התרשמות אישית מ-Samsung 2243bw - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התרשמות אישית מ-Samsung 2243bw

zurkin1232

Recommended Posts

היום קניתי את המסך שהומלץ לאחרונה ע"י משתמשי הפורום - 2243bw, עוד אחד ממיליון מסכי ה-22" בעלי פאנל TN הקיימים בשוק (רק לסמסונג יש אלפיים דגמים :D).

להלן התרשמות אישית שלי מהשעות הראשונות עם המסך. לצערי אין לי בשבוע הקרוב אז אין בינתיים . אם ההתרשמות תשתנה בהמשך השבוע אני אעדכן.

דבר ראשון המסך נראה טוב מבחינה פיזית. מבחינת עומק הוא כ-15 ס"מ מתחילת המסך ועד סוף הסטנד מאחור. זה קצת עמוק לטעמי אבל סבבה.

מאחור הוא אפור ומקדימה שחור. הכפתורים רגישים למגע ואינם לחיצים. הם נראים כמו חלק מהמסגרת. זה די מגניב :)

בצד ימין למטה יש לו נורית (LED) כחולה. כשהמסך במצב המתנה היא מהבהבת. זה מעצבן בזווית של העין...

האגרונומיה של המסך לא רעה בכלל. אפשר לסובב אותו ימינה ושמאלה, להרים ולהוריד אותו, לשנות את הזווית (כלפי מעלה או מטה), והוא אפילו תומך בסיבוב 90 מעלות (Pivot). מצב הסיבוב דווקא לא רע למרות זוויות הצפיה המוגבלות.

החיסרון הנובע מכך שהמסך יושב על זרוע הוא שהמסך לא יושב הכי יציב בעולם וקצת רגיש לזעזועים. כל תזוזה קלה של השולחן (למשל כשאני מקליד!) גורמת לו להתנדנד ימינה ושמאלה. אבל לא קריטי.

כמו כן ניתן לסובב אותו (pivot) רק לצד אחד, אבל לצד השני הוא "נתקע" מאוחר מידי, כלומר בסביבות 10 מעלות, ככה שאין אינדיקציה מתי הוא ישר ממש (במצב רגיל, לא בפיבוט).

המסך לא הגיע עם פיקסלים שרופים אבל כן יש תופעה מוזרה אחרת. יש לי נקודה במסך, בקוטר של כ-8 פיקסלים, שבהירה יותר משאר המסך. כאילו מישהו התיז טיפה של אקונומיקה על המסך והצבעים נשטפו. אני כנראה אבקש להחליף את המסך עקב כך.

לגבי זוויות צפיה - הם לא משהו בכלל, אבל לי אישית זה לא מפריע. כצפוי מ-TN.

מהירות תגובה - זמן מוצהר 5ms. אני רואה גוסטינג בעת גרירה של חלונות או גלילה של דפי . בצפיה חפוזה בכמה קטעי ובמשחק קצרצר ב-COD4 לא הרגשתי כלום.

מבחינת צבעים, בהירות, ניגודיות וכו' - עדיין לא יצא לי לשחק יותר מידי אבל הופתעתי לטובה מברירת המחדל. הצבעים טובים ולא מוגזמים. הבהירות מעט גבוהה אבל סה"כ אני מרגיש שהתצוגה ממש אחלה ונעימה לעיניים.

השחור די אפרפר כשהבהירות גבוהה, ובכל מצב יש Backlight bleeding בסנטימטר העליון והתחתון של המסך. שוב - כצפוי מפאנל TN.

התאורה אחידה עד כמה שאני רואה (שלא כמו למשל ב-2408wfp שבו אחד הצדדים יותר בהיר מהשני).

למסך יש כמה גימיקים - MagicColor שלא ממש הבנתי מה עושה, MagicBright - זה דווקא די מגניב, זה משנה את הניגודיות והבהירות בזמן אמת. ככל שהתמונה חשוכה יותר למשל, המסך יקטין את הבהירות ככה שהשחור ייראה עמוק יותר. לא יודע עד כמה זה שימושי אבל מדובר בגימיק חביב (שגם נותן לסמסונג את הלגיטימציה להתהדר בניגודיות דינמית 8000:1, כמובן שזה די בולשיט).

בהתרשמות סובייקטיבית - אני מאוד מרוצה. סוף סוף שטח התצוגה שלי גדל (עברתי מ-17" LCD). רואים מעולה (אם כי מאוד מומלץ לצפות בתוכן HD כי מבחינים יותר ב"ריבועים" ובהפרעות). הרצתי סרט ב-720p וראו ממש אחלה, הרצתי סרט ב-1080p וראו די מדהים. הצבעים מאוד נעימים לעיניים שלי בלי לשחק בהגדרות בכלל. החוויה מ-COD4 שודרגה גם כן עקב המעבר לפורמט רחב, וסוף סוף אני יכול לגלוש בזון, לנהל שיחה במסנג'ר ולראות Family Guy בו זמנית!

מאוד נחמד לקבל אפשרויות אגרונומיה רחבות, אבל חבל שאין עוד כניסות במסך (למשל Composite).

אני מרוצה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש...

עשית לי גם חשק.

עכשיו כמה שאלות..

- האם זה קריטי לגבי 5MS שלו מול 2MS של מסכים אחרים למשל 226BW שעדיין נמכר.

- האם המסגרת שלו בצבע שחור מבריק?

- האם זה שהמסך אינו יציב מפריע מלא או לא מורגש בכלל?

- מה הגובה שלו מהבסיס(על השולחן) עד המסגרת התחתונה שלו ועד המסגרת העליונה שלו?

אם היו נותנים לך אפשרות להחליט מחדש לגביו ולגבי 226BW מה היתה בוחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את ה-226 טוב ככה שאני לא יכול לענות לך על השאלה הראשונה והאחרונה.

המסגרת לא מבריקה. פלסטיק שחור רגיל. זאת הביקורת הכי מקיפה שראיתי על המסך, יש גם כמה תמונות.

לדעתי חוסר היציבות של המסך אינו מפריע ממש. אם השולחן שלך יחסית יציב אין מה לדאוג לדעתי.

הגובה ניתן לכיוונון. המינימלי הוא בסביבות 5 ס"מ מהשולחן (הערכה שלי בעין, לא מדדתי). המקסימלי כ-15 ס"מ.

אגב שיחקתי עכשיו GRID כמה דקות (במסלול הראשון) וזה נראה די טוב.

אם תחשבו על זה דווקא במשחקים מהירים המריחות לא באות לידי ביטוי, גם ככה הכל רץ מהר מידי ולא שמים לב. מרגישים במריחה (באופן כללי) כאשר דברים זזים לאט יחסית, למשל מצלמה זזה הצידה (Panning) בסרט, וגם כשמזיזים אובייקטים על שולחן העבודה (הזזת , גלילת אתרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה. אם ה...ארגונומיה לא הכי חשובה לי.

עדיין ללכת על המסך הזה או ללכת על 226BW?

הדבר היחיד שמפריע לי פה זה ה 5MS האם זה מורגש ממש.. בעבודה שוטפת / במשחקים / בסרטים....

האם יש קשר לכ.מסך לבעיות מריחה למיניהם שנגרמות אם בכלל...?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה. אם ה...ארגונומיה לא הכי חשובה לי.

יכול להיות שאם היית יותר מודע לחשיבות שלה, היית חושב אחרת, אבל אולי לא. לדעתי, הדבר היחיד המשמעותי שם זה היכולת להגביה ולהנמיך את המסך. השאר זה חארטה (מי צריך Pivot במסך 22" ועוד TN?)

עדיין ללכת על המסך הזה או ללכת על 226BW?

אפשר ללכת גם על ה-226BW.

הדבר היחיד שמפריע לי פה זה ה 5MS האם זה מורגש ממש.. בעבודה שוטפת / במשחקים / בסרטים....

בחיים לא ניתן להבחין בהבדל בשום מצב, מעבר ל(אולי) משחקי מחשב עם מעברים מהירים מאוד (3d shooters, מירוצים וכדומה). מצד שני, במסך 5MS ללא overdrive אין תופעה קורונה, אשר (שוב, לעיתים רחוקות) אפשר להבחין בה במסכי 2MS שיש בהם overdrive.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמונות 2243BW מהקופסא...

http://www.fj007.com/news/news_html/20081/200813169180_0.html

אומנם זה בסינית / יפנית (תבחרו....) אבל המספרים של העמודים בשפה ברורה יש למטה 1 - 7 תדפדפו.

בהצלחה..

מי שרכש כבר את המסך שיספר חוויות.

מפחיד אותי הרכישה של המסך הזה... כל מי שאני שואל אומר לי בוודאות לקחת דגם VW222U...

אתם יכולים להרגיע אותי?

מחיר המסך 2243BW מגיע במינימום שלו עד 1300 שקל. (לא מצאתי פחות..)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה למטה שני ביקורות של 2 אנשים שרכשו את המסך Asus VW222U.. לא משו...

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=335393.0

עכשיו ההתלבטות שלי זה בגלל ה 5MS ומה שהבחור אמר לגבי זה..

מהירות תגובה - זמן מוצהר 5ms. אני רואה גוסטינג בעת גרירה של חלונות או גלילה של דפי . בצפיה חפוזה בכמה קטעי ובמשחק קצרצר ב-COD4 לא הרגשתי כלום.

עד כמה כ.מסך משפיע על כל הסיפור הזה של 5MS ותופעות הלוואי שלו?

מה לעשות?

226BW או 2243BW הגובה זה גם הבעיה שה.. 226BW לא יהיה לי נמוך יותר מדי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

אני שמח שאנשים נעזרים במה שכתבתי.

אחרי חודשיים אני עומד מאחורי דברי ומאוד מרוצה מהמסך.

צריך לזכור שדיוק הצבעים במסכי TN לא משהו, וגם זוויות הצפיה (כאשר מזיזים למשל את הראש למעלה טיפה יש הבדל די גדול בבהירות), אבל לרוב זה לא מפריע ומי שמודע לזה יחיה עם זה בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר מתחרפן!

אין לי מושג מה לקנות....

אם לא מזיז לי מאגונומיה (נגיד, למרות שאכפת לי גם מזה)

מה לקחת?

משהו של אסוס? 226? 2243? 2253?

מבחינה של מריחות, איכות תמונה מהקופסא וצבעים יותר חיים ומדוייקים (כמה שאפשר להשיג מ-TN).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר מתחרפן!

אין לי מושג מה לקנות....

מה לקחת?

מבחינה של מריחות, איכות תמונה מהקופסא וצבעים יותר חיים ומדוייקים (כמה שאפשר להשיג מ-TN).

אני לא חושב שיש יותר מדי הבדלים. לפחות לא כאלה שתשים אליהם לב בצורה בולטת.

ה-2243 וה-2253 די דומים. לראשון יש אפשרות כיוונון לגובה (חשוב ושימושי, לדעתי).

לשני יש מנגנון OD, שמאיץ מ-5MS ל-2MS. מהתרשמות של אחרים - לא ממש שמים לב להבדל.

מבחינת איכות תמונה, חיוניות צבעים וכו'... עד כמה שידיעתי מגעת - הם אותו הדבר.

אנשים גם צריכים להיכנס לפרופורציות. מדובר בסך הכול במסכי LCD. אתם לא קונים עכשיו דירה ב-2 מיליון ש"ח, לכן אין כל סיבה "להתחרפן". אני בטוח שמי שמכיר בכך שהוא קונה מסך TN פשוט (בניגוד ל- למשל), יהיה בסך הכול מרוצה בין אם יקנה 2243 ובין אם יקנה 2253.

דרך אגב, לא שמתי לב ל-gosting ב-2243. לפחות לא משהו בולט לעין. כשמזיזים חלון או עכבר, המח האנושי בעצמו מתרגם את התנועה למשהו המשכי. נראה לי שבאמת הכי טוב יהיה לבדוק מריחות בפאננינג איטי יחסית בסרט או משחק. אני לא שמתי לב לבעיה כזו במשחקים (COD4). אני לא רואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר מתחרפן!

אין לי מושג מה לקנות....

מה לקחת?

האסוס מוביל בדיוק צבעים חדות וזמן תגובה מול הסמסומג. יש באתר ביקורת מקיפה, אתה יכול גם לבדוק באתרים אחרים לביקורות.

בעיקרון האסוס עדיף אם אוגרונומיה לא משנה לך (לאסוס ציפוי מסך מבריק, אם זה מפריע לך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...