המלצה על תוכנת איחוי.... - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה על תוכנת איחוי....

SpLiNtEr

Recommended Posts

שלום לכולם!

יש לי מחשב חדש יחסית ובזמן האחרון אני מרגיש איטיות מסויימת, קטנה כל כך שברור שזה לא רוגלות או ,

וחשבתי אולי מישהוא מכם שהתנסה בעבר בתוכנת איחוי מסויימת יוכל להמליץ לי עליה...,

אני אודה לו.

נ.ב

זה לא משנה לי את כמות הזיכרון שהיא דורשת/לוקחת העיקר שתיהיה יעילה

בתודה!,

ושבת שלום :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני חושב שכל תוכנות האיחוי האלה הן גניבה.

סתם מתקינות לך SERVICES נוספים על המחשב משמעמיס עליו.

ואף פעם לא שמתי לב להבדל משמעותי.

כל מה שאתה צריך זה שהקבצים לא יהיו מפוצלים, ובשביל זה אתה יכול להשתמש בכלי של ה-, הוא מספיק.

כל השאר זה סתם חרטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להסכים עם Student Hofshi

השתמשתי כמה חודשים טובים בשתי התוכנות (DK ו PD), שניהם עושות אותו הדבר בדיוק כמו תוכנת האיחוי של ה- , יש להם ייתרונות כמו למשל לאחות כמה מחיצות באותו זמן, אבל האם זה מצדיק הוצאה כספית? לדעתי ממש ממש לא, ובפועל אין שום הבדל במהירות שכונן הדיסק הקשיח ניגש לקבצים אלו בין אם האיחוי נעשה ב DK, PD או תוכנת האיחוי של ה- .

וכל הרעיון של התוכנה שתעבוד ברקע ותאחה קבצים בזמן שהמחשב נמצא במצב idle זה סתם קקה, רק גורם לשחיקה מיותרת של הדיסק הקשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי הולך כזה רחוק עד כזה לצפות שאנשים פה משלמים על תוכנת איחוי... ;D

בכל זאת אני מאוד אוהב את העובדה שזה יושב ברקע ומאחה, במקום שאצטרך להשבית את המחשב. וזה מאיץ את המחשב בצורה מורגשת ביותר. במקרה שלי ווינדוס בכלל סירב לאחות כי לא היה לי מספיק מקום פנוי, ו-DK עבד בלי בעיה (רק לקח לו איזה חודש כי הוא התעקש לאחות טיפונת כל פעם למרות שניסיתי לדרוש שיאחה יותר מהר).

לגבי שחיקה של ההרד דיסק - לא מאמין שזה מקצר את חיי ההרד דיסק ברמה שזה צריך לעניין מישהו. אם הוא ישרוד שנתיים או שנתיים פחות חודש לא נראה לי שישנה הרבה... נשמח אם למישהו יש הוכחות אימפיריות (מחקר, מש'ו) שמראה שאיחוי תמידי יומיומי משפיע בצורה קשה על ההרד דיסק בצורה זו או אחרת. עד אז - זה אמונה שלך נגד אמונה שלי... איחוי תמידי אולי אפילו מגדיל את אורך חיי ההרד דיסק, כי גישה עתידית למידע לא צריכה לקפץ באלף מקומות בדיסק. אתה הרי הרבה הרבה יותר קורא מהדיסק מאשר כותב אליו.

לגבי זה שתוכנות איחוי מעמיסות על המחשב - לא ממש. לא זולל אפילו 1% מה-CPU כשאתה עובד על המחשב ואולי כמה מגות בודדות של זיכרון (כמו פתיחת עוד טאב בדפדפן - no big deal at all)... נדמה לי שב-Vista החליטו בשבילך שזה המצב האידיאלי ודחפו לך סרביס כזה לפה בכוח, כמו שצריך. Vista Disk Defragmenter FAQ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי בשיטה שאתה עובד על המחשב. במקרה שלי, אם התוכנה מאיטה אותי באחוז או שניים (העומס עליו דיברת) אך מאיצות אותי ב-5 או 10 אחוז, היא מבורכת. לפני השימוש בתוכנה מעולם לא עשיתי דיפרג על המחשב שלי או על אף מחשב אחר שיש לי גישה אליו (משפחה/חברים) ואתה יכול להיות בטוח שהם לא מודעים אפילו לצורך הזה. מסקנה: אצל רוב האנשים דיפרג אוטומטי הוא דבר גאוני וחיוני. בעתיד השאלה תהיה לא רלבנטית כי תעשה דיפרג אוטומטי. עכשיו נשאלת השאלה, האם אנשים כמוך שמאמינים שזה מעמיס על המערכת יסגרו את הסרביס הזה ויעשו דיפרג "בשיטה הישנה והידנית"? מסופקני קשות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עושה Defrag פעם בשבועיים, תלוי בכמה שינויים היו לי על ה-HD.

אין בעיה לעשות Schedule לדבר כזה ב-.

אבל כל העניין הזה של "המעקב ב-Real Time אחר קבצים בשימוש תדיר" ושאר החרטה, מעמיס על המחשב הרבה יותר מסתם Service של איחוי מתוזמן.

והפעולות "החכמות" באיחוי, איחוי של ה-Pagefile ועוד כל מיני "פנינים" שכאלה, פשוט מיותר והתועלת שלהם לעומת העמסת המחשב ב-Services מיותרים מוטלת בספק גדול.

אם אתה מרגיש טוב עם זה שמותקנת לך תוכנה שכזו, אז תהנה.

התופעה שאתה חווה ידועה ומוכרת, השם הוא Placebo.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין הרד דיסק מדופרג ע"י לבין כזה המדופרג ע"י התוכנה הטובה ביותר לאיחוי כנראה לא משמעותי באמת. הפואנטה שלי היא שבמקרה שלי לפחות אני לא אשקיע זמן בתזמון דיפרג שאני יודע שעושה בעיות (כמוזכר) ומשבית לי את המחשב כשיש לי אלטרנטיבה גם נוחה יותר וגם בעלת תוצאה טובה יותר, אפילו אם טובה באלפית האחוז... אולי הפלסבו הוא דווקא בראשך - בתחושה הבלתי מוצדקת בעליל שהסרביס מעיק ברמה מורגשת... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...