התלבטות קטנה בין שני דגמי DSLR SONY - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות קטנה בין שני דגמי DSLR SONY

דניאל י.

Recommended Posts

לאחר השוואה ובדיקות שעשיתי הגעתי למסקנה שמצלמת הרפלקס שאני רוצה לקנות (אגב, זאת הSLR הראשונה שלי)

היא Alpha DSLR-A300

או Alpha A350

ההבדלים במחיר זה עניין של כמה עשרות ש"ח בסה"כ

יש ביניהם כמה הבדלים קטנים,לדוגמא בA300 הרזולוציה המקס' היא 10.2 MP ובA350 היא 14 MP

וגם בA350 יש מנגנון לניקוי אבק (לא ברור לי עד כמה זה מועיל, אם תוכלו להסביר לי על הדרך)

בA350 הרזולוציה אחרי 14 מ"פ היא 7.7 MP (אין משהו ביניהם)

ולכן אני לא כ"כ בטוח אם זה כדאי, בגלל ש14 זה קובץ גדול מדי ו7.7 זה לא מי יודע מה.

מה נראה לכם שכדאי לקנות?

אני אשמח לשמוע עצות והצעות. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, לגבי הרזולצייה של ה - A350, יש לך הרבה אפשרויות בין 14MP לבין 7.7MP

(4592 x 2576, 3408 x 2272, 3408 x 1920, 2288 x 1520, 2288 x 1280

מעבר לזה, ההבדלים בין המצלמות כמעט ולא קיימים,

בכל מקרה הייתי מציע לךל לבדוק גם את ה - NIKON D80 לפני שאתה החלטה, אח שלי קנה אותה בשבוע שעבר והיא פשוט טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר הייתי מעדיף כבר את ה a200 הוא יותר זול ואיכות תמונה כמו a300 אין לו את העינית הקטנה שיש ב350 ו300 .

כל המצלמות של סוני מבאסות כי הם משתשמשות בהורדת רעשים אגרסיבית מדי ,במיוחד באיזו גבוהה.

אל תתלהב מכל מיני פיטשרים מתלהבים כמו ה- live view .

גם אני קניתי השבוע d80 ,פשוט נהדרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש לך ציוד קודם של או מינולטה? אם לא, מה הסיבה שדווקא שתי אלה מעניינות אותך? התצוגה החיה? האם אתה מודע לכך שהתצוגה החיה של המצלמות של מצטיינת במהירות, אבל לא בקימפוז או בפוקוס ידני מדוייקים (שאופייניים לתצוגה החיה של חברות אחרות).

בהנחה שאתה לא נעול דווקא על שתי אלה, מה התקציב? אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על העצות

אני לא נעול דווקא על הדגמים האלה, רק שעשיתי השוואה בין כמה דגמים של CANON ןOLYMPUS ואלה היו נראות לי הכי מתאימות

התקציב הוא משהו כמו 3300 ש"ח כולל עדשה (לא איכפת לי אם זה עדשת קיט או לא, אני צלם SLR מתחיל)

באמת אחד הדברים שאני לא יוכל בלעדיו זה LIVE VIEW. ד"א יש בהם עוד דבר נחמד, שזה המסך המתקפל

בכל מקרה אני מתכוון לצלם בה נופים בעיקר, אבל גם לצילומי אנשים, אירועים וכדו'

עם כל הכבוד לNIKON D80 היא חורגת מהתקציב שלי (מבירור ראשוני שערכתי - היא עולה יותר מ4000 ש"ח כולל עדשה)

עוד משהו שנראה לי חשוב למתחיל כמוני זה מייצב תמונה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הדרישה זה LV עם מסך מסתובב ומייצב מובנה, אז בתקציב הזה אין שום דבר אחר מלבד שני הדגמים של סוני (מצלמה נוספת שכוללת את שתי התכונות היא האולימפוס , אבל היא לא קרובה אפילו לתקציב). הבחירה בין השתיים פשוטה - אם חשוב לך קצב אש מעט יותר גבוה, לך על ה-A300. אם חשוב לך הפרדה טוב יותר (לא בהרבה), לך על ה-A350. מדובר בסה"כ במצלמות כמעט זהות.

אם אתה יכול לוותר על המסך המסתובב, אז האולימפוס E520 החדשה היא אופציה טובה. במיוחד אם אתה מעדיף את ה-LV מהסוג המדוייק (אולימפוס/ניקון/קנון) על פני זה מהסוג המהיר (סוני/אולימפוס-E330). גם מרוב הבחינות האחרות היא יותר רצינית משני הדגמים של סוני - יש לה קצב אש גבוה יותר (במיוחד בהשוואה ל-A350), מנגנון מוכח נגד אבק, תכונות שחשובות לצלמים שרוצים שליטה (נעילת מראה, כפתור DOF) וגם עדשות קיט איכותיות יותר. מבחינת ISO גבוה היא לא נופלת מהסוני. החיישן שלה מספק סיגנל מעט פחות איכותי, אבל העיבוד של אולימפוס עדיף על זה של סוני.

אם אתה יכול לוותר על המייצב, אז ב-2000 ש"ח תוכל לקנות אולימפוס E330 עם עדשת קיט 14-42. זו המצלמה היחידה עד היום שכוללת את שני סוגי התצוגה החיה וגם מסך מסתובב. בסכום שנותר תוכל להוסיף פלאש FL36, וביחד איתו תוכל לקבל תמונות איכותיות באור חלש שלא תוכל לחלום עליהן ב-ISO גבוה עם אף מצלמת DSLR מאלה שצויינו עד כה בת'רד (מהסיבה הפשוטה שלא נשאר מקום בתקציב להוסיף פלאש כזה).

אם אתה יכול לוותר על התצוגה החיה, אז ב-3650 ש"ח תוכל לקנות פנטקס K200D + שתי עדשות קיט (18-55 ו-50-200). הקיט הזה הוא בעיני המוצלח ביותר שאפשר להשיג בתקציב (חפש דיונים קודמים בפורום), אבל הוא דורש וויתור על התצוגה החיה, וזה וויתור שנראה שאתה לא מעוניין לעשות.

אופציה נוספת שכדאי מאוד לשקול - קנון 450D עם עדשת קיט 18-55 IS. יש לה תצוגה חיה מהסוג המדוייק (ועם מימוש בהחלט מוצלח), איכות התמונה שלה מצויינת, העדשה איכותית מאוד ומיוצבת, ובסה"כ אין לה שום חסרון משמעותי מלבד העדר מייצב בגוף. בקניה עם העדשה הזו זה לא חסרון כל כך גדול כי העדשה עצמה מיוצבת, אבל זה בהחלט משהו שיכול להתבטא בקנייה של עדשות נוספות בהמשך. עדשת 70-300 מיוצבת, למשל, עולה בערך פי 3 מהמחיר שלה בפנטקס או בסוני.

על הניקון D80 הייתי מוותר. היא מיושנת יחסית, חסרה את התכונות שאתה מחפש, ועומדת להיות מוחלפת בקרוב בדגם חדש שסביר שכן יכלול אותן. הבעיה היא שהמחיר מן הסתם יהיה גבוה מדי עבורך. ה-D60 היא אופציה זולה ולא רעה, אבל אין לה תצוגה חיה, ובמחיר שלה כבר יותר הגיוני לקנות את ה-E330.

בסה"כ, יש לך תקציב לא רע להתחלה, ואם לא תמהר עם הבחירה אני בטח שתמצא שתספק אותך מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[glow=red,2,300]WOW! [/glow] אתה ממש מדהים!

מבין הדגמים שהמלצת, נראה לי שהמצלמה הכי מתאימה היא קנון 450D, כנראה אני יקנה אותה

בכל מקרה רציתי לדעת, באופן כללי, מה נחשב בעולם הצילום מקצועי יותר, CANON או SONY? או שאין כללים בזה וכל אחד בוחר לפי מה שמתאים לו

זה שאין מייצב בגוף זה חיסרון רציני? (חוץ ממה שכתבת לגבי העדשות)

עוד משהו קטן: סליחה על הבורות בנושא הרפלקס, אבל לפי מה שאני יודע השימוש בזום נעשה ע"י סיבוב העדשה, וראיתי שבלחצני המצלמה יש כפתורי זום, יכול להיות?

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבין הדגמים שהמלצת, נראה לי שהמצלמה הכי מתאימה היא קנון 450D, כנראה אני יקנה אותה

ה-450D היא מצלמה מצויינת, אבל לפני שאתה קונה אני מציע שתבדוק האם ה-LV מספיק מהיר בשבילך. הוא הרבה יותר איטי ממה שאתה מכיר במצלמות קומפקטיות, והרבה יותר איטי מהסוני A300/A350 ומהאולימפוס E330 (במצב LV-A).

בכל מקרה רציתי לדעת, באופן כללי, מה נחשב בעולם הצילום מקצועי יותר, CANON או SONY? או שאין כללים בזה וכל אחד בוחר לפי מה שמתאים לו

קנון מייצרת מצלמות DSLR שמוגדרות על ידם כ"מצלמות מקצועיות", סוני לא (עדיין לא, ה-A900 שתצא בקרוב כנראה תשנה את התמונה). בכל מקרה, אין לכך משמעות לצרכים של חובב. מה שקובע זה ההבדלים בין המצלמות והעדשות שרלוונטיות לך, וכאן יש יתרונות וחסרונות לשני הצדדים.

זה שאין מייצב בגוף זה חיסרון רציני? (חוץ ממה שכתבת לגבי העדשות)

בעיני זה מספיק חשוב כדי להוות דרישה הכרחית, אבל אם אתה לא מתכוון להשקיע בעדשות נוספות אז זה לא קריטי. לקנון יש עדשת 55-250 מיוצבת, איכותית ולא מאוד יקרה. ביחד עם עדשת הקיט, תקבל כיסוי די טוב לרוב הצרכים.

עוד משהו קטן: סליחה על הבורות בנושא הרפלקס, אבל לפי מה שאני יודע השימוש בזום נעשה ע"י סיבוב העדשה, וראיתי שבלחצני המצלמה יש כפתורי זום, יכול להיות?

הכפתורים האלה משמשים להגדלה והקטנה של התמונה שמוצגת לאחר הצילום, במסך ה-LCD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו ממש סיבכת אותי...

אני כבר לא יודע מה לעשות.

לא תיארתי לעצמי שיש הבדלים רציניים במהירויות הLV, לא הבנתי למה בכלל יש שינוי ממצלמות רגילות אבל לא משנה,

עד כמה זה נחשב איטי? תמונה מתחלפת כל שניה? עד כמה זה קריטי?

אני כבר נוטה לחזור לSONY, בסה"כ אני מתחיל,

אתה נתת לי הצעות, בחרתי מביניהם, ואח"כ אתה אומר לי, תבדוק עד כמה זה מתאים לך כי כך וכך...

אני כבר לא יודע מה לעשות,

נראה לי שאני יעשה הגרלה וזהו, מה שיצא אני אקנה.

אלא אם כן זה לא מציק לך שאני שואל עוד ועוד שאלות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה עם זה שאתה שואל שאלות. בשביל זה קיים הפורום הזה.

לגבי ההבדלים במהירות, הדרך הטובה ביותר לבדוק את ההבדל היא לגשת לחנות ולבקש לשחק עם המצלמות. בינתיים אתה יכול לראות את ההבדלים בסרטונים שבאתר dpreview.com:‏

http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra350/page9.asp

Live view AF video clip - סרטון שמדגים את הפוקוס האוטומטי בסוני במצב LV - הפוקוס מהיר והתצוגה נשארת חיה גם כשהמצלמה מפקסת

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos450d/page10.asp

Live view 'Quick mode' Auto Focus - סרטון שמדגים פוקוס במצב LV "מהיר" בקנון - המהירות סבירה, אבל התצוגה מוחשכת כשהמצלמה מפקסת

Live view 'Live mode' Auto Focus - סרטון שמדגים פוקוס במצב LV "חי" בקנון - המהירות איטית, אבל לפחות התצוגה נשארת חיה בזמן הפוקוס

היתרון של השיטה של קנון היא בעבודה על חצובה. בשיטה הזו הפוקוס הידני מאוד מדוייק. לי זה חשוב ולכן ה-E330 משמשת אותי יותר במצב הזה מאשר במצב המהיר (שדומה מאוד למימוש של סוני). אתה מתכוון לצלם הרבה עם חצובה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...