Samsung 640GB איטי מהרגיל ? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Samsung 640GB איטי מהרגיל ?

EnerGy

Recommended Posts

שלום,

אתמול רכשתי את הכנן הנ"ל ובבדיקות כמו HD Tune וPCMARK VANTAGE מהירות הכונן שלי איטית מכוננים אחרים מאותו הדגם בדיוק.

כך בHD Tune המהירות ההמוצעת המתקבלת היא בסביבות 60MB לשניה ובכוננים אחרים המהירות היא בסביבות ה 90MB לשניה,

ובPCMARK VANTAGE התוצאה נמוכה בסביבות 700~ נקודות לדיסק הקשיח ( 3700 לעומת 4500 ויותר).

מה יכולה להיות הבעיה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 321
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

רק בגללך הרצתי את הבדיקה על הכונן שלי ועכשיו גם אני מודאג:

hdtunebenchmarksamsunghsn7.png

אולי זה בגלל שגם מערכת ההפעלה וגם ה- pagefile יושבים עליו? בהזדמנות אני אחבר אותו למחשב אחר ואריץ את הבדיקה שוב, הפעם כשמערכת ההפעלה רצה על דיסק אחר, ונראה אם התוצאות ישתנו. במקביל אפנה לסמסונג, נראה מה הם יאמרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרמטרים מאוד תלויים בגורמים שמסביב לכונן ולא רק הכונן, כגון , טפ' עבודה, , ועוד גורמים.

תעלה תמונת מסך של ה-UTILITY, אם הכל עבר והוא OK אז אין לך כל בעיה בכונן.

שים לב אם אתה נמצא על DMA במנהל ההתקנים ולא על PIO.

ממה שאני רואה הכונן שלך בסדר גמור שכן קצב ההעברה הוא כ-160MB/S וזה כבר מראה על תקינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שעלית על משהו.

כמובן שבדקתי שכל הכוננים שלי על UDMA mode 6, אבל עכשיו כשאני בודק את טאב ה- Info בתוכנה, אני רואה שהם מסוגלים לעבוד גם ב- UDMA mode 7! אני בכלל לא ידעתי שיש כזה mode.

לוח האם שלי הוא AN8 Ultra, אמור לתמוך ב- mode 7. יש לכם רעיון איך אני מפעיל אותו? אני לאאתנגד לתוספת של כ- 30% לביצועי הדיסק ;D.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות! טוב לדעת שאני לא יוצא דופן. הביצועים של הכונן שלי קצת פחות טובים אבל פחות או יותר אותו דבר.

בכל מקרה אפשר לשנות עם התוכנה הזאת http://www.samsung.com/global/business/hdd/support/utilities/ES_Tool.html

ראה SET MAX UDMA MODE.

עדיין לא ניסיתי כי בכל מקרה מה שמופעל אצלי (UDMA 5) אמור להספיק עד ל100MB/s, מהירות שהכונן שלי מגיע אליה רק בBURST או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לבצע את הבדיקה של SPEEDFAN על-ידי SMART ואז להעלות תמונה?

בכל מקרה תעלה תמונה כולל של HD TUNE.

הערה כללית לכל הבדיקות האלו:מאוד חשוב בזמן הבדיקה שלא תהיה לך שום תוכנה או יישום פתוח ברקע, לא לגעת בכלום בזמן הבדיקה.

אבל ישנם גורמים רבים שמשפיעים על הבדיקה ויש להתייחס לבדיקות האלו בע"מ די מוגבל.

האם מערכת ההפעלה מותקנת לך בכונן הזה והאם הקצת/ביטלת PAGEFILE, אם יש לך יותר מ-2G תבטל בבדיקה את הזיכרון הוירטואלי ותראה אם יש שינוי.

אם הכונן עובד ומערכת ההפעלה מותקנת והכל עובד אז "הבעיה" אינה בכונן כי כמו שציינת אתה ב-UDMA של 5 ולא גבוה יותר, לוח האם יכול להגביל אותך, מערכת ההפעלה יכולה להגביל אותך (לא ציינת איזו מע' הפעלה ברשותך).

אגב, קח חמישה מחשבים עם אותה המערכת ותריץ עליהם בדיקה של כרטיס מסך נניח ..לא תקבל את אותה התוצאה.. :silly:

עריכה: אתה יודע..אולי תעדכן גם דרייבר של לוח האם ודרייברים של ה-IDE וה-SATA..זה יכול לעזור.

יכול להיות שהסיבה שהדיסק שלך איטי יותר היא שהוא מוגבל ל- mode 5. בכל מקרה, לי נראה שהתוכנה הזו יכולה להוריד את הקצב, לךא להעלות אותו.

לא הדיסק איטי..העברת הנתונים לכאורה איטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוצאה באמת נמוכה, עם ההארדיסק הזה על 32 ביט שמסנג'ר פתוח ברקע (כלומר, שום דבר כבד ו/או שדורש תעבורה) על לוח P45-T2RS Plus אני מקבל 89.9 ב Avarage עם מקסימום של 113.6

בלי לבטל page file.

לדעתי, כמו שנאמר פה, הלוח מגביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהרצתי את הבדיקה הכונן היה נפרד ולא היה עליו כמעט כלום, לא היה PAGEFILE ושום דבר לא רץ עליו.אני על וגם בPCMARK VANTAGE ראיתי שהתוצאה יחסית נמוכה. בכלליות הדיסק ממש לא איטי אבל אני פשוט אמור לקבל יותר...

עריכה : הלוח שלי תומך לפחות עד 6 ואני יכול לשנות בלי בעיה, אבל ממה שהבנתי 5 מגביל עד 100MB/s, מהירות שלא הגעתי אליה בכלל.

הלוח שלי הוא P35C-DS3R.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעלה תמונת בדיקה מ-SPEEDFAN ואז נראה..

מה שבטוח זה שני דברים:

1.הכונן תקין לחלוטין.

2.לא תרגיש שום הבדל אם תשנה גם ל-6

אלו כוננים מאוד איכותיים שזוכים לתשבוחות ממשתמשים ובביקורות ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...