איזו מצלמה ממליצים בקטגוריית האולטרא קומפקטיות? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזו מצלמה ממליצים בקטגוריית האולטרא קומפקטיות?

gizzz

Recommended Posts

מה אומרים על סוני T70 או T200 עם מסך מגע? אני לא ממש רואה SAMPLES באינטרנט.

מסך מגע זה גימיק. המצלמות עצמן רחוקות מלהיות מובילות במשהו שקשור בצילום.

האופציות הן סוני קאנון או קאסיו הזולה מבינהן משמעותית.

יש סיבה כלשהי שבגללה אתה מגביל את עצמך רק לחברות האלה?

ולשאר השאלות המתבקשות:

- אילו נושאים אתה מעוניין לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר?

- מהו טווח העדשה שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי עולם המושגים ("זום כפול X" לא מועיל בשום דבר).

- האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה?

- מה התקציב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

אני מעוניין לצלם בעיקר ביום : טיולים אנשים פורטרטים נופים.

זו המצלמה הדיגיטלית הראשונה שלי. עד היום צילמתי עם ZX50 PENTAX לא דיגיטלית בעיקר על אוטומט.

התלבטתי קשות האם ללכת על עם אופציה ידנית כגון PANASONIC FZ18 או CANON S5 אבל מכיוון שאני לא ממש מצלם הרבה אז אני חושב על קומפקטית ואם כבר קומפקטית אז הכי קטנה שיש ולא בין לבין.

חשוב לי תמונה איכותית שייצאו טוב גם בהדפסה.

אני מניח שאני אלך על עדשה רחבה.

אני נוסע להונג קונג אז אני שוקל לקנות שם את המצלמה אמנם זה הבדל קטן של בערך 100 דולר אבל מכיוון שאני שם לא מעט אז אין לי בעיה אם האחריות תהיה להונג קונג בלבד.

האם במצב אוטומט אני אראה הבדלים בין ה S5 למשל לבין דגמי ה IXUS ?

האם אני אוכל למשל עם המצלמה הסופר קומפקטית לצלם מפל כאשר הוא ייראה מרוח עם חשיפה ארוכה יותר? נניח ואני אשתמש באיזה מצב אוטומט ספציפי לזה?

תמונות שצילמתי עם הפנטקס הישנה והטובה בקוסטה ריקה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעוניין לצלם בעיקר ביום : טיולים אנשים פורטרטים נופים.

בשביל צילום נופים לא הייתי מוותר על עם עדשת 28 מ"מ רחבה.

חשוב לי תמונה איכותית שייצאו טוב גם בהדפסה.

זה מאוד תלוי בך. אם מצלמים ב-ISO נמוך ומקפידים על חשיפה ופוקוס אפשר לקבל תמונות מעולות כמעט מכל .

אני מניח שאני אלך על עדשה רחבה.

ל-S5 ולרוב הקומפקטיות האחרות של קנון אין עדשה רחבה. יוצאות דופן הן ה-SD800 וה-SD870.

האם במצב אוטומט אני אראה הבדלים בין ה S5 למשל לבין דגמי ה IXUS ?

סביר שלא. היתרונות של ה-S5 רבים, אבל הם נמצאים בדברים אחרים - לא באיכות הבסיסית של החיישן, העיבוד והעדשה.

האם אני אוכל למשל עם המצלמה הסופר קומפקטית לצלם מפל כאשר הוא ייראה מרוח עם חשיפה ארוכה יותר? נניח ואני אשתמש באיזה מצב אוטומט ספציפי לזה?

אני לא משתמש במצבים האוטומטיים כך שאין לי ממש אפשרות להתייחס אליהם. עם ה-S5 תוכל לקבל אפקט כזה יותר בקלות, במיוחד אם תרכוש פילטר ND עבורה. קח בחשבון שלמצלמות שלא כוללות הברגה על העדשה (כמו ה-SD800/SD870) קשה עד בלתי אפשרי להרכיב פילטר.

מה התקציב? כמה חשוב לך שהמצלמה תוציא תוצאות "מוכנות" ללא צורך בעיבוד מצידך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדיוק קיבלתי את ה T100 שלי לפני שבועיים, (הזמנתי מ EBAY מאיזו חנות אוסטרלית שנתנה דיל די טוב) ובינתיים, אני מבסוט ממנה עד הגג.

תמונות דוגמה אתה יכול למצוא כאן:

http://www.pbase.com/cameras/sony/dsc_t100

(כנ"ל לעוד הרבה מצלמות כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...