המלצותיכם בעניין גיבוי - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצותיכם בעניין גיבוי

adiomri

Recommended Posts

מעונינת בהמלצה : אני מתלבטת האם כדאי לרכוש תוכנה המאפשרת גיבויים מתוזמנים נניח כל ערב בשעה מסוימת ואשר יודעת לגבות רק מה שהשתנה מהגיבוי הקודם. איזו תוכנה מומלצת גם לגיבוי של מחשב חדש כפי שהיה ביום רכישתו כולל מערכת הפעלה ודרייברים וגם לגיבוי קבצים שוטפים. האפשרות השניה היא לרכוש במקום תוכנה דיסק קשיח חיצוני. ואם כן האם יש איזו המלצה? האם צריך גם תוכנה נוספת או מספיק הדיסק החיצוני. ראיתי בחנות מסוימת את הדבר הבא:

WDG1U800E - 80 GB External Drive 2.0 - My Book Essential Series

האם מישהו מכיר? יכול להמליץ?

מאד חשוב לי לא לאבד שום מידע אם חלילה מתרחשת קריסה טוטאלית (והיתה לי פעמיים כזו וזו חוויה ממש מפוקפקת..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיבויים זה עניין של העדפה וכמה זמן את מוכנה להשקיע ללמוד את הנושא. אין פתרון קסם.

אני אישית מעדיף לגבות כמוך על הרד דיסקים חיצוניים (אפשר גם על ו/או אונליין). תצטרכי קודם תוכנה כמו Norton Ghost או Acronis True Image כדי לגבות "חיה". אח"כ תצטרכי תוכנת גיבוי נוספת לשמירת שינויים במערכת הקבצים (בעיקר דאתא) מדי ערב. שתי חינמיות מעולות לגיבוי מהסוג הזה הן SyncBack ו-Cobian Backup. ושוב, במקום לנתק ולחבר הרד דיסק חיצוני מדי ערב (מה שגם מסכן את המידע שעליו במידה וחטפת וירוס כשהוא מחובר - למרות שהסיכוי קלוש בימינו אם יש לך NOD32 או KAV) - בכל אופן אפשר את המידע היום יומי הקריטי לגבות אונליין אוטומטית וזה כבר תחום שלם בפני עצמו.

היום אפשר לקנות מעטפת USB2 נפרדת מההרד דיסק, שלדעתי זה יותר טוב כי אפשר במידה וצריך לפרק את ההרד דיסק מהמעטפת ולהשתמש בו כהרד דיסק עיקרי, או להעביר כמויות אדירות של מידע ככה כשהוא הופך מחיצוני לפנימי..ואפשר להחליפו באחר בעתיד... בכל מקרה הרד דיסק חיצוני לא מיועד להיות דולק 24 שעות ביממה - אז אולי שימי לו טיימר שידליק אותו רק באמצע הלילה לעשות את הגיבוי.

אפשר גם לשכוח מכל נושא הגיבויים אם יש שני מחשבים בבית, ולגבות מידע קריטי מאחד לשני "בחינם" ובנוחות עילאית. אני מאוד מאוד אוהב את השיטה החכמה הזו גם. שירות חינמי מצוין בנושא הוא foldershare.com

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...