התלבטות בין עדשות למצלמה פנטקס K200D - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין עדשות למצלמה פנטקס K200D

Satlan

Recommended Posts

אהלן,

אני מחפש עדשת טלה זום לK200D שלי, קראתי המון באינטרנט על עדשות ואחרי אלימינציה נשארו 2 עדשות -

http://www.bhphotovideo.com/c/product/542146-USA/Pentax_21720_SMCP_DA_55_300mm_f_4_5_8_ED.html#accessories

אם אבחר בה - אני אנסה להשיג אותה דרך חו"ל, מחירה בארץ עומד על 1900 ש"ח.

http://camera.co.il/Sale.asp?pid=1591&salenum=

בדקתי והיא קיימת בארץ גם לפנטקס , עולה כ-1000 שח(480 ש"ח יותר מחו"ל)

אני מאוד תוהה, מצד אחד הטמרון ידועה מאוד ב-PF שלה ומצד שני לPentax אין מאקרו (אני די נגעל מחרקים ככה שאני לא יודע כמה זה חשוב לי).

מצד אחד הפנטקס מכסה את כל האיזורים (יש לי 18-55) עד 300 ומצד שני יש בעיית לימונים בהזמנה מחו"ל.

אני שוקל צעדים, וארצה לשמוע את עצתכם,

בתודה מראש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי קונה עדשה מחו"ל אם אין לי אפשרות לבדוק אותה בעצמי ואם יש לה תחליף סביר בארץ. במילים אחרות, אם אתה לא יכול למתוח את התקציב לכיוון ה-55-300, לך על הטמרון. בשביל ה-800 ש"ח שהיא עולה מקבלים עדשה חדה מאוד, עם יכולות מקרו ועם בעיית PF שניתן בד"כ לפתור בתוכנה (ושמופיעה רק בתנאי תאורה קונטרסטיים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מציק לי אבל לקבל עדשה"לא מוגמרת" כל העניין של ה-PF הזה.

וב-4H התקשרתי אחרי יומיים להזמין ופתאום אמרו לי שהמחיר 1000 שקל במקום 800. אם היה ב-800 הייתי מזמין עוד היום.. :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר גם ללכת על הגרסא של הפנטקס ולקרוא תגובות -

http://www.pentaxforums.com/userreviews/showproduct.php?product=353&cat=76

כמו שאתה רואה העדשה קיבלה ממוצא 7.6 - שהוא נמוך.

אלה מסוג הדברים שלא הייתי רוצה לקבל בעדשה חדשה שאני קונה,אין בטווח הזה חלופות טובות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו ופה באה ההתלבטות אם לקחת עדשה מחו"ל, אני נזהר מאוד כי אתה אומר שכדאי שתהיה אחריות. אני יודע שלטמרון יש הרבה למונים,איך זה לגבי עדשות פנטקס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה , הבדיקה נראית די מסובכת כמו שאני רואה.

זה פשוט מתסכל אותי כל המצב הזה, כואב לי הלב לשים פי 2 כסף רק בגלל שזה בארץ וגם האחריות פה פשוט על הפנים , שנה במקום 6.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדיקה לא מסובכת, אבל היא די מחייבת חצובה.

לדעתי הטמרון לא תגביל אותך, אבל קצת חבל לשלם 1000 ש"ח עבור עדשה שעד לא מזמן נמכרה ב-800 ש"ח. אולי תנסה להתמקח או לשאול חנות אחרת (camera4less או cameramia למשל) אם יש להם כוונה/נכונות להביא את העדשה בגירסה לפנטקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי העדשה הזאת היא בזבוז כסף לשמו.

אם אתה באמת מעוניין באיכות וכל עניין הלימונים כזה קריטי אז לך על עדשות "איכות" בטווח הזה והן בכל מקרה עולות יותר. אבל לאורך זמן בניגוד לעולם החומרה אתה לא תצטרך לשדרג את העדשה כשתעלה לדגם מתקדם יותר.

הציון הנמוך שהיא מקבלת לא מקרי, אלה עדשות ברמת גימור נמוכה יחסית, אלמנטים מפלסטיק ובקרת ייצור נמוכה שנועדו לשוק הנמוך.

כך שבאמת אתה יכול ליפול על עדשה טובה בהרבה יותר מהשניה באופן די מקרי.

דבר נוסף, עדשות הAPS-C הן בעצם גרסאות מוקטנות (וזולות) של אותן עדשות שהיו בינוניות גם לפורמט FF 35מ"מ בימי הפילם.

מה שקורה שבעצם הן משתמשות באלמנטים איכותיים פחות שמיועדים לאפשר לעדשות להעביר הפרדה מתקבלת על הדעת במצלמות של 6-10 מגה פיקסל.

כשתבדוק באופן מקצועי את העדשות האלה על מצלמות של 14-15 MP תגלה שהן בכלל לא מסוגלות להעביר את ההפרדה שהחיישנים הגדולים יותר יכולים לספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי העדשה הזאת היא בזבוז כסף לשמו.

זאת דעתך כמישהו שקנה אותה והשתמש בה?

אם אתה באמת מעוניין באיכות וכל עניין הלימונים כזה קריטי אז לך על עדשות "איכות" בטווח הזה והן בכל מקרה עולות יותר. אבל לאורך זמן בניגוד לעולם החומרה אתה לא תצטרך לשדרג את העדשה כשתעלה לדגם מתקדם יותר.

הכל יפה בתאוריה, אבל כשהתקציב מוגבל צריך להתפשר או לוותר על הקניה ולחסוך לעדשה איכותית יותר. כדי לקבל שיפור משמעותי צריך לחסוך הרבה יותר מאשר לפנטקס 55-300 (שחסרה מקרו).

הציון הנמוך שהיא מקבלת לא מקרי, אלה עדשות ברמת גימור נמוכה יחסית, אלמנטים מפלסטיק ובקרת ייצור נמוכה שנועדו לשוק הנמוך.

אתה טוען שבטמרון יש אלמנטים אופטיים מפלסטיק? יש לך סימוכין לכך?

כך שבאמת אתה יכול ליפול על עדשה טובה בהרבה יותר מהשניה באופן די מקרי.

גם בעדשות יקרות יש בעיות עותקים. הקונה הנבון בודק את העדשה לאחר (או בזמן) הקנייה, ללא קשר למחיר שלה.

דבר נוסף, עדשות הAPS-C הן בעצם גרסאות מוקטנות (וזולות) של אותן עדשות שהיו בינוניות גם לפורמט FF 35מ"מ בימי הפילם.

זה פשוט לא נכון. רוב העדשות ל-APS-C כוללות תכנון אופטי חדש לחלוטין, וחלקן עדשות יקרות שבנויות מצויין.

מעבר לכך, הטמרון אינה עדשה ל-APS-C אלא עדשה שמכסה פילם/FF.

מה שקורה שבעצם הן משתמשות באלמנטים איכותיים פחות שמיועדים לאפשר לעדשות להעביר הפרדה מתקבלת על הדעת במצלמות של 6-10 מגה פיקסל.

כשתבדוק באופן מקצועי את העדשות האלה על מצלמות של 14-15 MP תגלה שהן בכלל לא מסוגלות להעביר את ההפרדה שהחיישנים הגדולים יותר יכולים לספק.

אם אתה כותב את זה כאמירה גורפת על עדשות ל-APS-C, אז גם זה לא נכון. בשני הפורמטים יש עדשות פחות איכותיות ויותר איכותיות. כדי לנצל חיישן של 15 מ"פ מספיקה עדשה איכותית, יש צורך להקפיד על אספקטים אחרים כגון צמצם אופטימלי, מיקוד מדוייק ומהירות תריס שבה אין מריחות תנועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת דעתך כמישהו שקנה אותה והשתמש בה?

זאת דעתי בתור מישהו שמכר מאות ממנה (לעומת אלפים מהסיגמא) והשתמש ברוב העותקים שמכרתי על מצלמות הדגמה ועל מצלמות של לקוחות

על הפנטקס הן איטיות מאוד.

הכל יפה בתאוריה, אבל כשהתקציב מוגבל צריך להתפשר או לוותר על הקניה ולחסוך לעדשה איכותית יותר. כדי לקבל שיפור משמעותי צריך לחסוך הרבה יותר מאשר לפנטקס 55-300 (שחסרה מקרו).

אין משמעות בעדשות בקצה הזה של סקאלת המחירים לפחות למקורית זולה של פנטקס יהיה לו ערך מכירה ביד שניה

הרוב המוחלט של עדשות 70-300 אינן איכותיות אופטית.

אתה טוען שבטמרון יש אלמנטים אופטיים מפלסטיק? יש לך סימוכין לכך?

במקרה יש לי. (אבל מפאת אתיקה מקצועית אסור לי לפרסם את מה שאסור לי)

ודרך אגב פלסטיק זאת לא מילה גסה גם בעדשות שעולות פי ארבע וחמש מהעדשה הזאת וגם אצל יצרנים גדולים כמו ניקון וקנון.

גם בעדשות יקרות יש בעיות עותקים. הקונה הנבון בודק את העדשה לאחר (או בזמן) הקנייה, ללא קשר למחיר שלה.

הקונה הזה אמר שהוא לא בדיוק מעוניין או יכול לבדוק

זה פשוט לא נכון. רוב העדשות ל-APS-C כוללות תכנון אופטי חדש לחלוטין, וחלקן עדשות יקרות שבנויות מצויין.

תכנון אופטי חדש לחלוטין = עדשה ואלמנטים קטנים יותר עם שטח כיסוי שמכסה חיישן APS-C

היקרות הן יקרות בגלל המרכיבים האופטיים - במידה ויש עליהן תווית DX EF-S וכדומה, הן לא מכסות יותר מהחיישן הזה

תכנון עדשות זה לא תכנון ליבות לכרטיסי מסך -חדש יותר לא אומר טוב יותר אלא יעיל יותר וזול יותר לייצור.

מעבר לכך, הטמרון אינה עדשה ל-APS-C אלא עדשה שמכסה פילם/FF.

לא אמרתי שהיא עדשת APS-C אלא שישנם תכנונים חדשים למצלמות דיגיטליות, שמה לעשות, תוכננו לפני שחרור דור הFF הנוכחי ויועדו לאופטימום ביצועים על APS-C

אם אתה כותב את זה כאמירה גורפת על עדשות ל-APS-C, אז גם זה לא נכון. בשני הפורמטים יש עדשות פחות איכותיות ויותר איכותיות. כדי לנצל חיישן של 15 מ"פ מספיקה עדשה איכותית, יש צורך להקפיד על אספקטים אחרים כגון צמצם אופטימלי, מיקוד מדוייק ומהירות תריס שבה אין מריחות תנועה.

נכון, ובשביל לנצל חיישן של 15 מ"פ לא הייתי ממליץ לאף אחד לרכוש עדשת ZEISS לAPS-C שלא יהיה לה ערך או שימוש על FF.

כרגע רוב העדשות הקטנות משתמשות בעיקר במרכז ההיטל לכן לא רואים את המגבלות שלהן בחיישנים עם כמות פיקסלים נמוכה.

מספיקה עדשה איכותית? מה שאני אומר שמספיקה גם לרוב עדשה לא איכותית עקב מה שכתבתי לפני רגע.

בנוסף לכך העדשה הזאת לא מומלצת לו לפנטקס בעיקר בגלל האיטיות (היחסית) של המנגנון המכני שממקד את העדשות בפנטקס.

אבל לי נראה שאתה לא קורא את מה שאני כותב, אלא רואה איזה מילה מקרית ומנפק פה התנצחות דמגוגית

ומגבה את עצמך במנטרות של DPREVIEW.

לא מעוניין להשתין על העץ שלך או לבזבז זמן יקר על וכחנות מעוררת רחמים

אבל אם לא באמת יש לך מושג על מה שאתה כותב למה לכתוב ולהתנצח סתם?

אתה אולי רוצה לייעץ לי איך לסגור צמצם ולבחור מהירות תריס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...