מדריך- איך לארח שרת קבצים(ואתרים קטנים) על מחשב בייתי. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך- איך לארח שרת קבצים(ואתרים קטנים) על מחשב בייתי.

yosh co.

Recommended Posts

עם המעבר לקצבי אפלואד גבוהים בשוק הבייתי נפתחה אפשרות נוחה למשתמש שהפרוטה לא בכיסו לפתוח שרת עצמאי בבית.

בתצורה הבסיסית שלו שרת מסוג זה מציג למשתמש תיקיות וקבצים אותם הוא יכול הוריד.

אפשריות מתקדמות יותר: הגבלת תעבורה ומשתמשים, סיסמאות, אפשרות להעלות קבצים, החלפת מראה דף ואפילו אירוח דפי HTML רגילים.

מה צריך\עדיף\כדאי:

1. חיבור קבוע, עדיף עם קצב העלה גבוה מהרגיל.

2.הפניית פורט 80 בפיירוולים שלך למחשב\שרת + הקצאת אייפי סטאטי למחשב\שרת

2. הרשמות חינמית לשרות המציע הפיכת כתובת IP דינמית לסטאטית. וזאת כדי שלא כל פעם שנאתחל את החיבור נצטרך לפרסם את הכתובת מחדש.

3. הורדת תוכנת HFS, html file system שהינה שרת בקובץ אחד ויחיד , ללא צורך בהתקנה\הסרה.

המדריך מיועד למי שמבין קצת מעבר לבסיס ברשת הבייתית שלו. אני ממש לא מומחה, אבל הקלות שבתהליך הזה הפתיע אותי.

עם אתה מחובר לרשת דרך נתב כנראה יש לך שני פיירוולים פועלים, אחד של הווננדוס ואחד של הנתב. בשניהם יש לפתוח את פורט 80. אני בטוח שיש מדריך לפתיחת פורטים בסביבה. הנה אחד מה-faq. כדי להגדיר הפניית פורטים בנתב אתה חייב שלמחשב\שרת יהיה ip סטאטי. דרך אלגנטית (ולבעלי נתב linksys עם הקשוחה המתאימה) היא דרך המדריך של סיפו אחרת צריך ללכלך את היידים וללכת לכאן.

עכשיו אחרי שפתחנו את הפורט כדי לקפוץ לאתר http://www.canyouseeme.org/ ולבדוק שאכן הפורט פתוח.

עכשיו שיש לנו אייפי סטאטי למחשב נפנה להירשם ל-dydns.org (או no-ip.org המצויין גם כן). אחרי הרישום ובחירת כתובת (למשל yair.is-a-geek.org) נוריד תוכנה קטנה שיושבת על המחשב\שרת ומעדכנת אוטמטית את הכתובות הדינמית שאנחנו מקבלים מהספק מול dydns. כך תמיד חבר שיקליד yair.is-a-geek.org יגיע לאייפי הנוכחי שלי.

עכשיו שיש לנו מחשב מוכן אנחנו יכולים להוריד את הכוכבת של המבצע. html file system או בקיצור hfs.

אחרי הורדה והרצה ראשונה התוכנה מייצרת קובץ קטן בו היא מאכסנת את ההגדרות, בלי צורך בהתקנה. אפשרות נוספת היא להוסיף כפתור לקילק הימני שישלך תקייה או קובץ לשרת. כמובן שרק תוכן שהגדרנו יופיע למשתמשים חיצוניים.

וככה יראה האתר שלכם בלי הגדרות מיוחדות אחרי הרשאה של כמה תיקיות

hfs.jpg

וזהו, אני כבר שנים רציתי כזה צעצוע. על תנסו להעלות על המחשב הבייתי שלכם אתר עם הרבה כניסות אבל זה סבבה של דבר באופן כללי. וכלכלי!

מי שרוצה ללכת על שרת אמיתי כולל אפאצ'י מסד נתונים ועוד תוספות שינסה את xamp ודומיו

הזהרה: אם אתם רוצים הגנה מוחלטת מגורמים זדוניים למחשב שלכם, הוציאו בבקשה את כבל הרשת מהמחשב ודחפו פנימה פלסטלינה. התוכנה המומלצת היא קוד פתוח וכרגע לא ידוע על בעיות שקשורות לה. אבל היא מתארחת על שהיא מערכת לא בטוחה במיוחד. חשיפת פורט 80 של המחשב שלכם לפניות מהאינטרנט איננה סוף העולם אבל כדי להתקין אמצעי הבטחה נוספים מחוץ לסטנדרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכנה נחמדה מאוד ומדריך קצר ולענין :xyxthumbs: טוב לראות שהפורום ממשיך להתפתח ולהתרחב בתחומים שקיימים בו.

* תוספת קטנה בקשר ל Dynamic DNS - כיום יש הרבה נתבים שאופציה של עדכון או "מודעות" ל DNS דינמי מובנית בתוכם . פשוט מקישים את החשבון והסיסמא והם כבר מעדכנים את השרת בו נפתח החשבון - במקום התוכנה הקטנה שמותקנת על המחשב.

פתרון יפה מאוד לדעתי, ואפקטיבי במיוחד במקרה של אפלואד סביר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...