיחת חלון אקספלורר פשוט וכד'...

הוא עושה הכל, אפילו מריץ משחקים בעזרת אמולטור של N64 ב60FPS אבל, יחסית למערכות עם שהם לא ULV, האיטיות מורגשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידו היקר

לא יצאתי בשום "הצהרות" :

אני לא שמתי לב להבדל בכלל בין הביצועים של הלפטופ לזה של הדסקטופ שלי (שהוא עם E8400 במהירות 3 ג'יגה הרץ, כרטיס גרפי וכו')

רק תיארתי את חוויית השימוש שלי. אתה רוצה שאני אשקר כדי שהחוויה שלי תתאים לתיאורים הטכניים שלך?

זכותי לתאר פה את חויית השימוש שלי, לא טענתי איזה מעבד יותר "מהיר", רק את המציאות שנגלתה לעיניי בפועל

יכול להיות שזה בגלל ווינדוס 7, יכול להיות שזה בגלל שהמחשב השולחני שלי כבר רץ במשך שנה והלפטופ רק שבוע, וכו' וכו' --

אבל גם בלי שום קשר להשוואה הנ"ל - אני עדיין טוען שחוויית השימוש בלפטופ הזה היא מעולה, חלקה, וללא שום "איטיות" נראית לעין בשום פעולה וגם לא בזמן ההעלאה וכיו"ב.

מה שאתה עושה זה משווה לי מהירות מעבדים, בעוד שאותי אישית זה פחות מעניין במקרה הזה. צר לי אך זו האמת. אותי מעניינת חווית השימוש בפועל.

אתה אומר - "לשימושים יותר כבדים" - תן לי דוגמא לשימוש כבד שסטודנט ממוצע בישראל זקוק ללפטופ יותר חזק עבורו?

אתה אומר "שימוש חלק ומהנה" - כפי שאמרתי, השימוש שלי בלפטופ הזה עם ווינדוס 7 הוא מהנה, חלק, וממש כיף לעבוד עליו (בהשוואה לדוגמא לווינדוס אקס פי אליו אני רגיל).

המחשב השולחני שלי הוא לא המחשב היחיד שנגעתי בו בחיי, ולכן ההשוואה שלי היא לא לאיזה חילזון -- ברור לי מה היא חווית שימוש "נוחה וחלקה" ומתי חווית השימוש היא "איטית ומתסכלת". המחשב השולחני שלי פועל בסדר גמור *ועם זאת* הלפטופ מצליח לעבוד חלק ומהר ממנו.

אתה שוב לוקח את התיאור הסובייקטיבי שלי ומנסה לתאר אותו "כהצהרות". אני לא מצהיר כלום, רק מדווח.

רוצה להיווכח בעצמך - בוא וראה את הלפטופ במו עיניך.

המרדף הזה אחרי "מעבדים מהירים יותר" הוא מעניין , אך לא תמיד רלוונטי --- ישנן צורות שימוש (גלישה, סרטים, אימייל) שעבורן כבר אין הבדל בין "המעבד הכי מהיר בעולם" ובין "מעבד מאוד מהיר אבל הרבה פחות מהיר מהמעבד הכי מהיר בעולם". הבן אדם כולה רוצה לפטופ ללימודים, אז כל מה שעשיתי זה לתת קונטרה לטענה שמדובר ב-"מחשב חלש מבחינת ביצועים" --- פשוט ע"י זה שתיארתי את החוויה האישית שלי.

אני לא עובד עבור או רונלייט ואין לי שום אינטרס לקדם מחשב זה או אחר, אני התלהבתי ממנו ולכן מתחשק לי להמליץ עליו גם לאחרים. אם תראה לי מחשב עם אותם נתונים (או טובים יותר) באותו מחיר (או נמוך יותר) שנראה טוב בעיניי, אמכור את שלי ואקנה את ההצעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל הדיון אבל אני מבקש להמליץ על המחשב הבא:

הוא מחשב מדהים, מהיר, קל, יפה ועם זמן סוללה מעולה.

הוא מריץ לי מעולה סרטי 1080P ולכן אני לא רואה צורך ללכת על ה-VT.

תתחדש: http://www.amazon.com/UL30A-X5-Light-13-3-Inch-Black-Laptop/dp/B002P3KMVC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=pc&qid=1262866660&sr=1-1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...