לוח גרפי... צריך עזרה בבחירה. - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח גרפי... צריך עזרה בבחירה.

Vidati

Recommended Posts

כבר תקופה ארוכה שאני חם על איזה לוח גרפי בשביל ציור... ישדבר כזה אבל בטווח של עד 550-600 ש''ח?

מצאתי את זה והוא נראה לי מתאים אבל ממש קטן.. ועוד משהו.. זה נוח לעבוד עם משטח שאתה בעצם לא רואה מה את מצייר, אלה צריך כל הזמן להסכל על המסך?

http://www.arigent.co.il/Products/ProdDtl.asp?Pid=3297

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז השיקולים הכלליים:

בחירת הלוח בתקציב הזה תלויה בסגנון הציור שלך ובמסך. האם אתה בד"כ נוהג לצייר בקטן, כשאתה משעין את היד על משטח הציור ונותן למפרק לעבוד, או שאתה נוהג לצייר בגדול ואוהב להפעיל את כל הזרוע? האם אתה מצייר ציורים באופן שהפרטים הקטנים בהם באמת קטנים, או שאתה נוהג לצייר ציורים במימדים גדולים (שנועדו לצפייה ממרחק יחסי), כך שאפילו הפרטים הקטנים בהם לא דורשים עדינות יתרה?

- אם זו האפשרות הראשונה, אז אתה תוכל להסתפק במימדים הקטנים של הלוח (כמובן שיתאפשר לך לצייר דיגיטלית ציורים במימדים גדולים), ולדעתי הדגם הזה יהיה טוב בשבילך. חסרון - תצטרך לשחק הרבה יותר עם ה zoom, ואם תאלץ להשתמש בעט גם בשביל התפריטים (כלומר לא משתמש הרבה במקשי קיצור), זה עשוי להיות קצת מתסכל.

- אם זו האפשרות השנייה, אז אני ממליץ בחום להתפשר על האיכות והנתונים הטכניים לטובת גודל וללכת, לפחות בתור התחלה, על לוח כמו זה. לא רק מבחינת מימדי הלוח, אלא גם כי הנתונים הטכניים פחות קריטיים במקרה הזה (מי שבאמת מרגיש את ההבדל בהם הוא אחד שמצייר בפרטים עדינים מאוד ולא אוהב להשתמש בזום).

אני מכיר ארבעה אנשים שמשתמשים בו ומרוצים למדי, בנוסף ל Pure Gold שלנו :)

עוד פרמטר שעשוי להשפיע, אבל אני לא בטוח: שים לב שמימדי הלוח הם A6 wide. כלומר, פורמט רחב (הוא מספק 2 ס"מ יותר מה A6 בגודל 4X5). יכול להיות שזה יציק לך אם המסך שלך לא רחב, כשאתה עובד בשטח עבודה כה קטן (כי כל תזוזה קטנה על גבי הלוח משפיעה מאוד, ואתה עלול להרגיש הבדלי פרופורציות בין העבודה שלך על המשטח לבין האופן שהיא מתורגמת למסך).

כמובן שגם אם יש לך מסך בגודל רציני מאוד (נאמר 22 אינץ' ומעלה), אז אין שום טעם לקנות לוח בגודל A6. התפוקה ממנו תהיה נמוכה מאוד, כי למעשה רזולוציית העבודה על המסך עצמו תהיה קטנה מאוד יחסית (ותכל'ס לא יהיה הבדל של ממש יחסית לציור עם עכבר).

לגבי הנוחות וקואורדינציית יד - עין: זה כמו לנסות לצייר עם העכבר מהבחינה הזו, כלומר אתה מביט רק על המסך כשאתה מצייר. המסך הוא ה"דף", קצה העט או המכחול הוא הסמן של העכבר (שמגיב בעצם לתזוזת העט), ואתה בכלל לא אמור להביט בלוח (אלא אם כן מונחת עליו תמונת רפרנס, וגם אז זה רק לצורך כמה קוים בודדים וכלליים).

בקיצור, זה לא אמור להוות שום בעיה (לי לקח פחות מ 20 דקות להתרגל ללוח ולאחר מכן פשוט התחלתי להתפרע. וווייייי! ;D)

מה שקורה בעצם הוא שברגע שהטאבלט מחובר, גם העכבר וגם העט מפעילים את אותו האות אל הסמן של העכבר. (זו גם הסיבה שכשמנסים לעבוד עם העכבר כשקצה העט מונח על הלוח, זה גורם לבעיות והסמן לא זז כמו שצריך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז במקרה הזה לא צריכה להיות לך בעיה עם ה Bamboo, הוא יתאים לך.

הבעיה היא שאני לא יודע מה יחס העלות/תועלת של ה Bamboo יחסית לדגמים שאמורים להיות "פשוטים" יותר כמו ה Colorelli שעולה 400 ש"ח בלבד. אני מניח שהיתרון של ה Bamboo בא לידי ביטוי בפיצ'רים בממשק של הדרייברים,, בנתונים הטכניים ואולי גם באיכות הבנייה.

אם אתה מתכוון לנצל את התקציב עכשיו ולקנות את ה Bamboo, אני מאמין שלא תתחרט בכלל. לעומת זאת, אם יש לך (או יותר נכון יהיה לך) כסף, ויש לך הרבה סבלנות, או אם אתה לא מצייר ממש באינטנסיביות, הייתי ממליץ לך ללכת דווקא על entry level כמו הלוח של Genius שהזכרתי קודם, ומאוחר יותר לקנות לוח ברמה מתקדמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני חושב שאני אלך על הBAMBOO מכיוון שאני רוצה להשקיע פעם אחת במשהו טוב ואכותי... הרבה פעמים קורה לי שאני מצייר או מנסה לצייר בפוטו ואני מקלל שאין לי איזה לוח ציור כזה.. גם ראיתי אותו בפעולה ביוטוב והוא נראה ממש טוב...

ויש לי שאלה:

כשאתה מזיז את העט לא על המשטח הסימן של העכבר זז? כי לא ממש הבנתי איך זה עובד, אני פשוט רוצה לצייר בפוטו עם עט! :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסמן של העכבר זז רק כשאתה מזיז את העט על גבי השטח הפעיל של המשטח. אתה גם לא חייב ממש לגעת במשטח, מספיק מרחק של 3-5 מ"מ, וזה עדיין מגיב.

לחיצה על המשטח שקולה לקליק שמאלי של העכבר.

ציור עם העט שקול למעשה לגרירה עם העכבר כשהלחצן השמאלי לחוץ.

זה באמת מאוד אינטואיטיבי, אין לך מה לדאוג. אתה גם תקבל מדריך ותוכנה עם הדרייברים שיסבירו לך הכל. זה ממש קל ותוך זמן קצר זה נעשה טבעי.

לגבי להשקיע במשהו טוב ואיכותי - אני חושב שה Bamboo ישרת אותך בתחום התקציב הנוכחי. יש כמובן דגמים שהאיכות שלהם היא ממש ליגה אחרת (Intuos), אם אתה מוכן להשקיע עוד ולוקח את נושא הציור ממש ממש ברצינות.

ולגבי ציור עם עכבר - זה לא כזה אסון גדול, זה פשוט פחות כיף ואיטי הרבה יותר. עד שאתה קונה את ה Wacom, תמשיך לצייר עם העכבר. אתה רק תרוויח מזה.

הנה קשקוש של 5 דקות מאתמול עם העכבר:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

אני מצייר על wacom inous3 a5 wide

יש לי מסך 22" והוא רחב אז היתי צריך לוח גם בפורמט רחב....הוא מצויין ומדוייק....

היתי מצייר פעם רק עם העכבר...יש גם שיטות שאפשר לסרוק ציור רגיל ולצבוע ולהבליט אותו בפוטו ככה שלכל דבר יש פתרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...